مشكل جدي من در آهنگسازي

شروع موضوع توسط mo-hammad ‏6/4/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مشكل جدي من در آهنگسازي تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام-من يه مشكلي كه در آهنگسازي دارم و از روز اول بيشترين اشكالي كه از پروژه هام گرفته ميشد همين بود - خالي بودن آهنگ هست - اصلا نمي دونم چي كار كنم سعي ميكنم يه آهنگ گوش كنم بعد چشمامو ببندم و شروع كنم به تفكيك اجزاي اون در ذهنم و هر يك از اجزاي اون رو بازسازي كنم ولي خيلي سخته ميخوام بدونم براي پر كردن يه آةنگ به طور معمول از چه اجزايي استفاده ميشه ؟ اگر ميشه با يك پروژه اف ال اجزا رو به صورت تفكيك شده و با ذكر نامش برام بزاريد به درك بهتر ي ميرسم من وقتي يه آةنگي گوش ميدم واقعا ميمونم چه طور بايد به اين توپولي آةنگ بسازم و آهنگام اينقدر لاغر و بيجو نباشند {username}-{filename}سعي ميكنم يه پروژه كوتاه بسازم و بزارم همينجا و به اصطلاح آهنگ پر باشه وخالي نباشه و شما نظرتون رو بگيد. پيشاپيش از كمك و راهنمايي هاتون ممنونم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. issah

issah عضو سایت

امتیازات:
    +57 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    فضا سازی،آرپژ،آکوردو گاهی وقت ها وکال... می شه با اینها آهنگ رو به قول شما پر کرد.
    فکر می کنم دلیل اینکه شما نمی تونید اجزای یک آهنگ رو بازسازی کنید آشنا نبودن گوش شما به نت ها باشه و دلیل خالی بودن آهنگ هاتون هم نداشتن تجربه و علم کافی در تنظیم هست...

3. behnam1982

behnam1982 عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    توی این پوشه بگردید.کلی براتون پروژه های آماده گذاشته شده.
    Fl studio 10\Data\Project\Cool stuff

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    من اين پروژه رو همين الان ساختم سعي كردم كمي پر باشه حالا شما اگر ميشه برام تكميلش كنيد و توضيح بديد ميدونم پروژه ي مسخره اي هست چون همين الان ساختمش و روش زياد وقت نزاشتم. ممنون

proje nemone

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. ‏mohsen alipour

‏mohsen alipour عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام دوست عزيز متاسفانه اهنگت هيچي واسه گفتن نداشت
    مطمئنا هيچگونه آشنايي تئوريك از موسيقي نداري آكوورد گذاري نكردي نت هارو هيمينطوري گوشي چيدي و چنتا كيك گذاشتي روش انتظار داري اهنگت پر بشه چند تا نت فالش داشتي كه خيلي تو گوش ميزد.
    براي اينكه بخواي اهنگساز بشي حتما برو يه ساز ياد بگير يا حداقل تئوري موسيقي بخون

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  6. mohsen salahi

mohsen salahi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, reason
    سلام بر همه ي دوستان گرامي.با توجه به گفته هاي دوستان بايد بگم كه يك ميكس خوب هم ميتونه تاثير گذار باشه(البته بعد از كامل شدن پروژه).

7. issah

issah عضو سایت

امتیازات:
    +57 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    دوست عزیز پروژت ضعیف بود...نه تنها هیچ اصولی از موسیقی رو رعایت نکردید بلکه مشخص هست که هیچ آشنایی با تنظیم و نرم افزار اف ال نداری؟
    اگر می خوای موفق بشی باید خیلی بیشتر از اینها تلاش کنید...

8. pouriamahdi

pouriamahdi عضو سایت

امتیازات:
    +108 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام دوست من
    یادت باشه هیچوقت یه آهنگساز به عنوان نمونه کار کارای ضعیفشو معرفی نمیکنه
    شما حتما باید یه سازو شروع کنی
    هیچوقتم یادت نره که باید با آهنگی که میسازی زندگی کنی
    عجله توی یه کار یعنی مرگ اون آهنگ

