آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع مشاوره خرید گیتار اکوستیک

• شروع کننده موضوع qLeph
  • تاریخ شروع

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
29
تهران
سلام خدمت دوستان عزیز و کاربران محترم سایت؛

با توجه به اینکه تعداد زیادی از تاپیکهای تالار گیتار، پرس و جو و درخواست مشاوره برای خرید مدلهای مختلف گیتار و اطلاع از قیمت و مشخصات اونها بوده، از دوستانی که قصد بحث و گفتگو در این زمینه رو دارن خواهش میکنم سؤالاتشون رو در این تاپیک مطرح کنن تا دسترسی کاربران دیگه به این مطالب راحتتر بشه و همچنین به نظم تالار گیتار هم کمکی شده باشه.
مطمئن باشید با کمک همه دوستان، به سؤالات در اولین فرصت پاسخ داده میشه.

پیشاپیش از عزیزانی که تاپیک و در واقع سایت رو حمایت می کنند، کمال تشکر رو دارم.

Sh4hin

Banned
1/10/10
22
اصفهان
براي گيتار فلامنكو با قيمت معقول چي رو پيشنهاد ميكنيد دوستان؟ اصل باشه تو ايرانم بشه تهيه كرد

3/12/10
844
Tehran
والا من راجبه گیتار فلامینکو تخصصی ندارم خودم کلاسیک و پاپ کار کردم اما چیزی رو که از گیتار میدونم اینه که دوست من صد در صد به این نکته توجه کن که گیتار اصلا به قیمتش نیست!یعنی من به شما گیتار میدم یک میلیون یه گیتارم میدم 300 400 تومان اما وقتی تو عمل میای میبینی ارزونتره صداش بهتره جنسش.البته راجبه همه گیتارهای گرون قیمت صدق نمیکنه ولی خیلی توجه کن که گول قیمتش رو نخوری تو میتونی گیتار ارزونتر از اون بخری اما صداش مطلوبه باست.اینم بدون که گیتار با هزینه بالا بعدن کلی اوفت قیمت میکنه.

Sh4hin

Banned
1/10/10
22
اصفهان
قيمت كه دانشجويي باشه ديگه همون 300يا400 ولي صداي فلامنكو ميخوام داشته باشه حساسم رو صدا

17/2/10
42
تهران
سلام دوستان عزیز من میخواستم برای خواهر زادم یه گیتار نایلون بخرم چون دختره میخوام سازش جدا از صدای خوب خشگلم باشه بودجم 500 هزار تومان.ممنونم اگر راهنماییم کنید

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
29
تهران
قيمت كه دانشجويي باشه ديگه همون 300يا400 ولي صداي فلامنكو ميخوام داشته باشه حساسم رو صدا
با این قیمت گیتار فلامنکو چیز خوبی پیدا نمیشه. دیگه حداقل 500-600 باید هزینه کنید.
ولی خوب طبق گفته خودتون که صدای خوب همیشه به برند و قیمت نیست، بهتره خودتون برید تست کنید.

سلام دوستان عزیز من میخواستم برای خواهر زادم یه گیتار نایلون بخرم چون دختره میخوام سازش جدا از صدای خوب خشگلم باشه بودجم 500 هزار تومان.ممنونم اگر راهنماییم کنید
یه نمونه ای اگه مد نظر دارید، بگید تا بهتر بشه راهنمایی کرد؛
آخه گیتار اسپنیش تو ظاهر تنوع چندانی نداره، مثلاً یه گیتار تو رنگهای مختلف شاید باشه.

سلام خواستم ببینم برا شروع نواختن گیتار سبک پاپ شما چه نوع گیتاری پیشنهاد میکنین که قیمتشم مناسب باشه و قیمت گیتار yamaha c80 دقیقاچنده وبرا شروع مناسب هست؟ (ضمنا دست چپم)

Shank

Banned
5/12/10
508
اونجا...
سلام...
من توی آکوستیک اطلاعات زیادی ندارم اما خودم اول کار با c80شروع کردم خیلی چیز خوبی بود برام...

