مشاوره جهت خرید و یادگیری گیتار

شروع موضوع توسط hesamgool ‏3/7/11 در انجمن گیتار

تاپیک مشاوره جهت خرید و یادگیری گیتار تالار گیتار در persian-music.org.

1. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به تمامی دوستان...!:smile (70):
    چندتا راهنمایی از دوستان عزیزم میخوام...!
    بنده 4سال پیش قصد رفتن به کلاس یادگیری گیتار داشتم و حتی گیتار هم خریدم...این گیتاری که من خریدم و تا حالا م از کاورش در نیومده شاید چند باری گرفتم دستمو سر خودمو باهاش درد اوردم....

مدلش اینه!:smile (61):
    pao chia BC-390/YW
    for profeshional

اون موقع 120 تومن پول این رو دادم!چند روز پیش تصمیم گرفتم برم و شروع کنم به یاد گیری با توجه به این که عملا من گیتار رو برای این میخوام یاد بگیرم که یه وقت میریم بیرون یا تو مجلسی جایی بتونم بنوازمش باهاش بخونم چون اکثر پسر خاله هام و فامیلا تو نواختن گیتار ماهر هستن...
    البته واقعا موسیقی رو دوست دارم...
    خدارو چه دیدی شاید البوم هم دادم...! :smile (93):

سوال هام اینه که:
    1.این مدل گیتاری که خریدم قبلا چجوری هست جواب کار منو میده؟؟؟
    2.بین قیمت 200 تا 300 هزار تومان چه گیتاری میتونم بخرم؟؟؟
    3.با توجه به این که گیتار رو برای زدن و خوندن میخوام باید چه سبکی برم یاد بگیرم و چه نوع سبکی گیتار بخرم...فکر میکنم اگوستیک باشه؟؟؟
    4.بنده شرق تهران هستم {تهران نو} تو شرق یه اموزشگاه خوب که یه استاد خوب و نام دار توش باشه و بتونه به خوبی رام بندازه و امتهان خودشو پس داده باشه هم ممنون میشم بهم معرفی کنید...!
    با تشکر سمیمانه از تمامی دوستانی که راهنماییم میکنن...:smile (2):

2. magnetic

magnetic عضو سایت

امتیازات:
    +122 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    من یه پیشنهاد دوستانه واستون دارم اونم اینه که بیخیال این کار بشین چون اونایی که میمیرن واسه گیتار زدن خیلیهاشون جا میزنن دیگه اگه علت پسرخاله های آدم باشه به نظر غیر ممکن میاد که پروزه بتونه به جاهای خوبی برسه............
    ولی با این حال خوددانی!
    دوستان راهنماییتون میکنن حتما

3. satch

satch عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست من یه یا علی بگو کارو از فردا شروع کن.هیچ وقت دیر نیست
    بیشتر از اینی که به استاد یا اموزشگاه وسواسی باشی به وقت و تمرین خودت وسواس نشون بده.
    حرف آخر - فقط اراده

4. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگه هدفت موسیقیه راه بیفت .فردا دیر است. راه هم خیلی سخت و ناجوره .پیه آدم می سوزه تا یه آهنگ ساده رو یاد بگیری. همش خواستن خودته
    اگه هم هدفت چیز دیگست که به خودت مربوطه. ولی راه موسیقی و سختیاش خیلی شیرینه.

5. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با تشکر از شما 3 دوست گلم...
    ولی بنده یکمی خواستم شوخی هم بکنم...
    بنده دیوونه موسیقی هستم...4سال پیش هنرستان صدا و سیما تو سعادت اباد قبول شدم و حتی چند بار هم باهام تماس گرفتن که نمونه کار بیار بیا و...ولی چون بحث هزینه بود و مسیر بسیار طولانی تاچارن مجبور به انصراف شدم...
    حتی چندین بار بهم پیشنهاد فیت شد با چندتا از خواننده ها و رپر های بنام ولی اون هم واسه هزینه و ...رد کردم
    شک ندارم که اینبار اگر برم دنبال این کار ولش نمیکنم...چون اینبار تصمیم جدی گرفتم!
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    ولی کاشکی سوالامم جواب میدادین...
    ممنون میشم جواب سوالامم بدین...!

6. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظرم مهم ترين عامل موفقيت تو موسيقي اول علاقس و بعد تمرين و تمرين و تمرين. ببين اگه جفتشو باهم داري شروع كن كه دير نيست. اول راه واقعا سختت ميشه، مخصوصا دو هفته اول تو گيتار. حتي روزهاي اول ممكنه به خاطر درد نوك انگشتو خستگيو هزار تا چيز ديگه زده بشي ولي اين علاقس كه نگهت ميداره، كه اينطور كه خودت ميگي داري. ديگه حداقل روزي نيم ساعت يك ساعت هم بايد تمرين بكني. ضمنا اينم بدون كه خيليا قبل شروع يه تصورات ديگه اي نسبت به ساز دارن كه وقتي شروع ميكنن ميبينن كاملا اشتباه بوده، حالا اگه فك ميكني گيتار اون چيزيه كه واقعا ميخواي پس يا علي.
    در مورد گيتارت هم اطلاعات دقيق ندارم ولي تا اونجا كه ميدونم پائو چيا مارك بدي نيست و فك نكنم خيلي غير استاندارد باشه تو اين قيمت، هرچند تو اين رنج قيمت از گيتار انتظار زيادي نميره. به نظرم فعلا با همين شروع كن اگه ديدي تصميمت واقعا جديه بيا تو تاپيك خريد گيتار دوستان براي خريد يه گيتار خوب راهنماييت ميكنن.
    در مورد سبك هم كه پرسيدي با اين تفاسير كه فقط واسه خوندن ميخواي ميشه پاپ، هر چند كه اين سبك برا گيتار دقيقا وجود خارجي نداره! حالا فعلا بايد با همين گيتار كار كني بعدا خودت ميفهمي چي به چيه. البته فعلا زوده در مورد انتخاب سبك فك كني چون براي هر سبكي بايد اول هم تئوري پايه ياد بگيري هم اصول اوليه گيتار رو.
    موفق باشيد.

7. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    داداشی دستت درد نکنه خیلی خوب راهنماییم کردی....از دوستان دیگه هم ممنون میشم راهنماییم کنند...
    به صورت کلی من دنبال یک اموزشگگاه خوب و یک سبک خوب هستم...دقیقا نمیدونم باید چه سبکی رو دنبال کنم...ممنون میشم بازم راهنماییم کنید!:smile (61):

8. magnetic

magnetic عضو سایت

امتیازات:
    +122 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ایول خوشحالم که انقد علاقه مندی:smile (70):
    در مورد آموزشگاه که من تهران نیستم ولی یه کاریو پیشنهاد میدم انجام بدی... اوایل مهم نیس با چه استادی کلاس میگیری چون اصول پایه یکین و همه میتونن تدریس کنن ولی بعدا که حرفه ای تر میشی باید یه استاد درجه یک پیدا کنی تا ریزه کاریارو بت یاد بده و به اوج برسونتت.واسه همین اگه بری کار چنتارو ببینی و با هرکدوم که خودت راحت تری کلاس بگیری بهتره!!! سختی کارو واست میشکنه رفتار خوب استاد...
    اما در مورد سبک!توضیحات استاد خوبمو واست مینویسم:
    فکن توی جشن تولدی گیتارو میدن دستت میگن یه چیزی بزن آقا حسام برمیگرده میگه با عرض معزت من سبکم کلاسیکه و قطعه هایی که میزنم مناسب جینگولک بازیای تولد نیس!
    یه بار دیگه یه جایی نشستی دلت میخاد یه قطعه ای که مناسب اون حسته رو بزنی ولی جز آهنگای پیرهن صورتی دل منو بردی چیزی بلد نیستی بازم حالت گرفته میشه
    پس یه گیتاریست باید بتونه همه چی بزنه همه چی بلد باشه اینجوری هم دامنه اطلاعاتش زیاد میشه هم خودشو بقیه بیشتر لذت میبرن در واقع نباید تمرکز کنی روی یادگیری فقط یه سبک البته تا اوایل کار.بعدها که همه چیو خوب لمس کردی یه سبکو بیشتر روش عمیق میشی......

9. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دمت گرم داداشی...
    ولی به نظر خودم سبک پاپ یا همون اگوستیک فکر میکنم برای من بهتر باشه با توجه به این که من میخوام اصولی و با نوت خونی جلو برم....
    فکر نمیکنم سبک اگوستیک با پاپ زیاد با هم فرقی داشته باشه...!
    بازم ممنن از همگی...

10. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ورودتون رو به پرشین سینگرز تبریک میگم.
    لازمه یاد آوری کنم که سبکی تحت نام آکوستیک وجود نداره و همون پاپی که میگید بهتره.و این نام به نوعی ساز اطلاق میشه که با کمی تحقیق تو سایت کامل متوجه میشید.وباید این نکته رو خدمتتون عرض کنم که شما دنبال هر سبکی رفتی از یاد گیری نت غافل نشو چون زبان مشترک موسیقی هست.
    موفق باشی

11. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ..
    1 - گیتارتون خیلی هم خوبه و احتیاج به تعویضش ندارین. بعد از یکی دو سال خودتون اتوماتیک برای رسیدن به صدای بهتر دنبال گیتار جدیدتری خواهید بود.پس همین گیتار برای شروع خوبه و به پسر خاله ها هم سلام منو برسون.
    3 - سبکی که شما مد نظرتون هست طبق گفته دوستمون هارمونی همون پاپه . ولی اگه عکسی از گیتارتون آپ لود کنین دوستان می گن که گیتارتون آکوستیکه یا کلاسیکه.

12. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تا اونجا كه ميدونم پائو چيا گيتار آكوستيك (سيم فلزي منظورمه) توليد نميكنه و گيتاراش اسپانيشه تا اونجا كه ميدونم.
    براي استادم ميتوني مثلا اول كار چون پايه هست و ديگه كسي كه شش ماه هم ساز كار كرده ميتونه تدريسش كنه، بري پيش هر استادي كه ميشناسي ولي بعد يكي دو ماه عوضش كني با يه استاد خوب. البته خوب من خودم توصيه ميكنم از همون اول با يه استاد خوب شروع كني چون هم راهت كوتاه تره هم خيالت راحته بابت استاد و حالت اول تو شرايط خاص توصيه ميشه! در مورد سبك هم چون الان دقيقا ريزه كاريا رو نميدوني و تعريف دقيق هر سبك رو بلد نيستي ( از نظر موسيقايي منظورمه، يه موقع سوء برداشت نشه ها!) فعلا در موردش فكر نكني بهتره و نگران نباش هر سبكيو هم بخواي انتخاب كني بازم بايد يه سري مراحلو بگذروني و مشتركه بين همه سبكا. براي پيدا كردن استاد هم خيلي به تبليغات اعتماد نكن و سعي كن از هنرجو هاش پرس‌وجو كني كه بهترين منبعن براي كسب اطلاعات، البته به تجربه و سابقه استاد هم حتما خيلي توجه كن كه زمان تو موسيقي خيلي مهمه، يعني هرچي زمان بيشتري تو موسيقي باشي نسبت مستقيم داره با بيشتر حرفه‌اي بودنت.
    ديگه سخت نگير و سعي كن هر چي زود تر شروع كني كه وقت طلاس!
    موفق باشي.

13. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با تشکر از از راهنمایی شما استاد عزیز...
    به نظر شما رایج ترین سبک موجود چیه...
    مثلا گیتاری که محسن یگانه تو کنسرت هاش به کا میبره برای تک نوازی چی هست؟؟؟
    بازم ممنون
    همچنین با تشکر از شما 2 دوست عزیزم که تا اینجاش خیلی کمک کردین....
    اینم چندتا عکس از گیتارم....
    نظرتون در موردش چیه؟؟؟
    مشاوره جهت خرید و یادگیری گیتار-CaptureWiz.jpg مشاوره جهت خرید و یادگیری گیتار-CaptureWiz002.jpg مشاوره جهت خرید و یادگیری گیتار-CaptureWiz003.jpg مشاوره جهت خرید و یادگیری گیتار-CaptureWiz004.jpg

14. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ببینید اینکه عکس از گیتارتون گذاشتین فقط یه ظاهر کلی رو نشون میده.به هیچ عنوان برند و مدل نمیتونه خوب بودن ساز رو نشون بده.چون تا از سالم بودن چوب و دسته و فرتها و... اطمینان حاصل نشه نظر دادن غیر ممکنه.چرا که شما ممکنه یه برند فوق العاده مثل گودین رو داشته باشین ولی ساز در هنگام حمل و نقل و یا در اثر رطوبت آسیب دیده باشه در این موقعیت نمیشه گفت چون گودینه محشره.باید ساز توسط یه نوازنده یا یه آدم مطلع تست بشه.اما در مورد سبک: چون این تاپیک جهت مشاوره خرید ایجاد شده نمیخوام بحث رو به سبک شناسی تغییر بدیم ولی چون لازمه مختصری توضیح میدم.اولا این که در دسته بندی سبکهای مختلف گیتار به صورت آکادمیک سبکی به عنوان پاپ تدریس نمیشه و شاخه جدایی نیست.بلکه نوازنده ای که در یک کار پاپ ساز میزنه از تجارب و اطلاعاتش در یک سبک دیگه مثل کلاسیک،فلامنکو و یا جز در اون کار استفاده میکنه.ولی در عمل میبینیم که نواختن ریتم و آکوردهای یک اثر هم به نوعی یک شاخه جدا محسوب میشه و اگر استاد خوبی داشته باشین میتونه در همین زمینه هم مطالب گسترده ای رو بهتون انتقال بده.رایج بودن هم ملاک درستی برای انتخاب سبک نیست شما دنبال علاقه تون برید و با جدیت اون رو دنبال کنید چه بسا که بعد از گذشت یه مدت از نوازندگی و باز شدن دامنه اطلاعاتیتون ببینید دنبال چیز دیگه ای هستین که قطعا این مورد براتون پیش میاد.فقط باید از یه جایی شروع کنید.پس کمی مطالعه تون رو بالا ببرید تا زمان رو هم از دست ندین
    موفق باشید

15. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعا کامل و عالی بود...خیلی خیلی ممنون....!
    ولی بنده چند جا دیدم که نوشته شده بود در مطالب مختلف مثلا تیکه های گیتاری که تو موزیک های امروزیمون میبینیم اکثرا اگوستیک هستند...!
    پس در واقع سبکی به نام اگوستیک وجود نداره چون من دنبال این سبک هتسم...؟!

16. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    یادمه قدیما یه جا شنیدم گیتار فلامنکو بعد همش فکر میکردم گیتار فلامنکو چه شکلیه!!
    شما هم احتمالا دچار این سوء تفاهم شدین. منظورشون ساز آکوستیک بوده.این ساز دارای ساختمانی متفاوت و 6 سیم فلزی هست که با اون میشه هر سبکی رو نوازندگی کرد مثل جز،بلوز،راک و...

17. mojdeh

mojdeh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز.به نظرمن اگه کلازدن وخوندن رودوست داری وصدای خوبی هم داری پاپ سبک مناسب توه.اما خیلی حواستوجمع کن بروجاییکه پاپ رواصولی وهمراه بانت نویسی یادبدن متاسفانه من غرب تهرانم واستادای شرق رونمیشناسم اما استاداییکه پاپ روبدون نت یادمیدن هیچ فایده ای برای تونداره فقط بهشون وابسته میشی منظورم اینه که اگه سبک پاپواصولی وبانت یادبگیری هرجاهرنتی دیدی فقط کافیه ریتمشوبدونی خودت میتونی کارودربیاری.درموردگیتارهم بره شروع نیاز نیست خیلی آس باشه حتی شروع باچنین سازی سختترم هست.امیدوارم موفق باشی. منتظرآلبومت هستم!

18. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون دوست من...
    چند وقتی هست با یکی از دوستان به اسم ارش اریا اشنا شدم ویدئو های اموزشی رو یوتیوب قرار میده و ادم خیلی خوبی هست....با کمک های اون تا اینجا ریتم های پایه 4/4 و 4/3 و... رو یاد گرفتم چندتا از دوستان حرفه ایشونم معرفی کردند که برم پیششون یکیشون اقای اقاخانی هست که اکثرا تو ایران میشناسنش...
    در کل اینجوری که معلوم راه پر پیچو خمی در راه...ممنون از شما

19. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اگر آقای بهرام آقاخان منظورتون هست ایشون فلامنکو درس میدن و بسیار سطح بالایی هم دارند.
    پیروز باشید

20. maziiar

maziiar

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    اول ممنون از اين كه وقت ميزاريد و جواب منو ميديد
    دوم اينكه من حدود يه ماهه كه آموزش گيتار سبك پاپ رو به صورت خود آموز شروع كردم
    ميخواستم ببينم توي شهر كرمانشاه استاد خوب گيتار كيه كه من با همون شروع كنم و پيش برم و ديگه مجبور نباشم بعد يه مدت دنبال استاد ديگه اي بگردم.
    بازم از توجه و پاسختون ممنونم

بارگذاری...