مشاوره در خرید pa1 یا pa50

شروع موضوع توسط morteza1370 ‏12/3/13 در انجمن مشاوره خرید

تاپیک مشاوره در خرید pa1 یا pa50 تالار مشاوره خرید در persian-music.org.

1. morteza1370

morteza1370 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام میخواستم برای خرید کیبورد pa1 یا pa50 راهنماییم کنید.
    قیمت pa1 دسته دوم 3800 هست و pa50 آکبند 2700.
    الیته pa80 هم هست که اون هم دسته دو فقط پیدا میشه و 3200 هست. میخوام کم نیاره, برای پولش تا 3800 میتونم بدم میخواستم راهنماییم کنین. ممنون

2. morteza1370

morteza1370 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کسی نیست راهنمایی کنه؟ پولم رو دارم از دست میدم هر روزم داره کیبورد گرون تر میشه لطفا کمک کنین

3. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    اگه بتونی pa 1 تمیز پیدا کنی فقط کلاویه هاش می ارزه به کل 50 ... :smile (99): دوست من pa 1 قابلیت هاش زیاد تر از 50 هستش جنسش هم از اسپیکر گرفته تا کلاویه و پیتچ بند و بدنه و ... به مراتب بهتره ... اگه برا مجلس میخوای که 50 هم میتونه کارت رو راه بندازه ولی اگه قابلیت ها و کیفیت ساز هم برات مهمه pa1

4. morteza1370

morteza1370 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از راهنماییتون و یه سوال دیگه اینکه pa1 که من دیدم خیلی تمیز هست ولی میشه راهنماییم کنید که از کجا میتونم بفهمم این کیبورد مشکل داره یا نه آخه یکی از مغازه های نزدیکش میگفت خراب شده اون ولی خودم که هیچی نفهمیدم روشنش کرد و همه چیش خوب بود راهی هست که بدونم سالمه با وجود هزینه سنگین و احتمال خرابی؟
    برام کیفیت صدا خیلی مهمه

5. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    اگر نظر منو بخوای میگم هیچ کدوم نگیر
    50 سال هاست که از رده خارج شده و رابطه کاربریش خیلی قدیمیه سخت افزارش هم اصلا جالب نیست
    pa1x دستگاه خیلی خوبیه ولی توجه کنید سالهاست که تولید نمیشه و هر چی هست برای 5-6 سال پیشه به قبله
    یک ایراد بزرگی که 1x داره این هستش که فقط ست های که برای خودش ساخته شده باشه میتونه پخش کنه یعنی ریتم و صدای کیبورد مدل پایین تر یا بالاتر از خودش نمیتونه پخش کنه چون 1x زمانی که وارد بازار شد از گرون ترین دستگاه ها بود و 80 بسیار خوب جواب داده بود فروش بالای نداشت برای همین ستهای که براش ساخته شده به سختی به انگشتان دست برسه

من یک پیشنهادی میدم اول خوب تحقیق کن بعد تصمیم بگیر
    من جای شما بودم pa600 آکبند میگرفتم
    درسته سخت افزارش به 1x نمیرسه ولی چون آکبند میخرید خیالتون راحته و 1 سال ضمانت داره
    رابطه کاربریش از 1x بهتره
    امکاناتش بسیار کامل تر شده
    ستهای 80-800- 1x-2x-3x تا سقف 96 مگ باز میکنه(1X فقط 16 مگ ظرفیت داره)
    قابلیت پخش mp3 و حذف صدای خواننده رو داره
    خروجی صداش بهبود پیدا کرده
    صفحه نمایش رنگی و بزرگتر نصبت به 1x و 3x داره
    صداهای 3x بصورت پیش فرض داره
    قابلیت نمایش نت و فایل txt داره و اگر بخوام در مورد صدا سازیش بگم خیلی بهتر از 1x هستش که از حوصله بحث خارج میشه
    قیمتش هم بین 3500 تا 3800 هستش.

6. morteza1370

morteza1370 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تو بازار راجع به pa50 سوال کردم میگن تمام کیبوردهای این مدل, تهران نرم افزار pa800 روشون نصب میشه, من که باهاش کار کردم جای کلیدهاش تقریبا همه عوض شده بود مثلا صدای پیانو رو که میخواستم انتخاب کنم گیتار میومد بقیه هم همینطور جا به جا بودن! این کیبوردها رو نمیشه با نرم افزار خودش سفارش داد یا خیلی ضعیفه که عوضش میکنن؟

7. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    رو 50 که نمیشه نرم افزار یا سیستم عامل 800 نصب کرد این چه حرفیه این فروشنده زده؟

8. morteza1370

morteza1370 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    معذرت نرم افزار 80 رو میگفت, رو این کیبوردها نمیشه با نرم افزار خودش کار کرد؟ اگه جای کلید ها عوض شده باشه هنگام نواختن به مشکل بر میخوره آدم!

9. morteza1370

morteza1370 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟ این pa50 رو میشه روش حساب باز کرد؟ با سیستم عامل خودش میشه کار کرد؟ لطفا راهنمایی کنید

10. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    سیستم 50 و 80 یکی هستش با نصب نرم افزار 80 روی 50 نباید جای کلید ها تغییر کنه مگر این که بکاپ عوض شده باشه که اون هم میشه از سایت کرگ بکاپ اصلیش دانلود کرد
    اگر فرض کنیم نشه و جاهای کلید عوض شده باشه باز هم خیلی مشکل ایجاد نمیکنه چون شما بیشتر با صداهای آماده که در پرفرمنس ذخیره شده کار میکنید و به جزء موارد خاص به صداهای کارخونه احتیاج نداری.

11. morteza1370

morteza1370 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    امیر جان یه سوال دیگه هم داشتم که میشه روی 50 حساب کرد که کم نیاره, پیچ بند و رابط کاربریش و کلا برای مجالس که بشه باهاش کار کرد؟ تو شکم واسه خریدش, قیمتش هم که 2700 هست شاید یکم سوال هام ساده باشند ولی... ممنون میشم جوابم رو بدی.

12. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بسیار ممنون از توضیحات خوب امیر عزیز

مرتضی جان
    ظاهرا شما نظرتون روی 50 هست.
    ولی بنده باید عرض کنم دیگه سراغ این کیبود های قدیمی نرید. عمر 50 دیگه سر اومده.
    حداقل یا500 تهیه کنید یا به قول امیر600 هم کیبورد خوبیه.
    البته در صورت امکان و اگه جیبتون اجازه میده800 بهترین گزینه هست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  13. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    من هم با محسن عزیز موافقم
    البته 50 سالهاست که داره جواب نوازنده های مجلسی میده و حد عقل های نیاز یک نوازنده رو داره ولی باز هم من پیشنهاد اولم با توجه به بودجه شما pa600 هستش بعد 500 و اگر بتونی پول بیشتر تهیه کنی 800 بهترین گذینه برای مجالسه.
    اگر باز هم نظرت روی 50 هستش بگو تا برات معایب و محاسنش بگیم تا تصمیم آخر راحت تر بگیری.

14. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    دوستان الان pa600 قیمتش چقدره ؟

15. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    آخرین قیمت باید از شرکت سپید موج بگیری ولی قیمتی که من داشتم 3500 بود بعضی ها میگن تا 3800 هم تو بازار معامله میشه.

16. morteza1370

morteza1370 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    عذر خواهی می کنم واسه سوال هام که دیر جواب میدم آخه اینترنت من خیلی وضعش خرابه, امیر جان من 600 رو فقط تو اینترنت دیدم به نظر خیلی ساده میاد! میشه یکم راجع بهش توضیح بدی؟! معایب 50 رو هم بگی ممنون میشم آخه دو دلم باز هم عذر خواهی می کنم و تشکر

17. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    خواهش میکنم مرتضی جان
    نمیدونم تا چه حدی با امکانات کرگ آشنای داری؟اگر از صدا سازی و امکانات 50 کاملا خبر داشته باشی میتونم برات بگم که 600 چقدر نصبت به 50 پیشرفت کرده
    به زبون ساده میگم 50 یه ساز معمولی بدون قابلیت سمپل یا نمونه برداری هستش ولی در ایران با عمل جراحی که روش انجام میدن این قابلیت به خوردش میدن
    چون 50 سخت افزار ظعیفی داره برد سمپلر بهش فشار میاره و بعضی وقت ها هنگ میکنه و هر بار هنگ کنه نیم ساعت غیر قابل استفادست
    پس فکر کن در یک مهمانی دستگاه هنگ کنه چه فاجعه ای میشه؟برای همین نوازنده های مجلسی که با 50 میخوان برن مجلس معمولا یا دوتا 50 میخرن یا هر شب یکی اجاره میکنن تا اگر یکی هنگ کرد یکی دیگه داشته باشن تا مجلس خراب نشه
    ولی 600 این قابلیت به صورت کار خونه ای روش هست و مادربرد دستگا فشار بیشتر تحمل نمیکنه در نتیجه هنگ نمیکنه
    از قابلیت صدا سازی و سمپل که قابل مقایسه نیستن این دو دستگاه
    صفحه 600 رنگی و لمسیه که کار باهاش آسان و لذت بخش میشه
    خروجیش بسیار شفاف و بهتر شده
    صداهای بسیار جدید که فقط در 3x هست در 600 هم وجود داره
    اما 50 یه برتری به تمام کیبردها داره که ریتم و ست به روز همیشه براش پیدا میشه
    البته در نهایت خود شما هستید که باید تصمیم آخر بگیرید من فقط قصد راهنمای داشتم.

18. morteza1370

morteza1370 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    متشکرم با کلیپ هایی که دیدم و توضیحات شما 600 خیلی بهتر از 50 هست کارایی هاش هم خیلی بیشتره ایشالله فردا میرم ببینمش تو بازار اگه مشکلی بود مزاحتون میشم از راهنمایی هاتون ممنونم. موفق باشید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏26/3/13
  19. amin_as

amin_as عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان گرامی سلام. ببخشید به من یک کی برد korg pa50 پیشنهاد شده ، دست دوم 000 1600 تومان . این طور که من خوندم این ساز قدیمی شده . من هم آماتور هستم. ولی میخوام با یک ساز خوب شروع کنم. آیا این قیمت خوب هست برای این ساز؟ آیا میتونم با همین قیمت یک pa 500 korg گیر بیارم؟

20. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    برای شروع نیاز به خرید این ساز نیست از کیبوردهای ارزون و اموزشی شروع کنید. مثل a300 و مشابه که با قیمت های نزدیک 500-600 قابل خریداری هستند.
    اگر کار کرده تهیه کنید بعد از شش ماه که پیشرفت کردید میتونید به همان قیمت خرید بفروشید و ضرر نکنید.
    بعدا بودجه رو افزایش بدید و یک کیبورد خوب و حرفه ای با امکانات بیشتر تهیه کنید. این روال معمول هست .
    موفق باشید.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. قیمت pa1 تمیز