آخرین ارسال‌ها

مشاوره خرید گیتار اکوستیک | Rock & Country

• شروع کننده موضوع qLeph
  • تاریخ شروع

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
آقا فرشاد من گفتم كه به اصطلاح نمايندگى.من خودم هم اصلا قبول ندارم چون تو سايت fender چك كردم و ديدم نمايندگى ايران نداره.
فقط يك مورد:من قبول دارم كه fender نمايندگى رسمى نداره ولى بعضى از برند ها مثل ibanez نمايندگى رسمى دارن كه در سايت ibanez هم قابل مشاهده هستش.
اين مدلى كه ميگم كاملا ساده و بدون پيكاپ هستش و قيمتش 229 دلار در سايت آمازون هستش.
آقا فرشاد من كه از اين ماجرا سودى نميبرم كه بيام تبليغ خاصى براى شركتى انجام بدم.
من اين رو طبق ديده ها و شنيده هام گفتم.در هر صورت اگر اشتباهى در اون ميبينيد پوزش.....
خوب این کجاش گفته "ساخت مکزیک" که شما به عنوان مکزیکی معرفی‌ میکنی‌؟

نمایندگی داشتن، مستلزم داشتن امکانات "سوئیفت بانکی" ایست که فعلا بانک‌های ایران امکانش رو ندارند. کسی‌ نمیتونه یه گونی پول ببره خرید کنه بیاد. این نمایندگی احتمال بسیار زیاد از قبل خرید قبلی‌ داشته و تعداد اونقدر بالا بوده که هنوز اسمش تو لیست مونده. البته احتمال اینکه اسم حذف نشده باشه هم هست. کما اینکه شما وقتی‌ تو همین سایت Guitar Center گیتار‌های Solid Body Epiphone رو انتخاب کنی‌، یه Option هست که بهت امکان انتخاب مدل‌هایی‌ از این کمپانی که در آمریکا ساخته شده اند رو میده. که البته الان حداقل ۸ ساله این گیتار در آمریکا تولید نداره!!!

مگه حتماً باید "سود" ببری؟ همین اشتباه در راهنمائی که به قول خودتون برای شما "سود" نداره، صدرصد "ضرر" برای خریدار داره.

البته احتمالا بیشتر بر اساس "شنیده"‌ هاتون بوده. یکمی تحقیق کنید بد نمیشه.

Fender 6 String Acoustic Guitars - Musician's Friend.jpg
Fender Acoustic Guitars I Guitar Center.jpg

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
خوب این کجاش گفته "ساخت مکزیک" که شما به عنوان مکزیکی معرفی‌ میکنی‌؟

نمایندگی داشتن، مستلزم داشتن امکانات "سوئیفت بانکی" ایست که فعلا بانک‌های ایران امکانش رو ندارند. کسی‌ نمیتونه یه گونی پول ببره خرید کنه بیاد. این نمایندگی احتمال بسیار زیاد از قبل خرید قبلی‌ داشته و تعداد اونقدر بالا بوده که هنوز اسمش تو لیست مونده. البته احتمال اینکه اسم حذف نشده باشه هم هست. کما اینکه شما وقتی‌ تو همین سایت Guitar Center گیتار‌های Solid Body Epiphone رو انتخاب کنی‌، یه Option هست که بهت امکان انتخاب مدل‌هایی‌ از این کمپانی که در آمریکا ساخته شده اند رو میده. که البته الان حداقل ۸ ساله این گیتار در آمریکا تولید نداره!!!

مگه حتماً باید "سود" ببری؟ همین اشتباه در راهنمائی که به قول خودتون برای شما "سود" نداره، صدرصد "ضرر" برای خریدار داره.

البته احتمالا بیشتر بر اساس "شنیده"‌ هاتون بوده. یکمی تحقیق کنید بد نمیشه.

