مشاوره خرید پیانو دیجیتال

شروع موضوع توسط mehdi-azt ‏22/11/10 در انجمن مشاوره خرید و مباحث فنی

تاپیک مشاوره خرید پیانو دیجیتال تالار مشاوره خرید و مباحث فنی در persian-music.org.

1. mehdi-azt

mehdi-azt عضو سایت

شغل :
    music
    امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با سلام خدمت دوستان من میخواستم تا رنج 1200 پیانو دیجیتال بخرم برند رولند کسی پیشنهادی نداره سریع کمکم کنید
    من roland fp4رو دوست دارم لطف کنید اگه قیمت رو دارید بهم بگید
    اگه یاماهای و کورگ خوب هم هست بهم بگید:smile (2):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/11/10
  2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    میتونید از برند یاماها مدل clp 320 استفاده کنید البته clp 220 هم هست که گویا دیگه تولید نمیشه.

در کل من تو این رنج yamaha روپیشنهاد میکنم رولند خیلی عالیه ولی باید بری بالای 2 میلیون تا بتونی خوبش رو بگیری.

قیمت clp 320 هم حدوده 1 میلیون 500 هزار تومان هست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. lonely_lonely

lonely_lonely عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    سلام به نظر من yamaha YDP 141 می تونی با این قیمت بگیری البته اگه نمیتونی بیشتر از این هزینه کنی من خودم YDP 141 دارم خیلی هم ازش راضیم
    پیشنهاد می کنم که حتماً yamaha بگیری!

4. reza_azmoodeh

reza_azmoodeh

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    من می خوام یک پیانوی دیجیتا یاما ها بگیرم
    من تازه شروع به کار با پیانو کردم
    می خوام بین 1200 تا 1700 هزینه کنم نمی دنم کدوم مدلشو بگیرم ydp یا clp
    لطفا راهنمایی کنید

5. lonely_lonely

lonely_lonely عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    آقا رضا شما همون clp رو بگیری بهتره clp 320-330-340 البته من الآن قیمت دقیق ندارم ولی تا 1700 میشه این مدل ها رو خرید

6. mnbobo

mnbobo عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مدلهای CLP از YDP بهتر هستند. پایه Clp ها از Clp320 شروع میشه که حدوداً با چک و چونه 1400 میشه خرید. بعدش Clp330 و Clp340 هستن. Clp330 و Clp340 دارای پورت USB هستند و CLP340 هم کلاویه هاش از عاج مصنوعی هستش که حس نوازندگی رو بهتر میکنه. ولی از نظر صدا و کلاویه این سه مدل تفاوت محسوسی با هم ندارند و فقط دو مدل 330 و 340 به دلیل داشتن سیستم GH3، برای نوازندگی با سرعت بسیار بالا مناسب ترند.
    من پیشنهاد میکنم اگر تا 1.5 می خواهید هزینه کنید CLP320 و اگر تا 1.7 می خواهید هزینه کنید CLP330. درکل پیانوهای خیلی خوبی هستند.
    فقط یک نکته دیگه، کلاویه های پیانوهای دیجیتال یاماها قدری سنگین هستن (به نسبت پیانوهای آکوستیک). در پیانوهای آکوستیک مقداری از سنگینی ضربه در ابتدای پایین رفتن کلاویه حس میشود. ولی در پیانوهای دیجیتال علی رغم تلاشهای زیادی که برای یکسان شدن حس نوازندگی انجام شده است، تفاوت وجود دارد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. usb

usb

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فقط یک نکته دیگه، کلاویه های پیانوهای دیجیتال یاماها قدری سنگین هستن (به نسبت پیانوهای آکوستیک). در پیانوهای آکوستیک مقداری از سنگینی ضربه در ابتدای پایین رفتن کلاویه حس میشود. ولی در پیانوهای دیجیتال علی رغم تلاشهای زیادی که برای یکسان شدن حس نوازندگی انجام شده است، تفاوت وجود دارد.[/QUOTE]

دوست عزیز این مشکل در سری سوم تاچهای بیانوی رولند حل شده سری pha III همچنین دارای حالت espement (حالت کلیک مانندی که کلیدهای پیانوی های آکوستیک حس می شود)میباشدیاماها همه ی کلیدها را نمونه برداری نمی کند (حداکثر 50 کلید) ولی رولند تمام 88 کلید را نمونه برداری می کند. در حالت کلی همیشه کیفیت صدای رولند بهتر از یاماها یا کووایی بوده است.و... دوست عزیز در حالت کلی بیانوهای یاماها قابل رقابت با رولند نیست (باعرض معذرت از دارندگان و طرفداران یاماها)ولی چه کنیم که مایه نداریم

8. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به علت تعدد تاپیک در این زمینه تاپیکهای مشابه قفل شد تا این مبحث به شکل منسجم تری در همین تاپیک ادامه پیدا کنه.دوستانی که قصد پرسش در زمینه خرید پیانو دیجیتال رو دارن می تونن مباحث مشابه در تاپیکهای دیگه رو مطالعه کند و سپس در همین تاپیک پرسش خودشون رو مطرح کنند.با تشکر.

