مشاوره ی ابتدایی خرید گیتار الکتریک

شروع موضوع توسط Les_paul ‏11/7/14 در انجمن مشاوره خرید و مباحث فنی گیتار الکتریک

تاپیک مشاوره ی ابتدایی خرید گیتار الکتریک تالار مشاوره خرید و مباحث فنی گیتار الکتریک در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. Les_paul

Les_paul مدیر تالار گیتار تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,921 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    سلام به همه ی دوستان
    بقدری تعداد پست های تکراری داخل تاپیک های مشاوره ی خرید زیاد شده که واقعا جواب دادن سوالی که دقیقا در پشت همون صفحه هست یکم سخت هست ...
    یعنی کاربر انقدر زحمت نکشیده که دقیقا یک صفحه قبل یا حتی دوتا پست بالاتر رو بخونه البته من حق میدم چون هر کدوم از تاپیک ها بقدری تعداد صفحاتشون بالا رفته که انتظار نمیشه داشت کسی حوصله کنه بگرده ...
    برای همین تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم که جواب تعداد زیادی از سوالات تکراری رو بدم ...
    چند نکته رو ابتدا عرض کنم :
    * با توجه به اینکه قیمت ارز در کشور محدوده ی ثابتی نداره پس اگر محدوده ای که عرض کردم کمی با بازار تفاوت داشت برای بی ثباتی ارز هست و سعی میشه این پست هر ماه ویرایش بشه و قیمت های دقیقتر با توجه به زمان قرار بگیره ...
    * هدف ایجاد این تاپیک جلو گیری از سوالات تکراری و شلوغی تاپیک های مشاوره هست ، پس از این به بعد اگر سوالی پرسیده بشه که بحثش تکراری باشه (طبق قوانین سایت) بدون اینکه پاسخی داده بشه پست حذف و با کاربر خاطی برخورد میشه ...
    * با توجه به اینکه سلایق مختلفی هست و محدودیتی که هست در ایران نمیشه یک نسخه ی کلی داد برای یک رنج قیمت. سعی میکنم تا جایی که امکان داشته باشه خیلی کلی راهنمایی کنم .
    * هر مقدار هزینه ای که میخواید بکنید باید توجه داشته باشید که خرید امپ تقریبا الزامی هست پس حدودا 250,000 به بالا برای خرید امپ در نظر داشته باشید.
    * برای خرید حتما باید یکبار خودتون به بازار مراجعه کنید و از نزدیک هم تست کنید هم قیمت بگیرید ...