من به عنوان مكزيكى معرفى نميكنم.والله آقا فرشاد ما با يكى از مغازه ها تماس گرفتم و اون بابا كه پشت تلفن بود گفت كه ما الان نداريم ولى به سفارش شما مياريم.ازش در مورد مشخصات پرسيديم گفت كه ساخت مكزيك هستش.اين رفيقمون هم كه تو جمهورى يه دست دوم رو ديده بود باز هم فروشنده بهش گفته بود كه مكزيكيه.
من به همين دليل هم بود كه به اين دوست خوبمون گفتم قبل از هر خريدى بايد تست كنيد كه خدايى ناكرده جنس غير اصل بهشون ندن.
در مورد نمايندگى هم من از كار هاى بانكى خبر ندارم و فقط به سايت اصلى ibanez اعتماد كردم.
آقا فرشاد خدايى نكرده من با خريدار يا اون بنده خدايى كه مياد اينجا سوال ميپرسه پدركشتگى ندارم كه از قصد يا منظورى بخوام كار به ضررشون تموم بشه.من حتى گفتم به fender هاى مكزيكى هم يك نگاهى بنداز و مدل خاصى نگفتم و از خودشون خواستم كه مدل هارو ببينن.

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
من به عنوان مكزيكى معرفى نميكنم.والله آقا فرشاد ما با يكى از مغازه ها تماس گرفتم و اون بابا كه پشت تلفن بود گفت كه ما الان نداريم ولى به سفارش شما مياريم.ازش در مورد مشخصات پرسيديم گفت كه ساخت مكزيك هستش.اين رفيقمون هم كه تو جمهورى يه دست دوم رو ديده بود باز هم فروشنده بهش گفته بود كه مكزيكيه.
من به همين دليل هم بود كه به اين دوست خوبمون گفتم قبل از هر خريدى بايد تست كنيد كه خدايى ناكرده جنس غير اصل بهشون ندن.
در مورد نمايندگى هم من از كار هاى بانكى خبر ندارم و فقط به سايت اصلى ibanez اعتماد كردم.
آقا فرشاد خدايى نكرده من با خريدار يا اون بنده خدايى كه مياد اينجا سوال ميپرسه پدركشتگى ندارم كه از قصد يا منظورى بخوام كار به ضررشون تموم بشه.من حتى گفتم به fender هاى مكزيكى هم يك نگاهى بنداز و مدل خاصى نگفتم و از خودشون خواستم كه مدل هارو ببينن.
پس اون چی‌ بود که تو پست شماره ۲۳۳ همین تاپیک نوشتید؟ مگر ننوشتید "با ١٥٠٠ شايد بهترين انتخاب از بين ibanez باشه ولى اصلا نبايد yamaha و fender مكزيك رو فراموش كرد"؟ حالا خوبه تو این انجمن بعد از ۳۰ دقیقه نمیشه پست رو ویرایش کرد.

شما همه اصل حرف‌های من رو گذاشتی‌ بالای طاقچه، چسبیدی به اینکه "انگار شما منظوری داری" در حالیکه اصلا اینطور نیست. این یکی‌ از بخش‌های خیلی‌ مهمه که شماییکه (و یا دوستان دیگه) اینجا "مشاوره" میدید، تو زمان وقت بیکاری که اینجا کسی‌ "مشاوره" نمیخواد، یکمی تو نت دنبال این جور اطلاعات باشید. وقتی‌ فکر و ذکرتون بجای تحقیق تو سایت‌های معتبر، بشه که "آی بدو ام تو Persian Music ببینم کی‌ راهنمائی میخواد من مشاوره بدم" نتیجه‌اش میشه همین که "پرسیدن پشت تلفن و سوال حضوری از فروشنده‌ای که نمیتونه ثابت کنه سازش مال کجاست"، برای شما میشن "سند و مدرک" که بر اساس اونها به این و اون راهنمائی بدید.

نکنید آقا. مگه مجبورید؟ روزی دو ساعت بگذارید تو این سایت‌های اصلی‌ کمپانی‌ها و سایت‌های معتبر فروش بچرخید، خیلی‌ از مشکلات حل میشه. اصلا کسانیکه مشاوره میخوان هم باید همین کار رو بکنن.

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
پس اون چی‌ بود که تو پست شماره ۲۳۳ همین تاپیک نوشتید؟ مگر ننوشتید "با ١٥٠٠ شايد بهترين انتخاب از بين ibanez باشه ولى اصلا نبايد yamaha و fender مكزيك رو فراموش كرد"؟ حالا خوبه تو این انجمن بعد از ۳۰ دقیقه نمیشه پست رو ویرایش کرد.

