مشاوره برای خرید مانیتور 5 اینچ

• شروع کننده موضوع JunioR
  • تاریخ شروع

از کدام برند مانیتور استودیویی استفاده می کنید؟

• KRK

رای: 26 12.0%
  • Behringer

رای: 9 4.2%
  • JBL

رای: 2 0.9%
  • Yamaha

رای: 71 32.9%
  • Mackie

رای: 19 8.8%
  • Event

رای: 0 0.0%
  • Roland

رای: 10 4.6%
  • M-Audio

رای: 24 11.1%
  • Genelec

رای: 19 8.8%
  • ADAM

رای: 16 7.4%
  • Alesis

رای: 3 1.4%
  • PreSonus

رای: 15 6.9%
  • Focal

رای: 2 0.9%
  • Tannoy

رای: 0 0.0%

• تعداد رای دهندگان
    216

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
2,848
113
37
تهران
www.amirbehnejad.com
من با رامین پیر هم مشورت کردم گفتن من از مدل انتخابیت یعنی KRK ROKIT داشتم و راضی بودن حتی عکس مانیتورینگ ها توی فیسبوکشم هست... و نسبت به سبک کاریم تایید کردن بیشتر برا سبک های الکترونیک کاربرد داره... یه تستی هم دیروز با مدل پیشنهادی شما پیدا کردم تو نت که متاسفانه صداش خیلی نا مفهوم بود در مقایسه با KRK و خب شفافیت صدا برا من خیلی مهم هست فقط من نتونستم بفهمم چرا این مدل رو تایید نمیکنین با این که تو اکثر استو دیو های حرفه ای هست و مدل انتخابی شما رو من تو هیچ جایی ندیدم جز سایت هایی که برا فروش هستن
اگر شما با این قطعیتی که من می بینم انتخابتون رو کردید و مطمئن هستید پس دلیلتون برای مشورت چیه؟
هدف همه ی دوستان این هستش که دوستانی که به دنبال مشورت هستن بهترین انتخاب ممکن رو داشته باشن که در آینده کمترین پشیمونی از خریدشون داشته باشن.
به احتمال بسیار زیاد هم اون مانیتور زرد رنگی که در استودیوهای حرفه ای دیدی KRK VXT هستش و نه Rokit
مدل ROKIT رو هر کسی قصد داشته باشه با مانیتورهای کلاس A مقایسه کنه شوخی نه چندان جالبی کرده!
این مانیتور در برند KRK هم پایین تر مدل تولید شده هستند و به نظر من هم در مانیتورهای در رنج قیمت خودش هم از ضعیف ترین و غیر فلت ترین و کم کیفیت ترین مانیتورهای تولید شده هست.اما اگر تصمیم شما این مانبتور هست و بهش اعتماد داریدخریدتون رو انجام بدید.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,095
10,152
113
54
.
اخیراً یک موضوع بی ربطی در ارتباط با انتخاب مانیتور باب شده که نمیدونم از کجا استارت خورده! اغلب میبینم که مثلاً میگن: مانیتور X برای کار الکترونیک خوبه ولی مثلاً برای کار راک خوب جواب نمیده و برند Y برای کار راک بهتره و . . . !!

یک چنین طرز فکری برای پروسه ی تولید موسیقی کاملاً غیر علمی و بی معنیه. ما گویا یادمون رفته که پراسس های مربوط به هر ژنر و سبک رو ما هستیم که باید انجام بدیم، نه مانیتور! اصلاً کار مانیتور صدا این نیست!

وظیفه ی مانیتور صدا در پروسه تولید موسیقی، آشکار ساختن اتفاقات صوتی موجود در پروسه ی تولید، با حداکثر وفاداری به واقعیت صدای موجود در طبیعت، در رابطه با شنوایی انسان هست.
مبنای سنجش کیفیت در مانیتور صدا، توانایی انتقال صدا به یوزر، با حداقل دست خوردگی و تحریف هست. مثلاً صدای ساز رو طوری به یوزر ارائه کنه که یوزر حس کنه که نوازنده کنارش نشسته. حالا اینکه بعداً یوزر در پراسس کیفی صدا، چه تغییراتی رو در مسیر صدا قرار بده، مربوط به تصمیم خودشه. مبنای کیفی صدای مانیتور، "واقعیت" هست.