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  9. Omid A

Omid A عضو سایت

امتیازات:
    +42 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    برای پر کردن فضاهای خالی موزیک به نظرم یه هارمونی قوی میخواد... واینکه شما تموم بخشهای مورد نیاز آهنگو ..یا هر چی که احساس میکنین موزیکتون بهش احتیاج داره رو قرار بدین...البته انواع افکتها...پاساژها..پد و استرینگها و از همه مهمتر میکس کلی کار نقش فضاسازی رو خیلی پر رنگ تر میکنه...
    پیشنهاد من اینه که آهنگای قوی گوش کنین و به تموم نکات ریز آهنگو با دقت گوش کنین و جاهایی که رو احساس میکنین به فضاسازی موزیکتون کمک میکنه رو تمرین کن..
    موفق باشی

10. kalameh

kalameh عضو سایت

امتیازات:
    +135 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوستان بحث جالبیه. اتفاقآ" من هم همین مشکل رو دارم. نمیدونم تنظیمم رو چطور از سادگی در بیارم. برای یه آهنگ پد گذاشتم ولی اون چیزی نشد که کاملا" میخواستم. باس نوشتن هم زیاد بلد نیستم. به نظرتون چه کتابی میتونه برای یاد گرفتن فضا سازی و تنظیم خوب باشه؟

11. pooriversal

pooriversal عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    مشکل شما مشکل جوونیای خودمه... من اون اوایل زیاد آهنگارو آنالیز میکردم تا به اجزاش برسم, ولی میدونی؟؟ دونستن این موضو که چه اجزایی واسه آهنگ لازمه مهم نیست, مهم اینه که چه اجزایی واسه آهنگ خودت نیازه, کجای آهنگ نیازه و مهمتراز همه, " چرا نیازه! " این یه تجربس که به مرور با گوش دادن به آهنگهای مورد علاقت بش میرسی...
    شما بجز مورد عناصر آهنگ باید به انتخاب صدای هر عنصر هم توجه داشته باشی و همچنین افکتهایی که میدی, آهنگ پر وقتی پره که فرکانسها و فضاهاش پر باشه. اینارو با تمرینو تجربه میتونی یاد بگیری
    درباره ی پروژت بگم که, مشکل اصلیش خالی بودن نبود, بلکه در وحله ی اول از نظر موسیقیایی کلا مشکل داره. در ضمن, خیلی برام سواله که هیچ از خودت پرسیدی نقش پاترن 2 که صدای پد داره چیه؟ اگه نتونی دلیل منطقی و قابل قبول بیاری اون باید حذف ش, همیشه واسه هر جزیی که میسازی این سوالو از خودت بپرس. آهنگت کلکسیونی از ایراداتو در خودش جمع کرده, بهتره یکار درس حسابیتر بزاری, واسه آهنگات حتما بیشتر وقت بزار...
    موفق باشی:)

- پوری ورسال

12. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    اکثر ماها one-man Band هستیم. همه کاره. همه چیزو می خوایم خودمون انجام بدیم. به دلایل مختلف مثلا یکیش پول نداشتن.

اما یه سری زیرساخت باید باشه. همیشه گفتن هرچقدر پول بدی همونقدر آش می خوری. شما چندین مرحله رو باید بگذرونی.

وهله ی اول یادگیری اصول آهنگسازیه.
    بعد که بلدی آهنگ بسازی اصول تنظیم رو باید یادبگیری.
    بعدا همه چیز میزای میکس . فرکانس مرکانس و هزار تا چیز میز دیگه.
    مسترینگ هم نمی خواد یاد بگیری. همین چیزا رو فعلا برو سروقتش.
    یا اینکه با یه سری سرتر از خودت کار کنی.... تجربه در کنار علم بسیار چیز بهتریه.
    موفق باشید

13. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام-دوستان من از زماني كه اين تاپيك رو مطرح كردم به نتايج خوبي رسيدم و مشكلم تا حد زيادي بر طرف شده . خواستم راهي كه باعث شد مشكل من كمتر بشه رو اينجا بگم شايد بدرد بقيه هم بخوره.

راستش آكورد يك مبحث مهم در آهنگ هست حتي اگر از اون در آةنگت استفاده نكني!

