مشاوره خرید میکروفون برای شروع کار

شروع موضوع توسط KINGSAJJAD ‏12/1/13 در انجمن Microphone ( میکروفن ها )

تاپیک مشاوره خرید میکروفون برای شروع کار تالار Microphone ( میکروفن ها ) در persian-music.org.

1. KINGSAJJAD

KINGSAJJAD عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام من یه چندوقتیه میخوام خوانندگیو شروع کنم.امروز رفتم هرجا میکروفون خوب برا کامپیوتر بگیرم نبود به زور یه دونه a4tech گرفتم 15 تومن .ولی موندم با اینم میتونم یه رکورد خوب داشته باشم و رو بیتم بندازم؟
    هزینه کرایه استدیو و این چیزا ندارم
    باید میکروفون بخرم؟
    تمام امکاناتم همین کامپیوتره
    میکروفون ارزونش چنده؟با این نمیشه؟
    میشه کمکم کنید
    مرسی

2. Milad_Ghorbani

Milad_Ghorbani عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام . تنها حداقل برای شما خرید یک میک USB هستش . Behringer

3. KINGSAJJAD

KINGSAJJAD عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

میشه بهتر توضیح بدی؟
    قیمتش ؟اصن چطوریه کلا؟
    میشه ب تموم سوالام جواب بدی؟مرسی

4. Arian_AT

Arian_AT عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزیز فکر نمیکنم که میکروفن usb هم بتونه جواب کار شما رو بده.چون گرفتن یه صدای خوب فقط به میکروفن نیست شما باید کارت صدا داشته باشید و همچنین باید میکس و مستر بلد باشی تا بتونی در نهایت یه صدای خوب داشته باشی
    من یادمه 7 سال پیش مثل شما میخواستم یه صدا ضبط کنم و هر میکروفنی گرفتم یکی از یکی بدتر بود چون واقعا مشکل از میکروفن نبود از خیلی چیزای دیگه بود که تو این 7 سال یاد گرفتم که اگه بخواید یک شب همه چیز رو یاد بگیرید باید بگم نمیشه... مثل این میمونه که بخواید یه روزه کل مطالب این سایت رو بخونید ...

شما اگه بتونی با همون میکروفن ضبط کنی و با اکولایزر و خیلی چیز های دیگه که بستگی به سواد شما در میکس داره... میتونی یه record خیلی معمولی داشته باشی
    اگه بخواید حرفه ای تر این کار رو انجام بدید میتونید از بخش میکس و مسترینگ کمک بگیرید و کارتون رو بهتر کنید

5. Milad_Ghorbani

Milad_Ghorbani عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بله . اما قبلش شما لطف کن عنوان تاپیکت رو درست کن چون اصلا ربطی به محتواش نداره !!

شما اگه فقط رکورد وکال دارین میتونید این میک یو اس بی رو تهیه کنید و به کامپیوتر وصل کنید و رکورد کنید .

Behringer C-1U (USB)

- - - - - - - - - -

با حرفتون موافقم اما توجه داشته باشید که ایشون مشکل هزینه دارن !

میکس و مستر نیازمند داشتن دانش + سخت افزار خوب هست که همه اینها نیازمند هزینه بیشتر هستند

من در ابتدا عرض کردم که میک یو اس بی تنها حداقلی هست که ایشون میتونن تهیه کنن و حداکثر هم که انتها نداره !

6. Arian_AT

Arian_AT عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ایشون فرمودن که با میکروفن خریدن مشکلشون حل میشه که من گفتم تا جایی که بشه و از دستم بر میاد کمکشون کنم
    از شما هم سپاس گزارم که به این موضوع اشاره داشتید که هزینه بالایی داره خریدن یه میک تقریبا حرفه ای . ولی به این موضوع دقت کنید که اگر این دوست ما سواد کافی برای میکس و خیلی چیزهای دیگه نداشته باشن فکر میکنن که با خریدن این میکروفن تمام مشکلاتشون حل میشه و در نهایت به اون چیزی که میخوان نمیرسن
    چون کلا هم از این هنر زده میشن هم اینکه پولشون رو دور ریختن
    باز هم ممنون

7. Milad_Ghorbani

Milad_Ghorbani عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بله اما سواد کافی برای میکس و مستر یکبار به ایشون وحی نمیشه بلکه ایشون از راه آزمون و خطا یا کلاس رفتن این مهارت رو کسب می کنن . بعد از کسب کردن این مهارت حالا فقط داشتن دانش جوابگو نیست و ایشون به سخت افزار هم نیاز خواهند داشت . که باز هم هزینه مشکل ساز خواهد شد ( البته کلاس هم که هزینه خودش را دارد )
    در ضمن اگر بخوایم اصولی حساب کنیم ایشون برای افزایش کیفیت رکورد نیازمند یک محیط ایزوله هم هستند !

8. Arian_AT

Arian_AT عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    شما اگه توجه کنید منم همین چیزارو گفتما... فقط کمی عامیانه تر چون ایشون فکر نکنم بدونه اتاق ایزوله چیه.اینطوری بخوایم بگیم خوب مانیتورینگ و کمپروسر و اکولایزر هم باید داشته باشیم
    و تاکید هم کردم که یه شب نمیشه حرفه ای شد.به نظر شما یه کم به تازه کارها ماهیگیری یاد بدیم بهتر نیست تا اینکه ماهی دستشون بدیم؟؟؟
    متشکرم

9. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    لطفا قبل از ارسال تاپیک جدید در سایت جستجو کنید و برای انتخاب عنوان تاپیک محتوای موضوع رو بیان کنید.
    چنین موضوعاتی قبلا بارها در سایت مطرح شده.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  10. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    دوست عزیزم . به نظرم شما نه به میکروفون احتیاج داری و نه به رنت استودیو.
    شما باید قبل از هرکاری دانش انجام اون کار رو داشته باشی اگه نداری میتونی یاد بگیری.
    هزینه خرید یک میکروفون که من اسم میکروفون مناسب رو روی اون بگذارم حداقل 1.5 میلیون تومن با شرایط روز بازار هست.
    بعد از خرید هم به خیلی فاکتورهای دیگه نیاز داری که حداقل 2-3 میلیون خرج بر میداره. این در شراطی هست که هزینه یک دوره کلاس خوب تئوری نهایتا شاید 300 تومن هزینه بر داره ولی شما رو برای خوندن و یا هزاران کار دیگه اماده تر میکنه.

اگه منطقی نگاه کنی متوجه میشی که بهترین راه همینه. همه کسانی هم که وارد این کار شدند از روز اول استودیو نداشتند و صرفا فقط تعلیم میدیدن. بعد از یه مدت که اموزش رو دیدی خودت متوجه میشی که چه وقتی مناسب خوندن و... هست.
    هرچند که اصلا برای خوندن خرید میکروفون و دردسرهای و... رو توصیه نمیکنم. و بهترین کار حتی بعد از اموزش هم رنت استودیو هست. چون یک نفر اپراتور با تجربه تمام تجهیزات رو خریده و شما برای چند ساعت با یک مبلغ توافقی میتونین از همه تجهیزات استودیو استفاده کنین. این در حالیه که ممکنه یک استودیو تجهیزاتی بالغ بر چندین ملیون تومن داشته باشه و اگه دقیقتر نگاه کنید متوجه میشید که کیفیت و دقت و کوالیتی کار هم نسبت به استودیوی خونگی بالاتر هست

موفق باشی.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/1/13
  11. KINGSAJJAD

KINGSAJJAD عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببخشید میکروفونه خوبه؟تا 100 تومن چی خوبه؟

12. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    من اصلا نمیدونم چی گرفتید که بگم خوبه یا بده مطمئنا هیچ چیزی بد نیست.
    پست بالا رو دوباره با دقت بخونید

13. KINGSAJJAD

KINGSAJJAD عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    برادر منظورم همین behringer هست خوبه؟ نمونه کارشو دارین؟

بارگذاری...