آخرین ارسال‌ها

مشاوره خرید سیم گیتار الکتریک

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
بله. dadario nyxl هست 2 هفته هست خریدم.
سیم گیتار به این زودی نباید رنگ عوض کنه اگه اصل باشه. حتی در مناطقی که شرجی هستند. ایالات مریلند که من زندگی می‌کردم، بسیار شرجیه (بعضی‌ اوقات به ۹۰ درصد هم میرسه). "هیچوقت" این اتفاق نیفتاده برام. نه ظرف دو هفته، که حتی دو سه سال (قبلاً عرض کردم که من سیم گیتار رو تا حد امکان روی گیتار نگاه میدارم). هیچوقت این اتفاق برای سیم هام نیفتاده. متأسفانه از نظر من این سیم‌ها تقلیبی هستند.

8/10/15
148
29
همه جا
سیم گیتار به این زودی نباید رنگ عوض کنه اگه اصل باشه. حتی در مناطقی که شرجی هستند. ایالات مریلند که من زندگی می‌کردم، بسیار شرجیه (بعضی‌ اوقات به ۹۰ درصد هم میرسه). "هیچوقت" این اتفاق نیفتاده برام. نه ظرف دو هفته، که حتی دو سه سال (قبلاً عرض کردم که من سیم گیتار رو تا حد امکان روی گیتار نگاه میدارم). هیچوقت این اتفاق برای سیم هام نیفتاده. متأسفانه از نظر من این سیم‌ها تقلیبی هستند.
حق با شماست. سیم های بازار اصل نیستند و کاری هم نمیشه کرد. این داداریو که همیشه میخرم این اتفاق براش میفته بعد از 10 ساعت تمرین حدود 2 روز !
شما که ایران هستید هم اکنون چه سیم هایی استفاده میکنید که قابل اطمینان باشه تو این بازار اشفته؟

30/9/11
79
mash
من این موضوع رو در خود فن داداریو اطلاع دادم گفتن به دلیل بالا بودن تعرق دست چپ هست که زود سیم ها رنگ عوض میکنند و اگر تعرق دست نوازنده بالا باشه حتی موجب تغییر رنگ فرتبورد هم میشه.

آخرین ویرایش:

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
حق با شماست. سیم های بازار اصل نیستند و کاری هم نمیشه کرد. این داداریو که همیشه میخرم این اتفاق براش میفته بعد از 10 ساعت تمرین حدود 2 روز !
شما که ایران هستید هم اکنون چه سیم هایی استفاده میکنید که قابل اطمینان باشه تو این بازار اشفته؟
من خودم سیم از آمریکا می‌خرم میارم. پیغام زدم براتون.
من این موضوع رو در خود فن داداریو اطلاع دادم گفتن به دلیل بالا بودن تعرق دست چپ هست که زود سیم ها رنگ عوض میکنند و اگر تعرق دست نوازنده بالا باشه حتی موجب تغییر رنگ فرتبورد هم میشه.
شوخی‌ فرمودند با شما. با عرض شرمندگی، حرف از این مسخره تر نشنیده بودم که تعریق دست اون هم سر انگشت‌ها اونقدر روی "رنگ" سیم تاثیر بگذاره. مگه از سر انگشت‌های شما به اندازه قطر شلنگ، عرق میزنه بیرون؟ آقا تقلبیه دیگه. سیم مفتول مسی رو رنگ کردن به شما به اسم اصل فروختند.

30/9/11
79
mash
من خودم سیم از آمریکا می‌خرم میارم. پیغام زدم براتون.

