آخرین ارسال‌ها

مشاوره در رابطه با میکروفن Blue Baby Bottle SL

TaT-Music

عضو سایت
21/6/10
30
33
تهران
روز بخیر. دوستان ،فروشنده ای یک عدد میک Blue Baby Bottle SL رو با قیمت 1.400 میفروشن(کارکرد حدود 2ماه) و چند روزی هم مهلت تست داره.
نیاز بنده هم بیشتر برای وکال و گاهی اوقات ظبط ساز هست ، ممنون میشم نظر جامعی رو در رابطه با این میکروفن جهت انتخاب دقیق تر بیان کنید .
ضمن اینکه در حال حاضر بنده از میک Sm Pro Audio Mc04 استفاده میکنم.
کارت صدای مورد استفاده هم Behringer uphoria um2 میباشد.

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,273
34
Vengeance Land
سلام دوست عزیز...

میکروفون های Blue که نیاز به تغریف نداره و در کنار نویمن از بهترین ها محسوب میشن...
میتونی برای وکال و ساز ازش استفاده کنی...
البته محیط اکوستیک خوبی باید داشته باشی...

TaT-Music

عضو سایت
21/6/10
30
33
تهران
سلام دوست عزیز...

میکروفون های Blue که نیاز به تغریف نداره و در کنار نویمن از بهترین ها محسوب میشن...
میتونی برای وکال و ساز ازش استفاده کنی...
البته محیط اکوستیک خوبی باید داشته باشی...
محیط اکوستیک ندارم، یه اتاق 3*4 که سروصدای زیادی هم توو این فضا ایجاد نمیشه . نویز هم توی رکوردهایی که با mc04 میگیرم وجود داره اما خیلی زیاد نیست و با یه سری ابزاهای نرم افزاری تا حدودی برطرف میشه.
[doublepost=1510657438,1510656030][/doublepost]در صورت نداشتن محیط اکوستیک بنظرتون ایزولاتورها تاثیری دارن توی رکوردها !! یا اینکه دیگر ابزاهای جهت کمتر کردن نویز

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,273
34
Vengeance Land
خب پس مشکلی ازون لحاظ نداری.
ایزولیتور بیشتر برای خروج صدا و نشتی به بیرون کاربرد دارن اما میتونن تا حی تاثیر روی بازگشت صدا داشته باشن.

TaT-Music

عضو سایت
21/6/10
30
33
تهران
مرسی. سهیل عزیز با میک خودم که رکورد میگیرم صدا دارای مقداری هوم هستش(دارای بم هست و صدای خودم هم بم هستش) ، بنظر شما آیا این میک Blue هم به این صورت خواهد بود ؟ یا اینکه از بیس ترپ ها اگر استفاده کنم رفع میشه ؟
بعد از رکورد از طریق اکولایزرهای نرم افزاری هوم رو کم میکنم ولی اگه در همون زمان رکورد این هوم وجود نداشته باشه خیلی بهتره بنظرم.

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,273
34
Vengeance Land
خواهش میکنم...
هوم ممکنه بخاطر سقف بیش از حد بلند باشه.
اره بیس ترپ ها میتونن مفید باشن.
البته میتونی از پنل هایی که به صورت نیم دایره دور میک قرار میگیره (اسمشونو یادم نیس).هم استفاده کنی...
میکروفون هات دکمه Low Cut ندارن ؟ میتونه تاثیر زیادی داشته باشه...

TaT-Music

عضو سایت
21/6/10
30
33
تهران
خواهش میکنم...
هوم ممکنه بخاطر سقف بیش از حد بلند باشه.
اره بیس ترپ ها میتونن مفید باشن.
البته میتونی از پنل هایی که به صورت نیم دایره دور میک قرار میگیره (اسمشونو یادم نیس).هم استفاده کنی...
میکروفون هات دکمه Low Cut ندارن ؟ میتونه تاثیر زیادی داشته باشه...
سقف بله میشه گفت تا حدودی بلند هست.
پس در نتیجه باید در هرگوش از بیس ترپ استفاده کنم
بنده هم اطلاعی ندارم از این پنل ها، اگر شما به یادتون اومد و تاثیر مثبتی دارن ممنون میشم اگه یاداوری کنی
دکمه Low cut نداره ولی میکروفن Blue Bothle مثل اینکه داره

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,273
34
Vengeance Land
درسته.
خب سقف رو میتونی به کمک پنل های قاب چوبی آکوستیک (دست ساز یا آماده) با آویزون کردن از سقف میتونه تاثیر خیلی خوبی داشته باشه.
اگر هم دکمه Low Cut داره که خیلی خوبه.
ولی بهتره صدا از Source درست برداشته بشه....
(که البته میکروفون هم خودش Source هستش)

