آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع مشاوره خرید پیانو دیجیتال

m.Ali

هنرمند
عضو سایت
5/4/12
104
تهران
سلام ، خدمت تمام عزیزانی که در این انجمن تشریف دارند ، بنده قصد دارم برای دخترهایم ( 7 سال و 12 سال ) پیانو تهیه کنم ، و لازم بذکر است که تا کنون هیچ تجربه ای در هیچ زمینه موسیقی نداشتند ، و با توجه به عدم اطلاعات و آشنایی کافی خودم ، چند هفته ای هست در فضای مجازی و رفتن به چند فروشگاه اطلاعات اندکی کسب کردم ، حال می خواهم از تجربه و دانسته های شما عزیزان استفاده نمایم ، و از این بابت سپاسگزارم ، اول اینکه اگر قرار باشه تا 8 میلیون هزینه کنم ، بهترین و هوشمندانه خرید چی می تونه باشه ؟ اینکه یک پیانوی دیجیتال نو ( مثل clp645) بخرم یا اینکه با همون حدود بودجه یک یاماها اکوستیک ( ju109 چند سال کارکرده بگیرم ) و یا اینکه از برندهای کار کرده خیلی قدیمی و یا چینی خرید داشته باشم ، ؟
طی برداشتی که از تحقیقات خودم متوجه شدم ، اولین گزینه تو پیانوی آکوستیک صدای ساز هست که کاملا سلیقه ای هست ، و در حال حاظر نه خودم و نه دخترانم به اون سلیقه خاص نرسیدبم که بتونیم انتخاب داشته باشیم و از طرفی دیگه هنوز صد در صد مطمئن نیستم تا کودکانم تا چقدر اشتیاق به یادگیری نشون بدهند البته که دختر کوچکم احساس می کنم اشتیاق و استعداد بیشتری داره ، حال واقعا نمی تونم تصمیم بگیرم ،......
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ،....
درود قربان ، یه نکته مهم هست ، اینکه ju 109 جز سازهای غیر استاندارد یاماها به حساب میاد ، شما حتی در سایت یاماها امریکا و اروپا نمیبینید . اولین دلیلش ارتفاع کوتاه هست ، شما برای استاندارد صدادهی و عمق کلاویه نیازمند ارتفاع 121 تا 131 هستید . و حالا باز مشکل های در ساخت این ساز .
من با دوستمون که میگن دیجیتال از آکوستیک دست دوم بهتره ، بسیار موافقم ، مخصوصا در مورد ju 109 دست دو ، که اصلا حتی نو خریدنش هم اشتباه هست .
پیشنهاد میکنم به جز برند یاماها در دیجیتال ، توی این رنج قیمت ، این برندها هم ببینید .
roland - yamaha - Blitz - kurzweil - casio

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
گیلان
با تشکر از جناب m.ali
به نظر این حقیر مدل های یاما ها و رولند روشون بیشتر تمرکز کنید و به خصوص سری clp 600 مثل همون clp645
من clp 535 دارم و بسیار راضی هستم. سری 600 و اون هم 645 خیلی خوبه قاعدتا.. مشخصات هم دیدم تا حدی.

