مشاوره برای خرید مانیتور 5 اینچ

• شروع کننده موضوع JunioR
  • تاریخ شروع

از کدام برند مانیتور استودیویی استفاده می کنید؟

• KRK

رای: 25 11.6%
  • Behringer

رای: 9 4.2%
  • JBL

رای: 2 0.9%
  • Yamaha

رای: 71 33.0%
  • Mackie

رای: 19 8.8%
  • Event

رای: 0 0.0%
  • Roland

رای: 10 4.7%
  • M-Audio

رای: 24 11.2%
  • Genelec

رای: 19 8.8%
  • ADAM

رای: 16 7.4%
  • Alesis

رای: 3 1.4%
  • PreSonus

رای: 15 7.0%
  • Focal

رای: 2 0.9%
  • Tannoy

رای: 0 0.0%

• تعداد رای دهندگان
    215
29/10/14
82
31
8
28
سلام دوستان
دنبال یه مانیتور صدا برای استدیو خانگی ام
حدودا زیر 200 تومن میخوام بخرم
میشه راهنمایی کنید؟
درود...
زير 200هزار تومان؟
هدفون مانيتورينگ تهيه كنيد. البته باز بايد بودجتون رو بيشتر كنيد. حداقل 500 تومن بودجه نيازه.

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
salam khaste nabashin donbale ye speaker monitor migardam ta renge 3 toman vase kare hiphop va rock andaze 4 ya 5 inch shoma chi pishnehad midin? ADAM A3X ADAM F5 Focal CMS 40 KRk VXT 6 GENELEC 6010
درود دوست عزیز ...
اول از همه ، لطفا طبق قوانین ، حتما فارسی تایپ کنید . ممنونم ...
در مورد مانیتور با توجه به سبکتون من پیشنهاد میکنم کمی بودجه تون رو افزایش بدین و genelec 8040 رو تهیه کنید . فکر مانیتورهای زیر ۵ اینچ رو از سرتون بیرون کنید . نمیتونید فرکانس های low رو خوب بشنوید و میکس خوبی داشته باشید ...
می تونید هم کمی بگردید و یه جفت ۵ اینچ کار کرده پیدا کنید . مانیتورهایی که خودتون نوشتید در کلاس های A و B هستن . حالا که قصد خرید دارید همون کلاس A رو تهیه کنید . krk برای موسیقی الکترونیک خوبه اما برای راک پیشنهاد نمیکنم ...
موفق باشید ...

Sent From My Galaxy Grand 2

25/2/14
455
683
93
اصفهان
درود دوست عزیز ...
در مورد مانیتور با توجه به سبکتون من پیشنهاد میکنم کمی بودجه تون رو افزایش بدین و genelec 8040 رو تهیه کنید . فکر مانیتورهای زیر ۵ اینچ رو از سرتون بیرون کنید . نمیتونید فرکانس های low رو خوب بشنوید و میکس خوبی داشته باشید ...
می تونید هم کمی بگردید و یه جفت ۵ اینچ کار کرده پیدا کنید . مانیتورهایی که خودتون نوشتید در کلاس های A و B هستن . حالا که قصد خرید دارید همون کلاس A رو تهیه کنید . krk برای موسیقی الکترونیک خوبه اما برای راک پیشنهاد نمیکنم ...
موفق باشید ...

با سلام استاد عزیزم.
من چند وقتی هستش که برای خرید مانیتور دارم تحقیق میکنم. چندتا از این سایت های top10 خارجی میگفتن که krk خیلی برای راک خوبه و خیلی از اسطوره ها ازش استفاده میکنن و ... (اما بیشتر به نظر میومد فقط دارن تعریف میکنن) حالا میخواستم ازتون بپرسم جریانش چیه؟ مدل خاصی از krk هست که برای راک خیلی خوب بوده باشه؟

