آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع مشاوره خرید گیتار اکوستیک

• شروع کننده موضوع qLeph
  • تاریخ شروع

poya 268

عضو سایت
19/10/09
97
تهران
ممنون آقا پویا خیلی مخلصیم
پس منظورتون اینه که اگه میخام سبک خواننده هایی که نام بردم رو دنبال کنم باید گیتار آکوستیک بخرم دیگه؟!
یه چیزی دیگه هیچ خواننده ای مطلقا یک سبک نمیخونه
حالا اگه شما منظورتون رو راک خوندن به سبک تمامو کماله که بله حرف شما درسته ولی الان جوری شده که آهنگ ها تلفیقی شده و این خودش خیلی قشنگه
آقا پویا من گیتار آکوستیک بخرم صداش به دلم میشینه؟
خداییش تا حالا درس فکر نکردم که از گیتار آکوستیک خوشم میاد یانه
کمک کنین:smile (47):بقیه هم بیان کمک کنن بد نیستا صواب داره:smile (47):

قابل شما رو نداشت:smile (64):.نه منظورم این نبود.منطورم این بود که شما در آکوستیک قدرت مانرو بیشتری دارین.با همون کلاسیک هم میشه اینارو زد.به قول فروشنده ها آکوستیک مشتری خاص خودش رو داره.فعلا خارج از بحث خرید شما گیتار آکوستیک cort earth 100dx رو تستش کن.اگه این مدل نبود تو همین مایه قیمتا 300-400 بگرد.باید از صداش خوشت بیاد اگه نیمد حالا بگیم 10 میلیون.پشتش ول میشه.خودتون بهتر میدونید.یه چیز دیگه با آکوستیک خیلی نمیشه نت زد.خودت امتحان کنی میفهمی.راستی بابت راهنمایی ممنون.رضا یزدانی هم گوش کن!!!!!! آقا بقیه دوستان هم بیان.
سلام به همگی.من یه اشتباهی کردم تو تاپیک قبلی.با آکوستیک میشه نت زد.ولی با گیتار کلاسیک فرق داره.تا اونجا که من میدونم میره تو سبکهای بلوز و کانتری.بابت اشتباه ببخشید.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

poya 268

عضو سایت
19/10/09
97
تهران
ما چا کریم این حرفا چیه شما سالارین
من آکوستیک رو امتحان کردم زیاد خوشم نیومد
من گیتار کلاسیک کرت رو انتخاب کردم بد نبود فرناندز هم خوب بود تقریبا تو یه قیمت بودن ولی فرناندزا به چینی میخوردن
شایدم اشتباه میکنم
حالا سوال من اینه که از این 2 گیتار کدومش بهتره؟
راستی یه گیتار اسپانیش مثله الحمرا تو قیمتایه 300 -400تومان که صدایه حرفه ای بده چی میتونه باشه
تو رو خدا کمک کنید پولمو الکی نریزم دور>لنگم
ممنون:smile (61):

poya 268

عضو سایت
19/10/09
97
تهران
سلام.منتظرت بودم.:smile (46):

خلاصه ببخشید.خوب شد که امتحان کردی.ولا راستشو بخوای من زیاد از کلاسیک سر در نمیارم.ولی همینقدر که مارک های خیلی معروف مثل gipson.ibanez. و یه چندتا مارک دیگه که یادم نیست تو ایران اصلش پیدا نمیشه.اگه هم بشه 10 برابره.بهتره از دوستان دیگه در این مورد کمک بگیری.یا میتونی از تو اینترنت قیمت مدلا رو به دلار بگیری 100 تومن بذاری سرش.البته مارک خیلی معروف نه.بعد مدلا رو اینجا بگی با کمک بقیه بهترینشو انتخاب کنی.

