آخرین ارسال‌ها

مشاوره در خرید ساز ویولن

• شروع کننده موضوع alame
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
29
تهران
منم قصد دارم بعد از مشاوره با استاد ساز بخرم، ولی چون به احتمال زیاد ایشون هم ممکنه یک مدل جدید رو پیشنهاد کنن، میخوام از الان بدونم چیکار باید بکنم!
چه جایی بهتر از اینجا با این همه اساتید خوب.
مدل tf 3/4 داریم؟
لیبل داخلی tf هایی که من دیدم یه لیبل سبز بود که با فونت معمولی نوشته بود TF به همراه مدل و Made in China، باید همینطوری باشه؟

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
36
تهران
منم قصد دارم بعد از مشاوره با استاد ساز بخرم، ولی چون به احتمال زیاد ایشون هم ممکنه یک مدل جدید رو پیشنهاد کنن، میخوام از الان بدونم چیکار باید بکنم!
چه جایی بهتر از اینجا با این همه اساتید خوب.
مدل tf 3/4 داریم؟
لیبل داخلی tf هایی که من دیدم یه لیبل سبز بود که با فونت معمولی نوشته بود tf به همراه مدل و made in china، باید همینطوری باشه؟
بله tf در اندازه های 1/8، 1/4 ،2/4 ،3/4 ، 4/4 موجود هست.

در مورد لیبل هم به همین شکلی هست که گفتید البته رنگش بیشتر نزدیک به آبیه!

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
29
تهران
TF تو تهران جایی نداره که بشه با خیال راحت رفت و خرید؟
اصلاً چی میشه که یک ساز 135 تومانی رو 105 تومان میفروشن؟ چرا؟
چرا ظاهر این مدل انقدر سطح پایین نشون میده ولی انقدر طرفدار داره؟ میدونم صدای خوب اصله، ولی درک نمیکنم چرا ظاهرش ...!!
اون مدل 160 تومنی که گفتم 4تا پیچ تنظیم (Fine Tuner) داشت، ولی TF یدونه؛
سیمش رو چکار کنم، همون فابریکش خوبه؟
شاید سؤالام واسه حرفه ای ها خنده دار باشه، ولی خوب چه میشه کرد!!

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
36
تهران
عرض کردم به همین علته که با قیمت کمتر فروخته می شه هیچ ویولن چینی نیست به طور فابریک که 4 تا تاندور(به قول شما پیچ) روش باشه یا چندین مورد دیگه مثل خرک،زیر چانه ای و...فروشنده ها روی سازی که بیشتر سود می کنن تجهیزات بهتری می ذارن تا بتونن بهتر مانور بدن.

در کل هم در این رده آنچنان ویولن ها با هم تفاوت ندارند می تونید این ساز رو تهیه کنی و در آینده که پیشرفت داشتید ساز دست ساز حرفه ای با شناخت و سلیقه ی خودتون انتخاب کنید.

در مورد فروشگاه های تهرام هم آشنایی دارم اما به شکلی که بخوام پیشنهاد بدم خیر.اما اگر خواستید میتونم فروشگاه های معتبر در شیراز رو بهتون توی پست خصوصی بدم که ارسال هم انجام می دن.

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
29
تهران
راستی یه مورد رو یادم رفت بگم:
یه جایی میگفت روی این مدل بهتره خرک آلمانی بندازی؛
در مورد آرشه 8پر هم میگفت که آرشه های چینی زیاد فرقی نمیکنه چی باشه، 8پر آلمانیه که خوبه.

Tf 142 بدون دستکاری هست 135,000 ؟

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
36
تهران
یه جایی میگفت روی این مدل بهتره خرک آلمانی بندازی؛

برای تمامی ویولن ها بهتره خرک آلمانی مثل آبرت گذاشته بشه.

در مورد آرشه 8پر هم میگفت که آرشه های چینی زیاد فرقی نمیکنه چی باشه، 8پر آلمانیه که خوبه.

حرف کاملا بی اساسیه.

