آخرین ارسال‌ها

مشاوره در باب خرید میدی M audio

20/1/16
260
35
تبریز
با سلام خدمت دوستان . قصد گرفتن میدی کنترلر داشتم منتهی نه برای تمرین پیانو ! برای کار آهنگسازی.
بین دو مدل
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
Oxygen 49 و M - Audio Keystation 61 II موندم. بیشتر تمایلم به اکتاو زیاد هست . آیا بعدا کنترلرها واقعا به دردم خواهند خورد یا که نه اکتاو بالا بهتره ؟

یکی هم اینکه برند Alesis آیا به نسبت M-Audio خیلی ضعیفه ؟

آخرین ویرایش:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,627
53
.
طفلک واژه ی "آهنگسازی" الآن معنی های مختلفی پیدا کرده. برای ساختن چه نوع آهنگی میخوای؟

20/1/16
260
35
تبریز
طفلک واژه ی "آهنگسازی
جناب فرهود بنده که هنوز تعریفش نکردم ! لطفا زود سخت نگیرین.:shamefullyembarrased:
منظورم از آهنگسازی نوشتن ملودی ؛ هارمونی ؛ سازبندی و در نهایت جمع بندی قطعه هستش که اونم یقینا با نظارت معلم و ... هست .:happy-43:
حداقل تا جایی که تونستم به مشاوره های شما و دوستان تو این سایت و اساتید بیرون از سایت عمل کردم.

برای ساختن چه نوع آهنگی میخوای؟
در کل بیشتر برای نوشتن ملودی و یا اجرای قسمتی از آهنگ که با سازی غیر از پیانو نوشته شده . یعنی الکترونیک و فید بازی ندارم .
بخاطر گرون شدن ادوات موسیقی یکم تصمیم گیری سخت شده.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,627
53
.
من از این جهت سوال کردم چون نوع و ژانر موسیقی که میخوای بسازی در انتخاب میدی کنترلر دخیل هست. مثلاً آهنگسازهای الکترونیک امروز بعضاً حتی بدون هیچ نوع کنترلر بیت ها رو میچینن کنار هم و موسیقیشونو تموم میکنن. از اون طرف هم آهنگسازهای گیم با استفاده از میدی کیبورد و سمپل لایبرری ها کارشونو انجام میدن. به هردوشون هم میگیم آهنگساز. متوجه شدی برای چی پرسیدم؟

20/1/16
260
35
تبریز
صد در صد . بله . من در زمینه آهنگسازی بی کلام که حول محوریت ارکسترال و سازهای طبیعی هستن فعالیت می کنم .

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,627
53
.
یعنی هیچوقت برای قطعاتت پیانو نخواهی نوشت؟

20/1/16
260
35
تبریز
چرا . صددرصد می نویسم . منظورم از طبیعی استفاده از سازهای زهی و بادی و .... بود . نه این صداهای سینتی و کامپیوتری.
در کل بهتر بگم ضبط از طریق میدی کنترلر هست .منتهی چون توی شهرمون همه تقریبا به خاطر روند بازار از korg استفاده میکنن از maudio سوال میکنم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,627
53
.
خب پس برای چی میگی «بیشتر تمایلم به اکتاو زیاد هست»؟ وقتی برای پیانو هم قراره بنویسی، تمایل خودت دیگه مهم نیست و باید میدی کنترلر 88 کلید بگیری، اون هم از نوع همر اکشن. و هیچکدوم از نمونه هایی که معرفی کردی این مشخصات رو ندارن.

20/1/16
260
35
تبریز
من فکر می کردم میشه با تغییر اکتاو رو میدی ، بشه نواخت رو در اکتاو های متقاوت انجام داد . مگر همین مدل که گفتین مختص پیانو نوازی نیست ؟
یا برای نوشتن هم باید همون باشه ؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,627
53
.
«میدی کنترلر» برای آهنگساز و تنظیم کننده هست، نه برای نوازنده. نوازنده ی پیانو یا از خود پیانو اکوستیک استفاده میکنه و یا از این پیانو دیجیتال ها. پس وقتی صحبت از میدی کنترلر میکنی، کلاً از نوازندگی پیانو و یا تمرین پیانو بیا بیرون.

الآن فرضاً یه پارت برای پیانو نوشتی که نوازنده (حالا چه خودت و چه هر کس دیگه ای) به هرحال قراره بشینه پشت میدی کیبورد تو و اون پارت رو برات بزنه و تو هم ثبت کنی در DAW خودت. حالا وقتی اکتاوهاش کمتر از استاندارد پیانو باشه که پیانیست نمیتونه وسطِ کار اکتاو رو بالا یا پایین شیفت کنه و ادامه بده! بنابر این کل هفت اکتاو رو باید پیش روی خودش آماده داشته باشه.

