مشاوره خرید گیتار بیس الکتریک

شروع موضوع توسط Shank ‏2/7/11 در انجمن گیتار

تاپیک مشاوره خرید گیتار بیس الکتریک تالار گیتار در persian-music.org.

1. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان...
    همچین تاپیکی ندیدم خودم ایجاد کردم ...
    امیدوارم از نظر مدیران اشکالی نداشته باشه...
    حالا سوال خودم...
    نظرتون در مورد ibanez PGB2t چیه؟؟؟
    چه طور سازیه؟؟؟
    قیمتش چنده؟؟؟
    ممنون ار همه...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این پست نا مربوط رو حضمف کنین.
    توی ایران خیلی از گیتاریستا نمی دونم چرا؟ حاضر نمی شن گیتار بیس دستشون بگیرن. شاید فک می کنن کلاس نداره یا اینکه با گیتار بیس گرفتن دستشون دیگه حکم قهرمان داستان رو نمی تونن بازی کنن. در حالیه که مسلط شدن به نوازندگی گیتار بیس خیلی سخت تره و با احساس خیلی رابطه داره.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. lamagra

lamagra عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت همه دوستان و نوازندگان عزیز.این اولین پست من در این تالار هست و امیدوارم در کنار شما عزیزان با استفاده از تجربیات ارزنده تون پیشرفتی داشته باشم.
    خیلی خوشحالم که همچین تالاری رو پیدا کردم که به نظر هم خیلی غنی میاد.
    از اونجایی که نخواستم تاپیک جدید باز کنم گفتم سوالم رو توی همین تاپیک مطرح کنم...
    چند سالی هست که به نوازندگی گیتار بیس مشغولم و چند ساز قدیمی مناسب هم دارم.این اواخر به فکر ارتقا و خرید یک ساز جدید افتادم.طبق معمول دست به اینترنت شدم که خیلی اتفاقی اینجا رو پیدا کردم...
    سوالم اینه یک بیس خوب، مناسب کارهای تکنوازی(همچون اساتیدی مثل استوارت هم و ویکتور ووتن و...) 5سیم و ترجیحا 24 فرت در حدود 1.5 میلیون تومان میخوام که اگر لطف کنید چند گزینه به من معرفی کنید.کیفیت صداش خصوصا برای اجرای تکنیکهایی مثل اسلپ و حساسیت بالا و اکشن مناسب برای تپینگ برام مهمه...
    یکی دو مدل خودم مد نظر دارم ولی توی نت نتونستم ریویوی درست حسابی در مورد کیفیت صدا و کارایی اونها پیدا کنم.در مورد این مدلها هم اگر نظر بدید خوشحال میشم:
    Ibanez sr1405
    yamaha TRB1005
    yamaha BBNE2 (که البته میدونم از بودجه اعلام شده بیشتره ولی اگر مناسب باشه میخرم)
    trb 1005 هم مناسب به نظر میرسه ولی اکتیو بودن پیکابهاش کمی دل چرکینم میکنه.یکی از بیسهام فرناندز با پیکابهای اکتیو هست که خیلی از جنس و کیفیت صداش خوشم نمیاد فقط صدای بدون نویز و قدرتمندی داره.در این مورد هم اگر تجربه یا نظری دارید لطفا با من در میون بگذارید.
    با تشکر
    عقیل احمدی.

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    عقيل جان به يكي از دوستانم كه نوازنده باس هستش سپردم قرار شده مدلها رو بررسي كنه و امروز به من خبرش رو بده. همين كه تماس گرفت بهتون اطلاع خواهم داد
    ويرايش :
    عقيل جان دوستم تماس گرفت
    ايشون خودشون فندر jazz bass و فندر استيو هام دارند اما براي شما آيبانز رو پيشنهاد كردن.
    اما شديدا هم تاكيد داشتند كه خودتون هم بايد قبل از خريد اون تست كنيد و كمي باهاش بنوازيد تا اگه مناسبتون بود بخريد. چون گيتار باس سازي هستش كه علاوه براي صداي مناسب و بدون نويز بايد خوش دستي اون مورد قبول نوازنده باشه.

آخرین ویرایش: ‏5/7/11
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. lamagra

lamagra عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با تشکر از جناب محبی عزیز.والا من خودمم نظرم روی استو هم هست ولی اونوقت برای خرید آمپلی فایر مناسب و قوی به زحمت میافتم.ضمن اینکه از قیمت تمام شده این مدل در داخل کشور خبر ندارم.اگر مناسب باشه شاید بتونم از پسش بر بیام...