شما همه اصل حرف‌های من رو گذاشتی‌ بالای طاقچه، چسبیدی به اینکه "انگار شما منظوری داری" در حالیکه اصلا اینطور نیست. این یکی‌ از بخش‌های خیلی‌ مهمه که شماییکه (و یا دوستان دیگه) اینجا "مشاوره" میدید، تو زمان وقت بیکاری که اینجا کسی‌ "مشاوره" نمیخواد، یکمی تو نت دنبال این جور اطلاعات باشید. وقتی‌ فکر و ذکرتون بجای تحقیق تو سایت‌های معتبر، بشه که "آی بدو ام تو Persian Music ببینم کی‌ راهنمائی میخواد من مشاوره بدم" نتیجه‌اش میشه همین که "پرسیدن پشت تلفن و سوال حضوری از فروشنده‌ای که نمیتونه ثابت کنه سازش مال کجاست"، برای شما میشن "سند و مدرک" که بر اساس اونها به این و اون راهنمائی بدید.

نکنید آقا. مگه مجبورید؟ روزی دو ساعت بگذارید تو این سایت‌های اصلی‌ کمپانی‌ها و سایت‌های معتبر فروش بچرخید، خیلی‌ از مشکلات حل میشه. اصلا کسانیکه مشاوره میخوان هم باید همین کار رو بکنن.
آقا فرشاد مگه من رفتم گفتم كه فقط بره مدل cd60 رو كه صد در صد ساخت مكزيك هست ببينه.آقا من گفتم كه دوست عزيز به fender هاى مكزيك هم نگاهى بنداز.ديگه مشكل اينكه بهش ساز اصل بدن يا فيك درجه ٩٠٠ به بنده ربطى نداره من فقط پيشنهاد دادم.بنده از اون آدما نيستم كه حرفم رو عوض كنم يا پست رو ويرايش كنم كه اشتباه خودم رو بپوشونم.اگر درست يا اشتباه گفته باشم پاى حرفم ميمونم.
آقا فرشاد من اينجا حقوق ساعتى بهم نميدن كه آى بدوم بيام اينجا مشاوره بدم و بعدش هم هزارتا حرف پشت سرش در بياريد.
آقا فرشاد من تا اونجايى كه ميدونم تا حالا بيشتر حرف هام درست بوده و چند اشتباه كه خودم هم به اونها اعتراف كردم دليل بر اين نميشه كه من هيچى بارم نباشه.شايد نسبت به شما كم اطلاع باشم ولى در حد خودم خوبم.
آقا فرشاد من كه كف دستم رو بو نكردم كه الان فلانى بياد من بهش بگم برو fender مكزيك بخر و برم مدل هاى مكزيك رو در guitar center چك كنم و بيام بگم.آقا من فقط پيشنهاد دادم و اين ديگه كار من نيست كه جد و آباد ساز رو چك كنم بلكه اين وظيفه خريداره.اين فقط يك پيشنهاد هستش.يارو از قبل يه چيزايى بلده و من هم يه پيشنهاد بهش ميدم.عقلش رو به كار ميندازه و تصميم ميگيره.
آقا فرشاد عزيز خب اگر به اعتقاد شما اشتباه از منه لازم نيست كه از اين لفظ شيرين استفاده كنيد.شما كه قبلا اين اطلاعات رو داشتيد ميگفتيد آقا اشتباه ميكنى و فلان مدل ساخت چينه نه مكزيك و ما هم به اشتباهمون پى ميبرديم.
اين ماجراى پشت تلفن هم قبل از زمان پيوستن بنده به persian music و آشنايى با شما عزيزان و استادان گل هستش و قبلا فقط پست هارو ميخوندم.
اگر اشتباهى پيش اومده ببخشيد و اميدوارم كه ديگه پيش نياد چون ما راضى نيستيم كار به ضرر بنده خدايى كه ميخواد ساز بخره تمام بشه.
موفق و پيروز باشيد.