با تشکر از جناب m.ali
به نظر این حقیر مدل های یاما ها و رولند روشون بیشتر تمرکز کنید و به خصوص سری clp 600 مثل همون clp645
من clp 535 دارم و بسیار راضی هستم. سری 600 و اون هم 645 خیلی خوبه قاعدتا.. مشخصات هم دیدم تا حدی.
خیلی ممنونم ، بزرگوار ،
[doublepost=1502057218,1502056092][/doublepost]
درود قربان ، یه نکته مهم هست ، اینکه ju 109 جز سازهای غیر استاندارد یاماها به حساب میاد ، شما حتی در سایت یاماها امریکا و اروپا نمیبینید . اولین دلیلش ارتفاع کوتاه هست ، شما برای استاندارد صدادهی و عمق کلاویه نیازمند ارتفاع 121 تا 131 هستید . و حالا باز مشکل های در ساخت این ساز .
من با دوستمون که میگن دیجیتال از آکوستیک دست دوم بهتره ، بسیار موافقم ، مخصوصا در مورد ju 109 دست دو ، که اصلا حتی نو خریدنش هم اشتباه هست .
پیشنهاد میکنم به جز برند یاماها در دیجیتال ، توی این رنج قیمت ، این برندها هم ببینید .
خیلی ممنونم ، والله رولند رو که هر جا رفتم ندیدم ، در مورد کرزویل ، یک مقدار از یاماها گرونتره ( نسبت به یاماها 645 ، و امکانات تقریبا مشابه ) اینطور که من بررسی کردم قیمت داخلی یاماها 645 معقولانه تر هست. البته که نسخه موجود در ایران فاقد بلوتوث می باشد ، و در مورد blitz هم از نزدبک دیدم و طبق بررسی انجام شده توسط فروشنده. ظاهرا بد نبود ولی نه تو سایتهای داخلی و خارجی زیاد معروف نبود ، و رولند هم که تقریبا نایابه و نگرانی از خدمات پس از فروشش دارم ،
و اینطور خدمتتون عرض کنم که با توجه به برسی های انجام شده خودم روی کاغذ بهترین خرید یاماها 645 هست ،
باز هم ممنونم از وقتی که گذاشتید و جواب بنده رو دادید ،.....
[doublepost=1502492645][/doublepost]سلام خدمت دوستان ، اولا عرض کنم. خرید پیانو یکی از سخت ترین خرید های من بوده تا به الان ، واقعا سخته ، هر روز اطلاعات جدیدی،بدست میاد و تو انتخاب قبلی تاثیر گذاره ، بگذریم ،....
دوستان من اگر بخوام تو رنج ارزون و ابتدایی انتخابی داشته باشم ، کدوم بهتر است
1- یاماها p-115
2- kurzweil ka90
3-korg SP-280
و اگر بخوام یک پله سعود داشته باشم و تو رنج ۴/۵ میلیون هزینه کنم ، کدام یک خرید بهتری هست ،.....
1* yamaha YDP163
2* korg LP380
ممنون

31/8/16
8
38
خیلی ممنونم ، بزرگوار ،
[doublepost=1502057218,1502056092][/doublepost]
خیلی ممنونم ، والله رولند رو که هر جا رفتم ندیدم ، در مورد کرزویل ، یک مقدار از یاماها گرونتره ( نسبت به یاماها 645 ، و امکانات تقریبا مشابه ) اینطور که من بررسی کردم قیمت داخلی یاماها 645 معقولانه تر هست. البته که نسخه موجود در ایران فاقد بلوتوث می باشد ، و در مورد blitz هم از نزدبک دیدم و طبق بررسی انجام شده توسط فروشنده. ظاهرا بد نبود ولی نه تو سایتهای داخلی و خارجی زیاد معروف نبود ، و رولند هم که تقریبا نایابه و نگرانی از خدمات پس از فروشش دارم ،
و اینطور خدمتتون عرض کنم که با توجه به برسی های انجام شده خودم روی کاغذ بهترین خرید یاماها 645 هست ،
باز هم ممنونم از وقتی که گذاشتید و جواب بنده رو دادید ،.....

[doublepost=1502492645][/doublepost]سلام خدمت دوستان ، اولا عرض کنم. خرید پیانو یکی از سخت ترین خرید های من بوده تا به الان ، واقعا سخته ، هر روز اطلاعات جدیدی،بدست میاد و تو انتخاب قبلی تاثیر گذاره ، بگذریم ،....
دوستان من اگر بخوام تو رنج ارزون و ابتدایی انتخابی داشته باشم ، کدوم بهتر است
1- یاماها p-115
2- kurzweil ka90
3-korg SP-280
و اگر بخوام یک پله سعود داشته باشم و تو رنج ۴/۵ میلیون هزینه کنم ، کدام یک خرید بهتری هست ،.....
1* yamaha YDP163
2* korg LP380
ممنون
از بین مدلهای برند یاماها اگه بخاید انتخاب کنید با توجه به بودجتون به ترتیب اینا:
p-115 (نیاز به مبله شدن داره، حدودا 500 تومن)
ydp-143
ydp-163
clp-645