حالا شاید یکی بگه "من اصلاً کاری به نوازنده ندارم، چون کلاً با صداهای الکترونیکی سر و کار دارم". خب هیچ اشکالی نداره، باز هم مبنای انتخاب مانیتور، همون "وفاداری به واقعیت" هست. با این تفاوت که تولید کننده ی موسیقی الکترونیک با آگاهی به پارامترهای کیفیِ سبک و ژنر مورد نظر خودش، پراسس ها و تغییرات لازم رو خودش انجام بده، نه اینکه از مانیتور انتظار داشته باشه که براش انجام بده! مثلاً اگر قراره در تولید یک کار ترنس، بیس های تشدید شده ای داشته باشیم، این مانیتور نیست که باید به ما بگه چیکار کنیم! مانیتور اتفاقات داخل DAW ما رو با صداقت تمام باید به ما منعکس کنه و این ما هستیم که با پراسس هایی در میکس، رنج بیس رو تقویت کنیم و یا هر کار دیگه ای. به عبارت دیگه کار مانیتور نشان دادن کار خود ما با حداکثر صداقت به خود ما هست.

این موضوع از زاویه ی شنونده فرق میکنه. اگر شنونده معتقد به این باشه که مثلاً فلان برند برای فلان سبک بهتر صدا میده، قابل قبول تره. چون شنونده آزاد هست که تصمیم بگیره که کار من و شما رو به چه شکل و با چه کیفیتی گوش کنه. ولی وقتی بعنوان تولید کننده ی موسیقی دنبال مانیتور میگردیم، این دیگه خیلی بی ربطه که بگیم فلان مانیتور رو من خریدم چون برای سبک کار من بهتر صدا میده! این که دیگه اصلاً عمل "مانیتور کردن" رو زیر سوال میبره!

ضمناً الگو قرار دادن افراد مختلف دست اندرکار این تخصص رو به هیچ وجه توصیه نمیکنم. ما از دلایل انتخاب مانیتور X توسط فلان یوزر بی خبریم. هر یوزری ضمن داشتن دلایل علمی و تخصصی در انتخاب مانیتور، دلایل شخصی هم کنارش داره. مثلاً اگر ما استودیوی یک شخص حرفه ای رو با مانیتورهای Behringer میبینیم، به این دلیل نبوده که Behringer بهترین مانیتور جهان آفرینش بوده! شاید ایشون پول کافی برای خریدن G.8260A نداشته (مثلاً). قرار نیست که طرف بیاد بگه من پول کافی نداشتم! شاید اصلاً از رنگ Behringer خوشش میومده! دهها دلیل شخصی در کنار دلایل تخصصی برای هر یوزری میتونه وجود داشته باشه. مهم خروجی کار هست. من فکر میکنم برای انجام هر کاری بهتره دلایل خودمون رو داشته باشیم، تا اینکه دنبال دلایل دیگران بریم.

14/11/14
1,094
637
83
35
ایران
ضمن تشکر از صحبتهای اموزنده فرهود نازنین...
این رو هم من اضافه کنم البته نظر شخصی و تجربه شخصیمه.
مانیتورینگ گرون قیمت و حرفه ای و کلای a ک خیلی خوبه. اما مهم شمایید بنده دوستی دارم ک با اسپیکرهای معمولی کار میکس و مستر میکنه در حده قابل قبول و خیلی خوب. خودش میگه من گوشم به اینها کالیبره شده.
حالا کلا مانیتورینگهایی ک از شرکتهای معروف هستن به هر حال از اسپیکر معمولی ک بهترن .
پس هرچی دارین سعی کنیین بهش عادت کنین و خودتون و باهاش وقف بدید دنبال مانیتورینگی نباشید ک معجره کنه و مثلا با نداشتن علم میکس یه کار بزنید با کمک مانیترینگهای کلاسa تون در حده بهترینهای جهان.
این دیدگاه به نظر من کاملا اشتباهه