ضمناً هیچ پیانیستی به میدی کیبوردی که همر اکشن نیست حتی دست هم نمیزنه! حالا نواختن که جای خود. با توجه به شواهد هم که خودت نوازنده پیانو نیستی و مجبوراً برای پارت های پیانو که مینویسی باید پیانیست بیاری برات بزنه.

20/1/16
260
35
تبریز
درسته . هم قانع شدم و هم روشن.حق با شماست و بنده نوازندگی پیانو نمیدونم . فقط در حد ملودی نوازی خودم هست.پس کمی باید برای بهتر شدن اوضاع فکر دیگری کرد.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,627
53
.
M-Audio پارسال یه مدل همر اکشن 88 کلید زد که قیمت خیلی مناسبی داره. حالا نمیدونم اونجا هم هست یا نه. مدل M-Audio Hammer 88. من باهاش کار کردم. تاچ هاش خیلی خوبه.

12332137_800.jpg

20/1/16
260
35
تبریز
حالا نمیدونم اونجا هم هست یا نه.
پارسال بود ولی دیگه ناموجود زدن
فقط یه مسئله دیگه
اگر با این تفاسیر صورت مسئله ما فرق کنه و ما ضبط حالا ملودی رو نداشته باشیم و صرفا ملودی رو بنویسیم و بدیم دست گروه ، میشه فکری به حال میدی کنترلر کرد ؟
چون از نظر اقتصادی پارسال و امسال به شدت تغییر کردن.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,627
53
.
سوالتو اصلاً نفهمیدم.
«ضبط ملودی» کدوم ملودی؟
«بنویسیم بدیم دست گروه» گروه؟ راجع به کدوم گروه حرف میزنی؟
دقیق تر بنویس تا متوجه بشم چکار میخوای بکنی.

20/1/16
260
35
تبریز
شما که گفتین نوازنده پیانو بیاد بشینه پشت میدی کنترلرت تا آهنگ نوشته شده رو تو داو ضبط کنی . من صرفا میخوام با میدی کنترلر وقتی دارم آهنگی می نویسم خودم اجرا کنم .الان هم تو خونه کیبورد (ارگ) دارم و میتونم نوشته شدم رو بزنم . منتهی چون قابلیت وصل به سیستم از طریق میدی رو نداره نمیتونم تو صدای مثلا زهی اجرا کنم و .....
و اگرم بخوام دونه دونه نت ها رو وارد کنم که زمان خیلی زیادی می طلبه.من میخوام قبل نوشتنش بتونم با صدای مد نظرم بزنم تا بفهممش و بعد نت ها رو توسط برنامه ویرایش نت نویسی روی کاغذ بیارم و بعد بدیم دست یه نوازنده یا هر کی که قراره ضبط رو توی استودیو کنه یا اجرا .چون من نه کار میکس بلدم و تجهیزاتم اونقدر کامل هست (اسپیکر و کارت صوتی و ...)بنظرتون بازم نیاز به هفت اکتاو هست ؟ یا همین مدل هایی که معمول کار با داو هست مناسبه؟
این مدل همر هم که گفتین الان زدن 7500000 تومان رایج مملکت.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,627
53
.
خب پس کاربری تغییر کرد. اگر قرار نیست که در استودیوی خونگی خودت کار اصلی رو اجرا و تولید بکنی، بله میتونی از اون مدل هایی که اسم بردی صرفاً برای شنیدن و نوشتن ایده هات استفاده کنی. یک میدی کیبورد چهار اکتاوی غیر همر اکشن هم میتونه این نیاز رو برطرف کنه.
اون مدل همر رو من الآن در یک سایت ایرانی دیدم نوشته شش ملیون و ششصد تومن. اینجا نمیتونم لینک بدم.

20/1/16
260
35
تبریز
بله قرار نیست کارها اینجا انجام بشن.چون آموزشگاه ما خودش استودیو ضبط داره و این امتیاز رو به هنرجو ها میدن که کارهاشونو اونجا ضبط کنن . و این از شانس منه.
اینجا نمیتونم لینک بدم.
بله دیدم اکثرشون رو . منتهی وقتی زنگ میزنیم برای ارسال به شهرستان یا ناموجود میزنن یا بهونه فعلا موجود نیست میارن .
یک میدی کیبورد چهار اکتاوی غیر همر اکشن هم میتونه این نیاز رو برطرف کنه.
شما از این مدل ها که من نوشتم اطلاع دارین ؟یا از برند ICON ikeyboard , Nektar

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,627
53
.
نکتار رو اینجا اکثراً دیجی ها و الکترونیک کارهایی که میخوان زنده اجرا کنند استفاده میکنن. طوری طراحی شده که بیشتر جوابگوی کار زنده ی الکترونیک و پاپ هست. ولی آیکان دقیقاً چیزیه که تو میخوای. دیزاین خیلی جالبی هم داره و محصول یک کمپانی تقریباً جدید هم هست.

بالا