آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع مشاوره خرید پیانو دیجیتال

25/8/17
4
19
بله حق با شماست من فقط میخواستم ببینم کسی این پیانو رومیشناسه و کیفیتش رو تایید میکنه که ظاهرا کسی درموردش اطلاعاتی ندار ممنونم

28/8/12
1,539
اگر هنوز خرید نکردین با اون قیمت مدل های بهترین میتونین‌خرید کنید

25/8/17
4
19
نه متاسفانه عجله کردم الان یک هفته است که خریدمش ولی نمیدونم که چقدر بهم کار بده درهرصورت بابت راهنماییتون ممنونم

28/8/12
1,539
انشالله که براتون خیر هست و بخوبی ازش استفاده کنین

23/8/17
6
34
سلام. مدلش خوبه
انتقال اکتاو یعنی شما مثلا داری رویه کلاویه های صدای زیر میزنی اگر پیانو شما انتقال اکتاو داشته باشه میتونین همون نت هایی که دارین به صدا در میارین بم ترشون کرد یا زیر تر
سلام
پس منظورتون اينه انتقال دهنده اكتاو خيلي هم مهم نيست درسته؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
707
درود دوستان
من بیش از 6 سال CLP330 داشتم. و دو روز پیش عوض کردم و یه CLP645 گرفتم. از نمایندگی تاشار قشم به قیمت هفت و هفتصد.
خونه دوستان و همچنین دانشگاه با پیانو آکوستیک نوازندگی کردم و تجربه نواختن با آکوستیک رو دارم. تا اینجا که به نظر من میاد این CLP645 خیلی ساز خوبی هست مخصوصا کلاویه هاش خیلی حس خوبی داره و همچنین از نظر صدا هم برای من رضایتبخشه.
دوستانی که قصد خرید دارن یا سوالی در مورد این مدل دارن بپرسن تا حد ممکن پاسخ میدم.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
*راستی، توی کلیپهای یوتیوب میدیدم این مدل قابلیت بلوتوث هم داره که در کنار دکمه function یه علامت بلوتوث هست که Function رو چند ثانیه نگه داری بلوتوثش فعال میشه. اما برای من نه علامتشو داره و نه اون دکمه رو نگه میدارم اتفاقی میفته. (البته میدونم این برای من یا شاید هر شخصی که در ایران هست مهم و کاربردی نباشه). ولی سوالم اینه که برای هر کشوری مدل خاصی میزنن مثلا چون برای ایران هست این قابلیت رو کلا برداشتن یا دو جور CLP645 هست؟! کلا قضیه ش چیه؟ چون اگه قرار باشه مثلا در ایران نشه ازش استفاده کرد خب باید قابلیتش می بود ولی قابل استفاده و کانکت شدن نمی بود. نه اینکه با کلیپها و دموهایی که در یوتیوب میبینم فرق داشته باشه که!

23/8/17
6
34
سلام
دوستان من چند تا مدل پيانو ديجيتال ديدم ميخوام نظرتون رو بپرسم
تو گروه ياماها مدل هاي ydp143,ydp163,clp625
تو گروه كرزويل m130,m210,m230
هرچي كمتر بشه هزينه پرداخت كنم بهتره
از نظر خدمات و تعميرات هم نظرتون رو ميخوام
و در نهابت كدوم گزينه بهتره؟

28/8/17
1
سلام
ببخشید من میخام یه پیانوی دیجیتال تا حداکثر چهار تومن بگیرم. چند مدل یاماها 103،143 رو که پیشنهاد دادن رفتم سازفروشی تست کردم صداش زد تو ذوقم ( خیلی شیک بود ولی صداش بیشتر شبیه اسباب بازی بود راستش)
بیشتر از چهار تومنم نمیتونم هزینه کنم(نمیخام حرفه ای کار کنم) فقط میخام صداش زیبا باشه، که انگار نمیشه.اگه تو مدلای دیگه چیزی می شناسین ممنون میشم معرفی کنین.اگر نیست که باید بیخیال شم با این بودجم :(