30/12/15
39
13
8
اگر شما با این قطعیتی که من می بینم انتخابتون رو کردید و مطمئن هستید پس دلیلتون برای مشورت چیه؟
هدف همه ی دوستان این هستش که دوستانی که به دنبال مشورت هستن بهترین انتخاب ممکن رو داشته باشن که در آینده کمترین پشیمونی از خریدشون داشته باشن.
به احتمال بسیار زیاد هم اون مانیتور زرد رنگی که در استودیوهای حرفه ای دیدی KRK VXT هستش و نه Rokit
مدل ROKIT رو هر کسی قصد داشته باشه با مانیتورهای کلاس A مقایسه کنه شوخی نه چندان جالبی کرده!
این مانیتور در برند KRK هم پایین تر مدل تولید شده هستند و به نظر من هم در مانیتورهای در رنج قیمت خودش هم از ضعیف ترین و غیر فلت ترین و کم کیفیت ترین مانیتورهای تولید شده هست.اما اگر تصمیم شما این مانبتور هست و بهش اعتماد داریدخریدتون رو انجام بدید.
اول این جا مشورت کردم و یه نتیجه گرفتم و دوبره جای دیگه هم مشورت گرفتم... نه میدونم وی ایکس تی بودن یا نبودشون خب قبلش تو سایتش یه گشتی زدم و با مدل هاشون آشنا شدم و دیدم... هر چی که زرد رنگ باشه قرار نیس که فلان مدل باشه ههههه خب منم مثله همه دلم میخواد بتونم کییت بگیرم ولی از شانس بد من تو این شهری که هستم دیگه فروش تجهیزات استودیویی نمیشه که برم تست کنم و مجبورا مشورت میکنم نه با یکی نه با دو نفر حتی بشه با 10 نفر که یه جواب خوب بگیرم ... ولا با هزار مشکل دارم استودیو میزنم نمیخوام لنگ بزنه جایش ... امیدوارم درک کنین و خب دیدم که که با رکیت کار کردن و منم نهایت بودجه م در اون حد هست و پاسخ فرکانسی . جنس ووفر و چیزای دیگش رو نگاه کردم فقط از نزدیک نشنیدم ... یه اسپیکر میخوام که صداش خفه نباشه مدلی کهم عرفی شده بهم فیلم هاش رو دیدم که با میکروفون مخصوص تست شدن و صداش واضح نبوداگه امکانش هست یه مدل دیگه که پاسخ فرکانسیش بین 35 هرتز تا 20 کیلو هرتز باشه و با قیمت 1.300 معرفی کنین که به کار رپ بیاد مرسی ... ایشالا که ازم دلخور نباشین آخه انقدر بد شانسم که باز میترسم باخت بدم ...
[doublepost=1452942900,1452942640][/doublepost]
ضمن تشکر از صحبتهای اموزنده فرهود نازنین...
این رو هم من اضافه کنم البته نظر شخصی و تجربه شخصیمه.
مانیتورینگ گرون قیمت و حرفه ای و کلای a ک خیلی خوبه. اما مهم شمایید بنده دوستی دارم ک با اسپیکرهای معمولی کار میکس و مستر میکنه در حده قابل قبول و خیلی خوب. خودش میگه من گوشم به اینها کالیبره شده.
حالا کلا مانیتورینگهایی ک از شرکتهای معروف هستن به هر حال از اسپیکر معمولی ک بهترن .
پس هرچی دارین سعی کنیین بهش عادت کنین و خودتون و باهاش وقف بدید دنبال مانیتورینگی نباشید ک معجره کنه و مثلا با نداشتن علم میکس یه کار بزنید با کمک مانیترینگهای کلاسa تون در حده بهترینهای جهان.
این دیدگاه به نظر من کاملا اشتباهه

نه دیگه انقدرا هم بدون علم کاری نمیکنم درسته زیاد در مورد میکس و مستر نمیدونم ولی انقدری خوب بوده که مشتری دارم و حالا میخوام استودیو بزنم البته خونگی ... خب اگه از وسیله ای چیزی ندونم چرا باید بخرم و نتونم استفادخه کنم و الکی پول خرج کنم ... ;)
[doublepost=1452943254][/doublepost]
اخیراً یک موضوع بی ربطی در ارتباط با انتخاب مانیتور باب شده که نمیدونم از کجا استارت خورده! اغلب میبینم که مثلاً میگن: مانیتور X برای کار الکترونیک خوبه ولی مثلاً برای کار راک خوب جواب نمیده و برند Y برای کار راک بهتره و . . . !!

