آخرین ارسال‌ها

مشاوره خرید پیانو اکوستیک

سلام
کسی پیانو فیونا رو شنیده؟
مدل PF-1R آیا پیانو خوبیه؟!
ممنون میشم پاسخ بدین

28/5/19
1
با سلام. من قصد خرید پیانو آکوستیک دیواری دارم برند های زیادی دشنهاد شده، هاینزمن، ایباخ، اشتین باخ، فوریه و یاماها. یاماها که قیمت گرفتم خیلی گرونه.
میشه راهنمایی بفرمایید چه مدلی میشه تا ۷۰ تومن خرید که خوب باشه؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,627
53
.
با سلام. من قصد خرید پیانو آکوستیک دیواری دارم برند های زیادی دشنهاد شده، هاینزمن، ایباخ، اشتین باخ، فوریه و یاماها. یاماها که قیمت گرفتم خیلی گرونه.
اینو از کاربر عزیز m.Ali سوال کن. ایشون با توجه به وضعیت فعلی بازار میتونند راهنمایی های واقع بینانه ای بکنند.

m.Ali

هنرمند
عضو سایت
5/4/12
104
تهران
سلام سعید جان ...
عزیزم این شکل انتخاب تو را خیلی سردرگم میکنه ! که مدام گوش کنی ببینی کی چی پیشنهاد میکنه !
و اینکه اصلا پیانو سازی نیست که با پیشنهاد شما براش هزینه کنی ! اصولا سازها به این شکل هستن .
شما باید تست کنی ، بشنوی ، متریال هارا مقایسه کنی .
چون استاد یه برند را به تو میگه که پورسانت بگیره ! فروشنده یه برند میگه که سود کنه ، دوستان هم ، همیشه اون برندی که خرید کردن !!
برای همین شیوه درست اینه که وقت بذاری و سازها را از نزدیک ببینی و بعد تصمیم بگیری .
و در مورد این برندها :
هاینزمن، ایباخ، اشتین باخ، فیوریخ و یاماها ... بهم در پیغام خصوصی بگو ، تا در مورده تک تکشون بهت بگم ، و خودت مقایسه کنی !
اینجا امکانش نیست در مورد ضعف هاشون صحبت کنم ... چون ممکنه خیلی از دوستان داشته باشن ، یا خیلی ها متعصب باشن ، مخصوصا رو یاماها !!

m.Ali

هنرمند
عضو سایت
5/4/12
104
تهران
بله پیانوی خوبی هست ... ولی اصولا باید بر اساس تست ها ، ساختار ها ، و ارزش خرید نسبت به بقیه برندها تصمیم بگیرید .
این برند حدود هفت سالی در ایران هست ... و تا جایی که من اطلاع دارم ، متریال بسیار خوب در صدا و اکشن دارد .

new princess*

عضو سایت
23/7/19
5
سلام دوستان خسته نباشيد
ببخشيد يه سوال در مورد اينكه چه نوع پيانو يا ارگي تهيه و خريداري كنم دارم
بنده به تازگي ميخواستم كلاس پيانو برم استادم گفته اگر توان خريد پيانو رو نداري ميتوني ارگ بخري اما در مورد مدل ، كارايي ها و قابليت هاي اين سازها اطلاعاتي ندارم ميخواستم منو راهنمايي كنيد در ضمن لطف كنيد و قيمت اين مدل ها رو هم بگين.باتوجه به اينكه اميدوارم اين رشته موسيقي رو ادامه بدم و بعدا حتما ميخوام اين ساز رو بفروشم لطفا سازي رو كه به اصطلاح "صاحب اول آخرش خودم باشه " ;)رو معرفي نكنيد.باتشكر فراوان از دوستان همراه 🌹 🌹 🌹

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
703
سلام دوستان خسته نباشيد
بنده به تازگي ميخواستم كلاس پيانو برم استادم گفته اگر توان خريد پيانو رو نداري ميتوني ارگ بخري اما در مورد مدل ، كارايي ها و قابليت هاي اين سازها اطلاعاتي ندارم ميخواستم منو راهنمايي كنيد در ضمن لطف كنيد و قيمت اين مدل ها رو هم بگين.باتوجه به اينكه اميدوارم اين رشته موسيقي رو ادامه بدم و بعدا حتما ميخوام اين ساز رو بفروشم لطفا سازي رو كه به اصطلاح "صاحب اول آخرش خودم باشه " ;)رو معرفي نكنيد.باتشكر فراوان از دوستان همراه 🌹 🌹 🌹
سلام
باید بودجه رو بفرمایید که بر اساس اون راهنمایی بشه.
اگه پیانو دیجیتال هم نمیتونید تهیه کنید کیبورد یاماها یکی از مدلهای DGX رو بگیرید، من یه مدت یکیشو داشتم از نظر کلاویه و صدا مثل همون کیبورد(یا ارگ!) هست. ولی اینکه هفت اکتاو هست واسه تمرین و شروع پیانو تقریبا مناسبه. اما چه بهتر که پیانو تهیه کنید.

new princess*

عضو سایت
23/7/19
5
سلام
باید بودجه رو بفرمایید که بر اساس اون راهنمایی بشه.
اگه پیانو دیجیتال هم نمیتونید تهیه کنید کیبورد یاماها یکی از مدلهای DGX رو بگیرید، من یه مدت یکیشو داشتم از نظر کلاویه و صدا مثل همون کیبورد(یا ارگ!) هست. ولی اینکه هفت اکتاو هست واسه تمرین و شروع پیانو تقریبا مناسبه. اما چه بهتر که پیانو تهیه کنید.
ممنونم بخاطر راهنماييتون ... بايد خدمتتون عرض كنم من فعلا خيلي نميتونم هزينه كنم حدود يك تا يك و خورده اي .... به نظرتون اين حدود قيمت بمن ساز بدرد بخوري ميده؟ باتوجه به اينكه بنده مبتدي هستم و نميدونم آيا تا آخر اين مسير رو ميتونم با اشتياق طي كنم يا خير ...

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
703
ممنونم بخاطر راهنماييتون ... بايد خدمتتون عرض كنم من فعلا خيلي نميتونم هزينه كنم حدود يك تا يك و خورده اي .... به نظرتون اين حدود قيمت بمن ساز بدرد بخوري ميده؟ باتوجه به اينكه بنده مبتدي هستم و نميدونم آيا تا آخر اين مسير رو ميتونم با اشتياق طي كنم يا خير ...
اگه حرف کلیشه ای میخواهید بشنوید: با کیبورد هم میشه شروع کرد!
ولی اگه حقیقت رو بخواهید: خیر. اگه هدفتون نوازندگی پیانو هست باید پیانو تهیه کنید. کیبورد و پیانو اگرچه ظاهری شبیه هم هستن اما دو ساز کاملا متفاوت هستند نوازندگیشون هم متفاوته. نمیدونم چرا کیبورد و پیانو رو باهم قاتی میکنن!
پیشنهاد من به شما اینه که: با همون یک میلیون یه کیبورد بسیار مبتدی بگیرید و به کلاس سلفژ و تربیت شنوایی برید.
سلفژ و تئوری موسیقی، پایه ی موسیقی در هر زمینه ای هست. به این شکل شروع کنید و در حین یادگیری، بودجه ی خرید پیانو رو تهیه کنید. که بعد که شروع به یادگیری پیانو کردید با قدرت بیشتری شروع میکنید و سریعتر پیش میرید چون با تئوری و سلفژ آشنایی دارید.

new princess*

عضو سایت
23/7/19
5
اگه حرف کلیشه ای میخواهید بشنوید: با کیبورد هم میشه شروع کرد!
ولی اگه حقیقت رو بخواهید: خیر. اگه هدفتون نوازندگی پیانو هست باید پیانو تهیه کنید. کیبورد و پیانو اگرچه ظاهری شبیه هم هستن اما دو ساز کاملا متفاوت هستند نوازندگیشون هم متفاوته. نمیدونم چرا کیبورد و پیانو رو باهم قاتی میکنن!
پیشنهاد من به شما اینه که: با همون یک میلیون یه کیبورد بسیار مبتدی بگیرید و به کلاس سلفژ و تربیت شنوایی برید.
سلفژ و تئوری موسیقی، پایه ی موسیقی در هر زمینه ای هست. به این شکل شروع کنید و در حین یادگیری، بودجه ی خرید پیانو رو تهیه کنید. که بعد که شروع به یادگیری پیانو کردید با قدرت بیشتری شروع میکنید و سریعتر پیش میرید چون با تئوری و سلفژ آشنایی دارید.
ممنونم از پيشنهادتون ... منظورتون از پيانو همون پيانو ديجيتال؟ چه برند و مدلي براي شروع كار مناسبه؟چه حدود قيمت هست؟
درمورد كيبورد مدل مدنظرتون چيه؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
703
ممنونم از پيشنهادتون ... منظورتون از پيانو همون پيانو ديجيتال؟ چه برند و مدلي براي شروع كار مناسبه؟چه حدود قيمت هست؟
درمورد كيبورد مدل مدنظرتون چيه؟
پیانوآکوستیک مسلما برای یک نوازنده پیانو انتخاب بهتریه. ولی برای از ما بهترونه :D
اما اگه از تعصبات بگذریم، برای یک نوآموز یا سطحهای بالاتر پیانو دیجیتال هم خیلی خوب کار رو راه میندازه.
من نمیتونم برند خاصی رو بهتون بگم چون باید برید با سلیقه خودتون خرید کنید. هر شخصی روی یک برند تعصب داره.
والا توی این آشفته بازار گرونی روم نمیشه چیزی بگم :D
اما در حیطه یاماها، اگه چیزی میخواهید بگیرید که تا مدت زیادی بتونید استفاده کنید و در آموزشتون خللی وارد نکنه خودتونم لذت ببرید باید برید سراغ سری CLP
کمتر از اون YDP163 و کمتر از اون YDP143 (که این دوتا در حال حاضر فکرمیکنم اختلاف قیمت حدود 3 میلیون داشته باشند، اما خب بنظرم هنوز این اختلاف می ارزه که ydp163 خریداری بشه.
اگه بودجه خیلی محدودتر از این حرفاست P115 ، P45
برندهای دیگه هم هستند که باید کسانی که ازشون اطلاع دقیقی دارند راهنمایی کنند.

کیبورد همونطورکه گفتم نظرم فقط روی DGX هست. مثلا من یاماها dgx530 داشتم.

رُک بگم که *غیر از اینا باشه فقط پول و وقت خودتون رو هدر میدید. پیانیست باید پیانو داشته باشه و کیبوردیست کیبورد.

new princess*

عضو سایت
23/7/19
5
پیانوآکوستیک مسلما برای یک نوازنده پیانو انتخاب بهتریه. ولی برای از ما بهترونه :D
اما اگه از تعصبات بگذریم، برای یک نوآموز یا سطحهای بالاتر پیانو دیجیتال هم خیلی خوب کار رو راه میندازه.
من نمیتونم برند خاصی رو بهتون بگم چون باید برید با سلیقه خودتون خرید کنید. هر شخصی روی یک برند تعصب داره.
والا توی این آشفته بازار گرونی روم نمیشه چیزی بگم :D
اما در حیطه یاماها، اگه چیزی میخواهید بگیرید که تا مدت زیادی بتونید استفاده کنید و در آموزشتون خللی وارد نکنه خودتونم لذت ببرید باید برید سراغ سری CLP
کمتر از اون YDP163 و کمتر از اون YDP143 (که این دوتا در حال حاضر فکرمیکنم اختلاف قیمت حدود 3 میلیون داشته باشند، اما خب بنظرم هنوز این اختلاف می ارزه که ydp163 خریداری بشه.
اگه بودجه خیلی محدودتر از این حرفاست P115 ، P45
برندهای دیگه هم هستند که باید کسانی که ازشون اطلاع دقیقی دارند راهنمایی کنند.

کیبورد همونطورکه گفتم نظرم فقط روی DGX هست. مثلا من یاماها dgx530 داشتم.

رُک بگم که *غیر از اینا باشه فقط پول و وقت خودتون رو هدر میدید. پیانیست باید پیانو داشته باشه و کیبوردیست کیبورد.
بي نهايت ازتون ممنونم كه وقت گذاشتين و به سوالاتم پاسخ دادين و كمكم كردين (ميدونم خيلي سوال پرسيدم شرمندم🙄😓🙃) اميدوارم موفق و پيروز باشد🌹💐🌹

14/9/19
3
سلام دوستان خسته نباشيد
سلام :مثلما شما برای یادگیری نوازندگی پیانو ، احتیاج دارین که پیانوی مکانیکی یا همون اکوستیک داشته باشین که الان با حدود 14 اینا میتونید یه روسی سالم بخرین که حد اقل تا 2 سال یا بیشتر (بسته به تلاش و پیشرفت شما) جوابتونو میده بعدشم میتونید اونو بدین یه اکوستیک بهتر بخرین و همینطو الی آخر ، اگر بودجتون نمیرسه دیگه فرقی نمیکنه چه دیجیتالی میخرین چون همشون بر اساس امکانات و نیازهای دیجیتال ساخته و قیمت گذاری میشن نه تاچ و ساند ، هرچی ارزونتر بهتر چون حتما بعد یک سال و اندی مجبور میشین عوض کنید، اونموقع است که دیگه نصف قیمت هم به زحمت میتونید بفروشینش ، اساسا تکنیکهای نوازنده گی پیانو بر پایه ساختار مکانیزم پیانو ابداع و اجرا شده ، اگر شما این مکانیزم رو در اختیار نداشته باشین چیز زیادی به جز جغرافیای ساز و تئوری موسیقی از پیانو یاد نمیگیرین

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
703
دیگه فرقی نمیکنه چه دیجیتالی میخرین چون همشون بر اساس امکانات و نیازهای دیجیتال ساخته و قیمت گذاری میشن نه تاچ و ساند ، هرچی ارزونتر بهتر چون حتما بعد یک سال و اندی مجبور میشین عوض کنید،
:roflmao::banghead-46::roflmao: جوک خوبی بود. دیجیتال 8 تومنی با 44 تومنی هیچ فرقی نمیکنه! فقط 36 تومن امکانات بیشتر داره!
اینکه آکوستیک بهتر از دیجیتاله خیلی مشخصه. اما آکوستیکی که سرش به تنش بی ارزه. خرید آکوستیک 14 تومانی اشتباه بسیار بزرگیه.
دیجیتال 14 تومنی بسیار بهتر از آکوستیک 14 تومنی هست.
توضیحش هم طولانیه و با تجربه و صحبت با پیانیست های حرفه ای و تحصیلکرده بدست اومده فکرکنم قبلا توی یک تاپیک توضیح داده بودم دوباره نمیگم.
دیجیتال اگه بد بود، پیانیست ارمنی که دکترای موسیقی داره توی خونه ش دیجیتال نمیذاشت. دیدم که میگم.
دوران این تعصبات کذب تموم شده. از این راهنمایی های جوگیرانه ندید به ملت.
اگه نوازنده باشی یه سری به فروشگاه های پیانو دیجیتال بزنی میبینی تکنولوژی خیلی پیشرفت کرده. احتمالا جلوی شما یه P115 گذاشتن گفتن بیا دیجیتال اینه.

14/9/19
3
:roflmao::banghead-46::roflmao: جوک خوبی بود. دیجیتال 8 تومنی با 44 تومنی هیچ فرقی نمیکنه! فقط 36 تومن امکانات بیشتر داره!
اینکه آکوستیک بهتر از دیجیتاله خیلی مشخصه. اما آکوستیکی که سرش به تنش بی ارزه. خرید آکوستیک 14 تومانی اشتباه بسیار بزرگیه.
دیجیتال 14 تومنی بسیار بهتر از آکوستیک 14 تومنی هست.
توضیحش هم طولانیه و با تجربه و صحبت با پیانیست های حرفه ای و تحصیلکرده بدست اومده فکرکنم قبلا توی یک تاپیک توضیح داده بودم دوباره نمیگم.
دیجیتال اگه بد بود، پیانیست ارمنی که دکترای موسیقی داره توی خونه ش دیجیتال نمیذاشت. دیدم که میگم.
دوران این تعصبات کذب تموم شده. از این راهنمایی های جوگیرانه ندید به ملت.
اگه نوازنده باشی یه سری به فروشگاه های پیانو دیجیتال بزنی میبینی تکنولوژی خیلی پیشرفت کرده. احتمالا جلوی شما یه P115 گذاشتن گفتن بیا دیجیتال اینه.
جهت اطلاعتون باد بگم بنده متخصص پیانو هستم دوره تخصصی ساخت ، تعمیر و نگهداری پیانو رو تو کارخانه شیمل آلمان گذروندم ، دوره تخصصی نوازندگی رو هم در آلماتی قزاقستان که بهترین پیانیستهای دنیا (ریختر و گیللز ) اونجا تدریس میکردن گذروندم ، تا به حال بالای ده هزارتا پیانو دیدم از نزدیک کارخانه های پیانو سازی آکوستیک و دیجیتال رو در چین و اندونزی بازدید کردم ، این نوع حرف زدن شما فقط داره نشون میده که اصلا تو این زمینه چیزی نمیدونید ، جوک های خنده دار رو شما میگین ، در ضمن من گزارش این سایت رو به خاطر نشر اکاذیب و اطلاعات غلط در جهت سود جویی خواهم داد

بالا