برای راحتی کار، بنده چند رنج قیمت پایه قرار میدم و به چند سوال متداول جواب میدم.
    1- ارزان ترین گیتار الکتریک بازار ؟
    جواب : گیتار از 400,000 هزار تومن هست به بالا ...
    2- خرید امپ الزامیست ؟
    جواب: خیر میتونید با تهیه یک تبدیل، گیتارتون رو به کامپیتورتون وصل کنید و از برنامه های شبیه ساز استفاده کنید. ( توضیحات کامل سرچ بفرماید داخل سایت )
    3-خرید افکت ( مولتی یا یونیت ) الزامیست ؟
    جواب : خیر شما اگر تازه کار هستید میتونید از افکتهای اولیه ی که روی امپتون یا همان نرم افزار کامپیوترتون هست استفاده کنید تا زمانی که حرفه ای تر شدین.
    4- تازه کار هستم گیتار گرون بخرم یا ارزون ؟
    جواب : دو جور نظر در این مورد هست
    یک. این امکان وجود داره که شما خرج زیادی بکنید و پس از اینکه با دنیای نوازندگی روبرو شدین اون چیزی که توی ذهنتون بود نباشه اونوقت اگر شما بیخیال نوازندگی بشین هزینه ای که کردین یجورایی بیهوده بوده ( جنبه ی مادی )
    دو. بعضی هم این نظر رو دارند که شروع کردن با یک گیتار حرفه ای خیلی بهتر هست. درسته اما اگر امکانش وجود داشته باشه و جنبه ی مادیش براتون اهمیت نداره ....
    5- چه وسایلی روی گیتار بهم میدن ؟
    جواب : اساسا توی ایران انتظار هیچ چیزی رو نداشته باشید بستگی به اون فروشنده داره ... حداقل چیزی که میتونه باشه وجود گیگ بگ هست ... به وسایلی که توی سایت های اصلی روی ساز تحویل میدن خیلی دلخوش نباشید ، مگر از خود همون سایت ها اصلی خریداری کنید .
    6- فلان سایت ایرانی قیمت یک گیتار خیلی گرون رو داره پایین میده می ارزه بخرم ؟
    جواب : در مورد سایت های ایرانی هیچ اعتبار و اطمینانی نیست پس حضوری خرید کنید خیلی بهتره ...
    7- فلان ساز رو دست دوم گیر آوردم بخرم ؟
    جواب : شما حتی اگر عکسش هم بذارید توی سایت نمیشه قطعی نظر داد حتما باید از نزدیک تست بشه .
    8- میخوام با ... ( قیمت ) یک سازی بخرم که این آهنگارو بزنم ...
    جواب : با همه ی ساز ها میشه همه ی آهنگ ها رو نوازندگی کرد ... توی رنج قیمت بالا هست که بستگی داره شما کدوم ساز رو انتخاب کنید که آیا بدرد کارتون میخوره یا خیر ...
    در ضمن باز هم هیچ وحی منزلی نیامده که فرضا با پیکاپ سینگل کویل حتما باید فقط جَز نوازندگی کرد ...
    اینا همش بستگی به سلیقه ی شما داره ...
    ممکن یک نفر بیاد با سینگل کویل هوی متال بزنه صدای سازش هم برای سبکش مناسب باشه !!
    ...
    9- میخوام گیتار بخرم اما نمیدونم الکتریک بخرم یا الکترو اکوستیک یا اکوستیک ؟
    جواب : از این قبیل سوال زیاد داریم خوب شما معلوم هست فقط یچیزی کوچیک دیدی و شنیدی باید کمی سرچ کنی یکم تحقیق کنی ببینی بکدوم علاقه داری اصلا کدوم جذبت میکنه ...
    کسی برای کس دیگه نمیتونه تصمیم بگیره ...
    10- من الان تو موقعیتی هستم که نمیتونم برم کلاس و میخوام خود آموز شروع کنم ...
    جواب : شما میتونید خود آموز شروع کنید مسئله ای نیست ولی باید بدونید که اصلا اصولی نیست چون حتما باید زیر نظر یک استاد آموزش ببینید چون نوازندگی یک حرفه هست نه یک علم (به تنهایی).
    شما در حین آموزش قطعا اشتباهاتی دارید که باید استاد برطرف کنه ... ولی اگر استادی نباشه اون اشتباه رو بقدری تکرار میکنید که عادت میشه و اگر روزی وارد دنیای جدی موسیقی شید شاید سالها باید تلاش کنید تا اون عادت های اشتباه رو اصلاح کنید ...
    11- چند تا کتاب بم معرفی کنید تا بتونم خود آموز کار کنم ...
    جواب : خود آموزهای زیادی هست اما اونی که من خودم دیدم ( تجربه شخصی ) troy stetina یکی از مفید ترین کتاب ها بود که برای خود آموز نوشته شده و در شاخه های مختلفی هم آموزش میده فقط یک جنبه نداره از ریتم گرفته تا ...
    12- من هیچ شناختی از سبک ها ندارم ...
    جواب : کافیه سرچ کنید و در مورد هر سبکی تحقیق کنید چند نمونه موزیک گوش بدید تا براتون جا بیوفته انواع سبکها و اینکه توی کدوم سبک بیشتر علاقمند هستید.
    13- میشه با گیتار الکتریک پاپ زد ؟
    جواب : شدن که میشه ولی خوب باید دید انتظار شما چیه ...
    ________
    محدوده قیمت ها و ساز هایی که میشه خرید :
    این ساز های که بنده عرض میکنم با توجه به تجربه ی شخصیم و چیزی که داخل ایران هست میگم ...
    محدوده ی 600,000 پایین ترین محدوده ای که من مطمئن هستم الان سازی که میارزه بهتون میدن همین هست ...cort x1 یکی از گزینه هایی هست که باید بررسیش کنید ... ( دست دوم بعضی از مدلهای رنج پایین )
    محدوده ی 800,000 – 1,400,000
    Yamaha pacifica – Ibanez grg 170 – Ibanez grg 270 – cort x6 – Ibanez GSA 60 – cort g 800و ...
    محدوده ی 1,500,000 – 2,500,000
    Ibanez s420 – Ibanez rg350 – Ibanez s520 –cort Evl – Cort cr 250 – cort cr 280 Ibanez rg370-Epiphone Les Paul Standard Plus Top PRO – epiphone sg special - esp ex_50 ltd - و ...
    محدوده ی 2,500,000 به بالا به تاپیک های مشاور خرید مراجعه کنید ...
    این سازهای که در بالا گفتم ساز های هستن که بنده الان حضور ذهن دارم که خوب بودن ... با توجه با ویرایش شدن تاپیک ساز های دیگه هم اضافه و قیمت های دقیق تری داده خواهد شد ...
    تاپیک های که اطلاعات اولیه و تخصصی در مورد شناخت بیشتر به شما ارائه میدهد:
    گفتگو درباره گیتارهای Ibanez
    بررسی انواع چوب گیتار
    بررسی انواع پیکاپهای گیتار الکتریک
    ادامه دارد ...
    ______
    برای حفظ نظم تاپیک موضوع بسته شد.
    موفق باشید.

آخرین ویرایش: ‏14/8/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 28
  2. Les_paul

Les_paul مدیر تالار گیتار تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,921 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    پست اول ویرایش شد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 8
بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)