یک چنین طرز فکری برای پروسه ی تولید موسیقی کاملاً غیر علمی و بی معنیه. ما گویا یادمون رفته که پراسس های مربوط به هر ژنر و سبک رو ما هستیم که باید انجام بدیم، نه مانیتور! اصلاً کار مانیتور صدا این نیست!

وظیفه ی مانیتور صدا در پروسه تولید موسیقی، آشکار ساختن اتفاقات صوتی موجود در پروسه ی تولید، با حداکثر وفاداری به واقعیت صدای موجود در طبیعت، در رابطه با شنوایی انسان هست.
مبنای سنجش کیفیت در مانیتور صدا، توانایی انتقال صدا به یوزر، با حداقل دست خوردگی و تحریف هست. مثلاً صدای ساز رو طوری به یوزر ارائه کنه که یوزر حس کنه که نوازنده کنارش نشسته. حالا اینکه بعداً یوزر در پراسس کیفی صدا، چه تغییراتی رو در مسیر صدا قرار بده، مربوط به تصمیم آگاهانه ی خودشه. مبنای کیفی صدای مانیتور بعنوان ابزار، واقعیته.

حالا شاید یکی بگه "من اصلاً کاری به نوازنده ندارم، چون کلاً با صداهای الکترونیکی سر و کار دارم". خب هیچ اشکالی نداره، باز هم مبنای انتخاب مانیتور، همون "وفاداری به واقعیت" هست. با این تفاوت که تولید کننده ی موسیقی الکترونیک با آگاهی به پارامترهای کیفی ژنر مورد نظر خودش، پراسس ها و تغییرات لازم رو خودش انجام بده، نه اینکه از مانیتور انتظار داشته باشه که براش انجام بده! مثلاً اگر قراره در تولید یک کار ترنس، بیس های تشدید شده ای داشته باشیم، این مانیتور نیست که باید به ما بگه چیکار کنیم! مانیتور اتفاقات داخل DAW ما رو با صداقت تمام باید به ما منعکس کنه و این ما هستیم که با پراسس هایی در میکس، رنج بیس رو تقویت کنیم و یا هر کار دیگه ای.

این موضوع از زاویه ی شنونده فرق میکنه. اگر شنونده معتقد به این باشه که مثلاً فلان برند برای فلان سبک بهتر صدا میده، باز هم قابل قبول تره. ولی وقتی بعنوان تولید کننده ی موسیقی دنبال مانیتور میگردیم، این دیگه خیلی بی ربطه که بگیم فلان مانیتور رو من خریدم چون برای سبک کار من بهتر صدا میده! این که دیگه اصلاً عمل "مانیتور کردن" رو زیر سوال میبره!

ضمناً الگو قرار دادن افراد مختلف دست اندرکار این تخصص رو به هیچ وجه توصیه نمیکنم. ما از دلایل انتخاب مانیتور X توسط فلان یوزر بی خبریم. هر یوزری ضمن داشتن دلایل علمی و تخصصی در انتخاب مانیتور، دلایل شخصی هم کنارش داره. مثلاً اگر ما استودیوی یک شخص حرفه ای رو با مانیتورهای Behringer میبینیم، به این دلیل نبوده که Behringer بهترین مانیتور جهان آفرینش بوده! شاید ایشون پول کافی برای خریدن G.8260A نداشته (مثلاً). قرار نیست که طرف بیاد بگه من پول کافی نداشتم! شاید اصلاً از رنگ Behringer خوشش میومده! دهها دلیل شخصی در کنار دلایل تخصصی برای هر یوزری میتونه وجود داشته باشه. مهم خروجی کار هست. من فکر میکنم برای انجام هر کاری بهتره دلایل خودمون رو داشته باشیم، تا اینکه دنبال دلایل دیگران بریم.