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
28/8/12
1,539
دوستا اگر قصد خرید پیانو داشتین لطفا پیام خصوصی بدین

m.Ali

هنرمند
عضو سایت
5/4/12
104
تهران
از بین مدلهای برند یاماها اگه بخاید انتخاب کنید با توجه به بودجتون به ترتیب اینا:
ydp-143
ydp-163
clp-645

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

ydp-143
ydp-163
clp-645

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

سلام ، دوست عزیز لطفا هدفتون از خرید پیانو و بگید ، و اینکه رنج قیمتی سازهاتون خیلی با هم متفاوته !

28/8/12
1,539
yamaha ydp 162 رو پیشنهاد میکنم.
ka90 هم خوبه که انتخاب کردین چون امکاناتش از p115 و sp 280بیشتر هستش

سلام ، دوست عزیز لطفا هدفتون از خرید پیانو و بگید ، و اینکه رنج قیمتی سازهاتون خیلی با هم متفاوته !
سلام ،و ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادید ، خدمتتون عارضم که پیانو را برای فرزندانم می خوام.تهیه کنم ، 7 سال و 12 سال ، و تازه می خواهند موسیقی را شروع کنند ، و اینکه می فرمایید که تفاوت قیمت زیاده ، به نظرم اگر بخواهیم تو رنج قیمت 2/5 مدل هایی استیجی بگیریم با کابینت و صندلی و سه پدال بین 3,تا 3/5 تمام می شود ، و حال اگر یک میلیون افزایش بودجه بدم ، و ydp 163 که مجهز به اکشن gh3 شده و کیفیت به مراتب بهتر از مدل های ارزان قیمت را دارد ،به قیمت 4/5 بخرم ، زیاد تفاوت قیمت ندارد ، البته هنوز تصمیم قطعی نگرفتم که تو رنج ( p-115 , یا ka90 را بخرم یا ydp 163 , lp380 ) , می خواستم تو هر دوتا رنج بررسی انجام داده باشم ، و اینکه فرمودید ka 90 امکانات بهتری دارد ، میشه واضح تر بفرمایید و در صورت کیفیت بالاتر از لحاظ کلاویه و تاچ و صدا و هنچنین متریال مصرف شده کدام گزینه بهتری هست ، ممنون

m.Ali

هنرمند
عضو سایت
5/4/12
104
تهران
سلام ،و ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادید ، خدمتتون عارضم که پیانو را برای فرزندانم می خوام.تهیه کنم ، 7 سال و 12 سال ، و تازه می خواهند موسیقی را شروع کنند ، و اینکه می فرمایید که تفاوت قیمت زیاده ، به نظرم اگر بخواهیم تو رنج قیمت 2/5 مدل هایی استیجی بگیریم با کابینت و صندلی و سه پدال بین 3,تا 3/5 تمام می شود ، و حال اگر یک میلیون افزایش بودجه بدم ، و ydp 163 که مجهز به اکشن gh3 شده و کیفیت به مراتب بهتر از مدل های ارزان قیمت را دارد ،به قیمت 4/5 بخرم ، زیاد تفاوت قیمت ندارد ، البته هنوز تصمیم قطعی نگرفتم که تو رنج ( p-115 , یا ka90 را بخرم یا ydp 163 , lp380 ) , می خواستم تو هر دوتا رنج بررسی انجام داده باشم ، و اینکه فرمودید ka 90 امکانات بهتری دارد ، میشه واضح تر بفرمایید و در صورت کیفیت بالاتر از لحاظ کلاویه و تاچ و صدا و هنچنین متریال مصرف شده کدام گزینه بهتری هست ، ممنون
درود بر شما قربان .
پیشنهاد من برای شما ، بین این مدلها ببینید در بازار و انتخاب کنید ، پیشنهاد نمیدم ، چون باید از نزدیک با هم مقایسه کنید .
m210 kurzweil / ydp 163 yamaha / lp 380 korg
در کل مدلهای پرتابل برای آموزش مناسب نیستند

درود بر شما قربان .
پیشنهاد من برای شما ، بین این مدلها ببینید در بازار و انتخاب کنید ، پیشنهاد نمیدم ، چون باید از نزدیک با هم مقایسه کنید .
m210 kurzweil / ydp 163 yamaha / lp 380 korg
در کل مدلهای پرتابل برای آموزش مناسب نیستند
سلام دوست عزیز ممنون از وقتی که صرف نمودید و پاسخگوی بنده بودید ،
دوست عزیز می تونم. بپرسم چرا مدل پرتابلی مثل p115 که قابلیت مبله شدن را هم دارد را مناسب آموزش نمی بینید ، ( حتی با تهیه کابینت و نیمکت استاندارد ) ,.
حقیقت امر اینه طبق تحقیقاتی که کردم بیشتر در سایتهای خارجی ، به این نتیجه رسیدم که یاماها جزء خوش فروش ترین برندهاست در خارج ایران ، و هم چنین ریویوی های زیاد و مثبتی در مورد p- 115 و ydp163 هست ، و هنچنین از نظر قیمت گذاری هم یاماها در داخل ایران موفق تر هست چرا که بعنوان مثال کاسیو در ایران تقریبا دوبرابر قیمت جهانی داره به فروش میرسه ، !!!
درسته که کاسیو px 160 اکشن بهتری نسبت به p115 داره ولی همین که یک ساز 499 دلاری را 3/6 میلیون بخری همچین خرید معقولی به نظر نمی رسه ، .....
ببینید به نظر من الان تا حد اقل دو و یا سه سال آینده p115 جوابگوی آموزش کودکان من هست و میشه گفت استانداردهای لازم را داره ، خوب حالا فرض بفرمایید من clp 645 تهیه کنم ، آیا واقعا کودک هفت ساله من انقدر تبحر تو نوازندگی داره که صدای خوب و همچنین تاچ حرفه ای اون رو درک و استفاده کنه ، ؟ قطعا خیر ،
خوب من الان عملا سازی به روز تهیه کردم ولی می خوام سه سال دیگه استفاده بهینه ازش بکنم ، خوب به نظرم سه سال آینده با توجه به پیشرفت دخترم ، بهترین و به روز ترین ساز را برایش تهیه می کنم ، که هم جنبه تشویقی براش داره و تا سع سال آینده قطعا. شاهد پیشرفت های،چشمگیری در زمینه پیانوهای دیجیتال هستیم و از تکنولوژی روز در زمان مناسب خودش استفاده می کنیم ،.....
شرمنده طولانی شد ،....
و از تمام عزیزان متشکرم

m.Ali

هنرمند
عضو سایت
5/4/12
104
تهران
سلام دوست عزیز ممنون از وقتی که صرف نمودید و پاسخگوی بنده بودید ،
دوست عزیز می تونم. بپرسم چرا مدل پرتابلی مثل p115 که قابلیت مبله شدن را هم دارد را مناسب آموزش نمی بینید ، ( حتی با تهیه کابینت و نیمکت استاندارد ) ,.
حقیقت امر اینه طبق تحقیقاتی که کردم بیشتر در سایتهای خارجی ، به این نتیجه رسیدم که یاماها جزء خوش فروش ترین برندهاست در خارج ایران ، و هم چنین ریویوی های زیاد و مثبتی در مورد p- 115 و ydp163 هست ، و هنچنین از نظر قیمت گذاری هم یاماها در داخل ایران موفق تر هست چرا که بعنوان مثال کاسیو در ایران تقریبا دوبرابر قیمت جهانی داره به فروش میرسه ، !!!
درسته که کاسیو px 160 اکشن بهتری نسبت به p115 داره ولی همین که یک ساز 499 دلاری را 3/6 میلیون بخری همچین خرید معقولی به نظر نمی رسه ، .....
ببینید به نظر من الان تا حد اقل دو و یا سه سال آینده p115 جوابگوی آموزش کودکان من هست و میشه گفت استانداردهای لازم را داره ، خوب حالا فرض بفرمایید من clp 645 تهیه کنم ، آیا واقعا کودک هفت ساله من انقدر تبحر تو نوازندگی داره که صدای خوب و همچنین تاچ حرفه ای اون رو درک و استفاده کنه ، ؟ قطعا خیر ،
خوب من الان عملا سازی به روز تهیه کردم ولی می خوام سه سال دیگه استفاده بهینه ازش بکنم ، خوب به نظرم سه سال آینده با توجه به پیشرفت دخترم ، بهترین و به روز ترین ساز را برایش تهیه می کنم ، که هم جنبه تشویقی براش داره و تا سع سال آینده قطعا. شاهد پیشرفت های،چشمگیری در زمینه پیانوهای دیجیتال هستیم و از تکنولوژی روز در زمان مناسب خودش استفاده می کنیم ،.....
شرمنده طولانی شد ،....
و از تمام عزیزان متشکرم
درود بر شما قربان
ببینید مبله بودن یا نبود به استانداردهای ساز کمکی نمیکنه ، برای مثال nord piano 2 بهترین دیجیتالیه که من زدم ، و البته برای استیجه ، و پرتابله ... ولی خب کاملا پروفشناله ، هم از نظر کلاویه و هم از صدا ( قیمت حدود 12 میلیون تومان !)
من منظورم از استاندارد نبودم p115 یاماها ؛ این بود که با این ساز نمیتونه ، به حد مطلوبی از نوازندگی برسه ، اما برای شروع مناسبه و اتفاقا در این رنج قیمت بهترین ساز بازار هست و کاملا برای دو یا سه سال ، پاسخگو هست . استانداردها ی پیانو دیجیتا میشن : پُلی فونی ، سرعت رفت و برگشت تاچ ، حساسیت تاچ ، رزونانس صدا ، مهندسی صدا و ...
که در این مدل ما اینهارو در حد مطلوب نداریم ، اما باز میگم برای شروع پیانو بسیار خوبیه .
نکته ای که در مورد فروش یاماها گفتین ، دلیل بر حرفه ای بودن این کمپانی نیست ! برای مثال پراید در ایران خیلی بیشتر از ولوو به فروش میره ، اما این به دلیل کیفیت یا حتی قیمت کمش نیست ، چون قیمت کمی هم نداره !

