مشاوره خرید pa500 persian

شروع موضوع توسط sskl ‏7/3/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مشاوره خرید pa500 persian تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. sskl

sskl عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگه دوستانی که این ارگ رو دارند(pa 500 persian) من رو راهنمایی کنند ممنون میشم
    در ضمن من تقریبا تازه کارم ،البته 2سال یه ارگ casio آموزشی داشتم اما الان میخوام یه ارگ بخرم که تا چندسال نیاز به تعویض نداشته باشه و بتونم باهاش تا زمانی که بتونم حرفه ای یاد بگیرم کار بکنم
    بازم تشکر میکنم از شما

2. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    سلام، من این کیبورد رو دیدم و صداهای خوبی داره کلاویه هاش معمولیه مثل بقیه
    ارگها ولی فکر کنم از کاسیو کیفیتش کمتر باشه،خلاصه ریتمهای ایرانی توپی داره
    و بعدا که بهتر شد کارت و بخوای مجلس بری چیز خوبیه...
    اگه سوالی هست در خدمتم!

3. sskl

sskl عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنونم:74:

برای خریدش به چه نکاتی باید توجه کنم،منظورم برای تست کردن و اطمینان از آکبند بودنشه؟
    توی خیابون جمهوری جای مطمئنی هست مثل نمایندگی که از اونجا بخرم؟
    گارانتی دارن؟

4. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    کلاویه نباید زیاد شل باشه،تا اونجا که من دیدم روی فابریکش نایلون داشت
    که معمولا ندارن چون خریدار تستش میکنه...
    اهل تهران نیستم آشنایی با اونجا ندارم
    معمولا گارانتی تعمیر دارن

شما چرا Pa50 یا 80 نمیخری؟

5. sskl

sskl عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اونطوری که شنیدم pa500 ارگ جدیدیه و از pa50,pa80 که تقریبا قدیمی شدن کاملتر و بهتره
    و اینکه صداهای ایرانی رو داره، با این تفاسیر فعلا نظرم روی pa500 هست...

6. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    از نظر ظاهری که خیلی قشنگه ولی استیلش مثل 50 هستش و من صدای بلندگوهاش رو
    با صدای pa50 مقایسه کردم تا حدی برابر بود،حالا شما برو ببین چطوره...
    به فروشنده بگو یه تست واست انجام بده!:smile (46):

7. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    با سلام خدمت دوستان
    pa500 کیبورد فوق الاده خوبی هستش مخصوصا پرشین باشه که محشره من قبلا داشتم صداهای که در پرشین هست در pa3x پیدا نمیشه اگر خوب بتونی نوازندگی کنی برای مجلس هیچ چیزی کم نداره کیفت صداهاش عالیه ولی سخت افزارش خیلی خوب نیست مثلا پیچ بندش زود خراب میشه و کلاویه هاش صدا میده ولی به نسبت قیمت کیبورد مناسبی هستش
    بهترین جا برای خرید شرکت سپید موج کیان هستش که نماینده رسمی کرگ در ایران هست اگر بری جمهوری و آدرسش بپرسی همه نشونت میدن اونجا دیگه کارکرده بهت نمیندازن و قیمتش از مغازه دارها کمتره
    در مورد گارانتی هم فکر نمیکنم داشته باشه اون زمانی که من خریدم نداشت الان اطلاع ندارم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. sskl