هیچ مانیتوری برا هیچ سبک خاصی ساخته نشده نسبت به قدرت کاریش و پاسخ فرکانسی انتخاب میشه برا سبک های گوناگون البته این مورد رو من فقط تو لول های پایین مانیتور قبول دارم یه مانیتور حرفه ای هر آهنگی رو درست و واضح نشون میده ... خب آره من ب مدل رکیت هم حال میکنم مودم رو تو آهنگسازی عوض میکنه ولی دیگه انقدر گفتن این خوبه اون بده واقعا موندم ک اصلا خودم چی میخواااااااااام !!!؟؟؟ بازم میگم اگه مدل خوبی تو رنج قیمتی 1.300 با ظاهر خوب و صدای شفاف مد نظر داشتین معرفی کنین ممنون میشم
[doublepost=1452943559][/doublepost]
آقای به نژاد شما که دیگه استادین و من قصد جسارت نداشتم فقط خیلی دو دل شدم تو این مورد باور کنین بهم فشار میاد میخوام با قاطعیت خرید کنم یه اسپیکری که واقعا از لحاظ طاهری روی روانم تاثیر خبی بذاره کیفیت صداش به شوق بیاره و بتونم چیزی که میخوام رو درست تنظیم کنم شما عزیزا همتون تاج سرین که مشورت کردم باهاتون ازم دل خور نشین لطفا

x-rated

عضو سایت
17/3/10
230
47
28
29
آباده
و اگر انتخابتون زیر یک ملیون هست بدون شک presonus eris e5 عالیه
من به توصیه جناب محبی تهیه کردم و بسیار راضی بودم
در حد خودش واقعا راست گو هست و شما حتما وقتی باهاش کار کنید این مسئله رو حس میکنید
البته در حد قیمت

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
شما عزیزا همتون تاج سرین که مشورت کردم باهاتون ازم دل خور نشین لطفا
درود دوست عزیزم ...
اینجا کسی از کسی دلخور نمیشه !! مگه این که توهینی بشه که خوشبختانه ما فعلا نداشتیم ...
اگه امکانش هست یه مدل دیگه که پاسخ فرکانسیش بین 35 هرتز تا 20 کیلو هرتز باشه و با قیمت 1.300 معرفی کنین
برای این رنج فرکانسی مورد نظر شما ، در این رنج قیمتی ، چیزی پیدا نمیشه !!
بهترین انتخاب برای شما ERIS 5 Presonus هستش . به نظر من از هم رده ها ، یک سر و گردن بالاتر ...
من نظر شخصیم رو بعد از خریدن ROKIT 8 میگم . بر خلاف تصورم وقتی که صداش رو شنیدم ، کاملا از هزسنه ای که کرده بودم پشیمون شدم و به قول شما باختم . امیدوارم برای شما اینجوری نباشه ...
موفق باشی ...

30/12/15
39
13
8
درود دوست عزیزم ...
اینجا کسی از کسی دلخور نمیشه !! مگه این که توهینی بشه که خوشبختانه ما فعلا نداشتیم ...

برای این رنج فرکانسی مورد نظر شما ، در این رنج قیمتی ، چیزی پیدا نمیشه !!
بهترین انتخاب برای شما ERIS 5 Presonus هستش . به نظر من از هم رده ها ، یک سر و گردن بالاتر ...
من نظر شخصیم رو بعد از خریدن ROKIT 8 میگم . بر خلاف تصورم وقتی که صداش رو شنیدم ، کاملا از هزسنه ای که کرده بودم پشیمون شدم و به قول شما باختم . امیدوارم برای شما اینجوری نباشه ...
موفق باشی ...

اوکی دیگه این آخریش هست که نظر گیری میکنم برا مانیتور ... الان میتونم بگم قبول کردم مدل پیشنهادیتون رو و خیلی ممنون هم از شما هم از همه کسایی که لطف کردن منو راهنمایی کردین... فقط این مدل HS5 چطور هست؟ اگه قابل مقایسه نیس من eris رو تهیه کنم ... شرمنده به مولا خیلی دیگه کش پیدا کرد این موضوع خخخ

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
اوکی دیگه این آخریش هست که نظر گیری میکنم برا مانیتور ... الان میتونم بگم قبول کردم مدل پیشنهادیتون رو و خیلی ممنون هم از شما هم از همه کسایی که لطف کردن منو راهنمایی کردین... فقط این مدل HS5 چطور هست؟ اگه قابل مقایسه نیس من eris رو تهیه کنم ... شرمنده به مولا خیلی دیگه کش پیدا کرد این موضوع خخخ
من خودم مدت های طولانی یوزر HS50m بودم . بعید میدونم تفاوت چندان زیادی با HS5 داشته باشه !! در واقع نداره یا حداقل من نمیدونم . ولی اگر قرار باشه باز هم بین این دوتا انتخاب کنم ، بدون شک اریس رو انتخاب میکردم . صدای اچ اس خوب هست ، اما در فرکانس های LOW ( به نظر من ) اصلا خوب نیست ! و شمایی که هیپ هاپ کار میکنی ، نمیتونه کارت رو راه بندازه ...
موفق باشی ...

