مشاوره خرید گیتار اکوستیک | Rock & Country

شروع موضوع توسط qLeph ‏14/12/11 در انجمن مشاوره خرید و مباحث فنی گیتار اکوستیک

تاپیک مشاوره خرید گیتار اکوستیک | Rock & Country تالار مشاوره خرید و مباحث فنی گیتار اکوستیک در persian-music.org.

1. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    درود بر گیتاریست ها {username}-{filename}
    دوستانی که تمایل به خرید گیتار اکوستیک و فعالیت در سبک کانتری، راک و سبکهای مشابه رو دارند، می تونند بودجه رو اعلام کنند تا کاربران فعال این بخش بهترین مشاوره و پاسخ رو بهشون برسونند.
    پیشاپیش سپاس از همکاری شما.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏18/12/11
    • خوشم اومد خوشم اومد x 4
  2. samvahid

samvahid عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام، من می خوام گیتار زدن رو تازه شروع کنم و از اون جا که به سبک کانتری و راک علاقه دارم آکوستیک رو انتخاب کردم، اگه شد یه گیتاره خوب برای افراد مبندی معرفی کنید ( با قیمت) و از اون جا که من چپ دستمم می خواستم ببینم تفاوت قیمتی وجود داره یا نه؟

3. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنون از تاپیک خوبتون واقعا نیاز بود من میخوام یه گیتار بگیرم برای سبک کانتری بودجه زیر 700 حالا یکم بالا پایین اگه هست تمامی قیمت ها تا در حد این بودجه بگید ممنون :smile (70):

4. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام...
    توی هر دو رنج قیمت به نظر بنده بهترین برند توی ایران فعلا آیبنز هست...
    سری aw انواع مختلفی هستن که توی رنج قیمت 400 تا 700 مناسبن و کیفیت خوبی هم دارن.

در مورد چپ دست بودن هم: دوست عزیز باید بگم که این امر فقط یه کم انتخاب هاتون رو محدود می کنه و بله یه مقدار قیمت ساز های چپ دست بیشتره...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. bigbang0661

bigbang0661

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان. یه سوال داشتم. من میخوام تازه شروع به یادگرفتن گیتار کنم. میخواستم بدونم برای من با رنج قیمت 300 هزار تومن چه مدل اکوستیک مناسبه؟

6. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوست عزیز....
    از اونجایی که تازه میخواید شروع کنید میپرسم..
    دنبال ساز کلاسیک هستید یا آکوستیک؟چون اغلب بین این دو اشتباه پیش میاد.
    برای آکوستیک والا الان با وضع قیمت های الان ارزون ترین مدل های موجود که خوب باشن به نظر من همین سری aw آیبنز هستن که حدودا بالای 400 تومن در میاد براتون....

7. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممکنه کورت هم داشته باشه ارزان البته به پای آیبانز نمیرسه. به نظر من هم خرید آکوستیک سیم فلزی پایین تر از این آیبانزهایی که جناب shank فرمود اشتباه است.

8. santozic

santozic عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام من می خوام یک گیتار برای سبک کانتری بگیرم و شروع به یادگیری کنم...... علاقه من به کانتری و راک و پست راک هست.
    تقریبا بیشتر مطالب سایت در این مورد رو خوندم .اما گیر کردم..
    شما چه مدل گیتار آکوستیک (سیم فلزی) رو پیشنهاد می کنید؟
    hofner, yamaha, cort , takamine, ibanz????? مدل هم معرفی کنید در ضمن
    یک نکته هم هست من چپ دست هستم اصرار به خرید ساز چپ ندارم البته اگر بشه که عالیه اما سیم ها رو می خوام جابجا کنم
    مدل های پیکاب دار هم معرفی کنین ممنون می شم
    اصلا پیکابدار بگیرم یا نه
    جای درست حسابی که به آدم ندازه هم لطفا معرفی کنید... من تهران هستم

دوستان سریع جواب بدین ممنون می شم تا 5 شنبه بخرم ساز رو.

9. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام...
    حدس میزنم که به شاهین نجفی علاقه مند باشی.
    بگذریم اول ازهمه باید بودجتون رو مشخص کنید.
    برای بودجه ی بالای 4 میلیون taylor خوبه مثلا taylor910c که فکر کنم حدود 10 میلیون بشه :d
    بعد از اون هم که تاکامین باز هم قیمت هاش بالاست اما خیلی خوبه(حدود 1 2 تومن)
    من برای راک یاماها رو دوست ندارم و در مورد هافنر اطلاعاتم کافی نیست .
    cort هم در کل ساز معمولی و متعادلی هست اما اغلب حرفه ای ها نظر خوبی در موردش ندارن
    آیبنز هم کارش آکوستیک نیست اما آکوستیک های بدی نداره سری aw ش رو بنده پیشنهاد می کنم.
    بین مدل های این سری میتونید خودتون جستجو کنید بد نیست.
    در مورد پیکاپ هم باز بر میگرده به بودجتون و این که قصد چه استفاده ای از ساز دارید به پیکاپ احتیاج داری؟
    ایران هم جای درست حسابی که نندازه من ندیدم حقیقتش :D اما جاهایی پیدا میشه که خوب باشه نسبتا"
    متاسفانه بنده تهران نیستم امیدوارم دیگر دوستان کمک کنن البته توی پ.خ
    موفق باشی

10. santozic

santozic عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حقیقت این هست که بنده اصلا ایرانی گوش نمی دم ایرانی فقط سنتی و مقامی گوش میدم. علاقمند به کانتری هم از آهنگ ها و صدای جانی کش و ویلی نلسون و .... هست..
    اوه اوه .......... با این قیمتا که شما گفتید کلا باید بی خیال بشم پس..... من حساب کردم 300-400 بیشتر هزینه نکنم تازه این هم با این حقوق کارمندی زور داره... والا دوستان اینقدر از تاکامین و قیمتاش توی تایپیک ها تعریف کردن که گفتم 5 شنبه دست پر می رم خونه اما غافل از این بودم که قیمت 1-2 میلیون برای دوستان پول خورده:smile (69):
    پیکاب رو هم با توجه به آینده نگری گفتم سازی بگیرم که پیکاپ داشته باشه که وقتی رفتیم رو راک کمی جواب کار رو بده همچنین خروجی رو کامپیوتر رو راحت بتونم انجام بدم..
    دوستان بشتابید کمک کنید که هنگ کردم .. جایی رو کسی سراغ نداره درست حسابی و مشتی که با مرام باشه کمی گرونتر بگیره اما جنس درست به من بده که تا الان گیتار دستم نگرفتم.

راستی یک سوال دیگه محصولات آیبانز همشون معتبر هستند دیگه مثل یاماها چینی نداره؟؟؟؟؟؟ فکر کنم آیبانز بگیرم...البته تاکامین هم یک مدل تو سایت دیدم اگر باشه شاید اونو گرفتم ...
    راستی تو سایت جوانمردی یافت می شود که با من بیاد جمهوری؟؟؟؟؟؟:smile (8)::smile (8)::smile (61): که بخرم و چک کنه؟؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏1/4/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  11. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام دوستان و اساتید خسته نباشید آقا من 2تا مدل دارم گیتار اکوستیک میخواستم بدونم جدیدترین قیمت در حاله حاضر در ایران چقدر هست

1.mag93tbs

2.v50njp-bk3u-01

12. Clapton

Clapton عضو سایت

شغل :
    عاشق موسیقی
    امتیازات:
    +289 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    با سلام دوست عزیز
    شما اول ببینید که از گیتار چی می خواید و باهاش چه چیزایی را می خوای اجرا کنی و در کل هدفت از انتخاب گیتار چی هستش؟ دوم اینکه دوست دارید تو چه سبک و سیاقی ساز بزنید ( منظورم فلامنکو ، کلاسیک ، راک ، جز و یا بلوز هستش ) ؟ اینا رو که مشخص کردید بفرمایید تا محدوده کاری و اینکه چه سازی رو باید تهیه کنید مشخصه بشه و بدونید چه چیزایی قبل از اون احتیاج دارید تا دوستان بهتر بتونن راهنماییتون کنند.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  13. santozic

santozic عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام، والا من تو تایپیک گیتار اکوستیک کانتری راک سوال پرسیدم اما مثل اینکه اونجا خلوت هست کسی زیاد سر نمی زنه... علاقمندی بنده هم به کانتری و راک و پست راک و اسطوره کانتری جانی کش و...... گانزن رزز و...