درود بر شما قربان
ببینید مبله بودن یا نبود به استانداردهای ساز کمکی نمیکنه ، برای مثال nord piano 2 بهترین دیجیتالیه که من زدم ، و البته برای استیجه ، و پرتابله ... ولی خب کاملا پروفشناله ، هم از نظر کلاویه و هم از صدا ( قیمت حدود 12 میلیون تومان !)
من منظورم از استاندارد نبودم p115 یاماها ؛ این بود که با این ساز نمیتونه ، به حد مطلوبی از نوازندگی برسه ، اما برای شروع مناسبه و اتفاقا در این رنج قیمت بهترین ساز بازار هست و کاملا برای دو یا سه سال ، پاسخگو هست . استانداردها ی پیانو دیجیتا میشن : پیلی فونی ، سرعت رفت و برگشت تاچ ، حساسیت تاچ ، رزونانس صدا ، مهندسی صدا و ...
که در این مدا ما اینهارو در حد مطلوب نداریم ، اما باز میگم برای شروع پیانو بسیار خوبیه .
نکته ای که در مورد فروش یاماها گفتین ، دلیل بر حرفه ای بودن این کمپانی نیست ! برای مثال پراید در ایران خیلی بیشتر از ولوو به فروش میره ، اما این به دلیل کیفیت یا حتی قیمت کمش نیست ، چون قیمت کمی هم نداره !
سلام و ممنونم بابت توضیح تون در مورد p115 , به نظر حقیر هم برای شروع آموزش یک کودک هفت ساله مناسبه ، تا مقطعی که تسلط کامل پیدا کنه ،....
و در مورد برند پیانو ، من حرفه ای بودن یا نبودن یاماها رو تایید و رد نکردم ، بحث من روی قیمت گذاری معقولانه فروشندگان یاماها در ایرانه ، من تنها برندی رو که قیمت هایی نزدیک به قیمت جهانی داره فقط تو یاماها دیدم ، و نگفتم که یاماها از بقیه برندها حرفه ای تره بلکه گفتم تو سطح جهانی خوش فروش تره و به طبع نظرهای بیشتری در فضای مجازی برایش موجود هست که برای تحقیقات حائز اهمیته ، بطوری که در سایت آمازون برای p115 بالغ بر 200 نظر هست ولی برای کرزویل ka90 به تعداد انگشت شمار نظر درج شده که این نشون دهنده اینه که مشتریان بیشتری یاماها رو انتخاب کردند ، متاسفانه بازار ما اینجا محدود هست و قدرت انتخاب زیادی نیست و اون اندک گزینه های دیگر هم قیمت ها ی نا معقولی دارند،....
موفق باشید بزرگوار

23/8/17
6
34
سلام دوستان من ميخوام پيانو ديجيتال بخرم ترجيحاً تا ٤ تومن كروزويل مدل m130 بنظرم خوبه نظر شما دوستان چيه؟
درضمن انتقال دهنده اكتاو چيه؟

25/8/17
4
19
سلام از اساتید محترم سوالی دارم من تازگی یک پیانو مدل باخ ba-3000 خریدم میخواستم بپرسم کسی این پیانوی دیجیتال رو میشناسه یا خیر راستش بدون تحقیق خریدم قیمتش هم ۵ میلیون ممنون میشم راهنماییم کنید

28/8/12
1,539
سلام دوستان من ميخوام پيانو ديجيتال بخرم ترجيحاً تا ٤ تومن كروزويل مدل m130 بنظرم خوبه نظر شما دوستان چيه؟
درضمن انتقال دهنده اكتاو چيه؟
سلام. مدلش خوبه
انتقال اکتاو یعنی شما مثلا داری رویه کلاویه های صدای زیر میزنی اگر پیانو شما انتقال اکتاو داشته باشه میتونین همون نت هایی که دارین به صدا در میارین بم ترشون کرد یا زیر تر

Hamed Sedighi

نوازنده
هنرمند
20/1/11
490
31
کرمان
سلام از اساتید محترم سوالی دارم من تازگی یک پیانو مدل باخ ba-3000 خریدم میخواستم بپرسم کسی این پیانوی دیجیتال رو میشناسه یا خیر راستش بدون تحقیق خریدم قیمتش هم ۵ میلیون ممنون میشم راهنماییم کنید
اسم این برند رو نشنیدم ، احتمالا چینی هست ؟
به هر شکل در مورد این مدلی که نوشتید اطلاعی ندارم و پیشنهاد من توی این رنج قیمت korg lp380 هست که دارای اکشن rh3 است .

25/8/17
4
19
اره استاد این مدل چینی است اما امکانات خوبی داشت برای همین خریدم صداش بسیار بلند و باکیفیت ۹۰ تا ریتم داره و ۱۰ تا صدارو باهم شما می تونید میکس بکنید

28/8/12
1,539
وقتی قصد خرید پیانو دارین فقط باید ملاک کیفیت اون ساز باشه نه اون ریتم ها و صداهایی که داره
یه کیبورد ۱ میلیون تومان هم میتونه از این پیانو شما قابلیت بیشتر داشته باشه.
قطعا یه نوازنده پیانو حتی در حد مبتدی اون ریتم ها کاربردی براش نداره

صفحه ما در اینستاگرام

بالا