9. atamusic

atamusic عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +57 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    دوست عزیز من فقط یاماها clp 320 رو پیشنهاد میکنم چون از این مدل بالاتر فقط امکانات دیجیتالی آنها زیاد میشه و از این مدل پایینتر کلاویه های افتضاحی دارند که به درد تمرین نمیخوره

10. usb

usb

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:

11. mat_en

mat_en

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان
    ميخواستم نظرتون رو راجع به dgx-630 بدونم ، اصلا جزء پيانوهاي ديجيتال محسوب ميشه؟
    در ضمن اگه براتون ممكنه قيمتشو در حال حاضر ميخواستم بدونم ، چون 640 رو سراغ گرفتم ميگفت 950 مي خواستم ببينم 630 چنده؟
    ممنون

12. masoud_kian

masoud_kian عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان تفاوت بين ديجيتال و آكوستيك خيلي زياده.براي شروع هيچوقت با ديجيتال شروع نكنيد.من خودم هنوز شاگردم و حالا حالا ها هم شاگردم.3 سال پيش پيانو yamaha clp220خريدم 1ميليون و 400 و 3 ماه پيش فروختم پيانو آكوستيك خريدم و تفاوت رو حس كردم.اون پيشرفتي كه تو اين 3 ماه داشتم تو 3 سال با ديجيتال نداشتم.قطعاتي رو كه با آكوستيك اجرا ميكنم زنده زيبا جذاب و روان تر هستن و انگشتان روي كلاويه هاي آكوستيك حالت رقص گونه دارن كه به خاطر فنر زير كلاويه هاست كه انگشت رو پرتاب ميكنه و در كل سرعت دست در مانور ها و پاساژها و ... خيلي بيشتره.به جرات ميگم پيانو هاي ديجيتال دست رو خراب ميكنه براي كسي كه ميخواد پيانيست بشه.. ببخشيد اينا رو گفتم ميدونم خيليا هزينه آكوستيك رو ندارن و آكوستيكهاي ارزون قيمت هم ارزش خريد ندارن چون بعد از مدتي كه راه افتادين بايد عوضش كنين ميدونم يه كم مايوس كننده بود.اما اينا هم تجربيات خودمه هم حرف هاي استادمه كه 29ساله پيانو ميزنه.و چندين اتود و بالاد رو به چاپ رسونده و در كتابخانه ملي هم ثبت شدن دوره رگلاژ پيانو رو آلمان ديدن و و و خيليييي استادن.:smile (73): اين رو هم بگم كه من هم اونقدر مايه دار نيستم درامد ماهيانمو جمع كردم و با كمك داداشم خريدم..من پيانو ديجيتالي رو تست كردم كه قيمتش 16 ميليون بود و به قولن تمام جوانب پيانو آكوستيك رو توش رعايت كرده بودن و سعي شده بود كه شبيه ساز آكوستيك باشه اما باز هم آكوستيك نميشد.

اگه چشماتونو ببندن و يه پيانو آكوستيك وبهترين پيانو ديجيتال رو جفت هم بذارن و رو هر كدوم تست كنيد خودتون متوجه ميشيد.. پيانو ديجيتال براي يه آهنگساز ميتونه واقعا مفيد باشه اما براي يه پيانيست هرگز

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏19/3/11
  13. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    بله 100% این گفته شما متین و درست هست که هیچ وقت از بلندگو نمیشه صدایی رو که سیم تولید میکنه شبیه سازی کرد همین طور کلاویه هایی که با سیم در ارتباط هستند قطعا نمیتوان با کلاویه هایی که با دکمه های دیجیتال در ارتباطند یکسان نمود.

اما این نکته قابل ذکر هست که امروزه با دردسر هایی که پیانو های آکوستیک (حمل نقل-هزینه زیاد-کوک و....) نسبت به پیانو های دیجیتال دارند بیشتر جنبه ی افتخاری و تزیینی در اجرا ها (مخصوصا در ایران) ایفا میکنند.

به جرات میتوان گفت که با وجود vst های بسیار قوی در این زمینه برای آهنگسازی استفاده از این ابزار بسیار مناسب تر از استفاده از صدای آکوستیک هست مخصوصا با دردسر های رکورد و...

در اجراهای زنده هم تجربه شخصیه بنده این رو میگه که در نحوه صدا دهی پیانو های دیجیتال یا VST ها تفاوت چندانی با آکوستیک ندارند مخصوصا به گوش مردم عادی...

اما در حس نوازندگی و احساس نوازنده قطعا تاثیر به سزایی داره.
    البته این تفاوت بیشتر برای شخص نوازنده مطرح هست تا جمع شنونده...

اما با این حال با تکنولوژیه ساختی که در پیانو های دیجیتال صورت میگیره نمتوان از جمله "دست رو خراب میکنه استفاده کرد" چرا که امروزه خیلی از این پیانو ها مورد تایید اساتید بزرگ هستند.

به نظر من بهتر هست که از جمله "تفاوت بین حس نوازندگی" در باره این پیانو ها استفاده کنیم.

موفق باشید.

14. masoud_kian

masoud_kian عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درسته دوست من.از نظر صدا دهي حتي پيانو هاي آكوستيك هم با هم تفاوت دارن.vst ها در حد خودشون پيانو هاي ديجيتال هم در حد خودشون و به روز بودنشون زيبا هستن.من هم گفتم فقط براي كسي كه ميخواد پيانيست بشه قطعا مناسب نيست.هيچ پيانيستي نيست كه تا آخر عمر از ديجيتال استفاده كنه.نه فقط به خاطر سيم ..كلاويه هاي اكوستيك منحصر به فرده.ديجيتالها هر قدر هم دقيق باشن يه جايي كم ميارن. در پدالها هم همينطور.اين تفاوتها 80% براي نوازنده محسوس هستن 20% براي شنونده.چون تمام دوستان و آشنايان اعم از كسايي كه با پيانو آشنايي دارن و ندارن اين تفاوت بيشتر در حس موسيقي كه به گوششون ميرسيد كاملا حس كردن بدون اينكه توضيحي داده باشم خودشون ميگفتن اين صداش خيلي دل نشين تره. كلاويه هاي اكوستيك رو همه ميدونن سنگين تره اما در عمل سبكتره و اين به خاطر فنر هاي زير كلاويه است .در ديجيتال ها كلاويه ها انرژي انگشتان رو جذب ميكنه به جاي اينكه انگشت رو پرتاب كنه كه من فكر ميكنم به اين دليله كه زير كلاويه ها لاستيك به كار رفته.
    ولي خوب دوستم rushبه مشكلات هزينه و جابجايي اشاره كردن كه كاملا درسته خوب اونها مزيتهاي ديجيتاله.چند مزيت ديگه هم دارن اينكه ديجيتالها تنظيم volumeدارن و هر وقت بخوايد ميتونيد كار كنيد همچنين خروجي وروديهاي هدفون و ميدي دارن.مترونوم..چندين صداي متنوع علاوه بر صداي اصلي مثل ويولون كلاوسن و ... دارن.

فایل های ضمیمه:

• مشاوره خرید پیانو دیجیتال-header1.jpg
      header1.jpg
      اندازه فایل:
      116 KB
      نمایش ها:
      13
  15. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با احترام تمام به نظرم دوستمون masoud_kian یکم با اغراق در مورد تفاوت های پیانو دیجیتال و آکوستیک صحبت کردند. صد البته که برای کسی که تخصصی میخواد نوازندگیه پیانو بکنه داشتن یه پیانو آکوستیک یه نعمت بزرگه و شکی در این مورد نیست. اما نظر شخصی بنده و خیلی از دوستان و اساتیدی که قبلا" راجع به این موضوع صحبت کردیم اینه که پیانو های دیجیتال به هیچ عنوان کلاویه های افتضاحی ندارند.درسته که مدلهای مختلف تفاوت دارند ولی در کل پیانوهایی مثل clp و ydp از استاندارد فاصله زیادی ندارند.ما تو آموزشگاه خودمون از پیانو دیجیتال استفاده میکنیم و مشکلات جابجایی و کوک و صدای پر حجم و... رو نداریم ضمن اینکه قابلیت استفاده از پروتکل midi یکی از نقاط قوت این پیانو هاست که کمک میکنه تا از vst های حرفه ای پیانو استفاده کنیم و به عنوان میدی کنترلر کار آهنگسازی رو آسون میکنه.همیشه هدف تولید کننده های دیجیتال پیانو این بوده تا با صرف هزینه کمتر شباهت بیشتری رو از نظر تاچ و کیفیت صدا با پیانوهای آکوستیک ارائه بدن و انصافا" که موفق هم بودند.و در نهایت این موضوع رو به عنوان مهمترین عامل باید در نظر داشت که اکثر کسایی که به دنبال یادگیری موسیقی میان از طبقه متوسط (شاید هم پایینتر) هستند.این نکته رو میشه با توجه به رنج قیمتی سازها و محصولات پر فروش فهمید.
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  16. sina919

sina919 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به دوستان هنرمند
    حدود 15 سال پیش یک مدتی ارگ میزدم ولی بعد از اون به کلی گذاشتم کنار و در حال حاضر هیچی از آن زمان یادم نیست
    قصد دارم کلاس پیانو بروم (میخواهم آهنگ سازی را شروع کنم به پیش یکی از اساتید رفتم ایشان گفتند پیانو رو شروع کن و بعد از آن هم تءوری موسیقی)
    میخواهم از ابتدا به صورت علمی و حساب شده برم جلو و از بیس خوبی برخوردار بشم
    اولین مشورتی که با شما داشتم درخواست معرفی یک کیبرد یا کیبرد پیانو و یا پیانو دیجیتال هست برای خرید