آقا فرشاد مگه من رفتم گفتم كه فقط بره مدل cd60 رو كه صد در صد ساخت مكزيك هست ببينه.آقا من گفتم كه دوست عزيز به fender هاى مكزيك هم نگاهى بنداز.ديگه مشكل اينكه بهش ساز اصل بدن يا فيك درجه ٩٠٠ به بنده ربطى نداره من فقط پيشنهاد دادم.بنده از اون آدما نيستم كه حرفم رو عوض كنم يا پست رو ويرايش كنم كه اشتباه خودم رو بپوشونم.اگر درست يا اشتباه گفته باشم پاى حرفم ميمونم.
آقا فرشاد من اينجا حقوق ساعتى بهم نميدن كه آى بدوم بيام اينجا مشاوره بدم و بعدش هم هزارتا حرف پشت سرش در بياريد.
آقا فرشاد من تا اونجايى كه ميدونم تا حالا بيشتر حرف هام درست بوده و چند اشتباه كه خودم هم به اونها اعتراف كردم دليل بر اين نميشه كه من هيچى بارم نباشه.شايد نسبت به شما كم اطلاع باشم ولى در حد خودم خوبم.
آقا فرشاد من كه كف دستم رو بو نكردم كه الان فلانى بياد من بهش بگم برو fender مكزيك بخر و برم مدل هاى مكزيك رو در guitar center چك كنم و بيام بگم.آقا من فقط پيشنهاد دادم و اين ديگه كار من نيست كه جد و آباد ساز رو چك كنم بلكه اين وظيفه خريداره.اين فقط يك پيشنهاد هستش.يارو از قبل يه چيزايى بلده و من هم يه پيشنهاد بهش ميدم.عقلش رو به كار ميندازه و تصميم ميگيره.
آقا فرشاد عزيز خب اگر به اعتقاد شما اشتباه از منه لازم نيست كه از اين لفظ شيرين استفاده كنيد.شما كه قبلا اين اطلاعات رو داشتيد ميگفتيد آقا اشتباه ميكنى و فلان مدل ساخت چينه نه مكزيك و ما هم به اشتباهمون پى ميبرديم.
اين ماجراى پشت تلفن هم قبل از زمان پيوستن بنده به persian music و آشنايى با شما عزيزان و استادان گل هستش و قبلا فقط پست هارو ميخوندم.
اگر اشتباهى پيش اومده ببخشيد و اميدوارم كه ديگه پيش نياد چون ما راضى نيستيم كار به ضرر بنده خدايى كه ميخواد ساز بخره تمام بشه.
موفق و پيروز باشيد.

در ابتدا باید از دوستان عذر خواهی کنم که به خاطر سوال بنده این اتفاق افتاد
بعدم خدا میدونه من یوتیوبو همه سایتای خارجیو همه جا رو جارو کردم که میام میگم ساز تا این قیمت فعات برام کافیه...تو بسیاری از سایت ها فندر مدل cd 60 و تکامین مدل g370 و یاماها fg700s جزو top 10 زیر 300 دلار بوده
امشب سری به بازار زدم فندر cd60 رو دیدم ساز خوبی بود و خیلی صداش عالی بود
بهم قیمت داد یک ملیون تومن..ولی فرت دوازده گز داشت گفت ریگلاژو اینا میخواد که نخریدم
وقتی دسته رو از پایین نگاه کردم ااحساس کردم روی فرد دوازده طرف سیم یک انگار دسته بیشتر از فرت دوازده طرف سیم شش بالا زد و حس کردم مشکوکه...نظزرتون چیه دوستان؟منطقیه؟229 دلار بشه یک ملیون؟ ایا واقعا مشکل مربوط به رگلاژه؟چون بم گفت اکشنو بالا نمیارم برات...راهنمایی کنین بنده اطلاعی از این ساز ندارم..متشکرم
این ساز CD60قاعدتا باید ساخت کجا باشه؟
در ضمن رنگش هم
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

[doublepost=1445972871,1445972738][/doublepost]
پاسخ باقی سوالا رو میذارم به عهده ی اساتید. تجربه ی چندانی ندارم در موردشون.
اما در مورد دیجیکالا. این سایت 99درصد مطمئنه! اما تهران ملودی خیر و بنده از کسایی هستم که توی این تالار ها از سرویس دهی ضعیفشون گفته بودم. تجربه ی چندان خوشایندی به بنده ندادن! و توصیه میکنم اگر ازشون خرید میکنید قبلش باهاشون تماس بگیرید و مطمئن بشید محصول رو اصلا موجود دارن!!!
توی اصفهان هم یکی 2 تا مغازه ی نسبتا خوب اما گاها بی انصاف داریم! اما کار رو راه میندازن! اگر خواستی با قیمت منصفانه تری خرید کنی شاید بتونم کمک کنم!
اگر لطف کنید و به بنده کمک کنید ممنون میشم..توی خصوصیهم پیام دادم چواب ندادین..منتظر هستم..بازم متشکرم

آخرین ویرایش:

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
در ابتدا باید از دوستان عذر خواهی کنم که به خاطر سوال بنده این اتفاق افتاد
بعدم خدا میدونه من یوتیوبو همه سایتای خارجیو همه جا رو جارو کردم که میام میگم ساز تا این قیمت فعات برام کافیه...تو بسیاری از سایت ها فندر مدل cd 60 و تکامین مدل g370 و یاماها fg700s جزو top 10 زیر 300 دلار بوده
امشب سری به بازار زدم فندر cd60 رو دیدم ساز خوبی بود و خیلی صداش عالی بود
بهم قیمت داد یک ملیون تومن..ولی فرت دوازده گز داشت گفت ریگلاژو اینا میخواد که نخریدم
وقتی دسته رو از پایین نگاه کردم ااحساس کردم روی فرد دوازده طرف سیم یک انگار دسته بیشتر از فرت دوازده طرف سیم شش بالا زد و حس کردم مشکوکه...نظزرتون چیه دوستان؟منطقیه؟229 دلار بشه یک ملیون؟ ایا واقعا مشکل مربوط به رگلاژه؟چون بم گفت اکشنو بالا نمیارم برات...راهنمایی کنین بنده اطلاعی از این ساز ندارم..متشکرم
این ساز CD60قاعدتا باید ساخت کجا باشه؟
در ضمن رنگش هم

[doublepost=1445972871,1445972738][/doublepost]

اگر لطف کنید و به بنده کمک کنید ممنون میشم..توی خصوصیهم پیام دادم چواب ندادین..منتظر هستم..بازم متشکرم
همانطور كه آقا فرشاد نشان دادن در تصوير ساخت چين هستش ولى اگر از صداى ساز خوشتون اومده و اكشنش رديف ميشه گزينه خوبيه.

16/2/15
51
22
Persian Music
سلام دوستان این گیتار خریدن ما هم حکایتی شده واسه خودش الان تقریبا یه ماهه دنبال یه گیتار آکوستیک یاماها F310 تو شهرم (گرگان) میگردم ولی دریغ از یه دونه! نمیدونم چرا ولی گیتار درست و حسابی دیگه ای هم ندارن و همشون ایرانی هستن که چند بار نزدیک بود گولشونو بخورم و با یه گیتار 300 400 تومنی پیکاپدار همراه با تمام وسایل بیام خونه :cautious::banghead-46: ولی خب بیشتر حواسمو جمع کردم...
حالا شما دوستان میتونید راهنمایی ام کنید؟ تو گرگان جایی میشناسید؟ سایت چی؟ تهران ملودی،دیجی صدا و سازکالا اینا چطورن؟ اگه تجربه دارید لطفا بهم بگید چجورین؟!:sorry-21: :cry: :sleep: :yawn-85: :blackeye-11:

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
سلام دوستان این گیتار خریدن ما هم حکایتی شده واسه خودش الان تقریبا یه ماهه دنبال یه گیتار آکوستیک یاماها F310 تو شهرم (گرگان) میگردم ولی دریغ از یه دونه! نمیدونم چرا ولی گیتار درست و حسابی دیگه ای هم ندارن و همشون ایرانی هستن که چند بار نزدیک بود گولشونو بخورم و با یه گیتار 300 400 تومنی پیکاپدار همراه با تمام وسایل بیام خونه :cautious::banghead-46: ولی خب بیشتر حواسمو جمع کردم...
حالا شما دوستان میتونید راهنمایی ام کنید؟ تو گرگان جایی میشناسید؟ سایت چی؟ تهران ملودی،دیجی صدا و سازکالا اینا چطورن؟ اگه تجربه دارید لطفا بهم بگید چجورین؟!:sorry-21: :cry: :sleep: :yawn-85: :blackeye-11:
تهران ملودى كه اصلا و ابدا.ديجى صدا هم كه خريد نكردم ولى سازكالا يادمه كه يكى از دوستان خريده بود و راضى بود ولى حتما قبل خريد باهاشون تماس بگيريد چون ظاهرا جنس هايى كه موجود نيست هم در سايت به عنوان موجود قرار ميدن.