30/12/15
39
13
8
من خودم مدت های طولانی یوزر HS50m بودم . بعید میدونم تفاوت چندان زیادی با HS5 داشته باشه !! در واقع نداره یا حداقل من نمیدونم . ولی اگر قرار باشه باز هم بین این دوتا انتخاب کنم ، بدون شک اریس رو انتخاب میکردم . صدای اچ اس خوب هست ، اما در فرکانس های LOW ( به نظر من ) اصلا خوب نیست ! و شمایی که هیپ هاپ کار میکنی ، نمیتونه کارت رو راه بندازه ...
موفق باشی ...
lخیلی ممنون و تصمیمم قطعی هست برا خرید اریس و ممنون که وقت گذاشتین برام و یه راهنمایی کاملا درست برام انجام دادین... مث همیشه خیلی مخلصیم شب خوش ;)

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
2,848
113
37
تهران
www.amirbehnejad.com
lخیلی ممنون و تصمیمم قطعی هست برا خرید اریس و ممنون که وقت گذاشتین برام و یه راهنمایی کاملا درست برام انجام دادین... مث همیشه خیلی مخلصیم شب خوش ;)
البته در کنار eris اگر شرایط تست رو دارید که البته مثل اینکه گفتید ندارید،Tannoy رو مدنظر داشته باشید.
از لحاظ قیمتی در رنج قیمت eris هستش اما با رنگی که کمی تفاوت داره.
توجه داشته باشید در این رنج قیمت نمی شه به دنبال Flat بودن صدر صد بود همونطور که در مانیتورهای گرون قیمت هم به صورت قطعی نمی شه گفت که صدای تولید شده مانیتورها Flat هستند.اما طبیعتا باز نشر فرکانس ها دقیق تر هستند.
در مجموع هم از اینکه سئوالتون و رو بارها و بارها می پرسید و مانیتورهای مختلف رو از نگاه سایر دوستان مورد بررسی قرار بدید احساس ناراحتی و شرمندگی نداشته باشید.اساس وجود فروم همین موضوع هستش.پرسیدن سئوال های تکراری که پاسخی کاملا یکسانی داره شاید قابل قبول نباشه اما پرسیدن سئوال های مختلف که ممکن پاسخ هایی با نگاه هایی متفاوت داشته باشه قطعا باعث رشد و پیشرفت و باز شدن دقیق تر مباحث می شه.

29/10/14
82
31
8
28
سلام دوستان
مانیتورینگ های jbl رو از کجا باید گیر آورد؟ خیلی جاها ندارند. نمایندگی جی بی ال در تهران هم جوابگوی سؤال من به صورت آنلاین نبود. میخوام jbl تهیه کنم. مدل 5 اینچیش..

5/8/10
33
10
8
سلام

ROKIT 5 G3
یا
Eris E5
؟؟
..................................................................................
پیشنهاد دوستان و اساتید محترم در مورد انتخاب مانیتورینگ مناسب
جهت میکس و مستر سبکهای مدرن متال از بین اسپیکرهای ذکر شده کدام است؟
آیا گزینه ی بهتری در همین رنج قیمتی وجود داره ؟
همینطور میخواستم بدونم صرفا برای نوازندگی و استفاده از کارت صدا به عنوان امپلی فایر
تهیه ی اسپیکر مانیتورینگ ضروری است ؟

