مشكل ضبط شدن صداي هدفون

شروع موضوع توسط ‏mohsen alipour ‏5/9/11 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک مشكل ضبط شدن صداي هدفون تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. ‏mohsen alipour

‏mohsen alipour عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام دوستان متاسفانه امروز در ضبط صداي گيتار دچار يه مشكل شدم به اين صورت كه ميكروفون صداي هدفونو ضبط كرده
    ايا افكتي وجود داره كه صداي كم رو بدون تغيير صداهاي بلند از بين ببره

2. NinetyNine

NinetyNine عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    فکر نکنم افکتی باشه ! شما باید صدای هدفون خودتون رو کم کنید و شاید مشکل از هدفون هست به دلیل اینکه به طور کامل گوش رو نمیپوشونه یا عایق خوبی برای جلوگیری از خروج صدا نداره . . . و ممکن هم هست فاصله میکروفن به شما کم باشه

3. super_sonic

super_sonic عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    شما باید از کلوز هدفون استفاده کنید . برای از بین بردن بک هم راههایی هست ولی زیاد جالب نمیشه.

4. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    بله . اگه صدای ضبط شده اضافی به قدر کافی ضعیف باشه میتونید از " نویز گیت " استفاده کنید برای از بین بردن اون صداهای اضافی

5. Alimusic

Alimusic عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    در تکمیل حرف آقا نیما , این کار هم میتونی با نویز گیت wave انجام بدی ولی ممکنه یکم صدات بم بشه چون Mid و High رو کم میکنه!

6. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام
    اگه از نویز گیت استفاده کنیم توی جاهایی که آزاد میشه، ساستین رو از بین نمیبره؟!! بعد وقتی نویز گیت میزاریم بعید میدونم که صدای هرفون رو کم کنه شاید صدا رو نشنویم چون توی آهنگ گم میشه و حل میشه ولی به نظر من هنوزم باقی میمونه، تو آدیشن آلگوریتم خاصی برای اینکار بود ولی بازم صدا رو به نظر من خراب میکنه، گیتی سراغ دارین که انقدر دقیق باشه؟! معرفی کنین من شخصا" خیلی میترسم از گیتها استفاده کنم چون حس رو کمی از بین میبره، البته من اینو یه بارم خونده بودم که Andy Wallace هم همین عقیده رو داشت.

مرسی ارسلان

7. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    اگر نویز اینقدر با سیگنال بالا ریکورد شده باشه که با ساستین برابری کنه که اصلا ریکورد مشکل داره و باید دوباره انجام شه اما اگر مثلا نویز ضبط شده از هدفون حدودا -45 - 50 یا پایینتر... دسیبل هست میشه با یه نویز گیت مثل c1 gate از باندل ویوز البته با یک منحنی نرم استفاده کرد که همزمان با کم شدن سیگنال گیت هم با همون منحنی وارد مدار شه به این ترتیب ساستین هم دچار مشکل نمیشه ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. milad-fooladfar

milad-fooladfar عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه ی دوستان.من یه مشکل توی رکورد کردن با تمامی نرم افزارها دارم.وقتی میخوام صدای خودم رو روی اهنگ ضبط کنم هماهنگ صدای اهنگ هم ضبط میشه.حتی موقه ای که صدای هدفون رو کامل قطع میکنم.اگه کسی از بین دوستان راهنماییم کنه خیلی ممنون میشم.

9. giovanni

giovanni

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام من 18 سالمه و تازه دارم با علم موسیقی آشنا میشم و قصد خرید هدفون دارم که ارزون باشه و شرایط ضبط کردن صدا در اتاق چه جور هستش که موقع ضبظ صدا کیفیتش حفظ بشه

10. Abouhamzeh

Abouhamzeh عضو سایت

امتیازات:
    +26 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, wavelab

سلام دوسته عزیز اول این و بگم!!!ظاهرا تازه عضو این سایت شدید!!!!!(باید خدمتتون بگم که finglish تایپ نکنید)!!!
    حدامکان دیگه از این به بعد سعی کنید فارسی تایپ کنید د د !!!!
    در خصوص سوالتون هم باید بگم احتمالا شما توی کانال مسترتون کار رکورد رو انجام میدی!!!!
    واسه میکروفون ت یه کانال دیگه باز کن و توی کانال جدید رکورد رو انجام بده! انشالاه مشکلی نخواهی داشت ت ت!!

11. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    قبلا هم در تاپیکی راه حل این موضوع و نشتی صدای هدفون رو گفتم.
    اول اینکه حتی المقدور از هدفون های کلوز استفاده کنید.
    فرض کنیم. یه آهنگ رو در 16 ترک تنظیم و ساختید و حالا میخواین روش وکال یا گیتار یا کلا با میکروفون رکوردی روش انجام بدید.
    اول اون پروژه رو با یه ترک اکسپورت کنید. و در پروژه جدید واردش کنید.
    در قسمت میکسر برنامه ولوم input اون ترک رو کم کنید. ولوم input نه ولوم میکسر اون ترک.
    این کار باعث میشه موسیقی با قدرت کمتری از برنامه به هدفون منتقل بشه.
    ولوم هدفون رو هم مناسب تنظیم کنید که خیلی زیاد نباشه. یکبار تستی رکورد کنید. حالا نباید کوچیکترین صدایی در بین موسیقی و موقع رکورد داشته باشید. اگه بازهم نشتی دارید میتونید کمی ولوم input اون ترک و ولوم هدفون رو کمتر کنید.
    بعد از اتمام کار و رکورد. اون رکورد رو به اصل پروژه منتقل کرده و مابقی کارهاتون رو انجام بدید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...