13/11/15
2
28
سلام به همه دوستان، من گيتار كلاسيك دارم ، در حد متوسط اموزش ديدم ، ميخوام يه اكوستيك بگيرم كه امكان افكت دادن هم داشته باشه و صداي نزديك به الكتريك هم داشته باشه ، تقريبا ١ تومن ميخوام خرج كنم، آيبانز مدل AEG 10 II BK چطور سازيه بخرم؟

سلام به همه دوستان، من گيتار كلاسيك دارم ، در حد متوسط اموزش ديدم ، ميخوام يه اكوستيك بگيرم كه امكان افكت دادن هم داشته باشه و صداي نزديك به الكتريك هم داشته باشه ، تقريبا ١ تومن ميخوام خرج كنم، آيبانز مدل AEG 10 II BK چطور سازيه بخرم؟
با سلام
منظورتون چیه که صداي نزديك به الكتريك داشته باشه..و هدفتون از داشتن همچین صدایی چی هست؟

دوست عزیز بنده هنوز دوهفته نمیشه ساز اکوستیکمو گرفتم ..تحقیق کردم و از دوستان کمک گرفتم..چیزی که بنده تجربه کردم توی این رنج ساز با پیکاپ قوی پیدا نمیشه..
بنده حتی ساز فندر مدل

کلا تو این رنج دو تا انتخاب داری یا صدای خام رو مورد نظر قرار بدی یا صدای پیکاپ ها رو.این سازی هم که نام بردین طبق تحقیقات بنده بیشتر برای اجراهای روی استیج هست و چون این فرم بدنه نسبتا کوچک تره توی گیتار های اکوستیک صدای خام ساز خیلی دلچسب نیست(البته اینا رو طبق تجربه شخصی و تست هایی که کردم میگم)

بنده خیلی ساز های کورت رو نپسندیدم چون صداش به گیتار کلاسیک شبیه و اون زنگ اکوستیک رو نداره..البته هرکسی نظری داره.

همانطور كه آقا فرشاد نشان دادن در تصوير ساخت چين هستش ولى اگر از صداى ساز خوشتون اومده و اكشنش رديف ميشه گزينه خوبيه.
از همه ی دوستان تشکر می کنم بابت راهنمایی مخصوصا اقا فرشاد و اقای jim.root.. بنده ساز فندرCD60 رو گرفتم واقعا ارزش خرید نسبت به قیمتش خیلی بالاست و زنگ صدای زیبایی داره.

29/11/15
1
20
سلام ب همگی
دوستان من ی f310 دارم دنبال پیک مناسب برای استرامینگ و ریتم هستم تو سایتای مختلف رفتم ببینم پیک خوب برای گیتار اکوستیک چیه تو سایتای ایرانی بهش گیتار جز هم میگن ولی سایتای خارجی اصن مجزان این دوتا حالا من گیج شدم پیک برای گیتار جز ی خصوصیاتو شکل خاص خودشو داره اکوستیک هم همینطور ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
دوستان چند وقتی هست علاقمند گیتار اکوستیک شدم
اگه امکان داره منو واسه شروع راهنمایی کنید
به صورت اماتور با چند ساز اصیل ایرانی اشنا هستم
با یک فروشنده گیتار صحبت میکردم بهم پیشنهاد داد اول گیتار کلاسیک کار کنم برای شروع بهتره و منو نسبت به یادگیری ساز اکوستیک ترسوند و گفت مشکل هست و نیاز به تمرین زیاد داره...
البته با ساز بیگانه نیستم ولی ممنون میشم راهنمایی کنید
ضمنا نظرتون راجب ساز ibanez aw370 چی هست؟
اقای f.metal ممنون میشم شما هم راهنمایی کنید

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
یه موردی رو دوستان باید در نظر بگیرند. تنها مزیت شروع کردن با گیتار کلاسیک اینه‌ که اولا سیم‌ها از جنس نایلون هستند و سیم‌های بالا هم با وجودی که سیم پیچ شده اند، مغزی الیاف دارند. در نتیجه این سیم‌ها فشار کمتری جهت فشردن روی Fret‌ ها نیاز دارند تا یک گیتار الکتریک با سیم‌های ۰.۰۰۹ و یا ۰.۰۱۰ که استاندارد کوک شده باشند. دیگه به گیتار‌های آکوستیک اشاره نکنیم چون سیم‌های اونها اصولاً از ۰.۰۱۱ به بالاست. مورد دوم اینه که اصولاً دسته پهن تر گیتار کلاسیک و فاصله بیشتر Fret‌ ها از همدیگه، برای باز شدن انگشت‌ها از هم و بالا بردن توان انگشت‌های (مخصوصاً) ۲ و ۳ و ۴ (این سه تا انگشت روز‌های اول فلج هستند روی سیم و دسته) در گرفتن درست سیم و صدای Fret رو در آوردن (بدون گز)، مناسب تره. فاصله Nut تا Fret چهارم یه گیتار کلاسیک بیشتر از Nut تا Fret چهارم یه گیتار الکتریک یا آکوستیکه. معلومه که انگشت‌ها بیشتر از هم دیگه باز میشن. درسته؟

به غیر از این دو مورد هیچ دلیلی‌ نداره که "حتماً" با گیتار کلاسیک شروع کرد. حتی به خاطر همین دو دلیل هم "واجب" نیست که اول کلاسیک خریداری بشه، بعد گیتار اصلی‌. ولی‌ اگه کسی‌ توانایی مالی‌ داشته باشه و بتونه یه گیتار بسیار معمولی‌ با دسته استاندارد کلاسیک خریداری کنه (حدود ۲۰۰ - ۳۰۰ هزار تومن)، بد نیست که یکی‌ تو خونه باشه (حداقل برای تمرینات انگشت).

12/12/15
2
27
سلام خدمت دوستان ارجمند میخواستم گیتاری خریداری کنم از یکی دوستان که دست سازه ساخت ایرانه .در مورد گیتار های دست ساز آگاهی چندانی ندارم . گیتار تمام چوبه رز هست قیمتش هم به گفته دوستم بالای 2میلیونه که الان داره به من 1400 میده . میخواستم بدونم آیا ضرر نمی کنم از خرید گیتار با تشکر از راهنمایی شما .

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
سلام خدمت دوستان ارجمند میخواستم گیتاری خریداری کنم از یکی دوستان که دست سازه ساخت ایرانه .در مورد گیتار های دست ساز آگاهی چندانی ندارم . گیتار تمام چوبه رز هست قیمتش هم به گفته دوستم بالای 2میلیونه که الان داره به من 1400 میده . میخواستم بدونم آیا ضرر نمی کنم از خرید گیتار با تشکر از راهنمایی شما .
چون به گفته خودتون آگاهى چنداني در مورد گيتار هاى دست ساز نداريد بهتره كه ريسك نكنيد.

8/1/16
1
21
سلام
بین دو گیتار

موندم. روشون کلیک کنین مشخصات ساز رو تو دیجیکالا میاره.
برام کیفیت و حجم صدا مهم تره تا ظاهر و ... .
لطفن راهنماییم کنید به صورت کامل و تخصصی و لطفا تفاوت های دو گیتارو دقیق بگین تا بتونم انتخابم رو دقیق بکنم.
خیلی ممنون
[doublepost=1452354812,1452252125][/doublepost]
سلام
بین دو گیتار

موندم. روشون کلیک کنین مشخصات ساز رو تو دیجیکالا میاره.
برام کیفیت و حجم صدا مهم تره تا ظاهر و ... .
لطفن راهنماییم کنید به صورت کامل و تخصصی و لطفا تفاوت های دو گیتارو دقیق بگین تا بتونم انتخابم رو دقیق بکنم.
خیلی ممنون

ممکنه این جا کسی تجربه کار با این دو مدل رو نداشته باشه
خوب لطف کنید یه مدل خوب برای بودجه حدود 900 الی یک ملیون پیشنهاد بدید
حتمن کات اوی باشه و اگه پیکاپ هم داشته باشه بهتره
ممنون
[doublepost=1452774800][/doublepost]کسی نبود کمک کنه ؟

سلام دوستان.
با نهایت ۶۵۰ تومن چه گیتار آکوستیکی میشه خرید که تقریباً بهترین جنس باشه تو رنجش؟
بدون پیکاپ یا با پیکاپ بخرم تو این رنج؟
به چه چیزهایی توجه کنم؟ خودم ۳ ساله الکتریک می‌زنم ولی خب دلیل نمی‌شه آدم اطلاعاتش رو بیشتر نکنه.

