موضوع جامع مشاوره خرید گیتار الکتریک | Metal

یه سوال نهایی - تو این روزای کرونایی که اصناف غیر ضروری بسته هستن و سفر شهر به شهر هم ممکن نیست که بیام تهران احتمالا - خرید اینترنتی رو گیتارهای بیگینر که تقریبا ارزون هستن آیا کار عاقلانه ای هست ؟ احتمال زیاد کسی که نمیاد یه گیتار 200 دلاری رو فیک کنه ؟ میکنن ؟ اگر مطمئن هست از کدوم سایت بهتره خریداری کنم ؟ دیجی کالا که عملا کلا هیچی نداره ! همه رو زده موجود نیست ! گیتارایران یا تهران ملودی و ... کلا جای معتبری سراغ دارید و اینکه اصلا صلاح هست خرید اینترنتی ؟

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
9/9/13
1,153
2,547
113
55
Germantown, Maryland, USA
سلام کسی در مورد این ساز چیزی میدونهrg420gkساخت ژاپنهمشاهده پیوست 179640مشاهده پیوست 179641مشاهده پیوست 179642لطف میکنید اگه راهنمایی کنید .و اینکه اگه ساز قدیمی باشه اشکال نداره .یا دنبال ساز جدید باشم
نه اینکه به واسطه قدیمی‌ بودن، ساز ایراد خواهد داشت. ولی‌ یکسری قطعاتی هست که میتونه ایرادی داشته باشن که بعد از مدتی‌ خودشون رو نشون بدن. داخل Knob‌ها میتونه خاک گرفته باشه و با یه اسپری صدا رو درست کرده باشن و بعد از یه مدتی‌، دیگه صداش درنمیاد. یا حتی پیکاپ‌ها هم می‌تونن توان خودشون رو از دست بدن. به این معنی‌ که توان میدان مغناطیسی‌ شون پایین میاد و در نتیجه صدای ضعیفتری از خروجی گیتار به افکتها و یا امپ میرسه. البته این رو هم باید توجه کنی‌ که این ساز فقط در دو سال ساخته شده ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸. حالا چرا استقبال خوبی‌ ازش نشده، میتونه دلایل مختلفی‌ داشته باشه. مثلاً مشکلات زیاد. تو آمریکا که اصلا به معرض فروش گذاشته نشده. تو همین کشور‌های بدبخت بیچاره‌ای که فکر می‌کنن چون ژاپنی‌ها تو مسائل فنی‌ و الکترونیک عالی‌ هستن، پس حتما همه ساز‌هاشون هم از همه عالی‌ تره، به فروش رفته. آمریکای جنوبی و آسیا و خود ژاپن

Ibanez RG380DX.jpg

saeed1313

عضو سایت
10/2/20
21
6
3
نه اینکه به واسطه قدیمی‌ بودن، ساز ایراد خواهد داشت. ولی‌ یکسری قطعاتی هست که میتونه ایرادی داشته باشن که بعد از مدتی‌ خودشون رو نشون بدن. داخل Knob‌ها میتونه خاک گرفته باشه و با یه اسپری صدا رو درست کرده باشن و بعد از یه مدتی‌، دیگه صداش درنمیاد. یا حتی پیکاپ‌ها هم می‌تونن توان خودشون رو از دست بدن. به این معنی‌ که توان میدان مغناطیسی‌ شون پایین میاد و در نتیجه صدای ضعیفتری از خروجی گیتار به افکتها و یا امپ میرسه. البته این رو هم باید توجه کنی‌ که این ساز فقط در دو سال ساخته شده ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸. حالا چرا استقبال خوبی‌ ازش نشده، میتونه دلایل مختلفی‌ داشته باشه. مثلاً مشکلات زیاد. تو آمریکا که اصلا به معرض فروش گذاشته نشده. تو همین کشور‌های بدبخت بیچاره‌ای که فکر می‌کنن چون ژاپنی‌ها تو مسائل فنی‌ و الکترونیک عالی‌ هستن، پس حتما همه ساز‌هاشون هم از همه عالی‌ تره، به فروش رفته. آمریکای جنوبی و آسیا و خود ژاپن

مرسی از اطلاعات.من همین دیروز رفتم یه ایبانزrg470pb cnfگرفتممن که در کل باهاش حال میکنم ولی یکم کوک خالی میکنه .شاید بخاطر نو بودنشه یا چی میدونم.سال تولیدشم 2015بریجشم std dl tromolo هستش

استاد آیا میشه مشکل زود به زود از کوک در رفتن سازها رو - حتی سازهای خیلی ارزون رو با تعویض گیره های تیونینگ روی سر دسته به یه مدل خاص تری بر طرف کرد ؟
انکار این مشکل تو مدلهایی که فیکس بریج نیستن بیشتر هم میشه درسته ؟
کلا راه حلی براش هست ؟

saeed1313

عضو سایت
10/2/20
21
6
3
استاد آیا میشه مشکل زود به زود از کوک در رفتن سازها رو - حتی سازهای خیلی ارزون رو با تعویض گیره های تیونینگ روی سر دسته به یه مدل خاص تری بر طرف کرد ؟
انکار این مشکل تو مدلهایی که فیکس بریج نیستن بیشتر هم میشه درسته ؟
کلا راه حلی براش هست ؟
ایول یعنی فقط اون سر دسته رو اوکی کنم دیگه حله .البته العان خیلی بهتر شده.راستی این بریجم هم ریگلاژ باید بشه اونم تاثیر داره رو کوک؟

17/8/20
1
0
1
Snapshot_20200817.JPGسلام.عزیزان کسی میدونه این برند مال چه شرکتیه؟

ممنون میشم راهنمایی کنین

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: