مشاوره خرید کارت UAD2

شروع موضوع توسط saman_arenger ‏20/2/14 در انجمن آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( سخت افزار )

تاپیک مشاوره خرید کارت UAD2 تالار آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( سخت افزار ) در persian-music.org.

1. saman_arenger

saman_arenger عضو سایت

شغل :
    music arrangement
    امتیازات:
    +62 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان و اساتید محترم میخواستم ببینم که کارت UAD2 Solo core چطوره میخوام بخرم چقدر میتونه تو کارم تاثیر بزاره ؟ تفاوتش نسبت به پلاگینهای موجود چقدره چون این ها به صورت آنالوگ هستن . یعنی نسبت به قیمتش میتونه انقدر تو کار میکسم تاثیر بزاره یا نه؟ ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن که بخرم یا خریدش به صرفه نیست؟

2. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    آین ها هم آنالوگ نیستند،ولی طبق گفته ی سازنده و یوزرها،پلاگین هایی هستند که بیشتر شباهت رو نسبت به رک و سخت افزارهای SSL و Manely و ... دارند
    این که چقدر تو خروجیتون تاثیر میزاره میتونه خروجیتون رو بهتر کنه یا بدتر کنه یا هیچ تفاوتی ایجاد نکنه
    بستگی به خودتون داره چقدر بتونید از پلاگین هاش استفاده کنید
    جنس صدایی نسبتاً متفاوت با پلاگین های مثل ویوز داره،ولی این جمله ی من معنیش این نیست که ویوز بده!

آخرین ویرایش: ‏20/2/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    علاوه بر توضیحات ایشون یه نکته ی مهمی هم که باید بدونید اینه که با خرید اون سخت افزارش شما مالک( همه ی) پلاگیناش نمیشید ، بلکه جدا جدا باید براشون پول بدید .پلاگین هایی که کرک نشدنی هم هستند و در زمینه های مختلف.

آخرین ویرایش: ‏20/2/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    البته ارزون هم نیستند!
    به نظر من برای یک یوزر معمولی بهتر این هست که به جای هزینه برای UAD و پلاگین های اون،یک سیستم قوی و مانیتورینگ خوب تهیه کنه (نظر شخصی)

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  5. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,038 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    به شدتبه جای اینگونه هزینه ها توصیه می کنم در وحله ی اول آکوستیک اتاق، نحوه ی قرار گیری صحیح مانیتور ها (سری های Studio Rescue در یو تیوب رو بهتون پیشنهاد می کنم)، پیدا کردن اولین بازتاب فرکانسی با استفاده از تکنیک Mirror , و استفاده از پنل در اون سطوح، استفاده از Bass Trap در تمام کنج ها و چک کردن قانون مثلت متساوی الاضلاع (Equal Triangle) بین دو مانیتور و شما برای پیدا کردن یهترین حالت شنوایی که به اصطلاح Sweet Spot بهش گفته میشه و در نهایت مانیتورینگ صیحیح و فلت.
    اگر این موارد رو رعایت کنید و 1/4 هزینه ای رو که میخواهید برای خرید UAD و پلاگین هاش به صورت تکی بپردازید به مراتب نتیجه ی بهتری رو دریافت خواهید کرد و شاید نظر شما هم عوض کنه کمی.
    این مورد به نظر بنده و نظر خیلی های دیگه از هر آپشنی برای شما باید مهم تر باشه. حتی با یک اسپیکر Hifi استاندارد هم قادر خواهید بود خروجی عالی رو داشته باشید.
    اگر گوش شما قادر به شنیدن درست صدا نباشه این پلاگین ها عملا به درد شما نخواهد خورد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. saman_arenger

saman_arenger عضو سایت

شغل :
    music arrangement
    امتیازات:
    +62 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنونم از دوستان عزیز که راهنمایی کردند خودم هم دو دل بودم چون حدود 2.600 قیمتش هست و اگر بخوای بقیه پلاگین های کاربردیشو بخری باید حدود5 میلیون دیگه هم هزینه کنی و این واقعا خیلی زیاده البته من اتاقم آکوستیک هست و سالهاست که با مانیتورینگ السیس 520 کار میکنم و گوشم کامل بهشون عادت کرده احساس میکردم که UAD خیلی میتونه میکس های منو ارتقا بده که الان میبینم اونقدراهم موثر نیست درسته شرکت خیلی خوبیه اما مثلا پلاگین های T-Racks هم کمی از اونا ندارن ایتها هم کلی قیمتشونه که ما نسخه کرک شو استفاده میکنیم اونها فقط یک پروسسور دارند که کمک میکنه سی پی یو سیستم کم نیاره و یه مقداری دقیق تر هستند