sskl عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت امیر آقا و ممنون از راهنماییتون
    1.اگر لطف کنید نحوه تست کردن این کیبورد رو بگید که اونجا خودم تستش کنم ممنون میشم
    2.این کیبورد چه لوازم جانبی داره که موقع خرید همراه خودش باشه(منظورم آداپتور،کیف یا کاور و...)
    3.پایه رو باید جدا بگیرم؟قیمت پایه چند هست؟
    4.بنظر شما قیمت الان تا بعد از عید تغییر نمیکنه، واسه این میگم که اگه گرونتر میشه الان بگیرم
    5.تو این رنج قیمت با این امکانات و کیفیت مدل بهتری هست(از نظر سخت افزار و کلاویه هاش:84: آخه می خوام چیزی بگیرم که پشیمون نشم)
    من الان آماتورم، بعدا اگر نیاز شد میتونم سمپلش کنم؟ اگر ممکنه راجع به سمپل کردن و تغییراتی که روی کیبورد انجام میدن هم توضیح بدید
    خیلی خیلی ممنونم
    ببخشید سوالام طولانی شد:smile (47):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/3/12
  9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    1- موقع خرید تمامی کلاویه ها رو بررسی کنید که صداشون در بیاد و سالم باشند و خط و خشی روش نباشه ( کمی اریب بگیردش مشخص میشه قبلا باهاش کار شده یا نه چون رد ناخن روش میمونه ) بدنه رو از هم حیث سالم بودن و خط نداشتن بررسی کنید.
    2- تصور میکنم این مدل دارای آداپتور باشه ( اگه درست خاطرم مونده باشه که اون هم روی کارتنش هست. )
    3- پایه رو هم باید جدا بگیرید که مدلهای مختلفی هستش و یه مدل محکم و جون دار تهیه کنید.
    4- اگه از من میشنوید همین الان از منزل خارج بشید و برید بخرید بهتره تا فردا صبخ و یا شاید یکساعت آینده !!
    5- این دیگه کاملا بستگی داره به مقدار بودجه و نیاز شما.

10. sskl

sskl عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با عرض سلام و تشکر خدمت آقای محبی
    روشی نیست که خود ارگ همه قسمتاشو تست کنه؟
    من کیبورد رو برای مجلس و... نمیخوام و برای استفاده توی خونه می خوام، با توجه به اینکه دوستمون راجع به صدا دادن کلاویه گفتن ممکنه ضعیف باشن و زود خراب بشن؟
    بعدا میشه سمپلش کنم؟مشکلی واسش پیش نمیاد؟
    لطف کنید در مورد سمپل راهنماییم کنید.

11. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    در مورد این مدل روش خاصی رو نمیشناسم.
    در مورد سمپل ها هم فکر کنم این مدل رو میتونید روش بریزید.

12. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    کیبوردها اکثرا صدای کوچیکی تولید میکنه،از کیبورد آموزشی بگیر تا خفن ترینش(البته بجز یه عده که سیستم پیانو روشون هست!)
    به طرف بگو چک کنه برات،وظیفشه انجام بده برای مشتری!
    نترس اگه مبتدی هستی،همه یه روز مبتدی بودن مثل خود من
    وقتی خواستم کیبورد بگیرم اصلا قبل از گفتن من طرف خودش
    تست کرد!
    فکر کنم فلش خور باشه،البته بازم باید سوال کنی!

13. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    دوست خوبم از همونجای که عرض کردم بگیر خیالت راحت باشه خودشون باز کنن برات تست میکنن یادم نیست کدوم دکمه هاشو میگرفتیم روشن میکردیم وارد محیط تست میشد و خودش تمام قسمتهارو چک میکنه
    آداپتور باید داخل کارتون باشه به همراه پایه نت و یه کاتالوگ انگلیسی
    این دستگاه رم sd میخوره ولی اگر سمپلش کنی فلش usb هم میخونه برای سمپل کردن هم باید حدود 700-800 هزینه کنی من جای شما بودم این کارو نمیکردم و هروقت دستم باز شد میفروختم یه 800 برمیداشتم کاری که خودم هم انجام دادم چون بعد از سمپل قسمتهای از این دستگاه از کار میوفته و تغییرات بسیار زیادی روی دستگاه انجام میشه که بعدش هیچ تظمینی نیست درست کار کنه یا نه
    خود pa500persian انقدر کامله که هیچ احتیاجی به سمپل نخواهید داشت فقد مشکل سخت افزاری داره
    با این بودجه میتونید or700 یا s710 تهیه کنید که از نظر سخت افزاری بهتر هستن ولی از نظر صدا پرشین بهتره
    باز هم سوالی داشتید من در خدمتم.

14. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    700 تا 800 هزار تومن ؟
    اینکه خودش قیمت یک ساز شد که..
    مگه این مدل با مموری اس دی خودش امکان ریختن سمپلها و یا لوپها رو نداره ؟
    تصور میکنم بتونه فایلهای ویو رو باز کنه درسته ؟

15. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام،آقا سمپل بودن اين مدل كيبورد ها به چه كاري مياد؟براي چه مواقعي هست؟چه امكاناتي رو به كيبورد ميده؟دستگاهايي مثل pa80,50هم سمپل هستند؟يا سمپلر ان؟

16. sskl

sskl عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    امیر آقا سمپل خور کردن کیبورد یعنی اینکه امکان اضافه کردن صداها به ارگ، یا اضافه کردن ریتم و یا هر دو؟
    برای سمپلر کردن چه تغییراتی روی کیبورد انجام میدن؟ سخت افزاری یا نرم افزاری؟
    این مشکل سخت افزاری منظورتون همون صدا دادن کلاویه هاست؟ یا مشکل دیگه ای هم داره؟

17. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    نه متاسفانه این مدل هم درست مثل pa50 تبدیل نشده نه میتونه فایل ویو رو باز کنه نه میتونه از مموری SD ویو بگیره
    قیمت سمپل با LCD فابریک این قیمت در میاد اگر تعویض LCD هم بخوایم که مثل pa800 نمایش گر رنگی داشته باشه و رم 256 مگابایتی بیش از 1200 تمام میشه که حد عقل از نظرمن اصلا جالب نیست

pa80بله سمپلر هست ولی pa50 خیر اما در ایران با تغییراتی که روی دستگاه انجام میدن این دستگاه سمپل پلی میشه یعنی فقد نمونه کارهای سمپل پخش میکنه و قابلیتهای نمونه گیری ادیت،ویرایش،برش و .....نخواهد داشت

سمپل در اصطلاح به کلمه نمونه گفته میشه یعنی شما با کیبورد میتونید از هر صدای که می پسندین مثل صدای ریتم صدای ساز صدای انسان یا حتی صدای خودتون نمونه بگیرد در کیبورد ذخیره کنید و در موقعی که لازم دونستید از اون صدا استفاده کنید

بیشترین استفاده از قابلیت سمپل برای داشتن صداهای منطقه ای هستش که در کیبورد وجود نداره و ما اون صداهارو به دستگاه وارد میکنیم مثلا از صدای ضرب و تمپوهای زنده نمونه صدا گرفته میشه به حالت درام کیت یا سمپل لوپ در میاد و در کیبورد ذخیره میشه و بعد از ویرایش به حالت ریتم ساخته میشه یا نمونه از صدای نی انبان گرفته میشه به کیبورد داده میشه و بعد از ویرایش و افزودن افکت شما طبیعی ترین صدای نی انبان را در دستگاه خواهید داشت

البته این امکانات خیلی به درد مبتدی ها نمیخوره چون ریتم سازی و کار با سمپل کمی پیچیده هستش و احتیاج به چند سال تمرین و آموزش داره

برای سمپلر کردن این دستگاه بگفته شرکتی که این کارو انجام میده یک برد جدید به دستگاه افزوده میشه LCD تعوض میشه و سیستم عامل دستگاه کامل حذف میشه و سیستم عامل pa800 بار گذاری میشه و چون برد پانل pa800 با Pa500 فرق داره و سیستم عامل جدید برای Pa800 هست بعضی از کیلیدهای پانل pa500 نخواهد شناخت مثل کیلیدهای پد و scale setting