سلام
ممنونم ازت
اگه تو نبودی من از تنهایی میمردم
از این سایت که خیلی دوسش دارم بیشتر توقع داشتم
زاهرا هیچکس جز شما نیست راهنماییم کنه
بازم دمه شما گرم
کسی اگه هست جوابه سوالایه منو بده
سواله دیگمم اینه که
گیتار کلاسیک فندر با این مدل تو ایران هست اگه هست چنده
مدلهga6ce

اینم عکسشGA6CE.jpgهمون مدل کلاسیکه فندر
خیلی خوشگله اگه ازش چیزی میدونید تو رو خدا بگین
مرسی از همه به خصوص آقا پویا که هم نامه خودمه:smile (61):

poya 268

عضو سایت
19/10/09
97
تهران
مشاوره خرید گیتار کلاسیک

سلام
من 2-3 ساله گیتار میزنم و حالا میخام یه گیتار بهتر بخرم
بودجمم 200-300 تومنه
گیتاری که میخام دوست دارم یه صدایه تقریبا حرفه ای رو به من بده تا گوشمو ارزا کنه
دوست دارم صداش از c70 خیلی قشنگتر باشه و کلا باهاش حال کنم
گیتارایه الحمرا شنیدم که خیلی عالین فرناندز و کرت هم که میگن بدک نیستن
حالا چه کار کنم:smile (70):
اگه میشه زودتر راهنماییم کنین

سلام.من یه نیم ساعتی تو سایت fender گشتم.این مدل پیدا نشد.بعد فهمیدم که ibanez بود.این دوتا مارک تو ایران گرونه.به نظر من اگه میتونی از خارج کشور بیاری.این دوتا مارک خیلی خوبه اگه نه cort مارک بدی نیست.من که دارم ازش راضیم.کیفیتش خوبه.برای آکوستیک که به من گفتن ibanez بالای 600 تومن.احتمالا کلاسیک هم همونقدره.قیمتش به دلار حدود 250 دلاره.بازم اگه سوالی داشتی میتونم بگم بین چندتا مدل کدوم جنسش بهتره تا انتخابت راهت تر بشه ولی صداشو باید چک کنی.

A.T.B

عضو سایت
25/2/11
648
jonoob
آقا من میخواستم یه گیتار بخرم ولی نمیدونم اسمش چی هست یا چه مدلی ولی در آهنگ های Taylor خودش ازش استفاده میکنه یه مدل ارزون قیمت برای تمرین اگه سراغ دارید راهنمائی کنید ممنون

سلام دوستان

من چند صفحه از تاپیک رو خوندم اما راستش یه مقدار گیج شدم .میخواستم ببینم فرق بین الکترو اکوستیک با اکوستیک معمولی چیه یا اینکه با هم تفاوتی ندارند؟بعد اینکه تا 250 تومن شما چی پیشنهاد میکنید .البته میدونم که بودجم یه مقدار کمه اما در حال حاضر بیشتر نمیتونم هزینه کنم.

سلام من بعد از مدتها الحمرا 2 سی با چوب سدر گرفتم 560.نزدیک 20تا گیتار رو امتحان گردم که این از همه بهتر بود.پیشنهاد میکنم برای کلاسیک الحمرا بخرید.واقعا صداش به پولش می ارزه

1/3/10
56
آمل
سلام دوستان

من چند صفحه از تاپیک رو خوندم اما راستش یه مقدار گیج شدم .میخواستم ببینم فرق بین الکترو اکوستیک با اکوستیک معمولی چیه یا اینکه با هم تفاوتی ندارند؟بعد اینکه تا 250 تومن شما چی پیشنهاد میکنید .البته میدونم که بودجم یه مقدار کمه اما در حال حاضر بیشتر نمیتونم هزینه کنم.
الکتروآکوستیک، گیتارهای آکوستیکی هستند که مجهز به پیکاپ (onboard preamp) و اکثرا هم cuteway می باشند. این پری امپها به نوعی تقویت کننده پیکاپ (که معمولا از جنس piezo و یا میکروفن و یا مخلوطی از صدای هر دو ) و اکولایزر و در نمونه های پیشرفته دارای تیونر و یک نوع افکت هم هستند تو آدرس زیر چند نمونه مرغوب از این پیکاپها رو میتونین مشاهده کنین.
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