7. Meysam Damyar

Meysam Damyar عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام دوست عزیز سامان جان دوستان عزیز میگویند واجبتراز یوای دی هست که باید تهیه کرد uad نه تنها موثره بلکه میکس کردنش به نظرمن از سخت افزارهاش راحتتروبهتره اصلا نمیشه پلاگین های uad رو با t-racks یاwaves مقایسه کرد چون uadکاملا استاندارده و کلا شبیه سخت افزارهایشان ساخته شده
    اگه فقط مشکل میکس دارین بنظر شخصی من این کارت بهترین گزینه س حالا اولش که میخرین ده پانزده پلاگین خودش داره بعدها باتوجه به وضعیت مالیت یکی یکی بگیر تا کاملش کنی مطمئن باش پشیمون نمیشی ولی اینم بدون اگه کارمیکس و مسترینگ رو خوب بلد نباشین حتی تمامی سخت افزارهارو بیارن نمیتونین درست میکس کنین پس خوب در پی اطلاعات کافی در این ضمینه باشین تا ازخریدن uadپشیمون نشوید ودر آخرش اینو بگم که میتونی باخریدن uadتمامی سخت افزارهای موجود در uad رو داشته باشی هم ارزونتره هم راحتروقابل دسترس بودنشان
    باتشکر از دوستان و دوست خوبم سامان کارت روحخیلی راحت میکنه کلا من یکی که ازش راضی ام حتی استادمم تو ترکیخ بیشتر ار uad استفاده میکنن و به من همیشه توصیه میکردن کهuadیک اعجوبه س که واقعا کیفیت کار رو صددرصد بالا میبره

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خیر بیشتر از اینهاست.
    همین الان گروه 4 نفره ما هزینه پلاگینش بالای 11 میلیونه و هنوز هم برخی ها پلاگینهای هستند که لازم داریم و باید تهیه کنیم. !
    خیر خیلی هم اینجوری نیست
    من یوزر یو ای دی و ویوز هستم هر دو رو در کنار هم استفاده میکنم. !
    مخالفم.
    ادم کار بلد با همین ویوز هم کارهای خوب انجام میده. مگه جناب پایگان یو ای دی دارند ؟ علم استفاده مهمه
    سخت افزارها ؟ کدوم سخت افزارها ؟ یو ای دی که سخت افزار نداره !!! یه سری پلاگین شبیه سازی شده از کمپانی ها معروفه . البته شبیه سازی چنل استریپ معروف خودش یعنی la610 mk2 رو داره که اونم با کارتهای اپولو کار میکنه نه با کارت یو ای دی معمولی !
    با این جمله تون هم مخالفم.
    تاثیر داره اما نه صد در صد ! اون تاثیر هم به دلیل دقت بالا در شبیه سازی و الگوریتمش هستش

آخرین ویرایش: ‏31/5/14
  9. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,546 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    جواب تمام سوالاتتون اینجاست .
    در ۲۰ ثانیه اخر کل پلاگینهای la-2a رو کامپیر کردند لطفا بررسی کنید

uad خوب هست ولی معجزه نمیکنه نمیتونید از اون انتظار جادو داشته باشید . باید بلد باشید قبل از اینکه شروع به کار کنید.
    وگرنه که ویوز هم بد نیست پلاگینهای دیفالت هر نرم افزاری حتی FL هم بازدهی خوبی دارند درصورتی که شنونده خوبی باشید.
    اما uad دقیقتر و سریعتر شما رو به هدفتون نزدیک میکنند ضمنا جنس صدای متفاوت تری دارند به دلیل استفاده از پروسسورهای شارک بهتر میتونند مادل کنند اون یونیتها رو. من فکر میکنم بهتره اول با همین پلاگینهای نیتیو کار کنید و بعد از یک مدت مثلا یک سال یا کمتر از uad استفاده کنید.
    ولی برای کسی که هنوز یک استودیوی خوب و موینتور خوب نداره بهتر هستش که این هزینه رو صرف سخت افزار کنه . و لی بعدها میتونه این کارت و پلاگینها رو مرور زمان تهیه کنه.
    موفق باشید.

10. Meysam Damyar

Meysam Damyar عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    uadکه من دارم فول و omni هستش یعنی تو کار میکس و مسترینگ من خیلی راحتم ولی اینو بدونین uad از تمامی نرم افزارهای دنیا حتی ویوز بهتر و دقیقتر شبیه سازی شده من با دو نفر دیگه که یکیش آقای صفارییان و یکیشم من نمیشناسم بهروز صفارییان خودش میشناسه سه تایی باهم تمامیه پلاگین هاشو خریداری کردیم تمام برنامه هاشون رو داشته باشین میفهمین که چقد کار آدم کار بلد رو جلو میندازه منم نگفتم معزه میکنه کسی که علم میکس رو ندونه حتی از وجود صدا و چگونگی تنظیم و میکس هر صدایی چیزی ندونه باور کنین بهترین سخت افزار های دنیارم بدن نمیتونه کاری بکنه الا بیشتر از ۶۰ پلاگین شبیه سازی شده ی دقیق تو این کارتم دارم که تو کار میکس منو بی نیاز کرده فقط موقع ضبط من از پر آمپ سخت افزارشو استفاده میکنم و یه بارم آخرش که میخوام خروجیه کلی بگیرم از کمپرسور و رکوردرم که سخت افزار هستن استفاده میکنم بقیش که یه دنیا کار میشه همش با این کارته که خیلی سخت افزار توش جا داده

بارگذاری...