مرسی

30/12/15
39
13
8
البته در کنار eris اگر شرایط تست رو دارید که البته مثل اینکه گفتید ندارید،Tannoy رو مدنظر داشته باشید.
از لحاظ قیمتی در رنج قیمت eris هستش اما با رنگی که کمی تفاوت داره.
توجه داشته باشید در این رنج قیمت نمی شه به دنبال Flat بودن صدر صد بود همونطور که در مانیتورهای گرون قیمت هم به صورت قطعی نمی شه گفت که صدای تولید شده مانیتورها Flat هستند.اما طبیعتا باز نشر فرکانس ها دقیق تر هستند.
در مجموع هم از اینکه سئوالتون و رو بارها و بارها می پرسید و مانیتورهای مختلف رو از نگاه سایر دوستان مورد بررسی قرار بدید احساس ناراحتی و شرمندگی نداشته باشید.اساس وجود فروم همین موضوع هستش.پرسیدن سئوال های تکراری که پاسخی کاملا یکسانی داره شاید قابل قبول نباشه اما پرسیدن سئوال های مختلف که ممکن پاسخ هایی با نگاه هایی متفاوت داشته باشه قطعا باعث رشد و پیشرفت و باز شدن دقیق تر مباحث می شه.

دست گلتون درد نکنه امروز به دستم رسید این اسپیکر هاا واقعا صدای محشری دارن ... خیلی عالین خدا خیرتون بده راضیه راضیم

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
2,848
113
37
تهران
www.amirbehnejad.com
سلام

ROKIT 5 G3
یا
Eris E5
؟؟
..................................................................................
پیشنهاد دوستان و اساتید محترم در مورد انتخاب مانیتورینگ مناسب
جهت میکس و مستر سبکهای مدرن متال از بین اسپیکرهای ذکر شده کدام است؟
آیا گزینه ی بهتری در همین رنج قیمتی وجود داره ؟
همینطور میخواستم بدونم صرفا برای نوازندگی و استفاده از کارت صدا به عنوان امپلی فایر
تهیه ی اسپیکر مانیتورینگ ضروری است ؟

مرسی
من نظر شخصم رو در مورد این دو مانیتور بارها دادم.
اما در مورد سئوال دومتون اگر هدف اصلیتون نوازندگی و شنیدن صدای تولید شده ی گیتارتون هست بهتره اول به خرید امپ فکر کنید.

30/12/15
39
13
8
یه سوال داشتم پشت اسپیکر اریس یه کلید قرمز هست میگن اونو بزنم میسوزه اسپیکر پس برا چی گذاشتن روش؟ نوشته ac مربوط به ولتاژ برق هست انگار ... اگه کلیدش رو یکی بزنه چه اتفاقی میفته؟ کلش میسوزه؟ سوالم خیلی حاشیه ای هست ولی دونستنش برام مهمه

14/11/14
1,094
637
83
35
ایران
یه سوال داشتم پشت اسپیکر اریس یه کلید قرمز هست میگن اونو بزنم میسوزه اسپیکر پس برا چی گذاشتن روش؟ نوشته ac مربوط به ولتاژ برق هست انگار ... اگه کلیدش رو یکی بزنه چه اتفاقی میفته؟ کلش میسوزه؟ سوالم خیلی حاشیه ای هست ولی دونستنش برام مهمه
اون مال استفاده کاربرایی هست ک توی کشورهای دیگه زندگی میکنن ک ولتلژ برقشون متفاوته..واسه چی بزنیش؟
اگرم بزنی فک میکنم فیوز بسوزه... یا نهایتا ترانس برقش..
کلش ک نمیسوزه

29/10/14
82
31
8
28
سلام دوستان من
واسه سبک هوس و آکوستیک چی پیشنهاد میدید؟
ممنون
سلام
واسه موسیقی آکوستیک که سری های یاماها عالی هستند. حتی واسه الکترونیک هم خوبن. ولی اگه 8 اینچ باشن. واسه 5 اینچی ها یاماها بدرد سبک الکترونیک و هاوس نمیخوره به نظرم. فوکال و JBL خوبن به نظر من. هرچند به عنوان مانیتور تست میتونید از هر برندی معنبر دیگه ای استفاده کنیدو ولی مانیتور مرجع خیر...

21/7/10
60
36
18
گیلان
سلام
واسه موسیقی آکوستیک که سری های یاماها عالی هستند. حتی واسه الکترونیک هم خوبن. ولی اگه 8 اینچ باشن. واسه 5 اینچی ها یاماها بدرد سبک الکترونیک و هاوس نمیخوره به نظرم. فوکال و JBL خوبن به نظر من. هرچند به عنوان مانیتور تست میتونید از هر برندی معنبر دیگه ای استفاده کنیدو ولی مانیتور مرجع خیر...
به نظر شما
Yamaha HS7 یا KRK Rokit 5 G3
؟