مشاوره خرید کورگ پی 80

شروع موضوع توسط mohammadavi ‏19/8/12 در انجمن مشاوره خرید

تاپیک مشاوره خرید کورگ پی 80 تالار مشاوره خرید در persian-music.org.

1. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خدمت همه دوستان عزیز.یه مدتی هست که تصمیم گرفتم برم کلاس خوانندگی و در کنارش هم یه ساز(با توجه به پرس و جو و تحقیقی که کردم.کیبورد رو انتخاب کردم)یاد بگیرم.یکی بهم کورگ پی 80 رو معرفی کرده.
    میخواستم بدونم برای من که میخوام تازه شروع کنم مشکلی نداره؟ با قیمتش مشکلی ندارم.فقط بگید خوبه یا نه.و گزینه بهتری هست یا نه؟ نوش گیر میاد؟ در ضمن برای کلاس باید با خودم ببرم و بیارم یا اونجا تو کلاس کیبورد هست و صرفا جهت کار و تمرین در خانه است؟ با تشکر

2. milad80

milad80 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کیبورد خوبی هستش اما قمیتش گرون هست و تنظیماتش پیچیده اگر یاماها برای شروع بگیری بهتره چون هم تنظیماتش دم دست هستش و بانک های برای ساختن دستگاه ها مختلف رو بصورت کلید رو کیبورد هستش البته نه همه مدلهاش و برای ابتدا چون خیلی منصرف میشن بهتره و پول زیادی رو ندادی بازم از استادتون و از دوستان دیگه هم بپرس به نظر یه کیبورد با قیمت پایین بگیر وقتی حرفه ای شدی اونوقت کیبورد حرفه ای تری رو بگیر

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حالا اگه بخوام بخرم با مشکلی رو برو میشم؟ یعنی تو تنظیمات پیچیدش میمونم؟ یعنی اصلا نمیتونم باهاش کار کنم؟ میشه بیشتر توضیح بدی؟ آخه نمیخوام دوباره یاماهارو بفورشم و دوباره یکی دیگه بخرم.میخوام یهو یه چیز خوب بگیرم.اگه کلاس برم میتونم با همین کیبورد پی 80 آهنگسازی هم بکنم و آهنگ های خودم رو بسازم و روش بخونم و دیگه پول آهنگ سازی ندم؟ آخه شنیدم با کیبورد صدای بیشتر ساز هارو میشه زد از جمله گیتار و سنتور و پیانو و ویلن و ... بازم اگه میشه راهنماییم کنید ممنون

4. milad80

milad80 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میشه اما باید با یکی که تنظیماتشو بلده مثل استادی یا هرکس دیگه یاد بگیری چون کنجکاوی آسیب به تنظیمات نرم افزاری اون میزنه یکی دوستام با خاطر کنجکاوی بیجا تنظیماتش بهم ریخته به خاطر همین میگم کیبورد خیلی خوبی کلاویه هایی ارتجاعی برتری داره نسبت به pa 50 با ریتم های بسیار خوب سمپل خور و با خروجی بسیار قوی نسبت به 50 و برای مجالس هم کیبورد مناسبی هستش قیمتشو الان چند به شما دادن و قراره آک بگیری یا دست دو

5. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    داداش اصلا متوجه جمله قرمز رنگت نشدم همه گلمه هاش نکره بود :d در مورد قیمت هم بهم گفتن حدود 1 تا 1.200 هست. الان شما چه مدل و چه برندی رو پیشنهاد میدی و قیمتش الان حدودا چنده؟

6. milad80

milad80 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کیبورد خوبی هستش کلاویه هاش هم از pa50 ارتجاعی تر و قوی تره سمپل خور هستش و امکانات بهتری داره فلش سی دو هستش ریتم هاش باحالتر و بیشتره و ..... pa80 یک میلیون دویست اشتباه میکنی اگه این قیمت هستش هست بگو کجاست منم بیام بگیرم pa 80 دست دو تمیز از 2 به بالاست حالا که گرونتر هم هست با یک دویست pa50دست دو بهت میدن نه pa 80 مگر اینکه پوکیده و قراضه باشه

7. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه داداش این دوستم که بهم پیشنهاد داده زیاد تو این بادیا نیست.یعنی چند ساله که دیگه تو این کار نیست.فکر کنم اطلاعاتش دقیق نبوده.بهم میگفت فرق 80 و 50 اینه که تو 80 یه سخت افزاری اضافه کردن که فکر کنم میتونی ریتم اضافه کنی.و میگفت فرق کورگ و یاماها اینه که کورگ ریتماش قشنگ تره ولی یاماها ملودی هاش.حالا خودت چی بهم پیشنهاد میدی برای شروع؟فقط هم آکبند میخوام بخرم.یه چیزی بگو که برای شروع خوب باشه.در ضمن من خیلی کنجکاوم :d

8. milad80

milad80 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سال 88 قمیت کیبورد pa 80 آک 2400 بود و pa50 1200 چندماه پیش که pa50 یک میلیون ششصد و هفتصد بود pa50 و 80 فلش خور هستش اما فلشها این دومدل باهم فرق داره البته هارد هم میتونی براش ببندی و کلاویه پی 80 بهتره خروجی صداش قوی تره بستگی به هزینه ات و سبک کاری که قراره ادامه بدی داره به نظر من یه گرک 50 تبدیل به هشتاد بگیر که ریتم ها 80 رو هم اجرا کنه به نظر هم ارزون تر 80 و هم کارایی 80 رو داره بازم از دوستان تو سایت مثل آقای محبی بپرسید و با استادتون هم مشورت کنید

9. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خب 50 تبدیل شده که میگید دست دوم هست یا آک؟ قیمتش چنده؟ الان اگه یه دونه ارگ 400 تومنی بخرم بدرد میخوره؟ اصلا با این قیمت آک هست؟ آخه بدجوری عجله دارم میخوام سریع بخرم ولی اگه بخوام زیاد هزینه کنم باید چند ماهی صبر کنم.یاماها چطوریاس؟ میشه یکم از اون توضیح بدی؟ بدرد من میخوره؟ریتم های ایرانی داره؟ e423 رو هم خیلی شنیدم.میشه در مورد اونم بگی؟ من یه کیبوردی میخوام که ریتم های ایرانی حتما داشته باشه

10. milad80

milad80 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    همون پی 50 معمولی هستش اما از خود شرکت برات تبدیل به 80 میکنند و هارد میبنند دست دوش 1300 1400 باید گیر بیاد حالا بستگی داره به تمییزی اون حالا هم این بازار هرقیمتی میدن و لی تو همین رنج قیمتها باید باشه اکش هم 1700 1800 باید باشه باید چند بپرسی چون من قیمت دقیق بازار رو نمیدونم فقط اگه دست دو میخری حتما یه باتجربه ببر که برات تست کنه چون کرگ خیلی ظریف و حساسه خیلی باید در خریدش دقت کنی که به مشکل برنخوری یاماها هم خوبه با 400 میتونی prs 740 و 640 رو میتونی بگیری اما بنظر من اگه قراره یاماها بگیری prs a1000 رو بگیر که اورینتاله و صداها ریتم ها شرقی بسیاری داره البته prs1000 صدا شرقی رو نداره آ1000 کیبورد خوبی هستش آکش که فکر نکنم گیرت بیاد ولی دست دو تمییزش 700 800 باید گیر بیاد ولی اگه دست دو گرفتی حتما یه باتجربه باخودت ببر که تست کنه تاکید میکنم حتما یکی ببر که برات تست کنه

11. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ریتم های شرقی همون ریتم های ایرانی هست؟؟؟ الان درباره e423 نگفتی.چطوریه؟ خوبه؟

2 یه کیبورد اگه بخوام تو رنج 500 600 بگیرم چی خوبه؟ ریتم ایرانی هم داشته باشه و ملودی هاش قشنگ باشه و در کل خوب باشه و چیزی که لازممه کم نداشته باشه.

ممنونم ازت که جواب سوالامو میدی:smile (81): :D

12. milad80

milad80 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله در مورد این کیبورد اطلاعاتی ندارم بهتر از کسایی که تو این سایت هستن و با این کیبورد کار کردن بپرسی با این بودجه میتونی prs1000 بگیری البته بستگی تمییزی اون وانصاف فروشنده هم دارهریتم های ایرانی براش پیدا میشه اما متاسفانه چون اورینتال نیست صداهایی شرقی شرقی رو نداره و فکر صداهایی شرقی براش ساخته باشن که باید بازم از اساتید دیگه هم یه سوالی بکن تا بهتر راهنماییتون کنن بخصوص جناب محبی

13. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    ریتم های شرقی منظور ریتم های موسقی خاور میانه (ایرانی-عربی-ترکی-کردی-و....)هستن

دستگاه خیلی خوبیه ولی برای آموزش یعنی نمیتونید با این دستگاه به ایده های خود دست پیدا کنید ولی میتونید هنر نوازندگی خیلی زود فرا بگیرید

2

بی رو دربایسی بگم با 2 برابر این پول هم نمیتونید به دستگاه مورد نظرتون برسی پیشنهاد من این هست که اول یک کیبورد آموزشی بخرید بعد از فراگیری نوازندگی دوباره اقدام به خرید دستگاه حرفه ای تر کنید.

بارگذاری...