آخرین ارسال‌ها

مشاوره خرید ویولن

14/11/14
1,094
34
ایران
رنگش رو؟کجا اینکار رو انجام میدن؟
توی خود ویولن یه برچسب هست روش نوشته Tf اما این ساز مال خیلی سال پیش هست شاید هفت هشت سال پیش دقیق نمیدونم اما هرچیه قدیمیه.من اصفهان هستم اگه جایی رو میشناسید بهم معرفی کنید.
دوست عزیز 7 یا 8 سال که قدیمی و با ارزش محسوب نمیشه
قدیمی به سازهای حداقل 50 سال به بالا میگن
tf یه برند اموزشی و خیلی معمولیه
به نظر من با همینطوریش تمرین کنید تا بعد ساز بهتری بگیرید خرجش نکنید
اما اگر خیلی اسرار دارید خب توی اصفهان سوال کنید حتما سازنده هایی هستند ک ببرید پیششون
از فروشگاهای لوازم موسیقی میتئنید مشورت بگیرید

28/8/12
1,539
اگ ساز جز خاطرات هست همون طور بزارین کنار
چون کسی‌نمیاد وقتشو واسه ویلن های اموزشی‌بزاره و درستش کنه اگرم درست کنن پولشو میگیرن دیگه
اون تورفتگی ها چیز خاصی نیست اتفاقا باشه بهتره چون میگن این ویلن ۸ سال استفاد شده و جنبه دکوری‌بودنش کمتر میشه
من خودم از سازی که جنبه دکوری‌داشته باشه خوشم نمیاد
زیاد حساس نباشین .همونطور که هست بزارینش کنار
موفق باشین

13/6/17
2
24
درود،
دوستان بنده قصد دارم موسیقی رو در زمینه ویولن شروع کنم، خواستم ببینم چه سازی تهیه کنم؟ بودجه نهایتا 600-800 تومان می تونم خرج کنم ، می خوام ببینم آیا با این میزان بودجه سازی می تونم تهیه کنم که تا 1-2 سال کارم رو راه بندازه در عین حال مناسب باشه

28/8/12
1,539
سلام بودجه ای که در نظر داری خوبه/
من فعلا مدل ویلنی که دیدم رناتو بود و تو این رنج قیمت صدای خوبی دارع
ولی توجه کن که برند ویلن خیلی کم تعیین کننده یه ساز هست /اخه یه ویلن معمولی بر میدارین یه برند بهش میچسبونن
سعی کن بیشتر دنبال صدا باشی حالا هر برندی ک بود اشکال نداره نظر من اینه

13/6/17
2
24
سلام بودجه ای که در نظر داری خوبه/
من فعلا مدل ویلنی که دیدم رناتو بود و تو این رنج قیمت صدای خوبی دارع
ولی توجه کن که برند ویلن خیلی کم تعیین کننده یه ساز هست /اخه یه ویلن معمولی بر میدارین یه برند بهش میچسبونن
سعی کن بیشتر دنبال صدا باشی حالا هر برندی ک بود اشکال نداره نظر من اینه
سپاس بابت پاسخ گویی، متاسفانه بنده اطلاعاتی در این زمینه ندارم باید در زمینه صدا به مربی که مراجعه می کنم اعتماد کنم!

23/6/17
4
19
سلام دوستان خسته نباشید
‏ویولن آکوستیک سندنر مدل 300
برای شروع خوبه؟ من مبتدیم و میخوام تازه شروع کن...

28/8/12
1,539
چندین بار این نکته رو تویه این انجمن گفتم الان دیگ نمیشه به مارک زیاد اعتماد کرد/بهترین ملاک واسه خرید ساز فقط صدای ساز مشخص تهیین کننده هست
که اونم با انتخاب مدرس

16/11/17
2
17
سلام
ببخشید من 16 سالمه و تازه میخام ویولن رو شرو کنم:)
تو سایت دیجی کالا ی گشتی زدمو ویولن TF 142 ب چشمم خود و واقعا پسندیدمش حالا موندم اندازه 4/4 برا سن من خوبه؟ و اینکه این ویولن رو 770 زده دیجی درحالی ک یکی از دوستان بالا ب همین ویولن با قیمت 154 اشاره کرده بودن!!!!حالا جریانش چیه:)
و اینکه این ویولن رو بگیرم خوبه؟؟
راستی اینکه دیوید گرت ویولنش اکوستیکه؟

23/6/17
4
19
سلام منم ۱۷سالمه ۴/۴ مناسب بود واسم ...
بعد این اسم tf142 و اینا الان خیلی مطرح نیستن بیشتر صداش مهمه ک باید با یکی بری خرید که بشناسه به نظرم یه جا بخر بعد ببر پیش استادت که اگه صداش خوب بود ور دار نبود پس بده ...
بعضی از مطلبای اینجا قدیمیه قیمتام قدیمیه منم اوایل همین مشکلو داشتم

16/11/17
2
17
سلام منم ۱۷سالمه ۴/۴ مناسب بود واسم ...
بعد این اسم tf142 و اینا الان خیلی مطرح نیستن بیشتر صداش مهمه ک باید با یکی بری خرید که بشناسه به نظرم یه جا بخر بعد ببر پیش استادت که اگه صداش خوب بود ور دار نبود پس بده ...
بعضی از مطلبای اینجا قدیمیه قیمتام قدیمیه منم اوایل همین مشکلو داشتم
___
ممنون بابت پاسخگوییتون:)
فقط چون قدم173 و نسبت ب هم سنوسالام کوتاه ترم گفتم شاید سایز 4/4 بهم نخوره:)

23/6/17
4
19
___
خواهش میکنم ...
راستشو بخوایی دقیق نمیدونم ولی فک نکنم 4/4
مشکلی داشته باشه واستون حالا باز کلاسو برین جلسه اول از استادتون همه رو بپرسین

14/11/14
1,094
34
ایران
___
ربطی به قد نداره
با قد 165 و 160 حتی نوازنده ها ویولن التو میزنند دیگه ویولن ک بچه اش حساب میشه
من خودم قدم 171 هستش ویولن التو رو حتی به راحتی میزنم
ضمن اینکه کشیدگی انگشتها و بزرگی کوچکی دست باز به نسبت اهمیت بیشتری شاید داشته باشه
اما با یه دست طبیعی همه جور سازی میشه زد نگران نباش

26/12/17
2
25
سلام. وقت همگی دوستان بخیر
مرسی که وقت میذارید و جواب سوالمو میدید. من شیراز هستم و تازه میخوام اقدام به خرید ساز ویولن کنم. همه مطالبی که فرستاده بودید توی این تاپیک رو خوندم و فقط گیج تر شدم. چون ما تازه کارها که هنوز به ساز دست هم نزدیم چطور میتونیم صدای خوبو تشخیص بدیم.. و تشخیص صدای خوب هم یه کم سلیقه ایه فکر کنم. استادی رو هم نمیشناسم که بخواد وقت بذاره بیاد برام ساز انتخاب کنه و بگرده. خیلی علاقه دارم که شروع کنم ولی نمیتونم خیلی هزینه کنم.
کسی هست که بتونه کمک کنه وقت بذاره توی شیراز یه ساز خوب با قیمت مناسب بگیرم؟ یا حداقل جایی رو معرفی کنن که بشه به حرفشون اعتماد کنمو خیالم راحت باشه که الکی هزینه نکردم؟

23/6/17
4
19
سلام. وقت همگی دوستان بخیر
مرسی که وقت میذارید و جواب سوالمو میدید. من شیراز هستم و تازه میخوام اقدام به خرید ساز ویولن کنم. همه مطالبی که فرستاده بودید توی این تاپیک رو خوندم و فقط گیج تر شدم. چون ما تازه کارها که هنوز به ساز دست هم نزدیم چطور میتونیم صدای خوبو تشخیص بدیم.. و تشخیص صدای خوب هم یه کم سلیقه ایه فکر کنم. استادی رو هم نمیشناسم که بخواد وقت بذاره بیاد برام ساز انتخاب کنه و بگرده. خیلی علاقه دارم که شروع کنم ولی نمیتونم خیلی هزینه کنم.
کسی هست که بتونه کمک کنه وقت بذاره توی شیراز یه ساز خوب با قیمت مناسب بگیرم؟ یا حداقل جایی رو معرفی کنن که بشه به حرفشون اعتماد کنمو خیالم راحت باشه که الکی هزینه نکردم؟
سلام منم همین مشکل شما رو داشتم یه کاری که میتونین بکنین از جایی که خرید میکنین قول بگیرین که اگ ساز مشکلی داشت پس بگیره بعد برین پیش استاد اگه راضی بوو که عالی نبودم پس بده یکی دیگه بگیر

26/12/17
2
25
سلام منم همین مشکل شما رو داشتم یه کاری که میتونین بکنین از جایی که خرید میکنین قول بگیرین که اگ ساز مشکلی داشت پس بگیره بعد برین پیش استاد اگه راضی بوو که عالی نبودم پس بده یکی دیگه بگیر
ممنون از راهنماییتون

25/6/18
1
19
سلام خدمت دوستان گرامی
من در پی خرید ویولن هستم...برای شروع یادگیری میخوام و میخوام صدا دهی خوبی داشته باشه و اینکه تا حد متوسط منو ساپرت کنه...
نکته ی بعد اینکه مرددم بین اینکه ویولن آکوستیک بخرم یا الکتریک...بودجه ای هم که میخوام براش بذارم تا یک میلیون و دویست تومن هست...خودم در طی تحقیقاتم به این ویولن ها رسیدم...
-ویولن الکتریک stagg مدل EVN 4/4 BK
-ویولن آکوستیک stagg مدل VN-4/4 TBK
-ویولن آکوستیک TF مدل 142
لطفا راهنماییم کنید و اگه ویولن بهتری هست معرفی کنید...ممنون

14/11/14
1,094
34
ایران
سلام خدمت دوستان گرامی
من در پی خرید ویولن هستم...برای شروع یادگیری میخوام و میخوام صدا دهی خوبی داشته باشه و اینکه تا حد متوسط منو ساپرت کنه...
نکته ی بعد اینکه مرددم بین اینکه ویولن آکوستیک بخرم یا الکتریک...بودجه ای هم که میخوام براش بذارم تا یک میلیون و دویست تومن هست...خودم در طی تحقیقاتم به این ویولن ها رسیدم...
-ویولن الکتریک stagg مدل EVN 4/4 BK
-ویولن آکوستیک stagg مدل VN-4/4 TBK
-ویولن آکوستیک TF مدل 142
لطفا راهنماییم کنید و اگه ویولن بهتری هست معرفی کنید...ممنون
برای اموزش ویولن الکتریک ابدا پیشنهاد نمیشه
اکوستیک هم مدلای 142 به بالا یا برندهای مشابه

28/12/18
1
43
پستهای گذشته رو که میخونی میبینی ویولنی که الان باید حدود 1.5 میلیون بخرمش تا 5 سال پیش 150 هزار تومن بوده!!!! :blackeye-11:
دوستان لطفا راهنمایی کنید تفاوت بین مدلهای 142 و 146 TF چیه؟ من یک مقایسه مطالعاتی کردم دیدم فقط جنس خرک 142 افرا هست و 146 آبنوس. فرقشون همینه فقط؟ این چقدر تاثیر داره ؟!

14/11/14
1,094
34
ایران
پستهای گذشته رو که میخونی میبینی ویولنی که الان باید حدود 1.5 میلیون بخرمش تا 5 سال پیش 150 هزار تومن بوده!!!! :blackeye-11:
دوستان لطفا راهنمایی کنید تفاوت بین مدلهای 142 و 146 TF چیه؟ من یک مقایسه مطالعاتی کردم دیدم فقط جنس خرک 142 افرا هست و 146 آبنوس. فرقشون همینه فقط؟ این چقدر تاثیر داره ؟!
تفاوت در متعلقات هم دارند مثلا جعبه چهارگوش و مثلثی و زیر چانه اما عمده تفاوت در کیفیت چوب مورد استفاده در خوده ساز هستش
بنده یه ساز 146 در حده اک دارم کاملا سالم و استفاده نشده
خواستید اطلاع بدید

30/4/19
2
سلام
ویولن آراکس مدل p142 برای شروع تمرین مناسب هست ؟ اگر مناسب نیست ممنون میشم یه مدل پیشنهاد بدین. چیز گرون نمیخوام بگیرم..
یه سوال دیگه هم دارم، میشه برای شروع از ویولن الکتریک استفاده کرد؟ (بدون آمپلی فایر ، البته نمیدونم اینطوری صدا داره یانه !)

بالا