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
با سلام استاد عزیزم.
من چند وقتی هستش که برای خرید مانیتور دارم تحقیق میکنم. چندتا از این سایت های top10 خارجی میگفتن که krk خیلی برای راک خوبه و خیلی از اسطوره ها ازش استفاده میکنن و ... (اما بیشتر به نظر میومد فقط دارن تعریف میکنن) حالا میخواستم ازتون بپرسم جریانش چیه؟ مدل خاصی از krk هست که برای راک خیلی خوب بوده باشه؟
درودی دوباره ...
من خودم هنرجو هستم برادر [emoji6]
والا تا جایی که من میدونم ، krk دو مدل داره . یکی سری vxt که کلاس a هستش و یکی هم سری rokit که کلاس b هستش . تا جایی که من میدونم ، هر دو سری رو برای موسیقی الکترونیک توصیه کردن . در مورد راک و اینا من اولین باره میشنوم . اما نمیدونم واقعا !! شاید واقعا توصیه شده باشه !! منتظر نظر سایر دوستان هم باش . من سری rokit رو داشتم و اصلا راضی نبودم و به کسی هم توصیه نمیکنم !!!
موفق باشی ...

5/4/14
301
186
43
شمال
درود دوست عزیز ...
موفق باشید ...

رضا جان... برای کار میکس و مستر مگه نباید مانیتور 5 اینچ باشه؟
من می خواستم gelenec که 5 اینچ هست رو تهیه کنم. یعنی برم دنبال 6.5 اینچ؟
(اگه بخوام فقط یک جفت مانیتور داشته باشم)

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
رضا جان... برای کار میکس و مستر مگه نباید مانیتور 5 اینچ باشه؟
من می خواستم gelenec که 5 اینچ هست رو تهیه کنم. یعنی برم دنبال 6.5 اینچ؟
(اگه بخوام فقط یک جفت مانیتور داشته باشم)
درود میکائیل جان ...
هیچ بایدی در کار نیست !! به ابعاد اتاقتون بستگی داره . اگه اتاقتون کوچیکه‌ ، همون ۵ اینچ کفایت میکنه . اگه اتاقتون بزرگه ، بستگی به ابعاد اتاقتون ، ۶/۵ یا ۸ اینچ تهیه کنید .
من خودم شخصا با مانیتور ۵ اینچ به تنهایب مشکل دارم . چون الکترونیک کار میکنم و فرکانس های low رو خوب نمیتونم میکس کنم !! برای همین من ساب اضافه کردم به مانیتورهام ... در ضمن اتاق من ۳*۴/۵ هست و به زودی یک جفت مانیتور ۶ اینچ krk vxt به سیستم اضافه میکنم ...
موفق باشی ...

p30ware

عضو سایت
9/7/10
45
40
18
سلام دوستان من به تازگی ADAM a5x رو گرفتم و میخواستم اطلاعاتی از نظر خودم به دوستان بدم شاید به درد بخوره برای کسی ...

بسیار این کوچولو ها رو دوست دارم و از صداش شگفت زده شدم ... وضوح و رزولیشن بالا و نمایش استریو عالی دو تا از قابل ذکر ترین خصوصیت های a5x هست ...

-صدا بسیار گرم و پر هست بر خلاف اندازه مانیتور ها ، تقریبا برای تمام سبک ها میشه ازش استفاده کرد چون همه موزیکی رو باهاش پلی کردم و اصلا فکر نمیکردم حتی اینقدر موسیقی ارکسترال و ارکستر سمفونیک رو خوب صدا بده

-مورد بعدی اینکه خیلی دیدم راجع به فرکانس های پایین این مانیتور ایراد میگرند ولی من که حداقل این ایراد رو ندیدم که هیچ در محدوده گیتار بیس و کیک و ... بسیار هم تمیز و حجیم هست مگر اینکه ساب بیس منضورمون باشه برای سبک هایی چون داب استپ که شاید در اون صورت به اندازه یک 8 اینچی عمل نکنه و طبیعیه ....

-این مورد هم بگم که من دو درجه ولوم تویتر رو کم کردم احساس کردم برای گوش من و اتاق من مقداری زیاد هست و بسیار عالی شد

*-* یک نکته مهم دیگه اینکه فضای من حدودا 6 متر و شاید کمی بیشتر هست و این خصوصیاتی که گفتم برای این متراژ فضا هست و اگر فضا بزرگتر بشه قطعا مانیور 5 اینچی جوابگو نخواهد بود ولی برای این فضا عالی هست ... و احساس ضعف بیس برای بعضی هم شاید از همینجاست که این مانیتور رو در فضایی بزرگتر قرار دادن...

امیدوارم تونسته باشم کمکی به دوستان کرده باشم

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,012
2,461
113
29
G Studio
دوستان ممنون میشم کمک کنین
پاسخ سریع لطفا
Alisis elevate 3 چطوره برای یه استودیو خونگی

تو این رنج قیمت انتخاب های خیلی بهتری دارین.
مانیتور های Alesis رو خیلی پیشنهاد نمیکنم.

30/12/15
39
13
8
سلام دوستان من میخوام اسپیکر
KRK Rokit 5 G3
رو بخرم سبک کاریم رپ هستش و علاوه بر باس شفافیت تمامی فرکانس های بالا هم برام مهم هست نظر شما چیه؟

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,012
2,461
113
29
G Studio
سلام دوستان من میخوام اسپیکر
KRK Rokit 5 G3
رو بخرم سبک کاریم رپ هستش و علاوه بر باس شفافیت تمامی فرکانس های بالا هم برام مهم هست نظر شما چیه؟

درود بر شما.
Presonus Eris 5 رو بیشتر بهتون پیشنهاد میکنم نسبت به این مدل. از برند KRK سری Rokit خیلی تعریفی نیستند

30/12/15
39
13
8
اینی که شما میگی آخه محدوده فرکانسیش زیاد جالبtest.png نیس ومن تو یوتوب تست هاش رو نگاه کردم krk شفاف تر هست ... اگه دلیل خاصی برا معرفی مدل خودتون دارین بگین که من با اطمینان خرید کنم... و البته دنباله کار کردش هستم چون نو خیلی گرون هست رنگ زد فرکانس krk
[doublepost=1452761368,1452761229][/doublepost]فقط دنبال صدای شفاف و بدون رنگ شدگی هستم...نمیخوام ولوم اسپیکر رو ببرم بالا که صدا ها ی ریز رو تشخیص بدم چون محیط کاریم تو اتاق خوابم هست و بقیه اذیت میشن

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,012
2,461
113
29
G Studio
این پارامتر که شما دیدید توی اینترنت فقط یک پارامتر تئوریک و نمیتونه تایید کننده برای تصمیم خرید شما باشه.
به صورت کلی خدمتتون گفتم Rokit از برند Krk صدای خوب و قابل قبولی نداره و توی این رنج قیمت میشه انختاب های بهتری داشت که برای سبک شما من Eris5 رو پیشنهاد دادم.
من هر دوی این مانیتور ها رو تست کردم و نتیجه تجربه ای که داشتم رو به شما میگم.
خیلی به تئوری اکتفا نکنید.

14/11/14
1,094
637
83
35
ایران
این پارامتر که شما دیدید توی اینترنت فقط یک پارامتر تئوریک و نمیتونه تایید کننده برای تصمیم خرید شما باشه.
به صورت کلی خدمتتون گفتم Rokit از برند Krk صدای خوب و قابل قبولی نداره و توی این رنج قیمت میشه انختاب های بهتری داشت که برای سبک شما من Eris5 رو پیشنهاد دادم.
رامتین جان با تاسکم کار کردید یا صداشو شنیده باشید؟
من دارم و البته ازش کاملا راضی هستم. خیلی صدای فلت و خوبی میده. ولی دوسدارم نظر دوستان و بدونم اگه تجربه ای باهاش دارند

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,012
2,461
113
29
G Studio
رامتین جان با تاسکم کار کردید یا صداشو شنیده باشید؟
من دارم و البته ازش کاملا راضی هستم. خیلی صدای فلت و خوبی میده. ولی دوسدارم نظر دوستان و بدونم اگه تجربه ای باهاش دارند
نه متاسفانه تجربه ی استفاده از این مدل رو ندارم.

• عالیه!
واکنش‌ها: artinviolin
30/12/15
39
13
8

دست گلتون درد نکنه : ) حالا که این مدل رو تایید میکنین انتخابم اینه مرسی از راهنمایی رامتین جان ...

