مشكل در تنظيمات كيوبيس

شروع موضوع توسط motlagh ‏28/4/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مشكل در تنظيمات كيوبيس تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. motlagh

motlagh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    آيا از دوستان كسي هست كه تجربه كار با ميكسرهاي اينترفيس رو داشته باشه ؟
    من يك ميكسر
    Yamaha MG166cx-usb
    دارم كه يك سينت و يك كيبورد وركيشن و يك پلير به ورودي هاي استريوي آن
    ويك ميك به ورودي ميك آن وصل كردم . حالا موقع ركورد در كيوبيس
    اگه مثلا چهار ترك آديو ايجاد كنم ، نميدونم چطوري در كيوبيس هر تراك رو براي هر ساز تعريف كنم كه هر ورودي در ترك خودش ضبظ بشه ؛
    البته اينو بگم كه كار با كيوبيس رو بلدم وتنظيمات در كنترل پنل و ستاپ رو هم
    فكر كنم درست انجام دادم ولي وقتي ميخوام همه سازها رو همزمان ركورد كنم صداي همه سازها در همه تراك ها مي آيد
    ( ميكسرفقط توسط كابل يواس بي به كيس وصل شده است و مانيتورها به خروجي آنالوگ ميكسر وصل است
    – ضمنا هيچ مشكلي در نصب سخت افزار ونرم افزار يا ركورد و پخش وجود ندارد . )
    اگه بخوام جدا وتك بتك ركورد كنم مشكلي ندارم ولي اگه بخوام همزمان ركورد كنم نميشه يعني همه صداها (وروديها ) در همه تركها ضبط ميشه .
    خيلي كلافه شدم لطفا كمي منو راهنماي كنيد باتشكر :smile (18):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏28/4/10
  2. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,499 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    برای حل این مشکل باید وارد قسمت VST connections بشید
    بعد از قسمت input گزینه add bus رو بزنید
    بعد mono یا stereo رو انتخاب کنید
    بعد از قسمت device port رو بروی اون bus ایجاد شده کلیک کنید و ورودی مورد نظرتون رو براش مشخص کنید
    بعد پنجره رو ببینید و برید به قسمت input یک track و input رو روی این bus قرار بدید
    بدون مشکل record خواهد شد

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,807 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    کار سختی نیست.
    شما اول باید کات صدایی داشته باشین که این مقدار ورودی رو داشته باشه.
    یا اینکه اگه میکسرتون کارت صدا داشته باشه معمولا از طریق یو اس بی میتونید همونطوری که لایت گفتن ورودی ها رو ایجاد کنید و هر ورودی رو به ترکی که میخواین بدین که از طریق همون ساختن bus امکان پذیره.
    برای اطلاع سایر دوستانی که از کارت صدا رکورد میکنن :
    باید از میکسرتون و از خروجی insert به ورودی های کارتتون به مقدار ساری که میخواین رکورد کنید ( هر ترک میکسر یه کابل ) به کارتتون بدین البته کارتی که ورودی های ون زیاد باشه .
    و برای هر ورودی bus مشخص کرده و رکورد کنید و اینجوری مثلا 4 ترک میکسر رو در 4 ترک برنامه تون جدای از هم و همزمان رکورد میکنید.

4. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
  5. motlagh

motlagh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    از همه شما متشكرم روي راهنمائيهاتون كار ميكنم اگه جواب گرفتم اطلاع ميدم

6. motlagh

motlagh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام به همگي
    Ramtinعزيز مرسي از زحمتي كه كشيدي هرچند اين pdf همراه با خود دستگاه موجود بود اما كار منو راحتتر كردي چون دوستان ديگه ميتونن با دانلود وخوندن اون منو بيشتر راهنمائي كنن
    كارت صوت اين دستگاه براي ركورد در كيوبيس AI4معرفي شده كه پس از نصب اين كيوبيس وبازكردن پنجره
    new project
    گزينه اي بنام CAI4- 4stereo 8mono audio track recorde وجود دارد كه با انتخاب اون بطوراتوماتيك
    تمام تنظيمات bus در vst connections ايجاد ميشود حتي در قسمت input & output ها ...
    Light عزيز همونطور كه گفتيد درسته ، ولي در اينجا همه چيز اتوماتيك ايجاد ميشه اما اينو بگم كه وقتي
    در vst connection در قسمت device port روي bus كليك ميكنم عيننا فقط اين گزينه ها براي انتخاب وجود دارد
    Usb audio codec – 1 (stereo in 1-right) (stereo in 2- right )
    Usb audio codec – 2 ( stereo in 1-left) (stereo in 2- left )
    آقاي محبي عزيز ممنونم از راهنمائيتون – من روي سيستمم كارت صداي m audio 192 هست كه متاسفانه فقط يك ورودي
    استريو دارد كه فعلا از اين كارت استفاده نميكنم ودارم سعي ميكنم از كارت صداي اين ميكسر استفاده بكنم كه طبق ادعاي سازنده اين ميكسر 4 استريو و 8مونو را همزمان ركورد ميكند البته با برنامه كيوبيس خودش ...
    با كارت صداهاي نرمال مشكلي ندارم با اين ميكسر هم مشكل ركورد در يك ترك را ندارم ولي هنوز نتونستم مثلا 4 ورودي استريو رو به 4 ترك مجزا در كيوبيس بفرستم .... يا همه 4 ورودي در يك ترك ضبط ميشه ويا هر 4 ورودي استريو در هر 4 تركي كه ايجاد شده روي هم ميافتند ولي هر ورودي رو نميتونم جدا در هر ترك داشته باشم اگر دوستان كاتالوگي رو كه رامتين عزيز گذاشتن دانلود كنند وبخونند حتما بهتر ميتونند منو راهنمائي كنند
    مشخص نيست كه در قسمت input track مثلا stereo in 1 به كدوم ورودي ميكسر مربوط ميشه وبه ترتيب قسمتهاي ديگه هم ........
    نميدونم شايد وروديهاي كابلها رو به ميكسر اشتباه زدم ... ديگه به همه چي شك كردم
    اميد عزيز راجع به insert در ميكسرها مطلب خوبي نوشته بودنند اما نميدونم راجع به اين ميكسر كه با usb به سيستم وصل شده هم صدق ميكنه يا نه ؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏29/4/10
  7. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    خواهش میکنم خودم قبلا میخواستم یکیشبیه به همین رو تهیه کنم واسه همین خوب در مورد این نوع میکسرهای یاماها تحقیق کرده بودم.
    من نمیتونم خوب کمکت کنم چون تجربه کار با میکسرهارو نداشتم
    ولی دوتا مسئله هست که من متوجه نمیشم
    1- نوشتی که
    من اون قسمت رو نفهمیدم . ؟