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    استيو هم يكي از باسهاي مورد علاقه منه.
    مخصوصا وقتي دوستم براي اجرا مياد استوديو. كاملا صداي بي ناز و راحت ميشه اون رو تنظيم كرد.
    صدايي پر و پيمون و بدون كوچكترين نويز. ( البته كابل خوب هم بي تاثير نيست !)
    زيباترين صدا در كار استوديو و لايو.
    اگه خواستيد ميتونم بپرسم ازشون كه تهران هم هستش يا خير ؟
    چون دوستم دو سال قبل از دوبي واسه خودش خريده بود. اما فكر كنم آقاي رافيك داشته باشه. البته اگه مثل هميشه قيمتها رو نجومي اعلام نكنن.!

7. lamagra

lamagra عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقای رافیک اصلا بیس فندر نداره.توی کل بازار جمهوری یه بیس فندر دست دو توی پاساژ پیروز هست که دو ساله اونجاست وضعیت مناسبی هم نداره هر وقتم رد میشم مخصوصا میپرسم اونم میگه فروشی نیست!قیمتها که نجومی هست...خصوصا برای بیس که توی جمهوری که ساز خوب کمتر میشه دیداگر بتونید قیمت بگیرید که عالیه...

8. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوستم گفتن گويا مدل استيو هام 5 سيم نداره.. يعني وقتي ايشون خريدن نداشت.
    الان رو اطلاع ندارن شما بررسي بفرمائيد اگه بود ميتونم از نمايندگي فندر دوبي براتون قيمت گرفته و سفارش بدم.
    البته فروشگاه zakelectronic و هم چنين sonia در دوبي هم گيتارهاي فندر رو عرضه ميكنن.

9. lamagra

lamagra عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بینهایت ممنون از پیگیریتون جناب محبی.این رو میدونستم که این مدل 5سیم نداره.اون سازی هم که ایشون توی کنسرتها دست میگیرن انحصارا برای خودشون طراحی شده(مدل 5 سیم).اگر بدونم قیمت چند در میاد در نهایت تا برسه به دستم که عالیه.نهایتا برای آمپلی فایر کمی صبر میکنم.البته هر کدوم از جز بیسهای 5 سیم فندر(22 فرت منتها) هم اگر موجود باشه خوبه.تا به اونها به پردازیم یکی دو مدل دیگه هم دیدم که اگر کسی در اینمورد اطلاع داشته باشه خوشحال میشم منو راهنمایی کنهMusic Man Sterling 5 HH Bass Guitar

10. kirk_hammett

kirk_hammett عضو سایت

امتیازات:
    +26 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من دنبال یه دونه yamaha rbx375 واسه خودمم.به نظرم با توجه به اینکه ساز تخصصیم الکتریکه کنارش این باس کفایت می کنه برام

11. Scourge

Scourge عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام به دوستان و اساتید :)

من می خوام تازه شروع به یاد گرفتن گیتار الکتریک بکنم، البته Bass . تا الانم تجربه ای نه تو خریدش داشتم نه زدنش. یه مقداری Acoustic کار کردم البته، ولی علاقه ی اصلیم Bass بوده، واسه همینم کلآ رفتم سراغ گیتار.
    می خواستم بدونم با بودجه حدود 450 چه گیتاری واسه شروع میشه گرفت؟ چند تا خودم تو نظرم هست به نظر میاد قیمتشون تو همین رنج باشه، البته اینو از رو سایتای خارجی می گم چون از قیمتشون تو ایران خبر ندارم، ممنون می شم اگه بتونید بهم بگید :)
    Ibanez SRX350
    Ibanez SR300 (یه مقدار ارزونتره ولی دقیق نمی دونم چه چیزیش بدتره)
    Yamaha RBX374
    B.C Rich Bronze Warlock (این یه دونه هم قیافه اش خیلی جالبه ولی میگن جزو Heavy Bass ها حساب میشه، چه فرقی دارن ؟ البته بجز سنگینیش که اون معلومه:d)

و دیگه اینکه یه امپ هم واسه شروع بخوام بگیرم چی خوبه و قیمتش در چه حدیه؟

Thx a lot in advance :smile (35):
    سایتو که گشتم تاپیکی مربوط به Bass پیدا نکردم، واسه همین اومدم سوالمو اینجا بپرسم، ببخشید دیگه اگه مربوط به اینجا نیست :)

12. kirk_hammett

kirk_hammett عضو سایت

امتیازات:
    +26 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    bass فقط yamaha rbx375 دیگه یه هیچ مدلی فکر نکن.من خودم دنبال یکیشم پول دستم یباد می گیرم حتما.کلا محصولات یاماها به قیمت ترین محصولات تو ایران هستن و کیفیتشون فوق العاده بالاست.مثلا همین سری yamaha pacifica با اینکه ارزونن neck شون به قدری کیفیتش بالاست که با گیتار های ژاپن و امریکا برابری می کنن