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
اینی که شما میگی آخه محدوده فرکانسیش زیاد جالبمشاهده پیوست 16424 نیس ومن تو یوتوب تست هاش رو نگاه کردم krk شفاف تر هست ... اگه دلیل خاصی برا معرفی مدل خودتون دارین بگین که من با اطمینان خرید کنم... و البته دنباله کار کردش هستم چون نو خیلی گرون هست رنگ زد فرکانس krk
[doublepost=1452761368,1452761229][/doublepost]فقط دنبال صدای شفاف و بدون رنگ شدگی هستم...نمیخوام ولوم اسپیکر رو ببرم بالا که صدا ها ی ریز رو تشخیص بدم چون محیط کاریم تو اتاق خوابم هست و بقیه اذیت میشن
درود دوست عزیز ...
با کمال احترام به نظرات ارزشمند دوست عزیزم ، رامتین جان @Ramtin Shabanian که البته من هم با ایشون موافق هستم ، چرا مانیتور کلاس A تهیه نمیکنید تا برای مدت ها خیال خودتون رو راحت کنید ؟؟!!
پیشنهاد من مانیتور های کلاس A هستن . نه این که بخوام برای مانیتور خودم تبلیغات کنم ! اما منطقی اینه که کلاس A کار کرده تهیه بشه تا کلاس B نو . چون من خودم تجریه کردم و بعد از شنیدن مانیتورهای کلاس a از سال ها کار کردن با کلاس b بسیار پشیمون شدم ...
باز هم تصمیم با شماست ...
موفق باشید ...

30/12/15
39
13
8
درود دوست عزیز ...
با کمال احترام به نظرات ارزشمند دوست عزیزم ، رامتین جان @Ramtin Shabanian که البته من هم با ایشون موافق هستم ، چرا مانیتور کلاس A تهیه نمیکنید تا برای مدت ها خیال خودتون رو راحت کنید ؟؟!!
پیشنهاد من مانیتور های کلاس A هستن . نه این که بخوام برای مانیتور خودم تبلیغات کنم ! اما منطقی اینه که کلاس A کار کرده تهیه بشه تا کلاس B نو . چون من خودم تجریه کردم و بعد از شنیدن مانیتورهای کلاس a از سال ها کار کردن با کلاس b بسیار پشیمون شدم ...
باز هم تصمیم با شماست ...
موفق باشید ...

من با رامین پیر هم مشورت کردم گفتن من از مدل انتخابیت یعنی KRK ROKIT داشتم و راضی بودن حتی عکس مانیتورینگ ها توی فیسبوکشم هست... و نسبت به سبک کاریم تایید کردن بیشتر برا سبک های الکترونیک کاربرد داره... یه تستی هم دیروز با مدل پیشنهادی شما پیدا کردم تو نت که متاسفانه صداش خیلی نا مفهوم بود در مقایسه با KRK و خب شفافیت صدا برا من خیلی مهم هست فقط من نتونستم بفهمم چرا این مدل رو تایید نمیکنین با این که تو اکثر استو دیو های حرفه ای هست و مدل انتخابی شما رو من تو هیچ جایی ندیدم جز سایت هایی که برا فروش هستن

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
من با رامین پیر هم مشورت کردم گفتن من از مدل انتخابیت یعنی KRK ROKIT داشتم و راضی بودن حتی عکس مانیتورینگ ها توی فیسبوکشم هست... و نسبت به سبک کاریم تایید کردن بیشتر برا سبک های الکترونیک کاربرد داره... یه تستی هم دیروز با مدل پیشنهادی شما پیدا کردم تو نت که متاسفانه صداش خیلی نا مفهوم بود در مقایسه با KRK و خب شفافیت صدا برا من خیلی مهم هست فقط من نتونستم بفهمم چرا این مدل رو تایید نمیکنین با این که تو اکثر استو دیو های حرفه ای هست و مدل انتخابی شما رو من تو هیچ جایی ندیدم جز سایت هایی که برا فروش هستن
درودی دوباره ...
من که مدلی پیشنهاد نکردم !! منظورتون اریس هست ؟؟ من هم الکترو کار میکنم . با هر دوی این مانیتور ها هم کار کردم و نظرم صد در صد روی اریس هستش . مطمئنید سری عکس هایی که دیدید سری VXT نبوده ؟؟ من احساس میکنم VXT بوده . البته صدا سلیقه ای هستش . شاید شما بیشتر دوست داشته باشید ...
موفق باشید ...

14/11/14
1,094
637
83
35
ایران
تصمیم گیرنده نهایی شمایی دوستان فقط پیشنهاد میدن طبق تجارب خودشون.. شما هرکدومو ک فکمیکنی نسبت ب بودجه و ظهنیتت بیشتر طرفشه اونو انتخاب کن..
موفق باشی