2- چرا فقط کیوبیس همراه خود دستگاه ؟ باید روی هر کیبوبیسی با هر ورژنی جواب بده.
    بزار یه مثال ساده بزنم من یه رایتر دارم خوب ؟ همراه dvd رایترم یک نرم افزار اورجینال نرو دارم . آیا با بقیه ورژنهای نرو نمیتونم کار کنم ؟
    این حرفت منو بدجوری مشکوک کرده اگه فقط با یه نرم افزار بخوای کار کنی که به دردسر میفتی پس فردا ویندوز جدید بریزی چی ؟ اگه برنامه ها هماهنگ نباشه ؟ خوب این که خیلی بده

3- درسته که کیوبیس خیلی عالیه ولی این میکسر باید قدرت پردازش در بقیه برنامه ها رو هم داشته باشه . یعنی این میکسر فقط با کیوبیس کار میکنه ؟ اخه اینجوری که نمیشه .

8. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,807 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اگه بیتونه با کیوبیس خودش کار کنه باید بتونه با سایر ورژنهای کیوبیس و حتی نئوندو هم کار کنه.
    و جتی باید با سونار هم کار کنه.
    میکسر من هم گزینه های کیوبیس و نئوندو رو روی منوی خودش داره و همچنین یه گزینه به نام general daw که با قرار دادن روی اون میشه با همه برنامه ها اون رو سینک کرد.

9. motlagh

motlagh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    فونت

همونطور كه آقا اميد گفت درسته ، اين دستگاه با تمام ور‍ژن هاي كيوبيس كار ميكنه ( تست كردم ) اما توي اين ورژن فقط بدليل وجود گزينه CAI4- 4stereo 8mono audio track recorde درپنجره new project تنظيمات سريع واتوماتيك انجام ميشه ،همين، اما اگه ميخواي اين دستگاه رو بخري فقط به چشم يك ميكسر بهش نگاه كن نه يك اينترفيس صوتي ،من براي كار ليو اينو خريدم ولي حالا ميخوام از توانائي ضعيف كارت صوتش هم استفاده كنم (كه براي اون منظوري كه گفتم هنوز موفق نشدم ) راستش اين دستگاه هيچ گونه سي دي نصب نداشت به غير از همون دي وي دي كه فقط برنامه كيوبيس در آن بود و ويندوز اونو به اسم Usb audio codec ميشناسه ودر قسمت ASIO DRIVER در كيوبيس بايد گزينه
    ASIO DIRECT X FULL DUPLEX DRIVER رو انتخاب كرد (طبق دستور مانوئل دستگاه )
    در مورد سئوال اولتون ،بزاريد اينطور بگم : اگر دوتا سينت سخت افزاري رو به دوتا از وروديهاي استريوي ميكسر وصل كنم ، وقتي تراك 1 و2 دكمه ركورد و دكمه مونيتور اونها روشن باشه موقع ركورد صداي سينت اول هم در ترك 1 وهم در ترك2 ضبط ميشه وهمچنين صداي سينت دوم هم ، هم در ترك1 وهم در ترك2 ضبط ميشه ..... اينه مشكل من !؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏29/4/10
  10. motlagh

motlagh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اميدوارم آقاي محبي بتونن منو راهنمائي بيشتري بكنند

11. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,807 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوب اگه شما ترک مونو باز کرده باشین این مورد رو دارین. پیشنهاد میکنم یه بار ترک استریو ایجاد کنید و تست کنید.

12. motlagh

motlagh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    نه ترك منو باز نكردم
    بحرحال هنوز نتونستم مشكلم رو حل كنم

بارگذاری...