شوخی‌ فرمودند با شما. با عرض شرمندگی، حرف از این مسخره تر نشنیده بودم که تعریق دست اون هم سر انگشت‌ها اونقدر روی "رنگ" سیم تاثیر بگذاره. مگه از سر انگشت‌های شما به اندازه قطر شلنگ، عرق میزنه بیرون؟ آقا تقلبیه دیگه. سیم مفتول مسی رو رنگ کردن به شما به اسم اصل فروختند.
شما اصلا پک، کیفیت پلاستیکی که سیم داخل شد بود و طریقه پکیج کردن nyxl که من دارم رو ببینید اصلا نمیشه گفت تقلبیه فکر کنم نصف هزینه ـش فقط برای پکیج ـش هست، سیم پیچ هاش کاملا منظم بود حتی حلقه هاشم شکل جدید خود داداریو هست، اطلا صرف نداره جای دیگه بزننش. با این تفاسیر خود داداریو داره مفتول رنگ شده میده به ملت!

آخرین ویرایش:
29/10/15
2
سلام مجدد با تشکر برای جوابتون
من چطور میتونم گیج سیم های فعلی گیتارم رو پیدا کنم؟اصلا میتونم؟
ممنون

31/12/15
1
31
سلام دوستان خسته نباشید کور شدم همه پست های این بخش رو خوندم در آخر ی راهنمایی کلی کنید .
من که تازه میخوام با گیتار الکتریک شروع ب کار کنم . سبک هارو هم برسی کردم بلوز رو دوست داشتم . چه سایز سیمی مناسب تر هستش برای این سبک . گیتارم آبیاز GRGM21GB BKN

7/5/14
11
31
با سلام
سیم یک گیتارم امروز بر اثر اتفاق پاره شد، سیم گیتارم مارک ارنی بال مدل Super Slinky 9-42
ضخامت سیم‌ها: 009 .011 .016 .024 .032 .042
تازه کارم حدود یکساله شروع به یادگیری کردم،سوالی که داشتم اینه که برای سخت تمرین کردن این سیم مناسبه یا نه چون با سیم دیگه ای کار نکردم گیتارم آیبانز s420 هستش .

با سلام
سیم یک گیتارم امروز بر اثر اتفاق پاره شد، سیم گیتارم مارک ارنی بال مدل Super Slinky 9-42
ضخامت سیم‌ها: 009 .011 .016 .024 .032 .042
تازه کارم حدود یکساله شروع به یادگیری کردم،سوالی که داشتم اینه که برای سخت تمرین کردن این سیم مناسبه یا نه چون با سیم دیگه ای کار نکردم گیتارم آیبانز s420 هستش .
سیم بسیار مناسبیه.
البته سیم های دیگه هم برای تمرین معمولا ایرادی ایجاد نمیکنن. هر سیمی ویژگی های خودش رو داره که معمولا با امتحان نوازنده ها به مدل و سایز مورد نظرشون میرسن.

7/5/14
11
31
سیم بسیار مناسبیه.
البته سیم های دیگه هم برای تمرین معمولا ایرادی ایجاد نمیکنن. هر سیمی ویژگی های خودش رو داره که معمولا با امتحان نوازنده ها به مدل و سایز مورد نظرشون میرسن.
ممنون از پاسختان
سوال دیگه ای که داشتم اینه که سایز سیم هارو نوشتم و اگه بخوام همین سایز سیم رو انتخاب ولی از یک برند دیگه لازمه گیتار رگلاژ بشه یا نه؟

ممنون از پاسختان
سوال دیگه ای که داشتم اینه که سایز سیم هارو نوشتم و اگه بخوام همین سایز سیم رو انتخاب ولی از یک برند دیگه لازمه گیتار رگلاژ بشه یا نه؟
سایزتون به طور استاندارد همون 09 حساب میشه. نیازی به نوشتن همشون نبود. (فقط توی مدل های هیبرید این ترتیب به هم میریزه)
اگر از برندی دیگه 09 ببندید مشکلی پیش نمیاد. تا وقتی سایز عوض نشده مشکلی پیش نمیاد معمولا.

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
در ادامه صحبتهای Old Shank این رو هم من اضافه کنم که سیم گیتار در صورتیکه سایزش یکی‌ باشه، نیازی نیست گیتار رو تنظیم کرد. تنظیم گیتار به چند دلیل اتفاق میفته.

۱ - دسته تاب برداشته باشه (که این اصلا موضوع بحث ما نیست).

۲ - سایز سیم عوض بشه. اینهم به این علت هستش که فشار Tension (نیروی کششی سیم ها) سیم‌ها عوض میشه.

۳ - کوک ساز Drop بشه. وقتی‌ سیم‌ها Drop کوک میشن، Tension شون هم میاد پایین.

۴ - آلیاژ سیم‌ها هم میتونه Tension سیم‌ها رو تغییر بده. البته این تغییر اونقدری نیست که نیاز آنچنانی به تنظیم Bridge بشه.

15/4/16
7
23
سلام. آقا من یه iBanez grg170 dx دارم.
بعد سیماشو عوض کردم یادم نیست چه قطری انداختم. الان بریجش با یه زاویه 45 درجه ای شیب پیدا کرده!
مشکل چیه؟ میتونه از این باشه که قطر مناسبی رو انتخاب نکردم؟

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
سلام. آقا من یه iBanez grg170 dx دارم.
بعد سیماشو عوض کردم یادم نیست چه قطری انداختم. الان بریجش با یه زاویه 45 درجه ای شیب پیدا کرده!
مشکل چیه؟ میتونه از این باشه که قطر مناسبی رو انتخاب نکردم؟
دقیقاً همین مشکل پیش اومده. سیم‌های جدید نسبت به سیم‌های قدیمی‌ Tension بیشتری دارند و فنر‌های نگهدارنده Bridge باید با Tension جدید تنظیم بشن.

15/6/16
36
32
سلام دوستان
من همیشه برای گیتارم از سیم ارنی بال Super slinky 2223 استفاده می کردم و واقعا همیشه هم راضی بودم.الان بعد از حدود 1 سال میخوام سیم های گیتارو عوض کنم.میخواستم ببینم همچنان به ارنی بال وفادار بمونیم بهتره یا برندهای دیگه رو هم تست کنم؟کیفیت سیم های داداریو چطوره؟

سلام دوستان
من همیشه برای گیتارم از سیم ارنی بال Super slinky 2223 استفاده می کردم و واقعا همیشه هم راضی بودم.الان بعد از حدود 1 سال میخوام سیم های گیتارو عوض کنم.میخواستم ببینم همچنان به ارنی بال وفادار بمونیم بهتره یا برندهای دیگه رو هم تست کنم؟کیفیت سیم های داداریو چطوره؟
سیمهای خوبی هستن. من 5 سالی هست ازشون استفاده میکنم!
اگر پول داشتی سری m steel و cobalt رو هم تست بکن سیم های خوبی هستن.(کبالت خیلی شبیه مدل خودته یکم فقط گرمتره! و یه چیزایی رو بهتر نشون میده توش)
داداریو سیم های خوبی دارن اگر اصل پیدا بکنید. من چند باری سیم داداریو گرفتم 1 بار خیلی خوب جواب داد باقی دفعات تقلبی گیرم اومد! (شاید از جاهای بدی گرفتم اما تمام تلاشم رو کردم که اصل بخرم دیگه نمیدونم!)
سیمای دانلوپ هم بد نیستن توی سایز های بالا دیدم یکی استفاده کرده بود خیلی خوب بود.
اما برای ساز های معمولی سیمهای ارنی بال و فندر رو من همیشه استفاده میکنم مگر این که چیز خاصی نیاز شه!

2/2/16
2
31
سلام خدمت دوستان عزیز
من یه grg 170 dx دارم، امروز سیم B پاره شد.
بنظرتون بهترین سیمی که میتونم بگیرم چی هست؟ بیشتر سلو کار میکنم، نه حرفه ایم و نه خیلی تاژه کار. سیمی میخوام که هم گیتار نیاز به ریگلاژ نداشته باشه و هم بتونم از اصل بودنش اطمینان پیدا کنم. یعنی چه سیم هایی الان تو بازار هست که مطمئن تر از بقیه هست برای اصل بودن.
ممنون از راهنماییتون

بالا