کیبورد pa500persian یکی از بهترین کیبوردهای هستش که تاحالا برای کارهای ایرانی ساخته شده و تمامیه سمپل های که یک نوازنده ایرانی بهش احتیاج داره در حالت پیش فرض در قالب یک رم 64 مگابایتی غیر قابل ویرایش و حذف به دستگاه داده شده تا نوازنده هیچ گونه کسری برای نوازندگی نداشته باشه از انواع صدای تار و نی گرفته تا ضرب تمبکهای تمامیه مناطق ایران با بهترین کیفیت در این دستگاه وجود داره
    تنها مشکل سخت افزاری هست که این کیبورد در سطح پایین نگه میداره از شایع ترین مشکلات این دستگاه ضعیف بودن کلاویه ها،خرابی بسیار زیاد پیچبند،از کار اوفتادن دکمه های روی پانل و سوختن باند و آمپیلی فایر دستگاه هست که اگر کسی این دستگاه آکبند خریداری کنه و کمی مراقبت بیشتری انجام بده مشکلی براش پیش نخواهد آمد مثلا:محکم روی کلاویه ها ضربه نزنیم-صدای دستگاه (حدعقل برای مدت طولانی)تا آخر زیاد نکنیم -به پیچبند فشار بیش از حد معمول وارد نکنیم-حتما دستگاه کاور پلاستیکی کنیم تا از ورود گر خاک به داخل جلوگیری کنیم و بعداز نوازندگی کاور دستگاه حتما بکشیم.
    بازهم سوالی داشتید من در خدمتم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  18. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    مرسي آقا امير،پس درمورد كاور كشيدن يه عده معتقد ان كه كاور نبايد رو دستگاه بكشي به هيچ وجه،نميدونم دستگاه داغ ميكنه و اين حرفا..درظمن پس pa500 با اين ضعف هاي سخت افزاريش پس دركل كمي تو صدا و ريتم هاش از 80و50 قوي تره ديگه درسته؟از لحاظ هنگ كردن و لنگ گذاشتن نوازنده تو اجراي زنده هم مانند 50 هستش؟يا اين نقص برطرف شده؟

19. sskl

sskl عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنون از راهنمایی های خوب و موثرتون آقا امیر
    یعنی نمیشه روی pa500 بدون سمپلر حتی ریتم جدید هم اضافه کرد؟ یعنی هیچ چیز جدیدی نمیشه بهش اضافه کرد؟
    (اگر اینطوریه پس خوردن رم به چه درد میخوره؟)
    من همیشه سعی میکنم خیلی خوب از وسیله استفاده و مراقبت کنم، پس از این لحاظ فکر کنم واسم مشکلی پیش نیاد:)

20. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    کاور کردن به خیلی موارد بستگی داره یکیش نوع منطقه جغرافیای هستش
    مثلا در شهرهای جنوبی و شمالی بهتره که دستگاه کاور نکنیم چون میزان رطویت زیاد هست و کاور نمیزاره رطوبت از دستگاه خارج بشه ولی برای شهرهای مثل تهران کرمانشاه یزد و..... که آب و هوا خشک و پراز گرد خاک دارن بهتره که دستگاه کاور بکنیم
    برای کاور کردن دستگاه حتما باید شبکه های هوا باز باشن تا هوا در داخل دستگاه در جریان باشه روی شبکه های اسپیکر کاملا باز باشن چون بیشتر کیبوردها مادربرد زیر شبکهای اسپیکر قرار میدن تا با هوا در ارتباط باشن و خیلی موارد ریز دیگه که باید بهش توجه بشه

در حالت پیش فرض خیلی از 80و50 که هیچ از pa3x-2x-800 هم قویتر هستش صداهای در این دستگاه ذخیره شده که در هیچ دستگاهی تا بحال دیده نشده ولی چون مدل های نام برده سمپلر هستن از تنوع صدای بهتری برخوردارن مثلا من در کیبوردم درام کیتهای pa500persian سمپل گرفتم و در واقع pa800 من کار pa500persian هم انجام میده و ریتمهای این دستگاه بدونه کم کاست پخش میکنه

از لحاظ هنگ هم من چند ماه دستم بود باور بفرماید هر کاری کردم که فقد یک بار هنگ کردن این دستگاه ببینم برنامه های مختلف همزمان باز کردم در حین نوازندگی هر فشاری که میتونستم به دستگاه آوردم ولی شکست خوردم این دستگاه از نظر نرم افزاری خیلی قویتر از تصور هستش

چرا میشه هم ریتم هم صدای جدید به دستگاه اضافه کرد ولی در قالب ست و قابلیت نمونه برداری از صداهای زنده نخواهید داشت
    رم sd هم برای همین منظور طراحی شده شما میتونید غیر از ریتم صدا، نوازدگی خودتون در رم ذخیره کنید و یا نمونه کارهای دیگران در دستگاه پخش کنید یا از فایلهای میدی استفاده کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. قیمت ارگ pa500

,
  2. قیمت pa500

,
  3. قیمت ارگpa500

,
  4. قیمت Pa500 Persian,
  5. قیمت کیبورد pa500,
  6. pa500 persian قیمت