آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع مشاوره خرید پیانو دیجیتال

3/12/17
1
33
سلام به اساتیده گرامی
من کلی از صفحات رو خوندم و واقعا تشکر می کنم بابته دلسوزی و پاسخ دادن به سوال های دوستان...
منم موندم سره دوراهی لابته خریده ydp143 و ydp163...
درموندگیم فقط بابته جنس کلاویه های این دو مدل هست که توی 143 گفته شده GHS و توی 163 گفته شده GH3، جدا از امکاناته دیگری که 163 بیشتر از 143 داره، آیا تفاوت در جنس کلاویه ها اینقدر هست که مهم تلقی بشه و 163 خریداری بشه؟ من واسه 143 پول کافی دارم ولی واسه 163 نه و باید قرض کنم آیا( تاکید می کنم ) جنس کلاویه ها انقدر ارزش داره که هزینه کنم واسش یا تفاوته خاصی نداره؟

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,273
34
Vengeance Land
سلام به اساتیده گرامی
من کلی از صفحات رو خوندم و واقعا تشکر می کنم بابته دلسوزی و پاسخ دادن به سوال های دوستان...
درموندگیم فقط بابته جنس کلاویه های این دو مدل هست که توی 143 گفته شده GHS و توی 163 گفته شده GH3، جدا از امکاناته دیگری که 163 بیشتر از 143 داره، آیا تفاوت در جنس کلاویه ها اینقدر هست که مهم تلقی بشه و 163 خریداری بشه؟ من واسه 143 پول کافی دارم ولی واسه 163 نه و باید قرض کنم آیا( تاکید می کنم ) جنس کلاویه ها انقدر ارزش داره که هزینه کنم واسش یا تفاوته خاصی نداره؟
جنس کلاویه ها بنظر من زیاد مطرح نیست.
اگه نوع کلاویه ها باشه خب جای تفاوت زیاده بین کلاویه پیانویی سنگین یا نیمه سنگین...
بنظر من هر مدل یکه مد نظرته رو اول ببین.
بزن اگه خوشت اومد در نهایت خریداری کن...;)

13/6/18
2
33
سلام دوستان
یه راهنمایی میخواستم راجب پیانو Kurzweil m210
کیفیت این پیانو در مقایسه با Yamaha clp 625 چطوره؟ کسی تجربه نوازندگی باهاش رو داشته؟
سال ساختش هم اگر میدونید لطف کنید بگید.
[doublepost=1528896186,1528892626][/doublepost]سلام دوستان
کیفیت این پیانو در مقایسه با Yamaha clp 625 چطوره؟ کسی تجربه نوازندگی باهاش رو داشته؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
706
سلام دوستان
سلام
من تمام مدلهای kurzweil رو امتحان نکردم ولی همونا که امتحان کردم به همرده خودشون در یاماها نمی‌رسیدن. یاماها برند پرطرفدارتریه.
اما در مورد clp625 ، ساز بدی نیست ولی اگه بتونی با افزایش بودجه clp635 رو تهیه کنی خیلی راضی تر خواهی بود یا حتی clp645 که من خودم ازش خیلی راضی هستم. حتی clp535 بمراتب بهتر از clp625 هست. نمیدونم clp625 و clp525 به نظر من چندان جالب و استاندارد نمیان!
بنابراین اگه بخاطر افزایش بودجه مجبور باشی مدتی صبر کنی تا clp635 رو تهیه کنی بنظرم ارزشش رو داره چون تفاوتشون محسوسه.
درنهایت، نمی‌خوام سلیقه خودم رو بهت تحمیل کنم، بهترین کار اینه خودت از نزدیک اینها رو کنارهم تست کنی.
[doublepost=1528910931,1528909808][/doublepost]
سلام به اساتیده گرامی
بنظر میاد از نوشته ی شما زمان زیادی گذشته، ولی موردی در اون هست که باید گفته بشه که دیگران هم به اشتباه نیفتند.
GHS GH GH3 GH3x
اینها جنس کلاویه نیستن. عملکرد اکشن کلاویه هاست که این مورد در خرید پیانو دیجیتال مورد بسیار مهمیه.
GHS ابتدایی ترین اکشن یاماهاست. و تاچ سبک و از نظر من روباتیک واری داره! قدرت احساسی و بیانی کافی برای نوازنده رو نداره. با GH3 زمین تا آسمون فرق داره.

13/6/18
2
33
ممنون از راهنماییتون
لطف بفرمایید یه توضیحی راجب اکشن کلاویه های کورزویل بدید. این مدل m210 توی مشخصاتش زده از نوع LK-70m هست. میخواستم بدونم در حد clp 625 یاماها که از نوع GH3X هست یا خیر؟
تفاوت 625 و 635 در چیه؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
706
ممنون از راهنماییتون
لطف بفرمایید یه توضیحی راجب اکشن کلاویه های کورزویل بدید. این مدل m210 توی مشخصاتش زده از نوع LK-70m هست. میخواستم بدونم در حد clp 625 یاماها که از نوع GH3X هست یا خیر؟
تفاوت 625 و 635 در چیه؟
هر برندی برای اکشن از عنوان های مختص خودش استفاده می‌کنه. من در مورد کورزویل اطلاعات خیلی دقیقی ندارم که بیشتر راهنماییتون کنم فقط تجربه خودم رو باهاتون در میون گذاشتم. کورزویل هم برند معتبر و خوبیه. ولی تا اونجایی که من دیدم مشخصاتی که شرکت روی کاغذ نوشته ،در واقعیت اینچنین نبود. بنظرم کمی اغراق داشت.
این فایل در خرید پیانو دیجیتال و مقایسه برندها کمکتون میکنه:
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

تفاوت clp 625 & 635
خب مهمترینش شبیه سازی رزونانس طبیعی هست که تا قبل از این یکی از ضعف‌های دیجیتال در شبیه سازی حس پیانو آکوستیک بوده.
و اما در اسپیکر و آمپلی فایر. و موارد دیگری که چندان مهم نیستند مثل تعداد صداها، ضبط ۱۶ترک، ضبط و پخش wav و ضبط در usb . و ریتم و lcd متنی.
در ارسال قبلی شاید از کلمه مناسبی(استاندارد) استفاده نکردم. ولی به هرحال 25 ها مدلهای اول در سری ۵ و ۶ ، هستند و طبیعتاً هرچه به مدلهای بالاتر میرن چیزی به آن افزوده شده است.
درکل، clp625 را نفی نمیکنم، این مدل(درصورت مشکل بودجه برای خرید clp635) ، گزینه مناسبی است.
((برای خرید ساز، تنها با اکتفا نمودن به ادعای شرکتها و گفته های دیگران نباید اقدام نمود. بعد از تحقیق، در نهایت خودتون بعد از تست حضوریِ مدلهای مدنظرتون، انتخاب کنید)) ببینید با کدوم احساس بهتری دارید و راضی ترید...

26/6/17
39
39
دوستان هزینه ای که میتونم برای تهیه پیانو دیجیتال بدم 2 تومنه. چی بخرم؟!! استادم گفت yamaha p15 اما الان شده 4 تومن! خوب من هم که بودجه اش رو ندارم. گفتم p45 بگیرم اون هم شده 3 و خرده ای. دستم مونده تو پوست گردو. چه کنم؟

26/1/19
2
29
دوستان هزینه ای که میتونم برای تهیه پیانو دیجیتال بدم 2 تومنه. چی بخرم؟!! استادم گفت yamaha p15 اما الان شده 4 تومن! خوب من هم که بودجه اش رو ندارم. گفتم p45 بگیرم اون هم شده 3 و خرده ای. دستم مونده تو پوست گردو. چه کنم؟
متاسفانه گزینه های زیادی ندارید. قیمت پیانو مستقیما با دلار تغییر میکنه

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

samandar

عضو سایت
23/3/11
762
ایران
p-115 قیمتش 6 میلیون 400 تومنه و نه 4 تومن!!!
P-45 قیمتش 4 میلیون 500 به بالاست و نه 3 و خورده ای!
پیانو دیجیتال Roland FP-30 BKL قیمتش 8 میلیون و 400 هست.

2/1/19
3
22
سلام دوستان
[doublepost=1528896186,1528892626][/doublepost]سلام دوستان
دوست عزیز من با clp 625 کار کردم ، اکشن کلاویه و وزن کلاویه ها کاملا حس پیانو آکوستیک رو تداعی میکنه ، بسیار لذت بخش هستش ولی کورزویل رو نه متاسفانه کار نکردم

سلام من میخوام که پیانوی korg Grandstage 88 رو خریداری کنم وقیمتش هم 22 میلیون هستش. به نظر شما در این رنج قیمت و یا پایین تر این بهترین گزینه میتونه باشه؟ اگر پیشنهادی برای من دارید ممنون میشم که معرفی کنید.

samandar

عضو سایت
23/3/11
762
ایران
p-115 قیمتش 6 میلیون 400 تومنه و نه 4 تومن!!!
P-45 قیمتش 4 میلیون 500 به بالاست و نه 3 و خورده ای!
پیانو دیجیتال Roland FP-30 BKL قیمتش 8 میلیون و 400 هست.
قیمت های جدید:
p-115 قیمتش 9 میلیون و 100 تومن!
P-45 قیمتش 7 میلیون و 500 تومن!
پیانو دیجیتال Roland FP-30 قیمتش 12 میلیون و 500 هزار تومن هست.

5/8/19
2
سلام
لطفا راهنمای بفرمائید
برای آموزش بچه ۱۰ ساله میخوام پیانو بخرم
بین مدل Roland RP30 , Samick S4 کدوم رو بخرم؟
رولند بهتره یا سمیک؟

mohammad rezaa

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
30/8/14
634
29
مشهد
سلام
لطفا راهنمای بفرمائید
برای آموزش بچه ۱۰ ساله میخوام پیانو بخرم
بین مدل Roland RP30 , Samick S4 کدوم رو بخرم؟
رولند بهتره یا سمیک؟
والا روی کاعذ که قطعا رولند بهتره:smuggrin-61:.من هیچوقت نتونستم با سمیک حال کنم چه با اکوستیکش و چه با دیجیتالش.فکر کنم متریال ساخت رواند هم با کیفیت تر باشه.در مورد کلاویه و کیفیت بلندگو هم کسانی که تجربه نوازندگی با هر دو رو دارن میتونن نظر بدن.از معلمش میتونین بپرسین یا خواهش کنین بیاد و واستون تست کنه

KAWAHA

عضو سایت
5/4/19
4
36
کانادا
جنس کلاویه ها بنظر من زیاد مطرح نیست.
اگه نوع کلاویه ها باشه خب جای تفاوت زیاده بین کلاویه پیانویی سنگین یا نیمه سنگین...
بنظر من هر مدل یکه مد نظرته رو اول ببین.
بزن اگه خوشت اومد در نهایت خریداری کن...;)
اگر هدف ارتقا به پیانو هست جنس کلاویه ها بسیار مهم میشند. بخصوص اگر قطعات پیانو رو هم بخواهید بزنید در کلاویه های رده های پایین تکنولوژی این کلاویه ها در سطح آهنگ مبتدی هستند و آهنگ های سریع و پیچیده رو نمشه به زیبایی روی پیانو زد چون کلاویه ها ارزان بادکنکی هستند.

رولند اکشن خیلی خوبی داره و در رده های بالا یکی از بهترین اکشن ها مال رولند هست (PHA-50) اما صدای اون سنتز شده و مصنوعی هست و این اشکال بزرگ رولند هست. هر چقدر هم که رولند پارامترهای پیانو مثل رزونانس سمپاتیک و ... رو پیاده سازی کنه کلن سنتز V-Piano و صداهای SuperNatural اون ذات و جنس آکوستیک ندارند... به قولی صدای رولندی طوری دارند پیانوهای رولند.

KAWAHA

عضو سایت
5/4/19
4
36
کانادا
سلام من میخوام که پیانوی korg Grandstage 88 رو خریداری کنم وقیمتش هم 22 میلیون هستش. به نظر شما در این رنج قیمت و یا پایین تر این بهترین گزینه میتونه باشه؟ اگر پیشنهادی برای من دارید ممنون میشم که معرفی کنید.
شما برای استیج ساز خریداری میکنید یا برای منزل یا استودیو؟

بالا