آخرین ارسال‌ها

مشاوره خرید گیتار اکوستیک | Pop

• شروع کننده موضوع qLeph
  • تاریخ شروع
سلام. یه چند روزی هست شدیدا دوست دارم که گیتار یاد بگیرم. بیشتر رپ و پاپ گوش میدم. برای دل خودم میخوام گیتار یاد بگیرم که مثلا اهنگای سیروان رو بزنم. از طرفی گیتار الکتریکم دوست دارم که داشته باشم.(شاید بخاطر کلاسش تو فکر دوستانو اشنایان) خیلی به ندرت اهنگ راک و متال گوش میدم شاید اخرین بار برگرده به 2-3 سال پیش.

از طرفی میدونم این مدی ک توشم گذرا هست.نمیخوام خرج الکی کنم ک زمانی پشیمون بشم یا با اون ساز (الکتریک یا اسپنیش یا...) اگه حال نکردم ضرر داده باشم. ولی شدیدا دوست دارم اهنگای سیروان + زانیارو بخاطر حسی که بهم میده با گیتار بزنم.

با ی نفر مشورت کردم ک گیتار شناس بود خودش گیتار میزد ی چند سالی بهم گفت ی گیتار ارزون ولی خوش صدا بگیر. نظرش این بود یاماها C40 خوبه برای منی که هیچی از موسیقی و ساز نمیدونم و تازه میخوام ی گیتار دست بگیرم.

و اینکه میخوام از روی کتاب سیدی فیلم (کلا خوداموز) کار کنم. پول الکی پای کلاس ندم. 70-80 درصد بخاطر اینکه خجالتی هستم.

از دوستان و اساتید خواهش میکنم راهنمایی کنن...

بودجه برای گیتار الکتریک نهایت 500-600

ممنون بابت همه چی. و شرمنده بابت طولانی بودن.

اگر جای درستی نپرسیدم لطفا جابجا کنید
کسی نیست جواب بده!!!

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,247
27
تهران
سلام. یه چند روزی هست شدیدا دوست دارم که گیتار یاد بگیرم. بیشتر رپ و پاپ گوش میدم. برای دل خودم میخوام گیتار یاد بگیرم که مثلا اهنگای سیروان رو بزنم. از طرفی گیتار الکتریکم دوست دارم که داشته باشم.(شاید بخاطر کلاسش تو فکر دوستانو اشنایان) خیلی به ندرت اهنگ راک و متال گوش میدم شاید اخرین بار برگرده به 2-3 سال پیش.

از طرفی میدونم این مدی ک توشم گذرا هست.نمیخوام خرج الکی کنم ک زمانی پشیمون بشم یا با اون ساز (الکتریک یا اسپنیش یا...) اگه حال نکردم ضرر داده باشم. ولی شدیدا دوست دارم اهنگای سیروان + زانیارو بخاطر حسی که بهم میده با گیتار بزنم.

با ی نفر مشورت کردم ک گیتار شناس بود خودش گیتار میزد ی چند سالی بهم گفت ی گیتار ارزون ولی خوش صدا بگیر. نظرش این بود یاماها C40 خوبه برای منی که هیچی از موسیقی و ساز نمیدونم و تازه میخوام ی گیتار دست بگیرم.

و اینکه میخوام از روی کتاب سیدی فیلم (کلا خوداموز) کار کنم. پول الکی پای کلاس ندم. 70-80 درصد بخاطر اینکه خجالتی هستم.

از دوستان و اساتید خواهش میکنم راهنمایی کنن...

بودجه برای گیتار الکتریک نهایت 500-600

ممنون بابت همه چی. و شرمنده بابت طولانی بودن.

اگر جای درستی نپرسیدم لطفا جابجا کنید
درود
شما بلاخره بعد از این همه صحبت مشخص نکردی که الکتریک میخواید بگیرید یا کلاسیک ...
از طرفی با 600 الکتریک خیلی خیلی سطح پایین میشه گرفت بدون امپ و...
ولی c40 رو میشه تهیه کرد.
و یک مسئله ی دیگر اینکه بصورت خود آموز سالهای سال باید تلاش کنید تا به جایی که میخواید برسید...

برای پاپ چ چیزی بگیرم؟؟؟
مگه نت و اکورد اینارو بلد باشی نمیشه از روی نت یک اهنگ زد؟ بعد از تکرار حفظش میشه کرد.درسته؟؟؟
کلاسم رفتن نرفتنش ۵۰ ۵۰ هست

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,247
27
تهران
برای پاپ چ چیزی بگیرم؟؟؟
مگه نت و اکورد اینارو بلد باشی نمیشه از روی نت یک اهنگ زد؟ بعد از تکرار حفظش میشه کرد.درسته؟؟؟
کلاسم رفتن نرفتنش ۵۰ ۵۰ هست