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
29
تهران
سلام خواستم ببینم برا شروع نواختن گیتار سبک پاپ شما چه نوع گیتاری پیشنهاد میکنین که قیمتشم مناسب باشه و قیمت گیتار yamaha c80 دقیقاچنده وبرا شروع مناسب هست؟ (ضمنا دست چپم)
چقدر هزینه میکنید؟
c80 آخرین باری که دیدم، حدود 160-170 بود.

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
36
تهران
براي گيتار فلامنكو با قيمت معقول چي رو پيشنهاد ميكنيد دوستان؟ اصل باشه تو ايرانم بشه تهيه كرد
پیشنهاد من به شما در این محدوده ی قیمت Alhambra 2c هست.کلا در ایم محدوده ی Alhambra سری C انتخاب خوبی می تونه برای صدایهای فلامنکویی داشته باشه.البته همونجور Clef عزیز گفتند اگر می خواید صدای فلامنکو ایده الی بشنوید باید بیشتر هزینه کنید.

من یه گیتار آکوستیک اریا A6p-001 حدود 2.5 سال پیش خردیمش حدود 230 با کیف و یک دست سیم آخه باکش بزرگه و کیف اندازش کم گیر میاد کیفش فقط 25 تومان آب خورد.
به نظرتون چقدر میتونم ردش کنم؟
میخوام یه یاماها پیکاپ دار بگیرم حدود 500 قیمتشه.پول زیاد دستم نیست.

اهواز هستم.
به نظر من بهترین گیتار برای شروع که نوازنده بتونه نگهش کنه ak80 هست.خیلی قویه
یه ak30
البته نسبت به پولی که میدی البته الان مثل اینکه 80 نیست
خود من حال میکنم با الحمبرا 5p الان دارم خیلی راضیم
یه 80 هم دارم با یه دست ساز

19/12/10
1
thr
من یه گیتار آکوستیک اریا A6p-001 حدود 2.5 سال پیش خردیمش حدود 230 با کیف و یک دست سیم آخه باکش بزرگه و کیف اندازش کم گیر میاد کیفش فقط 25 تومان آب خورد.
به نظرتون چقدر میتونم ردش کنم؟
میخوام یه یاماها پیکاپ دار بگیرم حدود 500 قیمتشه.پول زیاد دستم نیست.

اهواز هستم.
یه ak30
البته نسبت به پولی که میدی البته الان مثل اینکه 80 نیست
خود من حال میکنم با الحمبرا 5p الان دارم خیلی راضیم
یه 80 هم دارم با یه دست ساز
من apx 500 گرفتم 600 تومن.
هر کی دیده گفته عالیه.
یه سرچی بکن بد نیست

یه ak30
چنده؟
این که semi acoustic هستش.اکوستیک نیست

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

Shank

Banned
5/12/10
508
اونجا...
سلام...
به نظر من هیچ فرقی با هم ندارن و توی پیشرفتت تاثیری نمیذارن...

سلام گیتار cort ccp10 ns قیمتش چنده؟من همین دیشب خریدم با پک کامل 325 تومن بعد اومدم خونه یکی از دوستام گفت اشتباه کردی زنگ زد طرف گفت 215 تومن یه جا هم همین امروز زنگ زدم گفتن 225 تومن!
اگه طرف پس نگیره صنف شکایت قبول میکنه؟

Harmony

هنرمند
2/9/10
684
34
اراک
سلام
من خیلی سال که گیتار یاماها رو باش کار کردم و هنوزم به همه هنرجوهام توصیه میکنم از مدلهای این ساز مثل c40-c70 شروع کنن.چون توی این رنج قیمت خوش صدا ترین و خوشدست ترین سازه.برای آکوستیک هم apx500 واقعا معرکه ست.ولی نکته مهمی که میخوام بگم اینه که حتما موقع خرید با یکی برین که از ساز سر در بیاره و ساز رو تست کنه چون فقط توجه به برند کافی نیست.به قول یکی از دوستام ساز مثل هندونه میمونه باید بگردی بهترینشو پیدا کنی.

p-7

13/9/10
4
ZaNjaN
قيمت گيتار

سلام دوستان
ميخواستم يه گيتار بگيرم
بين 3 تاي زير
ميخواستم قيمت هاي به روزش رو ببينم
yamaha c80
yamaha c70
yamaha c45