28/8/12
1,539
قطعا هم همینطور هست هیچ وقت پیانو 4 تومن با پیانو 10 تومن قابل مقایسه نیس
این قانون تو تمام ساز ها هست
اما من 143 رو صداش شندیم خوب بوده تازه اون زمان قیمتش هم پایین تر بود
143 وقتی وارد بازار شد قیمت پایین داشت و نسبت به قیمتش عالی بود از اون زمان حدود 1 میلیون اختلاف قیمت با الان داره

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
707
سلام
دوستان من چند تا مدل پيانو ديجيتال ديدم ميخوام نظرتون رو بپرسم
تو گروه ياماها مدل هاي ydp143,ydp163,clp625
تو گروه كرزويل m130,m210,m230
هرچي كمتر بشه هزينه پرداخت كنم بهتره
از نظر خدمات و تعميرات هم نظرتون رو ميخوام
و در نهابت كدوم گزينه بهتره؟
در گزینه هاتون ydp143 رو بیخیال شید چون نوع اولیه اکشن رو داره ghs
اگر هزینه براتون مهمه ydp163 گزینه مناسبتری هست که از gh3 بهره منده که بنظرم می ارزه.
[doublepost=1503940021,1503939676][/doublepost]
سلام
ببخشید من میخام یه پیانوی دیجیتال تا حداکثر چهار تومن بگیرم. چند مدل یاماها 103،143 رو که پیشنهاد دادن رفتم سازفروشی تست کردم صداش زد تو ذوقم ( خیلی شیک بود ولی صداش بیشتر شبیه اسباب بازی بود راستش)
بیشتر از چهار تومنم نمیتونم هزینه کنم(نمیخام حرفه ای کار کنم) فقط میخام صداش زیبا باشه، که انگار نمیشه.اگه تو مدلای دیگه چیزی می شناسین ممنون میشم معرفی کنین.اگر نیست که باید بیخیال شم با این بودجم :(
درود
این حقیقته تلخی هست که هرچقدر پول بدید همونقدر آش میخورید. به هرحال، اگه کمی بیشتر بتونید هزینه کنید ydp163 هم از اکشن کلاویه ی بهتر بهره مندید و هم از دو امپلی فایر ۲۰واتی استفاده کرده. درصورتیکه در 143 از دوتا ۶واتی استفاده شده اگرچه تاثیری در باب کیفیت صدا نداره. اگه صدا براتون مهمه نظر من اینه که یکی از همین پیانوها مناسب بودجتون بگیرید و به نرم افزار آهنگسازی متصل کنید و از وی اس تی های خوب پیانو بهره ببرید...

6/9/17
1
23
سلام...
يه پيانو در حدود 8 تا 9 ميليون ميخوام تهيه كنم.
بنظر شما ymaha clp645 خوبه؟
يا برند ومدل ديگه رو پيشنهاد ميدين؟
رولند بهتر نيست تو اين رنج قيمت

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
707
سلام...
يه پيانو در حدود 8 تا 9 ميليون ميخوام تهيه كنم.
بنظر شما ymaha clp645 خوبه؟
يا برند ومدل ديگه رو پيشنهاد ميدين؟
رولند بهتر نيست تو اين رنج قيمت
سلام.
من CLP645 گرفتم و کاملا راضی هستم. اتفاقا به منم پیشنهاد رولند رو میدادن، ولی متاسفانه قیمت رولند در ایران گرونتر از قیمت واقعی ای که باید باشه هست. مثلا CLP645 قیمت هفت و هفتصد بود، و رولند HP504 قیمت حدود ده تومن. ولی مشخصاتشونو روی کاغذ و فیزیکی هم مقایسه کنید میبینید که CLP645 برتری داره. البته من شخصا با محصولات یاماها احساس بهتر و آرامشی دارم.
اما اونایی هم که بهم پیشنهاد رولند رو میدادن ادمای غیرموجهی نبودن(ولی در ایران زندگی نمیکردند). حتما دلیلی دارن. شاید در چیزهایی که مدنظرشونه رولند برتری داره. برای من که کلاویه و اینکه نمایندگی درست حسابی ای داشته باشه مهم بود که با یاماها از این نظر خیالم راحته. منم مبتدی نبودم و ساز زده بودم قبلا و بعد از اینکه این دو مدل رو با تحقیق و پیشنهاد استادا و دوستان انتخاب کردم، رفتم و حضوری خودم امتحان کردم این دو مدل رو، و دیدم با یاماها راحت تر هستم.
بهترین کار اینه که نسبت به بودجه و پیشنهادات اطرافیان، دو الی سه مدل(هر کدوم از برندی متفاوت) مدنظر بگیرید و چندتا ویدیو دمو و توضیحاتشو در یوتیوب ببینید و باهاشون آشنا بشید، سپس برید خودتون اونها رو از نزدیک امتحان کنید و ببینید با کدوم حال بهتری دارید و از بینشون انتخاب کنید.
تا حدودی باید از نظرات دیگران تاثیر بگیرید، در حد مشورت. نه اینکه دقیقا براتون انتخاب کنن. انتخاب نهایی با خودتون باشه راضی تر خواهید بود.