سلام
من 2-3 ساله گیتار میزنم و حالا میخام یه گیتار بهتر بخرم
بودجمم 200-300 تومنه
گیتاری که میخام دوست دارم یه صدایه تقریبا حرفه ای رو به من بده تا گوشمو ارزا کنه
دوست دارم صداش از c70 خیلی قشنگتر باشه و کلا باهاش حال کنم
گیتارایه الحمرا شنیدم که خیلی عالین فرناندز و کرت هم که میگن بدک نیستن
حالا چه کار کنم:smile (70):
اگه میشه زودتر راهنماییم کنین
اگه بشه یه مقدار بیشترهزینه کنین . میتونین اولین مدل کلاسیک الحمرا 1C رو تهیه کنین. صدای خوبی داره. اینم مشخصاتش.
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

sinasarfaraz

Banned
13/9/09
66
اهواز
سلام دوستان
من تازه میخوام گیتار زدنو شروع کنم
والا بودجه ی من واسه خرید گیتار کلاسیک 100 تومن هست
چه مدلی میتونم بخرم؟
یکی بهم گفت یاماها c40 بگیر
قیمتش چنده؟
اخه استادم پول میخواد...
با تشکر

Shank

Banned
5/12/10
508
اونجا...
سلام دوستان
من تازه میخوام گیتار زدنو شروع کنم
والا بودجه ی من واسه خرید گیتار کلاسیک 100 تومن هست
چه مدلی میتونم بخرم؟
یکی بهم گفت یاماها c40 بگیر
قیمتش چنده؟
اخه استادم پول میخواد...
با تشکر
برای شروع بهترین گزینه ها همین c70 c80 , c40 هستند ...زیاد بهشون گیر نده چون تفاوت زیادی با هم ندارند...
فقط حواست باشه که مشکلی نداشته باشه موقع خرید(حتما با یه حرفه ای برو برای خرید...)
قیمتاشون هم از 130 تا 170 اینا هستش...البته انصاف فروشنده ها هم دخیله....
اصلا به ساز های ایرانی که با قیمت کم پیدا میشن اعتماد نکن....
موفق باشی.

sinasarfaraz

Banned
13/9/09
66
اهواز
سلام
بچه ها من رفتم بازار هرجا پرسیدم میگفتن c40 نگیر و چینی درجه 2 هستن یا ایرانی و میگفتن آشغال شدنو نگیر
بعد بهم 2-3 جا گیتار ماکسین اگه اشتباه نکنم رو پیشنهاد میدادن و میگفتن چیزی کمتر از c40 نداره و چینیه درجه 1 هست
کوکش کردو یکم زد صدای خوبی هم داشت
قیافشم خیلی خوشکل بود
قیمتشم 130 بود
حالا نظر شما چیه بگیرمش؟؟؟
آها یجا هم رفتم گفت c40 اصلی دارم 145 با 3 جلسه آموزش رایگان ولی از بقیه که پرسیدم گفت دروغ میگه و اصلیش دیگه اصلا نیست.

sinasarfaraz

Banned
13/9/09
66
اهواز
سلام
بچه ها من رفتم بازار هرجا پرسیدم میگفتن c40 نگیر و چینی درجه 2 هستن یا ایرانی و میگفتن آشغال شدنو نگیر
بعد بهم 2-3 جا گیتار ماکسین اگه اشتباه نکنم رو پیشنهاد میدادن و میگفتن چیزی کمتر از c40 نداره و چینیه درجه 1 هست
قیافشم خیلی خوشکل بود
قیمتشم 130 بود
آها یجا هم رفتم گفت c40 اصلی دارم 145 با 3 جلسه آموزش رایگان ولی از بقیه که پرسیدم گفت دروغ میگه و اصلیش دیگه اصلا نیست.
نظر دوستان چیه؟
بگیرم یا نه