13. Scourge

Scourge عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آره منم شنیدم چیزه خوبیه، ولی 5 سیمه، واسه یه مبتدی تو بیس مشکل ساز نیست؟ :smile (49): بعد شما الان قیمتش دستتون هست؟ تو همون رنجه؟
    در مورد بقیه شون هم یه نظری بدید ممنون میشم :)

14. hooman13

hooman13

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مشاوره برای خرید گیتار بیس

سلام خدمت همه‌ی دوستان

حدوداً 9 ساله گیتار الکتریک می‌زنم و یک سالی هم می‌شه که طی یک حادثه به بیس رو آوردم :دی

الان یه Washburn XB100 که واقعاً به درد نخوره !!! حالا تو رنج قیمت 800-900 هزار تومن یه بیس 4 سیم برای سبک فانک می‌خوام بگیرم

افکت هم تا حالا با افکت الکتریکم ( زوم ) کار می‌کردم که اونم می‌خوام برای بیس جدا بگیرم، تو خود سایت زوم 4 مدل بیس دیدم که فک کنم مدل zoom b2.1u بیشتر به نیازهام نزدیک، قیمتش رو هم بفرمایین، ممنون می‌شم :-)

15. Sully

Sully عضو سایت

امتیازات:
    +147 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    توی رنج 800-900 Yamaha خوبه.
    کلا به نظر من یاماها بیس های بی نظیری برای قیمت زیر 1 میلیون داره.
    حالا چرا 4 سیم؟! یک مدت که از 5 سیم استفاده کنید علاوه بر پهنه ی صوتی بیشتر ، به شدت بهش عادت می کنید.
    اون واشبورنی هم که دارید تایید میکنم که به شدت افتضاحه!!!
    برای 5 string میتونید یاماها TRB 1006 رو انتخاب کنید که به واقعا بیس فوق العاده ایه،مخصوصا پیکاپ های Alnico که روشه و چوب الدرش که صدایی بسیار گرم داره.حدود 950 هم قیمتشه.1005 همین مدل هم هست که خیلی تفاوت نداره و بیشتر توی طرحشونه.حدود 850 هم قیمتشه.
    برای 4string هم ایبانز SR600 خیلی گیتار خوبیه و یه سر و گردن از هم رده هاش بالاتره.اونم به خاطر پیکاپ های Bartolini MK. قیمتش و دقیق مطمئن نیستم ولی اگه اشتباه نکنم باید حدود 700 باشه.یا یه کم بالاتر.
    کلاا تو این رنج قیمت اول برو سراغ YAMAHA و بعد ایبانز.سراغ چیز دیگه ای هم نرو

16. emud7

emud7 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    سلام
    میخواستم ببینم تو دو رنج قیمت زیر 500 و یکی هم زیر 1000 برای سبک های progressive metal و industrial metal چی پیشنهاد می کنید و همینطور امپ بیس تا 300-400 تومن .

ممنون:smile (35):

17. PAndroid

PAndroid عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.
    دوستانی که تهران ساکن هستن لطف میکنن مراکز خرید معتبر برای تهیه گیتار Bass و همچنین امپ و افکت رو معرفی کنن؟ بنده تهران نیستم و برای همین پرسیدم. البته گمان میکنم خلاف قوانین باشه، در نتیجه ممنون میشم اگه تو pm لطف کنید..
    بودجه بنده زیر 3 میلیون تومن هستش و شخصا به گیتارهای Fender Jazz Bass Marcus Miller و گیتارهای Warwick علاقه دارم. کجا میشه گیتارهای این برندهارو گیر آورد؟
    سبک مورد علاقم پروگرسیو راک و پست راک هستش.. با توجه به این موضوع و وضع آشفته بازار چیز! ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمائید.

18. PAndroid

PAndroid عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کسی کمک نمیکنه؟

19. x-rated

x-rated عضو سایت

شغل :
    Music pro
    امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    نظرتون راجع به خرید یک بیس زیر 500 چیه ؟
    پیشنهاد خودم Ibanez GSRm20 bk هست
    24 فرت

کسی نیست اطلاعات داشته باشه و منو راهنمایی کنه ؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏18/5/12
  20. eset

eset

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    من قصد خرید یه گیتار بیس رو دارم (تاپیک خاصی پیدا نکردم )
    بودجه هم چیزی در حدود 600-700
    سبک راک با کارای پینک فلوید خیلی حال میکنم
    ممنون میشوم راهنمایی کنید
    آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏18/5/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. ibanez srx 350 قیمت

,
  2. قیمت گیتار بیس یاماها

,
  3. خرید سیم گیتار بیس