16/7/17
2
42
درود دوستان
من بیش از 6 سال CLP330 داشتم. و دو روز پیش عوض کردم و یه CLP645 گرفتم. از نمایندگی تاشار قشم به قیمت هفت و هفتصد.
خونه دوستان و همچنین دانشگاه با پیانو آکوستیک نوازندگی کردم و تجربه نواختن با آکوستیک رو دارم. تا اینجا که به نظر من میاد این CLP645 خیلی ساز خوبی هست مخصوصا کلاویه هاش خیلی حس خوبی داره و همچنین از نظر صدا هم برای من رضایتبخشه.
دوستانی که قصد خرید دارن یا سوالی در مورد این مدل دارن بپرسن تا حد ممکن پاسخ میدم.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
*راستی، توی کلیپهای یوتیوب میدیدم این مدل قابلیت بلوتوث هم داره که در کنار دکمه function یه علامت بلوتوث هست که Function رو چند ثانیه نگه داری بلوتوثش فعال میشه. اما برای من نه علامتشو داره و نه اون دکمه رو نگه میدارم اتفاقی میفته. (البته میدونم این برای من یا شاید هر شخصی که در ایران هست مهم و کاربردی نباشه). ولی سوالم اینه که برای هر کشوری مدل خاصی میزنن مثلا چون برای ایران هست این قابلیت رو کلا برداشتن یا دو جور CLP645 هست؟! کلا قضیه ش چیه؟ چون اگه قرار باشه مثلا در ایران نشه ازش استفاده کرد خب باید قابلیتش می بود ولی قابل استفاده و کانکت شدن نمی بود. نه اینکه با کلیپها و دموهایی که در یوتیوب میبینم فرق داشته باشه که!
سلام دوست عزیز
ممنون از مطلب مفیدت
من هم میخوام برای پسرم که به تازگی میخواد آموزش پیانو رو شروع کنه خرید کنم و بین یاماها clp645 و کروزویل mp15 موندم کدومو انتخاب کنم. اگه اطلاعاتی از مدلهای کروزویل و کلا مارک کروزویل داری ممنون میشم راهنمایی کنی.