1- من یک گیتار اکوستیک سیم فلزی می خوام تو رنج 250-500 .از اونجایی که به احتمال قوی اولین و آخرین سازم خواهد بود می خوام یک چیز خوب بگیرم ،دوستان لطفا مدل و برند معرفی کنند. (اینقدر که تایپیک ها رو خوندم سرگیجه گرفتم و کمتر هم تحقیقاتم به نتیجه منتج شد ،چون به این نتیجه رسیدم که یاماهایی که در کوچه و مغازه ها شنیده بودم خوبه !!!چینی هستند و بی کیفیت.......)
    2-نظر دوستان در مورد سازهای هافنر چی هست؟
    3- از وانجایی که من به راک و پست راک علاقه دارم پیکاب دار بگیرم بهتره؟؟ اگر بله چه مدلی؟

لطفا ما رو دریابید گیریم......
    اگر جوانمردی هم پایه بود هنگام خرید مارو همراهی کنه که بسیار عالی خواهد بود

با تشکر

14. Clapton

Clapton عضو سایت

شغل :
    عاشق موسیقی
    امتیازات:
    +289 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    با سلام دوست عزیز
    به نظر من اگر یه دونه آکوستیک سیم فلزی از برند Fender و یا Hofner رو بتونی گیر بیاری تو این رنج قیمت که بسیار عالی هستش اما باید تست بشه و اگه آکبند و اصل رو تونستید که گیر بیارید از این موضوع اطمینان داشته باشید که سازی خوب و مناسب رو گیر آوردین و تو خریدش شک نکن و برای اینکه فرموده بودین که پیکاب دار بگیرم یا ساده باید خدمتتون عرض کنم بستگی به استفاده ای که ازش میبری داره اگه استفاده شما بیشتر برای روی استیج هستش خوب مسلما یه مدل پیکاب دار برای شما امتیاز بیشتری داره ولی اگه بلعکس برای تمرین و تو خونه بیشتر مورد استفاده هستش باید بگم که خوب مدل ساده و بدون پیکاب در اینجا ارجحیت بیشتری برای شما داره البته اینم باید بگم که اگه ساز مورد نظرتون رو انتخاب کردین و مشکل بر سر داشتن و یا نداشتن پیکاب هست به این موضوع زیاد اهمییت ندید و بیشتر روی کیفیت ساز و صدا دهی اون تمرکز کنید.

15. santozic

santozic عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون پس با توجه به این موضوع برم نمایندگی هافنر بهتره چون حداقل نمایندگی رسمی هست.
    یک مطلب دیگه اینکه می گن هافنر ها ساخت قبرس و ترک هست درسته؟؟؟؟

16. Clapton

Clapton عضو سایت

شغل :
    عاشق موسیقی
    امتیازات:
    +289 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    خیر دوست عزیز من. کمپانی هافنر یه کمپانی آلمانی هستش و توسط فردی آلمانی به نام کارل هافنر تاسیس و پایه ریزی شده.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  17. santozic

santozic عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    امروز جمهوری بودم برند هافنر رو گویا چین می زنه . دوستان موندم که چی بگیرم حالا فروشگاه ها yamaha f310 و یک برند Adonis که تا به حال نشنیده بودم پیشنهاد می کردند. حالا موندم چی بگیرم

18. santozic

santozic عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کسی نبود!!!!!!!!!!!
    دلار کشیده پایین تاثیرش رو قیمتا کی خودشو نشون میده؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  19. samvahid

samvahid عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام، می خواستم بدونم آموزش مقدماتی گیتار آکوستیک با اون یکی گیتار ها فرق می کنه؟ چون تو شهر ما استادی نیست که ساز اصلیش آکوستیک باشه

20. delta38

delta38 عضو سایت

امتیازات:
    +451 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان 200-300 ساز نسبتا خوب accostic سیم فلزی پیدا میشه؟ ترجیحا کات اوی دشته باشه برای دست رسی به فرت های پایین
    نمیخوانم زیاد هزینه کنم و توقع زیادی هم نمیخوام داشته باشم ازش چون ساز اصلیم نیست
    به نظر شما گیر میاد ؟ ممنون

بارگذاری...