بر میگرده به علاقه ی خود شما ...
با الکتریک هم میشه پاپ زد من الان به شما بگم کلاسیک بگیرید 2 ماه دیگه پشیمون شدید گردن من نندازید ببنید از کدوم بیشتر خوشتون میاد و به کدوم بیشتر گرایش دارید ...
از روی نت و آکورد میشه اجرا کرد به شرطی که تکنیک اجرا کردنشو داشته باشید.
شما بیش از حد ساده در نظر گرفتید اصلا اینطور نیست اگر اینطوری بود همه در عرض 1 هفته نوازنده میشدن ...

mohammad rezaa

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
30/8/14
634
29
مشهد
بنده هم دوستانی رو میشناسم که فکر میکردن اگه نت خوانی گیتار رو بدونن، دیگه نواختن قطعات کاری نداره.این کار رو هم کردن اما
به نتیجه نرسیدن و نهایت رفتن سراغ کلاس و استاد(کاری که باید از اول انجام میدادن).
سامی عزیز فراگیری ساز به شکل خوداموز امکان پذیر هست اما کار بسیار سخت تر میشه.مثلا اگه ایرادات شما بهتون گوشزد نشه ،شما به همون شکل ادامه میدین و یه جایی مثلا برای نواختن یه قطعه به مشکل برمیخورین.و حالا دبگه برطرف کردنش کار سختی میشه.(مثلا:انگشت گذاری ،استایل نواختن،حرکت دست ،حرکت مچ، و .... مسائلی نیست که بشه به صورت خوداموز خیلی بهش دقت کرد)
اینکه فرمودین شاید برای کلاس گذاشتن مقابل اشنایان میخواین برین سراغ ساز واقعا کار رو سخت میکنه و رغبت جواب دادن رو از بین میبره.
اما به هر حال و به هر دلیلی که میخواین ساز بزنین حتما از حضور یه استاد خوب بهره بگیرین.

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,247
27
تهران
من نگفتم برای کلاس گذاشتن جلو فامیل میخوام ساز یاد بگیرم.
میگم مشکلم با این کلاسا‌و اموزشگاها اینه که وقتی یه قطعه ای‌ رو میزنن جلو بقیه دانشجو که تو اون کلاسن باید با زدنش بخونی. من با این‌قضیه مشکل دارم اگه وجود‌داشته باشه.

موضوع صحبت شما خارج از موضوع تاپیک هست لطفا برای ادامه ی صحبتتون تاپیک جدید بزنید .
این پست بعد از روئیت شما پاک خواهد شد.
با تشکر از شما برای رعایت قوانین سایت.

mohammad rezaa

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
30/8/14
634
29
مشهد
سلام. یه چند روزی هست شدیدا دوست دارم که گیتار یاد بگیرم. از طرفی گیتار الکتریکم دوست دارم که داشته باشم.(شاید بخاطر کلاسش تو فکر دوستانو اشنایان)
این چی بود پس ؟ببخشید شاید من بد متوجه شدم

15/9/14
21
23
سلام دوستان عزیز
من دو توع گیتار می خوام بگیرم یکی اکوستیک و الکتریک اکوستیکو برا خودم و الکتریک رو برا دوستم
می خواستم بدونم بین این 3 گیتار اکوستیک کدوم یک برای ضبط اهنگ استدیویی بهتره:
Yamaha F310
IBANEZ V50NJP NT
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

ممنون میشم سریع جواب بدید می خواستم به غیر از این سه تا اکوستیک بهتری است نام ببرید بودجه هم 600 تومن
بعد هم الکتریک بین این دو نوع گیتار برای استدیو و صدای بدون خش و درکل برای ساختن موسیقی تلفیقی بهتر است:
ARIA STG 004
ARIA STG 006
Yamaha Pac112J
بودجه در حد این سه گیتار موجوده
ممنون

1/2/15
1
21
سلام بر اساتید و هنر آموزان عزیز

من هم میخواهم یادگیری گیتار را شروع کنم. و واقعا هم میلم به گیتاره ..
در مورد نوع گیتار ها کمی تحقیق کردم اما هنوز در تصمیم گیری نهایی شک دارم
من علاقه مند به سبک پاپ هستم . اکثرا برای خرید گیتار یاماها c40 یا c70 توصیه میشه که گیتار های کلاسیک هستن اگر اشتباه نکنم
برای سبک پاپ آیا به نوع اکوستیک نیاز هست ؟
منظورم سبک آهنگ های ایرانی خودمونه ... شادمهر و فرامرز اصلانی و ........
اگر با گیتار های کلاسیک مانعی ندارد ... به نظرتون در حدود بودجه 500 / 600 تومان همین گیتار های یاماها خوب هستند یا بهتر هم هست ؟
و اگر نیاز به گیتار اکوستیک هست لطفا در همین مقدار بودجه چند گیتار معرفی نمایید...
در ضمن من گیتار برای تک نوازی نمیخواهم ... انشالله میخواهم در کنار آن دوره خوانندگی هم بروم.