TaT-Music

عضو سایت
21/6/10
30
33
تهران
اگه قیمت هاش مناسب باشه تهیه میکنم
میشه در رابطه با Low Cut یه مختصر توضیحی بدی !!
[doublepost=1510745564,1510659825][/doublepost]دوستان این میکروفن سری SL نیستش و به اشتباه فروشنده اطلاع رسانی کردن. سری قدیمی هستش Blue Baby Bottle
سوال کلی بنده اینه که از نظرتون آیا ارزش خریداین میکروفن با این قیمت و جایگزینی به میکروفن Mc04 رو داره یا نه ؟

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,947
31
نیشابور
اگه قیمت هاش مناسب باشه تهیه میکنم
میشه در رابطه با Low Cut یه مختصر توضیحی بدی !!
[doublepost=1510745564,1510659825][/doublepost]دوستان این میکروفن سری SL نیستش و به اشتباه فروشنده اطلاع رسانی کردن. سری قدیمی هستش Blue Baby Bottle
سوال کلی بنده اینه که از نظرتون آیا ارزش خریداین میکروفن با این قیمت و جایگزینی به میکروفن Mc04 رو داره یا نه ؟
درود دوست عزیزم ...
کلا قیمت نو مدل BLUEBIRD سری SL یک و نیم هستش . منطقی به نظر نمیرسه که سری قدیمی این مایک رو با قیمت سری جدیدش تهیه کنی :O_o:
به نظر من صد تومن بذار روش نو بخر ;)
موفق باشی ...

TaT-Music

عضو سایت
21/6/10
30
33
تهران
درود دوست عزیزم ...
کلا قیمت نو مدل BLUEBIRD سری SL یک و نیم هستش . منطقی به نظر نمیرسه که سری قدیمی این مایک رو با قیمت سری جدیدش تهیه کنی :O_o:
به نظر من صد تومن بذار روش نو بخر ;)
موفق باشی ...
دکتر نویز جان مدل مد نظر من Blue Bird نیست / Blue baby bottle هستش و قیمت این میک (سری SL) نزدیک 2ت هستش ;)

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,947
31
نیشابور
دکتر نویز جان مدل مد نظر من Blue Bird نیست / Blue baby bottle هستش و قیمت این میک (سری SL) نزدیک 2ت هستش ;)
درودی دوباره ...
ببخشید من درست نخوندم !!
ببین دوست من ُ مایک نگه داریش خیلی مهمه . اگر مایک درست نگه داری نشده باشه صداش به مرور زمان دارک میشه ....
من با خرید تمام لوازم به صورت دست دوم موافقم . اما با مایک نه . گردو غبار حتی دود سیگار مایک رو دارک میکنه .
اکثر استودیو ها ( به خاطرذ نداشتن اطلاعات ) مایک رو میزارن همیشه روی پایه بمونه ، این همش برای مایک ضرر هستش ...
بازم تصمیم با خودته ، ولی به شدت توصیه میکنم مایک رو نو تهیه کنی ...
سوالی بود در خدمتم ...
موفق باشی ...

TaT-Music

عضو سایت
21/6/10
30
33
تهران
درودی دوباره ...
ببخشید من درست نخوندم !!
ببین دوست من ُ مایک نگه داریش خیلی مهمه . اگر مایک درست نگه داری نشده باشه صداش به مرور زمان دارک میشه ....
من با خرید تمام لوازم به صورت دست دوم موافقم . اما با مایک نه . گردو غبار حتی دود سیگار مایک رو دارک میکنه .
اکثر استودیو ها ( به خاطرذ نداشتن اطلاعات ) مایک رو میزارن همیشه روی پایه بمونه ، این همش برای مایک ضرر هستش ...
بازم تصمیم با خودته ، ولی به شدت توصیه میکنم مایک رو نو تهیه کنی ...
سوالی بود در خدمتم ...
موفق باشی ...
زنده باشی تشکر از لطف بسیار شما. پس صدای خفگی که میک خودم پیدا کرده میشه گفت از گردوغباری هست روی میک میشینه. این مطلب رو نمیدونستم نکته ی خیلی مهم و بجایی بود.

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,947
31
نیشابور
زنده باشی تشکر از لطف بسیار شما. پس صدای خفگی که میک خودم پیدا کرده میشه گفت از گردوغباری هست روی میک میشینه. این مطلب رو نمیدونستم نکته ی خیلی مهم و بجایی بود.
دقیقا . بهترین کار تهیه کردن یک کاور مناسب برای اینکه زیاد هم باز بسته نشه هستش . ولی معمولا بعد از استفاده ، میره داخل کیس و جمع میشه ( در استودیو های حرفه ای )
موفق باشی ...

صفحه ما در اینستاگرام

بالا