مشاوره خرید کیبورد با بودجه 700 هزار تومن

شروع موضوع توسط elfy ‏17/2/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مشاوره خرید کیبورد با بودجه 700 هزار تومن تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. elfy

elfy عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت تمامی دوستام گل این فروم همون طور که از نام این تاپیک پیدا هست بنده میخوام با بدجه 700 تومن یه کیبورد بگیرم هیچ اطلاعی از کیبورد ندارم و برای شروع میخوام کیبوردی بگیرم که بعدا دوباره نخوام عوضش کنم هم مبتدی باشه هم بشه بعدا کار نیمه حرفه ای کرد و چند مجلس رفت باهاش چند تا آهنگ بهاش اجرا کرد دوستانبه نظرتون با توجه به بودجه و هدف من که یادگیری هست چی پیشنهاد میکنید دوستان شیرازی به نظرتون کجا میشه کیبورد خوب پیدا کرد ؟

2. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوست عزيز.با توجه به بودجه شما و انتخابتون و هدفي كه دارين بنظر من اگه شما در درجه اول ياماها مدل هاي a1000,a2000 بگيري انتخاب خوبيه.چون هم كيبورد خوبيه هم قيمتش مناسب بودجه شماست هم ميشه براي مجالس هم استفاده كرد.اگه بتوني pa50 فلاپي خورد سري اول تميز پيدا كني ميشه با اين حدود ها خريد..اما با700 فكرنكنم جنس تيمزي پيدا كنيد.اگه واس مجلس نميخواين حالا حالا ها و اموزش هدف اول تونه بنظرم يه ياماهاpsr-640و ياpsr-740بگيرين انتخاب خوبي باشه.قيمتش هم بين400الي500.

3. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    معین جان a2000 که 2100 قیمتشه منظورت psr2000 بود دیگه
    خیلی هم به دوستان 640-740 پیشنهاد نکن دیگه سالم تمیز خیلی سخت پیدا میشه طرف میخره خراب در میاد فوشش میمونه واست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. elfy

elfy عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام مجدد a1000 به نظرتون خوبه؟ دوستان اگر لازم باشه تا 1 ملیونم بودجه رو بالا میبرم تا یه چیز خوب بخرم مثلا از بنرد کرگ

5. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزيز من والا خودم تجربه كار با 1000 رو نداشتم اما تعريف بدي نشنيدم از اين مدل.شايد تو مجلس به پاي كرگ نرسه اما جواب ميده كيبورد مناسب و خوبي هستش.با1تومن بازم فكرنكنم محصول خوبي از كرگ دستت برسه.مگر اينكه korg pa50 تبديلي رو بخري كاركرد كه تميزش گيرت بياد خوبه.اما 80 تميز نميتوني پيدا كني.بازم از دوستان ديگه نظرشونو بخواه!

6. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    من هم حرف معین عزیز تاید میکنم
    اول تکلیف خودت با خودت مشخص کن میخوای بری مجلس یا میخوای نوازندگی شروع کنی؟اگر میخوای بری مجلس باید 2 تومن هزینه کنی یه pa50 نو بخری با 4 تا فلش کارت که ریتم کم نیاری
    اگر تازه میخوای شروع کنی با یه a300 کارکرده حدود 250 تومنی هم میتونی شروع کنی
    به نظر من a300 کارکرده 250 تومنی برای شروع خیلی بهتر از pa50ست چون امکانات آموزشی داره که به درد شما میخوره اما pa50 امکانات حرفه ای ریتم سازی و درام کیت سازی داره که به درد شما نمیخوره و فقد پولت دور ریختی
    تو ایران انتخواب ها محدوده شما با این بودجه 1-2 انتخواب بیشتر نداری پس باید به نوع استفاده و نیازت توجه کنی و بهترین ساز انتخواب کنی.

7. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    خوب A1000 خوبه توی این قیمت اگه تمیز و تعمیر نرفتش رو پیدا کنی

چون سمپل نمیگیره یکم توی ریتم ضعیف نشون میده ولی اگه واسه مجلس با یه پرکاشن SPD-S اجرا کنی میتونی منفجر کنی مجلس رو اولویت با اجرای خوبه و بعد از اون سازه خوب من خودم A1000دارم به جز اینکه وقتی ریتم های خیلی شلوغ اجرا کنی بعضی از نتهایی که نواخته میشن رو اجرا نمیکنه (چون 32 نت رو میتونه همزمان بنوازه) مشکل خاص دیگه ای نداشتم باهاش چیز خیلی خوبی که داره 8پریست صدا رو کنار دستت داری که میتونی سریع تعویض کنی و 4تا وریشن و Fill in داری و یه Break و کلی اینترو و اندینگ صداهاشم واسه مجلس قابل قبول هستن وریتم هم واسش زیاد ساخته شده که البته 99درصدشون بدرد خود سازندشون میخوره

8. elfy

elfy عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان با تشکر از نظر شما تصمیم گرفتم یه کیبورد ارزون برای آموزش بخرم فعلا بعدا یه چیز عالی بگیرم به نظرتون بهترین کیبورد آموزشی با بودجه 200 300 چیه ؟ که بشه چند تا آهنگ بندری هم باهاش زد و ریتم هم باشه واسش البته نه در حد مجلس در حد سرگرمی خودم

9. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    خیلی هم فکر خوبیه اینجوری سریعتر پیشرفت میکنی
    همون a300 تو کیبوردهای قیمت پایین و آموزشی بهترین ریتم میده که نه برای سرگرمی بلکه مجلس های خودمونی و خانوادگی هم جواب میده فقد بلندگوهاش ظعیفه باید حتما برای مجلس به بلندگوهای بهتر وصلش کنی
    قیمت کار کرده در حد آک بین 250 تا 300 تومنه آکبندشم حدود 450
    من یک سری تو یه عروسی با a300 رفتم البته برای کیبورد دوم بردمش برای شاگردم بود پشت میکسر صداهای خیلی عالی و صافی داره کیفیت ریتمشم به نسبت قیمتش خیلی خوبه.

10. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    امير جان بنظر شما a300قوي يا psr640يا740؟كدومش ازلحاظ صدا و ريتم قوي تر هستن؟راسي چه دليلي داره كه 640 رو نخريم؟مگه نو موجود نيست؟يا دست دومش چه اشكالي داره اگه تر و تميز باشه؟قيمتش چه حدودي هستش؟

11. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    خوبیه a300 صداهای اورینتال هست که داره و درام کیتهای شرقی

640و740 که دیگه تقریبا نسلشون داره منقرض میشه دست دومش هم کم هست a1000 هم دیگه تولید نمیشه چه برسه به 640و740

دلیلش رو این عنوان کردن که خیلی وقته از تولیدشون میگذره و تمیزش دیگه پیدا نمیشه

ولی بنظر من نمایشگره 640و740 جذابتر از a300ه ولی درمورد صداهاشون نمیدونم چون صدای a300 رو نشنیدم ولی 640 داشتم خیلی راضی بودم ازش البته مربوط به 8-9سال پیش میشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  12. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    معین جان هر کیبوردی امکانات خودش داره psr740-640 کیبوردهای خیلی خوبی بودن حتی بعضی از امکاناتشون با تایرس های امروزی هم برابری میکنه اما الان حتی مغازه دارها هم دیگه نمیخرن مگر اینکه خیلی تمیز باشه یا زیر قیمت برمیدارن جهت اطلاع هم نه تنها psr740-640 بلکه a1000 و or700 و s900 هم دیگه تولید نمیشن فعلا فقد در کیبوردهای اورینتال a2000 و کیبوردهای غربی s910.s710.s650.e423.e323 و تایرس 4 شرکت یاماها تولید میکنه

بنظر من برای شروع a300 بهتره چون امکانات آموزشی داره ولی psr740-640 خیلی امکانات زیادی دارن که a300 نداره مثل فلاپی خور بودنشون یا ریتم سازی داره یا مثل a1000 از 4 تا وریشن استفاده میکنن ((البته خیلی هم به درد یه نوازنده آماتور نمیخوره ))اما در عوض خیلی قدیمیه و سالم تمیز سخت پیدا میشه بدترین قسمتش اینه که هیچ درام کیت اورینتالی در دستگاه وجود نداره و کیفیت ریتماش خیلی ظعیفه حتی از a3 هم ظعیف تره معمولا تو قسمت اسپیکر ها و کلاویه ها مشکل دارن و برای تعمیرش باید هزینه زیادی بپردازید که خرید a1000 مناسب تره قیمت هم تو بازار بیش از 400 معامله نمیشه

از نظر صدا a300 بهتره صداهای اورینتال داره و قابلیت افزودن صدا هم داره صداهاشم خیلی صاف و گوش نوازه(پشت میکسر) تمامیه درام کیتهای اورینتال a1000 داره ریتمهای ایرانی عربی بندری کردی ترکی داخل خود دستگاه وجود داره و قابلیت افزودن ریتمهای دست ساز برای این کیبورد وجود داره در کل کیفیت ریتمش با 740 قابل مقایسه نیست دکمه های scale setting یا همون سوری کرون روی پنل دستگاه داره ولی در عوض ریجیستک مموری یا همون دکمه های بانک نداره و حتما باید عدد صدای مورد نظرتون حفظ باشید(میتونید روی یه کاغذ بنویسید و جلوی دید بزارید) افزودن ریتم به دستگاه کار خیلی سختیه معمولا فروشنده ها این کارو انجام میدن صفحه نمایش محدودتری هم داره
    من با توجه به قیمت و امکانات دستگاه a300 گذینه مناسبتری میبینم.

13. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    مرسي از توضيحاتتون دوستان عزيز.من خودم الان 300و400 تومني دارم و قصد خريد640رو داشتم اما باگفته هاي شما نميدونم چي كنم.خب فرضا من يه كيبورد دست دوم رو ميخرم.حالا يا ياماها چه كرگ چجوري ميشه تشخيص داد دستگاه چقدر كار كرده.مشكل داره يا نه..چجوري اطمينان پيدا كنيم كه سالم هست يانه.نكاتي كه موقع خريد دست دوم هستش چيه؟

14. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    بهترین راه اینه که یا از شخص مطمعن خرید کنید یا با یه شخص وارد و حرفه ای خرید کنید
    چون تشخیصش برای شما کار سختی هستش.

15. elfy

elfy عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان عزيز امروز رفتم بازار شيراز a300 نوش 550 بود دسه دوشم گيرم نيومد يكي بود ميگفت 400 تومن به نظرتون چي كار كنم ارزش خريد داره؟ من هدفم بلنده ميخوام وقتي پيشرفت كردم به كيبورد درست بگيرم

16. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    متاسفانه قیمت ها خیلی گرون شده و شاید گرون تر هم بشه به هر حال تصمیم با خودته از من میشنوی اگر میتونی یه کیبورد خوب بخری اون بخر اگر نه دست دست نکن همینم نخری احتمالا بعد از عید گرون تر هم میشه شاید با 700 تومن هم a300 گیرت نیاد هر کاری میکنی زودتر تصمیم بگیر.

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - مشاوره خرید کیبورد
  1. knight001
    پاسخ ها:
    1
    نمایش ها:
    178
  2. NimaGame
    پاسخ ها:
    1
    نمایش ها:
    341