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
707
سلام دوست عزیز
ممنون از مطلب مفیدت
من هم میخوام برای پسرم که به تازگی میخواد آموزش پیانو رو شروع کنه خرید کنم و بین یاماها clp645 و کروزویل mp15 موندم کدومو انتخاب کنم. اگه اطلاعاتی از مدلهای کروزویل و کلا مارک کروزویل داری ممنون میشم راهنمایی کنی.
سلام
من تجربه ی زیادی در مورد کورزویل ندارم و فقط چند مدل رو در منزل دوستان امتحان کردم و بنظرم خوب نبودن. اما خب مدل با مدل میتونه خیلی متفاوت باشه و در مدل های بعدی ارتقا پیدا کرده باشه.
اونطورکه در سایت کورزویل مشخصات mp15 نوشته شده اگه حقیقی باشه میتونه گزینه خوبی باشه.(غیر از پولیفونی 64 که البته برای نوازندگی فقط پیانو اون هم برای مبتدی زیاد هم هست)
اما موضوع اینه که این مشخصات با این قیمت اصلا عقلانی بنظر نمیاد. و از اونجایی که سازندگان مختلف از اصطلاحات مختص خودشون برای توصیف سنگینی تاچ استفاده می‌کنن. مثلا پیانوهای زیادی هستن که به ادعای سازنده کاملا سنگین هستن ولی در واقع نیمه سنگین هستن. و از طرف دیگه هم بعضیا هم بیش از حد سنگین شدن و مکانیزم اکشن و نوازندگی رو دچار مشکل میکنن. پس این موضوع مسئله ی حساسیه و باید از نزدیک تست بشه. ولی با قیمتی که داره میشه روی موضوع خیلی شک کرد!
مورد مهم بعدی، حساسیت ضربه یا سطوح داینامیک هست. که در سایتش سطوح داینامیک رو عدد 10 عنوان کرده!
مدلهای ارزان قیمت ۳ سطح داینامیکی دارن مدلهای متوسط معمولا ۴ سطح و پیانوهای گرانقیمت ۵ تا ۶ سطح داینامیکی دارند.
حتی خبره ترین تکنسین های پیانو تنها قادرند ۶ تا ۷ (و حداکثر ۸ ) سطح داینامیکی رو تشخیص بدن. به همین دلیل در پیانوهای دیجیتال سعی میشه تا تعداد سطوح داینامیکی به عدد ۶ تا ۷ نزدیک باشه. پس این موضوع هم شک رو دو چندان میکنه!
در سایت دیجی کالا نوشته شده جنس کلاویه چوبی، ولی در سایت کورزویل به این موضوع اشاره ای نشده.
در نهایت، چون هر برندی اصطلاحات و مقیاس خودش رو برای ارزیابی این موارد داره، باید با ساز نواخت و ارزیابی کرد که آیا ویژگی هایی که ادعا میکنن واقعی هست یا نه.
چون من این ساز رو از نزدیک تست نکردم نمیتونم نظر قطعی بدم. اما من شخصا کورزویل رو در رده سوم برندهای پیانو دیجیتال قرار میدم.
*این رتبه بندی هم جایی پیدا کردم که البته برای دقیقا دو سال پیش هست:
رتبه بندی از نظر تنوع محصول: 1.یاماها 2.کورزویل 3.رولند 4.کاوایی
از نظر اعتبار و قابل اطمینان بودن: 1.رولند 2.یاماها 3.کورزویل 4.کاوایی
از نظر محبوبیت طولانی مدت: 1.یاماها 2.رولند، کورزویل 4.کاسیو
محبوبیت در سالهای اخیر: 1.یاماها 2.رولند 3.کاسیو 4.کورزویل
برندهای برتر بصورت کلی: 1.یاماها 2.رولند 3.کاوایی 4.کورزویل

10/9/17
2
29
سلام . ببخشید من قصد دارم پیانو دیجیتال بخرم . قیمت اصلا برام مهم نیست و محدودیت قیمتی ندارم . پیانوی دیجیتال رو بخاطر این انتخاب کردم چون نیازی به کوک و دردسر جابه جایی نداره و با هدفون میشه تمرین کرد. فقط میخوام چیزی بخرم که بهترین باشه و بتونم چند سال داشته باشمش بدون نیاز به خرید پیانو اکوستیک . من ۱سال میشه که یادگیری پیانو رو شروع کردم و میخوام چیزی بخرم که ۳یاحتی۴سال داشته باشمش و جایگزین اکوستیک بشه برام . ممنون میشم اگر با تجاربتون راهنماییم کنید .

23/8/17
6
34
ممنونم
در گزینه هاتون ydp143 رو بیخیال شید چون نوع اولیه اکشن رو داره ghs
اگر هزینه براتون مهمه ydp163 گزینه مناسبتری هست که از gh3 بهره منده که بنظرم می ارزه.
[doublepost=1503940021,1503939676][/doublepost]
درود
این حقیقته تلخی هست که هرچقدر پول بدید همونقدر آش میخورید. به هرحال، اگه کمی بیشتر بتونید هزینه کنید ydp163 هم از اکشن کلاویه ی بهتر بهره مندید و هم از دو امپلی فایر ۲۰واتی استفاده کرده. درصورتیکه در 143 از دوتا ۶واتی استفاده شده اگرچه تاثیری در باب کیفیت صدا نداره. اگه صدا براتون مهمه نظر من اینه که یکی از همین پیانوها مناسب بودجتون بگیرید و به نرم افزار آهنگسازی متصل کنید و از وی اس تی های خوب پیانو بهره ببرید...
[doublepost=1505220141][/doublepost]من clp625 خريدم از تاشار قشم يه اداپتور خنده دار دادن بهم حس ميكنم اداپتور خودشو ندادن بهم ممكنه عكس اداپتور ها تونو بزارين؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
707
ممنونم