با توجه به اینکه میخواهم در کل آهنگ سازی داشته باشم و یکبار هزینه کنم و ازش بتونم استفاده کنم ضمن اینکه استایل پیانو و اون حالت ری اکشن کلاوی های پیانو رو داشته باشه تا دستم عادت کنه و استایل پیانویی بگیره

ممنون میشم راهنمایی داشته باشین که بهترین وسیله چی هست و چه مدلی ؟

17. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان...
    من مدتیه که گیتار کار می کنم و قصد دارم همراه با اون پیانو رو هم شروع کنم...
    ولی برای ابتدای کار میخوام بدونم که تا چه اندازه باید برای پیانوی خوب هزینه کنم؟؟؟
    و تاپیک ها رو خوندم و سوالات زیر برام پیش اومد:
    یه پیانوی رولند خوب که در حد متعادلی امکانات الکترونیکی داشته باشه و از همه مهم تر کیفیت ساختش خوب باشه چند هست؟؟؟
    پیانو های رولند که از تکنولوزی phiii برخوردار هستن واقعا میتونن شبیه ساز پیانو آکوستیک باشن؟؟؟

و در کل بنده میخوام بدونم که با حدود 2.5 تا 3 تومن میتونم یه پیانوی (الکتریک) خوب که یه مدتی منصفانه ای بهم جواب بده بخرم؟؟؟
    آیا میتونم بعدا ازش برای آهنگ یازی هم استفاده کنم؟؟؟

ممنون و شرمنده که زیاد سوال پرسیدم ...
    ممنووووون...

18. soheil4

soheil4 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

کسی در مورد پیانوهای کروزویل چیزی میدونه؟
    من نظرم روی دو مدله Mark-Pro TWOi و Mark-Pro ONEiF هست (چون بنظرم باید از مدلهای دیگش اروزنتر باشه). از قیمت این دو مدل در ایران خبر دارید؟ کجا میشه پیدا کرد و قیمت گرفت؟ تاچ و صدای این دو مدل را کسی دیده؟

با تشکر

19. soheil4

soheil4 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام

من بالاخره دیروز رفتم پیانو گرفتم. clp320 با قیمت 1600 از آرشه. حالا چند تا سوال داشتم:
    1- گارانتی آرشه چه جوری است؟ کارتی چیزی به من ندادن! میگن همون فاکتور است ولی در فاکتور هم چیزی در مورد گارانتی نیامده؟! لطفا دوستانی که از آرشه خرید کردن سریع جواب بدن که من برم سراغشون
    2- در پکیج این پیانو چه چیزهایی باید باشه؟ و چه چیزهایی را باید موقع تحویل توجه کنم

با تشکر

20. PMUSIC

PMUSIC

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من خودم برای خرید پیانوی دیجیتال بدردبخور که صدای خوب+عملکرد کلاویه مانند اکوستیک+قابلیت اتصال به کامپیوتر و فلش+حمل اسان(STAGE PIANO) داشته باشه زیاد تو اینترنت گشتم . این دو تا مدل رولند چشمم رو گرفت.که هر دوشون جزو کلاس پیانوهای قابل حمل هستند.

FP4F
    FP7F
    (با مدلهای قدیمیتر FP4وFP7اشتباه نگیرید)
    لینک صفحه سایتش برای مشخصات دقیق تر:
    Roland FP-4F digital piano (White) - Absolute Music UK Online Store

Roland FP-7F WH Digital Piano (White) with SuperNATURAL Piano - Absolute Music UK Online Store

قیمتشون تو ایران رو نمیدونم ولی با توجه به قیمت به پوند و قیمت فروش مدلهای FP4 , FP7(که نسل قبلی اینها هستند)باید توی رنج مورد نظر شما باشه.هر رو مدل در رنگهای سیاه و سفید عرضه میشن.

هر دوشون از تکنولوژی جدید SUPERNATURAL(که بر اساس مدل سازی ریاضی پیانو هست و صدای اکوستیک رو بهتر شبیه سازی میکنه و صفحه کلید PHA استفاده میکنند ولی عملکرد چکشی FP7Fیک مدل بالاتره).

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - مشاوره خرید پیانو
  1. nima93
    پاسخ ها:
    4
    نمایش ها:
    471
  2. AmirMehdiKarimi
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها: