مشاوره برای خرید چند سخت افزار استودیو(با سقف 3 ملیون برای شروع)

شروع موضوع توسط Farhad76 ‏21/8/16 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک مشاوره برای خرید چند سخت افزار استودیو(با سقف 3 ملیون برای شروع) تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    عرض ادب و احترام خدمت دوستان و استاتید عزیزم در پرشین سینگرز امیدوارم ایام به کامتون باشه،،
    خب بعد از چهار پنج سال فعالیت و کسب اطلاعات پایه ای تو موسیقی و گذر از مشکلات مالی و .... قصد دارم یه استودیو خونگی جمع و جور به قول معروف نقلی واسه خودم بزنم! اینکه میگم واسه خودم یعنی اینکه حداقل تا یکی دوسال میخوام فقط خودم کار کنم تا خلاصه به قول معروف کمی علم و تجربه تو زمینه های جدید پیش رو کسب کنم
    خب بریم سر اصل مطلب:
    حدود 4 تومن دارم،،
    یه میدی کنترلر کی استیشن 61 پیانویی گرفتم که با تحقیق زیاد بود و همون چیزی که میخواستمه...
    حالا مونده،، مانیتور-کارت صدا-میکروفن- میکسر و پری امپ هم فک نکنم فعلا بدرد من بخوره یا لازم باشه!!

کارت صدایی که من در نظر گرفتم واسه خرید
    FOCUSRITE - Scarlett 2i2
    که خیلیا میگن مدل خوبیه واسه شروع و نسبت به قیمتش که حدودا 500 هست عالیه،، مشخصاتش اینه
    {username}-{filename}
    مانیتور صدایی که در نظر گرفتم مدل
    PRESONUS - Eris E4.5
    که بازم تعریفشو خیلی شنیدم و قیمتش هم حدود 700 هست،،اینم مشخصاتش
    {username}-{filename}
    و اما میکرفن،، بنده مدل محبوب
    RODE - NT1A
    هست که بی شک دیگه فک نکنم با این همه تعریفی که همه و همه ازش میکنن جایی واسه تردید تو خریدش باشه!! البته بازم نظر شما دوستان واسه بنده مهمه و قابل احترامه،، قیمت این مدل هم حدودا 800 هست،البته سری کیت هم هست که حدود یک ملیون هست!! که فک کنم فرق انچنانی نداشته باشن ولی خب بازم میگم دوستان اگر پیشنهاد های بهتری دارید خوشحال میشم راهنمایی بفرمایید،،

بازم میگم قصدم شروع هست و و 90% واسه خودم میخوام فعلا کار کنم،، هر برج حدود 300-400 میتونم واسه ارتقاء و خلاصه تکمیل کردن وسایلم اختصاص بدم،،
    منتظر نظرت شما عزیزان هستم

فایل های ضمیمه:

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    سلام
    کاشکی توقعت از یک استدیو رو میگفتی تا بهتر راهنمایی کنیم
    اول اینکه با 4 تومن گزینه های بهتری رو میتونی داشته باشی تا این لوازمی که شما انتخواب کردی
    شما کمه کم500 برای خرید فوم و اکوستیک کردن اتاقتون در نظر بگیرین.(اکوستیک خیلی مهمه)
    میمونه 3.5
    مانیتوری ک انتخواب کردید به دلیل توان کمش بدون شک ارضاتون نمیکنه.مخصوصا زمانی که فضاتون رو اکوستیک کنید
    پیشنهاد میکنم مدل e5 یا e8 همین برند رو تهیه کنید
    میکروفون هم توی این رده قیمت همه توی یک کلاس کار میکنن و تفاوت چندانی ندارن(محبوب شدن این مدل صرفا برای متعلقاتش هست و قیمت مناسبش)
    کارت صدا هم کارت خوبیه اما انتخوابای دیگه ای مثل tc electronic konnekt 6 وpresonus-audiobox ووو هم در نظر بگیرید
    یه سری به بازارچه سایت بزنید یکی از دوستان لوازم خوبی برای فروش گذاشتن
    موفق باشید

3. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    همه این چیزایی که نوشتی خوبه و صد در صد کمکت میکنند
    ولی هدفت چیه ؟

4. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    سلام،، ممنون از دووستانی که پاسخ دادن والا هدفم اینه که کسب تجربه کنم و کار با ابزار رو یاد بگیرم و خلاصه یک اپراتور قابل قبول تو حیطه استودیو و تنظیم اهنگسازی بشم و بعدا که تجربه و علم قایل قبول رو کسب کردم بیرون از منزل یه استودیو خوب بزنم و روش کار کنم،،،
    کل محیطی که داخلش وسایلمو چیدم ۲*۲هست که واسه ضبط هم قصد دارم لایو روم کار کنم
    در مورد سقف هزینه هم شاید بتونم بیشتر کنم ولی خب ایا واسه شروع لازمه!!؟؟ اصراف هزینه نیست؟؟؟
    به نظرتون این قطعات جوابگو یکی دو سال نیست؟؟

5. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    حقیقتش تجربه ات کمه و به نظر من حیفه این پولی که میدونم با زحمت بدست اوردی صرف
    خرید تجهیزاتی بکنی که یکبار هم تستشون نکردی.
    بهترین سرمایه گذاری برای یک هنرجوی مثل شما اینه که تشریف ببرید سر کلاس .
    همیشه بازار برای خرید باز هست.
    موفق باشی.

6. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    خب استاد عزیز ،،، برای بدست اوردن یه سری چیزا باید یه سری چیزا رو از دست داد!!!
    شمامیفرمایید کلاس،،، اول که فک نکنم تو شیراز کسی باشه که کلاس هایی تو این حیطه بذاره!! یا اگرم باشه هزینه کلاس هاش مسلما بیشتر از هزینه ای میشه که من میخوام واسه خرید این تجهیزات کنم!!!! نکته بعدم اینکه من اصلا وقت کلاس رفتن رو ندارم!! 8-9 از صبح تا عصر سرکارم بعدشم خرد خسته دیگه اصن ممکن نیست که بتونم چنین کاری کنم!! نمونش همین کلاس پیانو که الان یک ماه میخوام شروع کنم اما به علت کمبود وقت هنوز موفق نشدم و این خودش شده یه استرس روحی!!!!
    نکته اخرم اینکه همه که روز اول حرفه ای نبودن کم کم باید تجربه کسب کرد،، ایا این تفکر بنده اشتباهه؟؟
    به هرحال ممنون از شما که منت گذاشتید و نظر خودتون رو بیان کردید اما تصمیمم بر خریده هست ممنون میشم توخرید قطعات راهنماییم کنید

• دوستانه دوستانه x 1
  7. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    حقیقتش مشکلت رو میفهمم و سعی میکنم کمکت کنم
    خوب مسلما باید برنامه ریزی کنی زندگی رو . طبق گفته خودت یک سری چیزا رو هم طبیعتا از دست میدی ولی در عوض یک حرفه رو بلدی که در هر جای دنیا بری میتونی کار بکنی .

اقای فرید بوستان
    اقای کامیار بهبهانی
    اینها کسانی هستند که در شیراز هستند و احتمالا کلی هم خوشحال میشن شما هنرجوشون باشید . با جناب اقای پیشه ور ادمین این فروم که شیراز هم هستند صحبت کن قطعا بیشتر راهنمایی میکنند.

بله اشتباهه
    صحبت اینجاست کسیی که هنوز اول راه هست خرید همچین تجهیزاتی لزومی نداره . وقتی کسی هنوز تو عمرش یک بار رکورد نکرده و مستقیم میره کارت صدا میخره نتیجه اش این میشه که در قسمت بازارچه کل تجهیزاتشو اگهی میکنه و تازه میفهمه اصلا نباید سمت این کار میومد.
    ولی وقتی تشریف میبرید سر کلاس با کارت صدایی بهتر از اون اسکارلت و.. کار میکنید.
    . تجهیزات استاندارد یک استودیوی حرفه ای رو لمس میکنید.
    اگر هم خوشتون نیومد یک دوره کلاس رفتید و یک فن رو یاد گرفتید.
    کل دوره تو شهرستان فکر نمیکنم 500-600 تومن بیشتر باشه ولی در عوض ۴ تا وسیله نخریدید که اخرش هم مشتری اخر و اولش خودتون باشید. این خیلی بهتره . فلسفه این که دوستان تجهیزات میخرند این هست که یک تجربه ای از موزیک یا صدا در گذشته داشتند . یا صدابردار بودند یا موزیسین بودند و بعدا اونو به عنوان حرفه گسترش دادند.
    شما نوشتید تازه میخواهید کلاس پیانو رو شروع کنید . بفرمایید کارت صدا چه کمکی به تمارین شما میکنه ؟
    مثلا اقای مهران عباسی که خیلیها میشناسنش و معروف هست یک زمانی با یک کارت صدای آنبرد و اسپیکر کامپبوتر کار میکرد . تجهیزاتی نداشت. لزومی هم نداره برای نوشتن موزیک کارت صدای حرفه ای و اسپیکر و.. تهیه کنید .
    وگرنه مشکل نداره من برای شما تا ۴۰ میلیارد تومن هم لیست قیمت مینویسم ولی فایده ای هم داره ؟

موفق باشی

• موافقم موافقم x 1
  8. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    سلام.
    انتخابتون رو تایید نمیکنم. مخصوصا مانیتور صدا. توی انتخاباتون در خرید NT1 شک نکنید بهترین گزینه هست.
    اما پیشنهاد میکنم مانیتور صدا رو نخرید کمی بودجتون رو افزایش بدید و یکی از دو مدل زیر انتخاب کنید :
    Yamaha hs5
    Presonus Eris5
    کارت صدا هم خوبه مشکلی نداره اما انتخاب های بهتری هم میتونید داشته باشید.

• موافقم موافقم x 1
  9. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    فرمایشات شما استاد عزیزم کاملا درست و منطقی،،
    اما خب بنده اینقدر هاهم تازه کار نیستم! الان واسه خودم میتونم تنظیم بزنم،،، ملودی های خوبی بدون داشتن ابزار و دانش انچنانی خلق میکنم،،
    کارت صدا هم واسه پیانو که گفتم دلیلش تاخیر هنگام نواختن هست!!! بافر هم که کم زیاد کنم پروژه هایی که میسازم دچار مشکل میشن!! این ی علت!
    علت بعدم اینکه واسه رکورد یه ماکت یه اصلا یه کاری که خودم ساختمو میخوام ضبط کنم قطعا نیاز به کارت صدا خواهد شد دیگه!!!
    مانیتور هم واسه تنظیم و میکس و مستر نقش کمی نداره!!! صدای شفاف رو به اپراتور میرسونه و میتونه صحیح عمل کنه!!
    در مورد تجربه هم بازم میگم دوستانم استودیو داشتن و بعضیاشون هنوزم دارن و منم خیلی چیزا ازشون یاد گرفتم و بقیه هم به مرور زمان یاد میگیرم..
    شما مهران عباسی رو مثال زدید بنده هم یانی رو مثال میزنم! یکی موسیقدان خود اموخته!!
    به هرحال بنده با کمال احترام به فرمایشات شما هم فکر میکنم و سعی میکنم از رهنمود های شما نیز تو برنامه های کاریم استفاده کنم،،
    بازم ممنون از شما
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏21/8/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏21/8/16 ---
    فرمایشات شما استاد عزیزم کاملا درست و منطقی،،
    اما خب بنده اینقدر هاهم تازه کار نیستم! الان واسه خودم میتونم تنظیم بزنم،،، ملودی های خوبی بدون داشتن ابزار و دانش انچنانی خلق میکنم،،
    کارت صدا هم واسه پیانو که گفتم دلیلش تاخیر هنگام نواختن هست!!! بافر هم که کم زیاد کنم پروژه هایی که میسازم دچار مشکل میشن!! این ی علت!
    علت بعدم اینکه واسه رکورد یه ماکت یه اصلا یه کاری که خودم ساختمو میخوام ضبط کنم قطعا نیاز به کارت صدا خواهد شد دیگه!!!
    مانیتور هم واسه تنظیم و میکس و مستر نقش کمی نداره!!! صدای شفاف رو به اپراتور میرسونه و میتونه صحیح عمل کنه!!
    در مورد تجربه هم بازم میگم دوستانم استودیو داشتن و بعضیاشون هنوزم دارن و منم خیلی چیزا ازشون یاد گرفتم و بقیه هم به مرور زمان یاد میگیرم..
    شما مهران عباسی رو مثال زدید بنده هم یانی رو مثال میزنم! یکی موسیقدان خود اموخته!!
    به هرحال بنده با کمال احترام به فرمایشات شما هم فکر میکنم و سعی میکنم از رهنمود های شما نیز تو برنامه های کاریم استفاده کنم،،
    بازم ممنون از شما
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏21/8/16 ---
    از شما هم ممنون جناب شعبانیان،، اما این اندازه واقعا برای محیطی که من فعلا دارم خیلی بزرگه!!
    کل محیطی که من یه اتافک 4 متری هست!!!!!!!!!!! ینی 2*2 که خودش اتاق فرمان میشه اتاق ضبط میشه :biggrin::couchpotato-35: خلاصه فک کنم 4.5 هم واسم زیاد باشه!!!
    اما ممنون این مدل هارو هم بررسی میکنم

10. power-in-es

power-in-es عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -1
    نرم افزار:
    nuendo
    سلام
    دوستان کدوم یکی از این تجهیزات زیر را پیشنهاد میدید
    ۱.میک Blue Bird +کارت 003rock Factory+پری فوکوسرایت Iso One
    ۲.میک Blue + کارت Rme Baby Face Pro

11. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    اون رکه rack - شما نوشتید Rock هر دو تا ست خوب هستند اما ۰۰۳ دیسکانتینیو شده و اوید از نظر ساپورت شرکت جالبی نیست نسبت به RME که کارتهای ۱۰-۱۲ سال قبلش رو هنوز ساپورت میکنه .
    Rme خیلی بهتره از نظر ساپورت / استیبیلتی / لیتنسی / درایور و... بعدا همون آیزا وان رو هم میتونی بخری .
    موفق باشی.

12. power-in-es

power-in-es عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -1
    نرم افزار:
    nuendo
    ممنون
    با اون ست دوم بدون امپ میشه وکال شفاف و تمیری گرفت.
    فعلا با ست دوم قدرت خرید امپو ندارم

بارگذاری...