درود دوستان عزیزم ؛
خواستم تجربم رو از خرید سازم که 2 ماه دارمش بگم و البته ساز هایی که در کنارش تست کردم .
توی رنج زیر 1200 ، 5 ساز رو تست کردم که نتایج به این شرحه :
Ibanez PF15-CE ساز خوش صداییه نسبت به قیمتش ، صدای بازی داره ، کیفیت پیکاپ جالب نیست (البته با توجه به قیمتش انتظار زیادی هم نمیشه داشت ) و کیفیت کلی ساز کاملن متوسطه .
Yamaha F310 صدای بدی نداره اما خب به نظر کیفیت ساختش (حداقل اینایی که توی بازاره) اصلن جالب نیست ! و کلن خوشم نیومد ازش .
Cort Earth 70 ساز بسیار خوش صدایی بود از نظر من و من رو شدیدن جذب خودش کرد . کیفیت کلی ساز به نظر من ـه مبتدی خوب بود اما پیکاپ نداشت . اکشن ساز هم مناسب بود به نظرم .
Cort AD880 من قبلن مدلی از این رو تست کرده بودم و البته به گفته صاحبش چند سال پیش خریداری شده بود و من هم اینقد از ساز ایشون خوشم اومده بود به قصد خرید این مدل رفتم اما ... اما اصلن اینایی که من دیدم کیفیتشون چنگی به دل نمیزد ، صداش خفه ـست و من حداقل ازش خوشم نیومد . مدل پیکاپ دارشم اصلن صدای خوبی نداشت .

و اما سازی که تهیه کردم :
Ibanez AEG10
کیفیت کلی ساز به نظر من از تمامی مدل های بالا بهتر بود . صدای باز و خوبی داشت و مهمتر اینکه پیکاپ خیلی خوبی داره .
بین این و کورت ارث 70 گیر کرده بودم ، ارث صدای کلیش بهتر بود و آیبنز کیفیت کلی ساز و صد البته پیکاپ فیش من ـه خوب و خوش صداش .

در ضمن من از تهران ملودی خریداری کردم و راضیم از خریدم .

میدونم حرفای من ـه مبتدی جایی تو این حرفا نداره ، فقط خواستم نظرات و فیدبک ـم رو بدم .
راستی تمامی حرفا نظر شخصی بود و به دوستان دیگم پیشنهاد میدم حتی المقدور تست کنن ساز رو خودشون .

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
سلام دوستان.
با نهایت ۶۵۰ تومن چه گیتار آکوستیکی میشه خرید که تقریباً بهترین جنس باشه تو رنجش؟
بدون پیکاپ یا با پیکاپ بخرم تو این رنج؟
به چه چیزهایی توجه کنم؟ خودم ۳ ساله الکتریک می‌زنم ولی خب دلیل نمی‌شه آدم اطلاعاتش رو بیشتر نکنه.
سلام
شما در اين قيمت انتخاب هاي خيلي زيادي ندارين.
Yamaha f310 عاليه فقط بايد شيطونك بريج رو عوض كني تا اكشنش عالي بشه.
Ibanez دست دوم هم هست كه من زياد اطلاعي ندارم در مورد مدل هاش.
درضمن از هر سايتي ميخري از تهران ملودي نخر كه رسما پدرسوخته ترين فروشگاه ايرانه.از جمهوري بري بخري بهتر از اينه كه از تهران كالا بخري چون در واقع تهران ملودي هم يك فروشگاهه در جمهوريه با اين تفاوت كه امكان تست مستيقيم رو از مشتري گرفته و سلامت ساز هاش هم نميشه تاييد كرد.

سلام
شما در اين قيمت انتخاب هاي خيلي زيادي ندارين.
Yamaha f310 عاليه فقط بايد شيطونك بريج رو عوض كني تا اكشنش عالي بشه.
Ibanez دست دوم هم هست كه من زياد اطلاعي ندارم در مورد مدل هاش.
درضمن از هر سايتي ميخري از تهران ملودي نخر كه رسما پدرسوخته ترين فروشگاه ايرانه.از جمهوري بري بخري بهتر از اينه كه از تهران كالا بخري چون در واقع تهران ملودي هم يك فروشگاهه در جمهوريه با اين تفاوت كه امكان تست مستيقيم رو از مشتري گرفته و سلامت ساز هاش هم نميشه تاييد كرد.
سلام.
اتفاقاً امروز توی مغازه‌ی تهران ملودی هم رفتم!‌ پس به نظر شما از مغازشون هم نخرم؟‌ من اونجا ساز رو زدم البته.
یاماها F310 میگن تقلبیش توی بازار زیاده!‌
بودجه تا ۹۰۰ تومن رفته بالا البته!
الان اینا رو دیدم از نزدیک توی جمهوری و به بودجم میخورده.
ibanez Pf15
F310
Pd17 ibanez
Ert60 cort
Ad810 cort

صفحه ما در اینستاگرام

بالا