با تشکر

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,247
27
تهران
سلام بر اساتید و هنر آموزان عزیز

من هم میخواهم یادگیری گیتار را شروع کنم. و واقعا هم میلم به گیتاره ..
در مورد نوع گیتار ها کمی تحقیق کردم اما هنوز در تصمیم گیری نهایی شک دارم
من علاقه مند به سبک پاپ هستم . اکثرا برای خرید گیتار یاماها c40 یا c70 توصیه میشه که گیتار های کلاسیک هستن اگر اشتباه نکنم
برای سبک پاپ آیا به نوع اکوستیک نیاز هست ؟
منظورم سبک آهنگ های ایرانی خودمونه ... شادمهر و فرامرز اصلانی و ........
اگر با گیتار های کلاسیک مانعی ندارد ... به نظرتون در حدود بودجه 500 / 600 تومان همین گیتار های یاماها خوب هستند یا بهتر هم هست ؟
و اگر نیاز به گیتار اکوستیک هست لطفا در همین مقدار بودجه چند گیتار معرفی نمایید...
در ضمن من گیتار برای تک نوازی نمیخواهم ... انشالله میخواهم در کنار آن دوره خوانندگی هم بروم.

با تشکر
درود
برای پاپ زدن به قول شما نیاز به داشتن گیتار سیم فلز (اکوستیک) نیست با همین سیم نایلون یا همون کلاسیک بیشتر آهنگهای پاپ زده میشه توی ایران البته ...
با این بودجه هم c70 رو پیشنهاد میکنم.
موفق باشید.

سلام. فرق یاماها c40 با c70 توی چی هست؟
فقط صرفا سی 70 صدای واضحتری داره؟

من هیچی بلد نیستم. رفتم کلاس گفت سی 70 بگیر.خودم نظرم به 40 بود.
تقریبا 100 تومن اختلاف قیمت داره.

اگه فقط صرفا سی 70 صدای واضحتری داره برای منی که هیچی بلد نیستم زیاد فرقی نداره از لحاظ صدا.

16/2/15
51
22
Persian Music
دوستان سلام بنده تازه میخوام موسیقی رو شروع کنم البته میخوام خوانندگی رو هم فرا بگیرم.
میخواستم بدونم واسه من مبتدی که میخوام بیشتر آهنگ پاپ اجرا کنم با گیتارم (پاپ خارجی) آکوستیک بهتره یا کلاسیک؟ جریان الکترواکوستیک چیه؟ اونا چجورین؟
شما تو محدوده 500 تا 1 میلیون تومن چی پیشنهاد میدین؟ هرچی کمتر بهتر! نه اینکه نخوام خرج کنم ولی دوست دارم یه گیتار مبتدی واسه شروع و فراگیری تئوری موسیقی باشه و نمیخوام خیلی زیاد خرج کنم!

15/9/14
21
23
سلام دوستان نظرتون درباره ای گیتار چیه؟
ایا حرفه یا نیمه حرفه ای است؟
IBANEZ G200ECE NT

16/2/15
51
22
Persian Music
ببخشید نمیخوام اسپم بفرستم ولی عجله دارم دوستان باتجربه راهنمایی کنید لطفا

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,247
27
تهران
ببخشید نمیخوام اسپم بفرستم ولی عجله دارم دوستان باتجربه راهنمایی کنید لطفا
درود
v70 خیلی بهتر از v50 هست و کیفیت ساخت خیلی بهتری هم داره ...
بین f310 و v50 تفاوت زیادی نیست که بخوایم بگیم کدوم بهترن.
جفتشون ساز های خوبی برای تازه کار ها هستند ... ( f310 برای استفاده ی استودیویی هم خوب جواب میده اما v50 رو تاحالا ضبط استودیوی نداشتم ).
اگر دستتون بازه برای خرید به این گزینه ها هم فکر کنید
Washburn D10S
Cort Earth 70
Cort Earth 60
کورت بر خلاف دید عموم ساز های خوب هم داره که بعضیاش حتی یه سرو گردن از بعضی مدلهای برندهای معروف هم بهترند.
( توی آکوستیک کورت واقعا سازهای قوی داره و ارزش تست کردن دارند )
موفق باشید.

16/2/15
51
22
Persian Music
دوستان کلا گیتار آکوستیک از 450000 تومن تا 600000 چی پیشنهاد میدین؟ اصلا گیتار خوب تو این رنج هست؟

11/8/14
219
21
دوستان کلا گیتار آکوستیک از 450000 تومن تا 600000 چی پیشنهاد میدین؟ اصلا گیتار خوب تو این رنج هست؟
با سلام......برا شروع خیلیا از yamaha سری c70(پونصد تومن) و c40(چهارصد تومن) استفاده میکنن که تو رنج قیمتشون خوبن.....ولی اگر یه چیز بهتر تو همون رنج(یه ذره بالاتر) میخوای من cort ac10 رو پیشنهاد میکنم.......الان چهار ساله دارم ازش استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم نداره....البته گزینه های دیگه هم هست ولی من اینارو بیشتر باهاش کار کردم....البته تو این رنج قیمت

صفحه ما در اینستاگرام

بالا