Shank

Banned
5/12/10
508
اونجا...
سلام
قیافشم خیلی خوشکل بود
قیمتشم 130 بود
سلام...
این حرفا همیشه هست که میگن این سری دیگه قدیمیه اصلش نیست و این قبیل...
در مورد درست بودنش من هم مطمئن نیستم اما میدونم که اصلش همیشه هست رو نمیکنن...یعنی دیدم بدون پارتی اصلا طرف نمیگه دارم یا توی یه مورد دیدم طرف 6 تا c70 براش رسیده بود خودش اصرار داشت که همشون خرابن در صورتی که توی تست درست عمل می کرد....(عجب مملکتی داریم)
بله تنها دلیلش هم اینه که توی فروش این سری سود زیادی نیست نهایت 10 تومن...اما توی سازای دیگه که بی نام و نشونن راحتتر میشه سود برد....
به هر حال باید تست بشه و سالمش رو بخری ...
توی این رنج قیمت کلاسیک هایی با اسم best fun هم خوبن اما اصل و درستش رو پیدا کردن واقعا سخته...باید کلی به ساز گیر بدی تا بفهمی که مشکل داره یا نه...واسه همین اگر یه استاد با نفوذ (واسه این که یه مغازه آشنا بهت معرفی کنه) یا یه استاد باحال (که باهات بیاد تست کنید)نداری.اصلا طرف اینا نرو...
موفق باشی....

سلام دوستان...
قصد فروش گیتارمو گرفتم...
که تو 7 یا 8 صفحه قبل عکساش هست
و حالا دنبال یه گیتار تا 200 یا 250 تومن هستم...
سبک پاپ هست
پس باید اکوستیک یا الکترو اکوستیک باشه...:smile (71):
اگر کاتاوی باشه که خیلی حال میده اما نبودم مهم نیست
خواهش میکنم بچه ها چند تا مدل تو این رنج قیمتی به من معرفی کنند!
با تشکر

من چیزی درباره قیمت نمیگم چون زیاد دور ورش نمیرم!تا اونجایی که میدونم بهترین گیتارارو کشور اسپانیا درست میکنه!خیلی تاسف باره که تو کشور ما هر کی که 6 ماه میره گیتار یاد میگیره میگه من استادم!میخوام بگم درسته خرید یه گیتار خوب میتونه باعث آموزش بهتر و لذت شما بشه،اما به شرط اینکه یه استاد خوب بالا سرت باشه،بتونه اموزش لازمو بدهه!مخصوصا گیتار که هزارتا فوت و فن داره!پیشنهاد منه اینه همون قدر جوش گیتارتو میزنی فکر استاد خوبم باش!البته این پیشنهاده!:smile (61):

sinasarfaraz

Banned
13/9/09
66
اهواز
سلام دوستان
من دیروز رفتم بازار و یه گیتار yamaha C40M به قیمت 150 تومن خریدم به شرط اصل بودن اندونزی!!!
با یکی از رفیقام که گیتاریسته رفتم 2-3 مغازه گشتیمو با چند تا گیتار زد مدل هایی مثل ibenaz و maxin و fender و valencia و... هیچکدومشون صدای خوب و مطلوبی نداشت ولی فروشنده ها خیلی تعریف میکردن ازشون و خلاصه رفتیم تو یه مغازه گیتار یاماها رو نشونمون داد و رفیقم زد و گفت صداش خیلی خوبه و خلاصه گرفتمش...
حالا به نظرتون خوبه این مدل؟
امروزم رفیقم رفت بدون اینکه به من بگه با آشناشون یه گیتار آکوستیک مارک carlos خریده بود به قیمت 160 با تخفیف 120
من بهش گفتم آکوستیک نگیر و چند نفرم بهم گفتم آکوستیک زیره 200 تومن هزینه کنی بدرد نخورن
خلاصه اینو گرفت و صداشم خوبه بد نیست ولی احساس میکنم یکم نویز داره
حالا آیا مدل carlos مارک خوبی هست یا نه؟
و با گیتار کلاسیک میشه پاپ زد و خوند؟
چون میخوایم با هم بریم پیش یه استاد

صفحه ما در اینستاگرام

بالا