مشاوره خرید

شروع موضوع توسط Malefic Angel ‏18/1/15 در انجمن Audio interface ( کارت صدا )

تاپیک مشاوره خرید تالار Audio interface ( کارت صدا ) در persian-music.org.

1. Malefic Angel

Malefic Angel

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام دوستان
    ببخشید من این سوال رو اینجا مطرح میکنم
    من قصد ضبط صدا نه موزیک برای مونتاژ روی فیلم دارم ولی میخوام از کیفیت مطلوبی برخوردار باشه. یک ورودی برای کارم بیشتر نیاز ندارم.
    با توجه به جست وجویی که کردم گفتن یک کارت صدا به همراه یک میکروفن تهیه کنم. متاسفانه من هیچ اطلاعاتی در مورد صدا ندارم.
    میخواستم منو راهنمایی کنید. البته هزینه ای که بتونم بکنم حداکثر 1 یا 1.5 هست ولی هرچی کمتر بهتر بدجور زیر قرض رفتم :(

2. iman_agc

iman_agc عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز.. شما یک کارت صدای focusrite scarlett 2i2 با یه میکروفون rode nt1 بگیر پشیمون نمیشی..اینا امتحانشونو پس دادن..قیمتشم همونی میشه که شما میخوای.. کارت صدا 500 تومنه میکروفونم 620 تومن...
    موفق باشی

3. iman_agc

iman_agc عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    الابته با توجه به اینکه یه ورودی بیشتر نمیخواین scarlett solo هم خوبه... 380 تا 400 تومنه...

4. Malefic Angel

Malefic Angel

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    درود ایمان عزیز
    ممنون از راهنماییت ولی تو همین سایت از focusrite تو رده پایین بد میگن البته اونا برا موزیک مد نظرشون بوده؟
    نظرتون در مورد Presonus AudioBox USB و Focusrite iTrack Solo چی هست؟
    Audio-Technica AT2020 و M-Audio Nova چطور؟
    تو شهر ما اینجور لوازم پیدا نمیشه باید اینترنتی سفارش بدم قیمت اون میکروفون هم زده 780 و کارت صدا تو همون قیمته.

5. iman_agc

iman_agc عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    اتفاقا اصلا نگران کیفیت focusrite نباشین..به نسبت قیمت تو این رنج بهترینه..همون سایتی که قیمت گرفتین تو قسمت سوال و جوابش اگه برین میبینین به همه همین پیشنهاد شده.. البته قیمت اون میکروفون تو اون سایت بالاست..در سایت های معتبر دیگه با همون قیمتی که گفتم میتونین پیدا کنین.. iTrack solo هم فقط مختص استفاده با iPad هست..به درد کار شما نمیخوره..
    audio technica at2020 هم میکروفون خوبیه اما هیپ کدوم از اینها به rode نمیرسن.. قیمت دلاریشون هم زیر 100 دلاره .اما rode 229 دلاره..اونا تو بازار ایران الکی گرون شدن!!

6. camaron

camaron عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    برای ضبط صدای گیتار فلامنکو ، گیتار الکتریک و کیبورد میخوام کارت صدا و میکروفون بخرم البته کیبورد و گیتار الکتریک رو بعدا میخوام بگیرم هزینه هم بیشتر یک میلیون نمیتونم چون گیتار حرفه ای خریدم دستم خالیه
    حالا یه سرچی کردم اینا بدرد میخوره
    FOCUSRITE - Scarltt Studio پکیج استودیوئی
    پکیج کامل تجهیزات استودیوی خانگی maudio مدل vocal studio pro

پکیج کامل تجهیزات استودیوی خانگی presonus مدل audiobox studio

آخرین ویرایش: ‏27/2/15
  7. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    اول از همه ، شما نیاز به علم صدابرداری و هنور میکس ، دوم نیاز به یک اتاق آکوستیک خوب برای ضبط ، سوم مایک خیلی خوب ، چهارم پری امپ خوب و در نهایت کارت صدای خوب برای ضبط گیتار با کیفیت دارید . اگر اتاق رو آماده کردید که هیچ ، در غیر اینصورت اول اتاق ...
    تهیه لوازم خوبی هم که نوشتم ( برای ضبط با کیفیت خیلی خوب ) حد اقل بین 8 تا 10 میلیون هزینه داره !! گذشته از این لوازم شما یک مانیتور حرفه ای هم برای شنیدن میخواید که خودش میشه بیشتر از 4 میلیون ...
    پکیج هایی که نوشتید ، بیشترین مبلغش رو برای کارت صدا میپردازید و هدفون و مایک در این پکیج ها ، یک چیز خیلی خیلی معمولی هستش و اصلا به کارتون نمیاد ...
    پس پیشنهاد میکنم به جای دور ریختن پولتون و تهیه این پکیج ها ، به استودیو برید و وقت خودتون رو برای ضبط ، میکس و مستر تلف نکنید ...
    موفق باشید ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. roozbeh2020

roozbeh2020

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود
    دوستان من تصمیم گرفتم پادکست ضبط کنم . شنیدم برای اینکه نویز کمتر بشه باید کارت صدا اکسترنال باشه .
    یه مدل کارت صدا و میکروفون که کارمو راه بندازه بهم معرفی کنید . توجه کنید اینکار در حد یه کار ضبط صدای حرفه ای نیست .
    متشکرم

بارگذاری...