چون چيدن بيس و يا هر چيز ديگه اي از اين قبيل هم از آكورد پيروي ميكنه حالا من چون موسيقي رو نه به صورت تئوري و نه عملي بلدم شايد نتونم خوب توضيح بدم . مثلا تو قطعه ي زير از مهدي احمدوند. اسم اين صدا كه دو تا دو تا ميزنه و با صداي مهدي نتش بالا و پايين ميره رو نميدونم منظورم از لحاظ موسيقي هست(مثلا آرپژ هست يا بيس يا... نمي گم اينا هست اينا واسه مثال) ميبينيم كه داره از قانون آكورد پيروي ميكنه يا مثلا ما يه بيس ميخواييم بچنيم نمي تونيم همينطور الكي نت بچينيم براي خودش قانوني داره . اگر مبحث آكورد رو بلد باشيم ديگه تو اينجور موارد مشكلي نداريم حالا نميدونم صحبهاي من تا چه حدي درسته و تاييد درستي اون با اساتيد و لي من يكي از وقتي كه بيشتر رفتم دنبال اين مسئله آكورد مشكلم كمتر شده.

راستي من اين پروژه اي كه اينجا گذاشتم اشتباه كردم گذاشتم من اين پروژه رو تو يك ربع ساختم نميخوام بگم خيلي بلدم! و خودم رو با اين پروژه بد نام كردم {username}-{filename}
    ولي خداييش از اين خيلي بهتر ميتونم بسازم .{username}-{filename}

باز هم از همه ممنون{username}-{filename}

اينم فايلي كه مي گفتم:

narafigh

14. abcd

abcd عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزیز بازهم از تجربیاتتون در اختیار ما بگذارید.

15. osyan_rapkon

osyan_rapkon عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, sonar
    واي از اين جواب هاي نادرست ونااميد كننده واي واي يكي حرف از هارموني ميزنه يكي از وارياسيون بابا شما استاد ولي اين دوستمون نياز به كمك داره عزيزم من ميتونم قدو به قدم شمارو پيش ببرم بايد كمي تلاش وپشت كار داشته باشي ويكم مطالعه من خودم ميگم از كجا شروع كني مابايد درك كنيم كه خودمون هم يه روزي اماتور بوديم عزيزم اين روزهارو پشت سر ميزاري يه روز.

16. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    ---------
    ممنون دوست من - دوستان ديگه هم قصدشون كمك هست وحق دارند - ممنون ميشم از تجربياتتون در اختيار من بگذارد.

17. pouriamahdi

pouriamahdi عضو سایت

امتیازات:
    +108 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    یه اهنگ معمولی چند تا لاین داره که یه لان به ملودی اختصاص داده میشه که یا صدای یه سازه که بصورت سولو زده میشه یا صدای خوانندس یه لاین دیگه که به نظرم مهمترین پارت کاره لاین بیسه یه لاین آرپز یه لاین درام یه لاینم پد یا استرینگ و ما میتونیم از فواصل و هارمونی ها هم استفاده کنیم نوع vst که استفاده میشه خیلی مهمه مثلا برای ساز پیانو من سابقا از the grand piano استفاده میکردم ولی الان از akostik piano استفاده میکنم چون خیلی پر حجم تره اگه این 5.6 تا لاینی که اشاره کردم برای یک اهنک نوشته بشه فکر نمیکنم دیگه کار خالی باشه البته میک کار هم خیلی خیلی خیلی ... خیلی مهمهما باید تو میکس کار به ساز ها حجم بدیم تا به اصطلاح ساز ها از لختی در بیان

18. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام - دوستان حاصل راهنمايي ها ي شما عزيزان و خواندن مطالب سايت + تحقيق بسيار يك پروژه كوتاه شد تا بدونم پيشرفتم در پر كردن فضاي آةنگ چقدر بوده (قابل توجه مديران محترم سايت هدف از قرار دادن اين پروژه پيش بردن اين تاپيك هست و اين پروژه به اين تاپيك مربوط ميشه و اصلا كاري نيست كه بخوام در بخش پروژه هاي كاربران بزارم خواهشا حذف نكنيد)اين پروژه رو يك ماه پيش تقربا همون زماني كه اين تاپيك و ايجاد كردم ساختم براي تمرين همين مورد و امشب با دانش اندكي كه تو اين فاصله بدست آوردم سعي كردم كامل ترش كنم .اميدوارم نظراتتون رو بگيد و اين كه تا چه اندازه موفق بودم. به زودي پروژه ي ​
    flp اين كار رو هم قرار ميدم(الان يه مقدار تميز كاري ميخواد تا تو سيستم همه به راحتي خونده بشه )ممنون

prooooo

19. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    محمد جان ... من چیزی متوجه نشدم از موسیقی که چه روندی رو داره طی میکنه...لطفاً بیشتر از میکس و پر بودن و این چیزها روی خود تنظیم و هارمونی و موسیقیایی کار دقت کن :)

بارگذاری...