[doublepost=1505220141][/doublepost]من clp625 خريدم از تاشار قشم يه اداپتور خنده دار دادن بهم حس ميكنم اداپتور خودشو ندادن بهم ممكنه عكس اداپتور ها تونو بزارين؟
بله مدلهای 25 و 35 از اداپتور استفاده میکنن. ولی مدل 645 و بالاتر اداپتور نیاز ندارن. بنابراین اداپتوری ندارم که عکسشو بذارم. ولی تاشار قشم نمایندگی معتبری هست، فکرنمیکنم بخاطر یه اداپتور بخوان اعتبار خودشونو زیر سوال ببرن!
[doublepost=1505419160,1505418770][/doublepost]
سلام . ببخشید من قصد دارم پیانو دیجیتال بخرم . قیمت اصلا برام مهم نیست و محدودیت قیمتی ندارم . پیانوی دیجیتال رو بخاطر این انتخاب کردم چون نیازی به کوک و دردسر جابه جایی نداره و با هدفون میشه تمرین کرد. فقط میخوام چیزی بخرم که بهترین باشه و بتونم چند سال داشته باشمش بدون نیاز به خرید پیانو اکوستیک . من ۱سال میشه که یادگیری پیانو رو شروع کردم و میخوام چیزی بخرم که ۳یاحتی۴سال داشته باشمش و جایگزین اکوستیک بشه برام . ممنون میشم اگر با تجاربتون راهنماییم کنید .
سلام. اگه محدودیت هزینه ندارید با نمایندگی یاماها صحبت کنید clp675 یا clp685 براتون بیارن. چون کسی که بخواد در این حد هزینه کنه میره آکوستیک میگیره. واسه همین همینطوری ندارن، باید بگید براتون بیارن. من هم شخصا اگه پولشو داشتم باز هم آکوستیک نمیگرفتم. و بهترین دیجیتال رو تهیه میکردم. به همین دلایل و مزایایی که شما هم فرمودید.
اگه قصدتون فقط نوازندگیست از همین clp استفاده کنید. اگه اهنگسازی هم مدنظرتون هست از سری cvp هم دیدن کنید.
البته در قیمت های بالا، رولند هم گزینه های خیلی خوبی داره.

23/8/17
6
34
بله مدلهای 25 و 35 از اداپتور استفاده میکنن. ولی مدل 645 و بالاتر اداپتور نیاز ندارن. بنابراین اداپتوری ندارم که عکسشو بذارم. ولی تاشار قشم نمایندگی معتبری هست، فکرنمیکنم بخاطر یه اداپتور بخوان اعتبار خودشونو زیر سوال ببرن!
سلام. اگه محدودیت هزینه ندارید با نمایندگی یاماها صحبت کنید clp675 یا clp685 براتون بیارن. چون کسی که بخواد در این حد هزینه کنه میره آکوستیک میگیره. واسه همین همینطوری ندارن، باید بگید براتون بیارن. من هم شخصا اگه پولشو داشتم باز هم آکوستیک نمیگرفتم. و بهترین دیجیتال رو تهیه میکردم. به همین دلایل و مزایایی که شما هم فرمودید.
اگه قصدتون فقط نوازندگیست از همین clp استفاده کنید. اگه اهنگسازی هم مدنظرتون هست از سری cvp هم دیدن کنید.
من تو سايت ياماها نگاه كردم اداپتورش متفاوت بوز
[doublepost=1505426373][/doublepost]
من تو سايت ياماها نگاه كردم اداپتورش متفاوت بود

• عالیه!
واکنش‌ها: Yo3fM
10/9/17
2
29
خیلی ممنون از راهنماییتون .

• عالیه!
واکنش‌ها: Yo3fM

صفحه ما در اینستاگرام

بالا