آخرین ارسال‌ها

مشاوره خرید سیم گیتار الکتریک

16/2/14
114
سلام
پیدا کردن کرن سیم اصل مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه هست مگر اینکه یک فرد مطئمن بشناسید که سیم ها را از خارج خودش اورده باشد و بفروشد در حال حاظر تنها برندی که در بازار رویش ادعای اصل بودن می شه برند داداریو هست ولی شخصا چند باری که داداریو خریدم چنان ازش راضی نبودم
برای ریگلاژ هم اگر تا به حال سیم های گیتارتان را عوض نکرده اید به احتمال زیاد سیم روی گیتارتان 8 هست که ارنی بال های super slinky از 9 شروع می شن و روی ریگلاژ تاثیر زیادی نمی زارن (اگر فقط سیم دوم را می خواهید عوض کنید تاثیری نمیزاره)ولی اگر خیلی حساس هستید بهتره ارنی extra slinky بگیرید که سیم اولش 8 هست و هیچ تغییری در رگلاژ(اگر سیم اولتان 8 بوده ) به وجود نمی اورد

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
اگر سایز سیم‌ها عوض بشه، "حتماً" ساز باید تنظیم بشه. اگه Bridge گیتار ثابته که فقط باید اکشن رو تنظیم کرد. اگر Tremolo هست (از هر نوعش) باز هم "حتماً و حتماً" باید Bridge رو تنظیم کرد. به این علت که Tension سیم‌ها بر اساس سایزشون تغییر پیدا میکنه. پس لطفاً همین‌جوری یه چیزی نپرونید.

سیم‌های گفیتار‌ها اصولاً از 0.009 شروع میشه. ولی‌ هستند ساز‌هایی‌ که از همون اول سیم‌های 0.010 روشون بسته شده.

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,239
27
تهران
در کل با عوض کردن یک سیم هم حتی نیاز به تنظیم هست ...
من سیم های super slinky و daddario رو همیشه پیشنهاد میکنم ولی چند وقت پیش یک اتفاقی رو تجربه کردم که بگم اینجا هم بد نیست.
توی یک پک داداریو با چیزی مواجه شدم که به خیلی موضوعات شک کردم.
داخل پک 2 تا سیم B یا سیم 2 بود و سیم E یا سیم 1 اصلا وجود نداشت !
تقلبی بودن سیم به کنار ولی دیگه همچین اشتباهی جای جبران نداره. وقتی هم رفتم به فروشنده گفتم ازم پس گرفت یکی دیگه داد ولی نگرفتم و پولمو پس گرفتم در نتیجه یکی از ساز هام الان سیم نداره.

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
سیم‌های D`Addario اصل یه کد روشون چاپ شده و یه آدرس اینترنتی که میتونی‌ بری توش و اون کد رو وارد کنی‌. شما‌ها چی‌ می‌خرین اینجا؟ سیم ماهیگیری؟ :biggrin:

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,239
27
تهران
سیم‌های D`Addario اصل یه کد روشون چاپ شده و یه آدرس اینترنتی که میتونی‌ بری توش و اون کد رو وارد کنی‌. شما‌ها چی‌ می‌خرین اینجا؟ سیم ماهیگیری؟ :biggrin:
بودن اون کد که کاری نداره !
مرحمت میکنن از روی نمونه اصل کپی پیست میکنن !
والا من سیم همیشه از یکی از دوستان که برادرشون در رفت و آمد هست میگیرم اینبار چاره ای نبود باید میگرفتم که نتیجشم شد این !
وقتی نمونه فندر میزنن که با اصل زیاد قابل تشخیص نیست شما دنبال کد هستی ؟ :biggrin:

16/2/14
114
من اشتباه گفتم و معذرت خواهی می کنم :frown:
البته خودم هیچ وقت برای یک سیم ریگلاژ گیتارمو دست کاری نکردم و تغییری هم حس نمی کردم ولی خوب ظاهرا کارم اشتباه بوده
در مورد سایز سیم هم کاملا حق با شما است

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
نه سعید. همونطور که خودت روی سیمهایی که برادر دوستت میاره دیدی، این کد رو نمیشه کپی کرد. Fender رو هم کسانیکه اصلش رو ندیدن مشکل پیدا می‌کنن. کسیکه اصل داشته قبلاً، عمراً سرش کلاه بره. مگر اینکه طرف Fender رو خریده باشه و هیچوقت دستش نگرفته باشه.

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,239
27
تهران
نه سعید. همونطور که خودت روی سیمهایی که برادر دوستت میاره دیدی، این کد رو نمیشه کپی کرد. Fender رو هم کسانیکه اصلش رو ندیدن مشکل پیدا می‌کنن. کسیکه اصل داشته قبلاً، عمراً سرش کلاه بره. مگر اینکه طرف Fender رو خریده باشه و هیچوقت دستش نگرفته باشه.
Q-CODE رو میگی دیگه آقا فرشاد درسته ؟
همین الان نمونه اش جلوم هست که عین اصلش رو زدن.
این یه نمونه اینترنتی خواستید از اینی که جلوم هست هم عکس بفرستم شما هم یه تست بکنید شاید من اشتباه وارد میکنم.
DAddario4x.jpg
این سایتش برای راحتی شما :
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

در مورد فندر هم بیایید خصوصی ... کلا بیایید خصوصی صحبت کنیم.
ممنون.

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
بابا اینا دیگه کین؟ ولی‌ اگه اشتباه نکنم، وقتی‌ کد رو یکبار وارد کنی‌، برای بار دوم قبول نمیکنه. در نتیجه اگه بتونی‌ همون زمان خرید تست کنی‌، دیگه فروشنده (در این مورد شارلاتان) نمیتونه بندازه به آدم.

بزن دادا. خصوصی هم بزن. ما که گردنمون از مو هم باریکتره :biggrin:

29/3/17
6
29
سلام دوستان
من بلک متال و دووم متال کار میکنم
چه سیمی پیشنهاد میدین
ریتم و سرعتی در یک سیم بیشتر کار میکنم.سلو هام سیم های پایین نیستم.4 سیم بالا هستند
الان هم بندر ترکمن هستم بعد میرم استارا
ممنون
الان بگید که تا اینجا هستم بگیرم
کرمان همه گرون فروشن

22/1/19
1
23
سلام بچه ها من گیتار الکتریک دارم برای اینکه ی سیم خوب بگیرم کمکم میکنید

29/3/17
6
29
سلام دوستان
من گیتارم ltd mh 401 fr هسته و فلیوید
سیم دانلوپ 9 46 راضی نبودم الان میخام یه سیم دگه بگیرم با گیج بالا.برای این سیم یک فنر به پشت اضافه کردم
سبکم بلک متاله و ویبره و بند هیچ استفاده ای ندارم و پشیمونم چرا فیکس بریج نخریدم
بهرحال راهنمایی کنید برای خرید سیم
من بلک سرعتی کارمیکنم سرعتم 200 دولاچنگ
و دووم و dsbm هم کار میکنم

چه سیمی بگیرم چه گیجی و چه برندی
کوکمم استاندارده
عمده کارم سرعتی و ریتمه
به بند و ویبره و دسته ترمولو علاقه ای ندارم
فقط black metal.doom metal.dsbm

مرسی دوستان

بالا