مشاوره برای خرید کارت صدا.

شروع موضوع توسط masoodmadadi ‏8/3/13 در انجمن Audio interface ( کارت صدا )

تاپیک مشاوره برای خرید کارت صدا. تالار Audio interface ( کارت صدا ) در persian-music.org.

1. masoodmadadi

masoodmadadi عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    سلام دوستان عزیز.من به تازگی میخوام وارد کار آهنگسازی به صورت نرم افزاری بشم.اکثر دروس این رشته رو (هارمونی,کنترپوان,ارکستراسیونو...)گذروندم و حالا میخوام به صورت جدی تر این کارو دنبال کنم و برا خودم یه استدیوی کوچیک با امکاناتی که دارم داشته باشم.به راهنماییتون شدیدا نیازمندم.
    من یه لپ تاپ dell inspiron 5520 core i5 با رم 4GB دارم.یه کیبورد yamaha A300:smile (67):.
    قبلنام یه کارت صوتیه ESI U46Xl گرفتم که متاسفانه با لپ تاپم جور نبود و هی بلو اسکرین میشد.
    من خودم نرم افزار سونارو انتخاب کردم چون قابلیت نت نویسی هم داره,و کارت صدامم میخوام عوض کنم یه fast track c 400 AVID بگیرم.
    http://www.iransote.com/fa/studio/product/p5273-کارت-صدا-AVID-مدل-FAST-TRACK-C400
    ممنوم میشم راهنماییم کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. masoodmadadi

masoodmadadi عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    با توجه به این که fast track c400 ورودی خروجی میدی داره و کار وصل کردن کیبوردمم بهش راحت میشه,باز شما TC Electronic - Konnekt 6 رو توصیه میکنید؟علت برتری این کار صدا به جز نرخ نمونه برداریش چیه؟
    من کارت صدایی رو هم میخوام که با لپ تاپم جور باشه و باز مشکل اعصاب خورد کن بلو اسکرین رو نداشته باشم!
    خیلی ممنون از راهنمایی که میکنین.

3. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,544 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    اقای عزیز .
    اول نیاز ایشون رو چک کنید بعد آفر بدید.
    لپتاپشون پورت فایر نداره.

شما درایور جدید رو نصبک نید احتمالا مشکل خواهد شد . همین کارت صدا هم نیاز شما رو براورده میکنه و نیازی به خرید کارت c400 نیست
    همیشه برای ارتقا سعی کنید یک پله بالاتر از حد فعلی رو نگاه کنید و گرنه اون کارت شما با این کارت ام اودیو تفاوت چشمگیری نداره. چون هر دو در کلاس خیلی بالایی نیستند.

آخرین ورژن درایور
    ESI - Download

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. Ramin ava

Ramin ava عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    آقای عزیز از تبدیل فایر وایر به USB استفاده میکنند ! من هم کارمو بلدم هم اینکه نیاز مشتریمو میدونم ! من تعجب میکنم شما نوشتی کارشناس رسانه اما ظاهراً چیزی از TC-Electronic نمیدونی ! واقعاً جالبه !

من یک کلام بهت میگم ، شاید خیلیا اینجا بدشون بیاد ، ولی کارت صدای M-Audio برای بازی کردنو بچه بازیه نه کار صدا و آهنگ ! شما نگاه کن چقدر قیمت کارت صداهای M-audio پایینه ! اینا که جنسای ایرانی نیستند که ، خارجیه ! گرونیشون بی حکمت نیست ! Konnekt 6 ورودی میدی نداره ! اما کیفیت فوق العاده ایی داره ! M40 Studio Reverb از TC رو داره که دیگه زبانزد خاص و عام هستش ! عکسش رو میتونی توی سایت TC electronic ببینی ! محصول پیشنهادی خود اونا هم هست ! حالا بازم تصمیم با خودته ، ولی من نه M-Audio و نه بهرینگر اصلاً کار نمیکنم !

5. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    رامین جان با تمام احترام باید عرض کنم دقیقاً مثل فروشنده ها پیشنهاد دادید!(تو پست اولتون کاملاً مشخص هست)
    ایشون فعلاً مشتری نشدند،فقط سوال کردند،بیزینس که نمیکنیم،تو یک تالار گفتگو به دوستمون کمک میکنیم
    C400 از konnekt 6 گرونتره که!!!
    avid و m-audio اسباب بازی میزنن؟! دلتا 1010 که زمان خودش از بهترین ها بود و کلی یوزر حرفه ای داشت اسباب بازی بود حتماً !
    خوشبختانه یا متاسفانه صحبت یوزرهای حرفه ای این برند بیشتر از نظر شما سندیت داره
    بگذریم

مسعود جان کارتی که انتخاب کردید کارت مناسبی هست،کمپانیه avid هم پشت این محصول هست و همین اسم خیلی از مسائل و تضمین میکنه
    konnekt 6 نسبتاً قدیمیه،برای استفاده از لپ تاپ کارت USB خیلی انتحاب معقول تری هست

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  6. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,544 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    خوب این از کمبود اطلاعات شماست . شما هنوز نمیدونید پروتکل فایر با USB بسیار متفاوت هستند.
    متاسفانه امکان استفاده از تبدیل های فایر به USB در زمان حاضر امکان پذیر نیست بنده سعی کردم و همچنین دوستانی بودند که این تجربه رو داشتند , و متاسفانه موفق نبودند . چون کلیه پروسه استریمینگ برای کپچرینگ دیتا باید طی یک سری مراحل برای سیستم ترجمه بشود و متاسفانه این تبدیلها فاقد سطح کیفی مناسب برای این عملیات هستند.
    لینک زیر رو مطالعه کنید.
    KVR: USB to Firewire converter for soundcard ?
    اون تبدیلها برای اتصال قطعاتی به غیر از دیوایس های کپچرینگ مثل کارتهای تدوین ویا کارتهای صدا هستند و مثلا میتونیدبرای اتصال هاردهای NAS و یا اکسترنال استفاده کنید. . که در بعضی از موارد هم جوابگو نخواهند بود.
    Nope. As said, there's no way to connect a FireWire device to a USB port. It won't happen, too different protocols...
    برای یوزرهای کوچک و خونگی معمولا USB2کافی هست .ولی در سازمانهای بزرگ ( مثل صدا و سیما ) و کارهای بزرگتر معمولا از کارتهای پیشرفته تر در سر صحنه یا استودیوهای portable استفاده میکنند.

متاسفانه بعد از 2010 لپتاپ ها با پورتهای USB3 تولید شدند و پورت فایر جای خودش رو به USB3 و ethernet داده . تنها کارتهای hybrid موتو و کارتهای USB2 برای یوزر لپتاپها پیشنهاد میکنم . . همچنین یک سری از لپتاپهای ساخت AِDK که لپتاپهای سفارشی تولید میکنند ( بنده هم یک I5 از این برند رو خودم شخصا اورده بودم . ) و سری های ورک استیشن Lenovo که به سری thinkpad معروف هستند و همچنین مک بوکها دارای این پورت فایر برای اتصال کارتهای صدا و تدوین هستند . و همونطوری که میبینید دوستمون میتونند از کارتهای USB انتخاب کنند. البته باید بدونید که USB2 هم ترنسفر ریت نسبتا مناسبی رو داره به شرطی که با آگاهی بتونید اونو ست کنید.
    متاسفانه تا چند وقت پیش خشابهای اکسپرس روی لپتاپهای وایو و یا حتی DELL بود یا قبل تر از اون خشابهای PCMCIA بودند و کارتهای indigo dj ساخت ECho رو استفاده میکردیم ولی این خشابها هم دیگه برداشته شده . تنها راه استفاده از برای ضبط portable یا سر صحنه استفاده از یک سیستم portable ویک لپتاپ هست.

خیلی ممنونم که در مورد رشته تخصصی من هم نظر دادید من چه چیزی رو باید از TC میدونستم که نمیدونم ؟
    متاسفانه شما خودتون آپدیت نیستید و تصور میکنید بقیه هم مثل خود شما هستند. با دیدن این سلسله مطالبی که شما پخش کردید هرکسی هم متوجه میشه که شما برای جلب توجه پست مینویسید. اینجا جای این کارا نیست. قبل از ارسال پست کمی فکر کنید.

- - - - - - - - - -

من جای شما بودم کارت audio express موتو رو میگرفتم . هم ورودی midi داره و هم آپشن بهتری خواهد بود و نیاز یک یوزر خانگی با ورودیهای رایج رو برآورده میکنه . ضمن اینکه آپگرید معقولانه تری نسب به C400 خواهد بود.
    به نظر من c400 حدود 10 تا 20 درصد بهتر از کارت فعلی شما خواهد بود ( این تفاوت فقط برای کوالیتی هست و در اینجا تعداد ورودیها و همچنین DSP انبرد اون رو فاکتور گرفتم )
    به غیر از این کارت میتونید از scarlett2i4 هم استفاده کنید که پری های بهتری رو داره و midi رو هم دارید.
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. masoodmadadi

masoodmadadi عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    علی جان من ورژن جدید درایور کارت صدامم وصل کردم ولی باز جواب نداد.فقط رو لپ تاپ های قدیمی و پی سی جواب میده.
    دوستان خواهشا اختلافارو بزارید کنار به یه جمع بندی برسیم,اگه امکانش هست قیمتارم بزارید که ببینیم آخرش کدومو باید انتخاب کنیم با توجه به اینکه بودجه ی منم محدوده!!
    بازم میگم خیلی گلید که وقت میزاریدو پیشنهاد میدید.
    علی جان با توجه به حرفاتون c400 هم از موتو ارزونتره هم یو اس بی 2 داره که احتمالا کار منو راه بندازه,نظرت چیه؟

8. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,544 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    این بلو اسکرینها معمولا برای کارتهای USB پیش میاد ولی با آپدیت درایورها رفع میشه
    سری scarlett هم همین موضوع رو داشتند که درایورهای جدید مشکلشون رو حل میکرد . شما ویندوز 7 + درایور دانلود شده رو نصب کنید و امتحان کنید اگر باز هم مشکل برقرار بود ایراد از کارت شماست.

قیمت :

audio express حدودا 2100
    توضیح : بین یک تا دو میلیون هم کارتهای دیگری هستند ولی من پیشنهاد نمیکنم چون واقعا تفاوتی با کارت فعلی شما ندارند . ولی این کارت یک برتری نسبت به کارتهای هم رده خودش داره و اون استفاده از پورتهای فایر و usb هست که در کنار هم روی این محصول عرضه شده . این تکنولوژی تقریبا انحصارا در اختیار موتو هست به جز چند کارت تقریبا گرون قیمت که کاربردشون هم متفاوت هست من در کارتهای کوچک و موبایلی کارتی رو ندیدم که 2 پورت fire و usb رو در قالب یک محصول به بازار ارائه بده.متاسفانه چون فقط امکان استفاده از USB رو دارید انتخابهای زیادی جز چند مورد برگزیده بیشتر نخواهید داشت.

Digidesign Mbox3 حدودا 1500
    این کارت هم انتخاب بدی نمیتونه باشه ضمن اینکه میتونید از پروتولز استفاده کنید ولی من نظرم روی موتو audio express هست .

موفق باشی.

9. Ramin ava

Ramin ava عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    من همونجور که عرض کردم خدمت دوستمون و شما هم لطف کردین و پاکش کردین ( که نمیدونم به چه دلیل ! من نه بابام رئیس کمپانی TC هستش نه وارد کننده شم که تبلیغ باشه ! از طرفی من قیمت هم نداده بودم ! ) گفتم که من اطلاعی از قیمت های بهرینگر و M-Audio ندارم ! چون هنوزم میگم اسباب بازیه ! در رابطه با دلتا 1010 : تو زمان دلتا 1010 چند تا برند حرفه ایی تو ایران وجود داشت و اختلاف قیمت ها چقدر بود ؟ وقتی تو خونه شما گرسنه باشی و قاشق نباشه و فقط ملاقه تو خونه باشه ، مجبوری با ملاقه برنج بخوری ! غیر از اینه ؟ دلتا 1010 فقط اپیدمی شد ! چون کارهای زیبایی باهاش انجام شد همه فکر میکنند پروداکت حرفه ایی بود !
    والا من تو پستم حرفی از Avid نمیبینم ! من گفتم Avid اسباب بازیه ؟ من که چیزی نمیبینم !!!!

من Konnekt 24D رو بدون هیچ مشکلی با تبدیل وصل کردم به لپ تاپ سونی ! توجه کنید : بدون هیچ مشکلی !
    باز هم مشخص شد شما فقط درسشو خوندی وگرنه تجربه ...
    خیلی خیلی واسم جالبه که شما به من میگین برای خود نمایی پست میدم ! خیلی خنده داره ! :smile (71): شما میخواستی به جز اسم و فامیلتو بقیه مشخصاتی که از خودت نوشتی ، شماره تلفن و آدرس خونه تون رو هم تو امضات بذاری ! اونجوری بیشتر مشخص میشد کی دنبال خودنماییه ! آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است ...
    آره واقعاً اینجا جای خودنمایی نیست !!!!!!

10. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوستان عزیز برای انکه مجیور به ویرایش یا حذف پستی نشم. لطفا احترام همدیگه رو نگه دارید. و بحث رو به حاشیه نکشونید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  11. Ramin ava

Ramin ava عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    چشم آقای رئیس ، چشم جناب محبی !
    من اصلاً دیگه تو سایت نه قیمت میدم نه چیز سخت افزاری به کسی معرفی میکنم ! هر کی خواست خودش فروشگاه پسر عمه مو پیدا میکنه !
    تو این سایت خیلی ها از سخت افزارها کامل سر در میارن ، خیلی هم فقط ادعاشون میشه ، اساتید هستند ، همونا راهنمایی های سخت افزاری میکنند دوستان رو !
    منم همینجوری که دارم تو این سایت موسیقی رو یاد می گیرم ، بازم فقط میخونمو لایک میزنم ، نظر هم نمیدم دیگه که بپرن بهم !
    یه جا دیگه هم ما برداشتیم نظر دادیم راجع به تیونینگ یه آقایی اومد گردن مارو گرفته بود که آقا این چه نظریه میدی ! ما هم گفتیم باشه ببخشید ، غلط کردیم ! که البته اون پست ها هم به دلیل بی ربط بودن پاک شد !

دوست عزیز که کارت صوت میخوای ، شما هم اینجا از اساتید دیگه ایی هستند و استودیو دارند ، مثل همین جناب محبی ، آقای احمد زاده و دیگر اساتید بزرگوار که استودیو دارند و شعور موسیقیایشون به مراتب از ما آماتورها بالاتره بهره ببر ، حرفای این آقایون صحیحترین چیزاییه که میتونی پیدا کنی ، چون تجربه شون خیلی بیشتره !

12. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,544 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    متاسفانه شما ادعا میکنید و سندی دال بر درست بودن ادعای خود در این چند صفحه ارائه نکردید. چیزی که من دیدم صحبتهای بی ربط و شاید هرز در مورد مسائل مختلفی به غیر از مشکل مطرح شده هست .
    من هم میتونم ادعا کنم غورباقه خواهرزاده کلاغ هست . ولی آیا همچین چیزی بدون مدرک صحیح و معتبر هست ؟ پس لطفا یا سکوت کنید یا برای ادعای خود را با دلیل ارائه کنید. چیزی که مشخص هست در هیچ کجا همچین کانورتری برای اتصال این دو کانکتور ساخته نشده و تنها مکبوکها و لپتاپهای دارای اکسپرس کارت میتونند از کارتهای فایروار استفاده کنند. اگر به همین راحتی بود قطعا دوستان برای کارهای از قبیل کپچرینگ مجبور به تهیه مک بوک نبودند. قطعا این مشکل شخص ایشون نبود و خیلیها این مشکل رو دارند و تنها از کارتهای usb2 استفاده میکنند.

13. abdi_hbk

abdi_hbk عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : مشاوره برای خرید کارت صدا.

سلام. اومدم درباره یک کارت صدا و یک پری آمپ از شما اساتید عزیز مشاوره بگیرم.
    راستش یک نفر رو پیدا کردیم که استودیو داره و یک کارت صدا مدل M-Audio Profire 610 و یک پری آمپ Blue Robbie Preamp رو داره و میگه دو تاشو 1 تومن میفروشم. ازش پرسیدم قیمت تک به تک رو نمیده و میگه که دو تاشو با هم 1 تومن میده.

خواستم اگه ممکنه شما اساتید عزیز یک توضیح در مورد هر دو مدل بدین و خصوصیاتشو بگین تا ببینم خوبه که بگیرم یا نه. البته من با یه نفر دیگه که پسر عموم هست میخواییم بگیریم و نفری 500 میدیم که بشه 1 تومن و یکیمون کارت صدا رو بگیره و یکی دیگه پری آمپ رو.

من خودم فقط گیتار میزنم هم الکتریک هم آکوستیک و پسر عموم کیبورد داره و در آینده هم میکروفن هم این چیزا میگیره. خواستم یه مشاوره کامل بهم بدین که ببینیم چه کنیم آخر سر.

ممنون میشم اگه هر چه زودتر جوابمو بدین چون ممکنه واسه اون طرف مشتری گیر بیاد.

14. abdi_hbk

abdi_hbk عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

کسی نیست کمکمون کنه؟؟؟؟؟؟

15. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio

M-Audio Profire 610 الان فکر کنم دور و بر 1.5 میلیون باشه. چقدر کار کرده؟ این کارت صدا محصول سال 2001 (یه بنده خدایی میگفت) هستش و فقط با فایروارر به سیستم متصل میشه، پس یه کارت فایوارر هم لازم دارید که فکر کنم 200 الی 300 تومن باشه. بهتر هم هست که چیپستش تگزاس اینسترومنت باشه.
    برای اطلاعات بیشتر به اینجا هم میتونید مراجعه کنید: https://www.persian-music.org/thread12028.html

اینم لینک سایت سازنده: M-AUDIO - ProFire 610 - High-Definition 6-in/10-out FireWire Audio Interface with Octane Preamp Technology

16. abdi_hbk

abdi_hbk عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

ممنون از شما که پاسخ دادید فقط چون من تجربه ای توی کارت صدا و این چیزا ندارم واسه همین میشه کامل یه توضیحی بدین و در آخر بگین که این کارت صدا و پری آمپ بدرد میخوره که بگیرم یا نه؟؟؟؟

بازم ممنون از شما دوست عزیز

17. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:

کارت فایروایر (مخترعش اپل هست!) یه کارتیه شبه کارت مودم دیال آپ که از طریق pci به مادربورد متصل میشه و یک یا چند پورت خروجی داره، مثل یو اس بی که این کارت بیشتر مورد استفاده تدوین گرا و استدیویی ها میخوره. برای این مدل کارت صدا هم حتما باید تهیه کنید. فقط چیپستش حتما تگزاس اینسترومنت باشه! وگرنه از بیشترین سازگاری محروم میشیدو من خودم میخواستم این کارت صدا رو به خاطر سمپل ریت بالاش 192000هرتز تهیه کنم ولی بودجه دیگه نداشتم.

در مورد پری آمپ هیچ اطلاعی ندارم ولی مثلما مورد نیاز جهت ضبط صدا هستش هر چند این کارت صدا خودش هم پری آمپ و فانتوم پاور داره.ولی نکته اینجاست که اون کارت صدایی که میگید چقدر کار کرده! سالمه! اگه خواستید بخرید همه چیزش رو حتما امتحانکنید که سرتون کلاه نره.

18. abdi_hbk

abdi_hbk عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

چشم حتما تستش میکنم و چیز میزاشو میپرسم و مطمئن میشم. ممنون. فقط مشکل اینجاست که طرف میگه کارت صدا رو تکی نمیدم و همراه پری آمپ میفروشم 1 تومن. واسه همین الان از کارت صدا مطمئن شدم و میخوام از پری آمپ هم مطئمن شم.

واقعا ازتون ممونم که جوابمو دادین.

از دوستان عزیز اگر کسی اطلاعاتی در مورد پری آمپ مدل Blue Robbie Preamp داره لطفا کمکم کنه که مطمئن باشم به درد میخوره.

19. tiesto.fm

tiesto.fm عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    سلام ببخشید بودجه ی من واسه کارت صدا 300 تا 400 تومن هست کارت صدای خوبی هست توی این اندازه؟

20. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ECHO AUDIO FIRE 2: 410000

• کارت صدای فایر وایر با نرخ نمونه برداری 24بیت 96 کیلو هرتز
      • 2 ورودی و خروجی لاین مونو
      • ورودی و خروجی میدی
      • با تغذیه مستقل
      • ورودی و خروجی دیجیتال از نوع COAXIAL
      • یک خروجی هدفون با کنترل سطح مستقل
      • AudioFire 2 کوچکترین کارت صدای فایر وایر جهان است. هیچ محصولی تا کنون به این اندازه ساخته نشده است. AudioFire 2 رابط صوتی مناسب برای نوازندگان ، DJ و یا هر کسی که نیاز به یک راه حل سریع و آسان برای ضبط و پخش است طراحی شده است. سازگار با کلیه سیستم عامل های MAC,PC .
    اگه دقت کنید کارت فایروار هم میخواد که اون خودش فکر کنم 300 باشه. بودجه ات کمه شاید دست دوم گیرت بیاد. یا اینکه بودجه ات رو بیشتر کن. یه چیزی بگیر به کارت بیاد و بعدا پشیمون بشی

بارگذاری...