Tf 142 بدون دستکاری هست 135,000 ؟

منظورتونو از دست کاری نمی فهمم

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
29
تهران
البته من که دیگه از تهران نمیگیرم، اگه این مدل رو بخوام بگیرم، همون کاری که گفتید میکنم؛
خوب مگه منظورتون از اینکه برخی مدلها رو با کیفیت نازل میفروشن که قیمتها رو بشکونن، همین دستکاری کردن تجهیزاتش نبود؟ یعنی مثلاً آرشه رو عوض کنن یا خرک ...

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
36
تهران
نه چیزی رو عوض نمی کنن اتفاقا فابریکش وسائل بی کیفیت روشه.

مدتهاست که فروشنده های این مدلها با گذاشتن آرشه و خرک آلمانی و... سعی می کنن این سازها رو به کیفیت قابل قبول تری برسونن.
به همین علت فروشنده ها روی سازهایی که سود کمتری می کنند این تجهیزات رو نمیزارن تا با قیمت کمتری بتونن اونرو بفروشن و اینجوری تعداد خریدارها رو بالا ببرن!

سیاست بازاره دیگه!

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
29
تهران
نه چیزی رو عوض نمی کنن اتفاقا فابریکش وسائل بی کیفیت روشه.

مدتهاست که فروشنده های این مدلها با گذاشتن آرشه و خرک آلمانی و... سعی می کنن این سازها رو به کیفیت قابل قبول تری برسونن.
به همین علت فروشنده ها روی سازهایی که سود کمتری می کنند این تجهیزات رو نمیزارن تا با قیمت کمتری بتونن اونرو بفروشن و اینجوری تعداد خریدارها رو بالا ببرن!

سیاست بازاره دیگه!
پس یکی از فروشنده ها که میگفت باید 60-50 تومن روش خرج کنی، منظورش همین بود!!
خوب حالا اگه ساز رو به صورت فابریک بخریم، بعد تدریجاً در طول یادگیری روش همینجوری خرج کنیم، بهتره یا اینکه خرج بیشتر از 135 تومن ارزش نداره؟

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
29
تهران
میشه قطعاتی که رو این مدل (یا کلاً مدلهای چینی استاندارد) باید تعویض بشه رو همراه با قیمت حدودی بگید؟
یعنی اینکه چه قطعاتی رو جایگزین کنیم..
با تشکر

:smile (70):​

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
36
تهران
تمام قطعات رو می شه عوض کرد.اما تعویض زیرچانه ای و خرک کفایت می کنه.مدتی بعد هم که پیشرفت کردید می تونید یک دست سیم استاندارد روی ویولن بزارید.

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
29
تهران
یه سؤال دیگه؛
برای تعویض خرک باید سیمها رو باز کرد دیگه، بعدش دوباره میشه همون سیمها رو بست یا باید یه ست جدید انداخت؟
در مورد ویولن نمیدونم، ولی من خودم هیچوقت سیم گیتار رو بعد از باز کردن دوباره نمیبندم، میندازم دور.

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
36
تهران
وقتی این گونه ویولن ها رو می گیرید،سیم های با کیفیتی رو اونها نیست،خیلی بهتره بعد از تعویض خرک سیمها رو عوض کنید و سیم پیراسترو سبز استفاده کنید.این سیم صدای ویولن رو بهتر و مطلوب تر می کنه و بین 6 تا 9 ماه هم جوابگوی شما هست.

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
29
تهران
پس فقط Pirastro Green ؛
رو TF142 که 135 تومنه، سیم فابریکه؟
کلیفون Pirastro خوبه؟ کدوم نوعش؟
قیمت حدودی سیم و کلیفون رو میشه بفرمایید.

این عکسها رو همینجوری واسه قشنگی میذارم!!!! :smile (61):

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
36
تهران
بله سیم های فابریک ویولن های چینی از نوع فله ای هستند.

(در مورد سیم این تاپیک هم اضافه کردم)

قیمت سیم پیراسترو 30 تومانه(ست کامل)

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

کلیفن پیراسترو خوبه ولی در ایران کمیابه.

کلیفنی که خوبه و از برند معتبری هم هست و با آب و هوای خشک و معتدل ایران سازگاره کلیفن توماستیک 199 هست که به در بازار ایران هم موجوده.حدود قیمت این کلیفن 7 تومان هست.

download.php?imgf=12844008511.jpg

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
وضعیت
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
بالا