موضوع جامع مشاوره برای خرید اسپیکر مانیتور صدا 8 اینچ

Hamed_abdollahi

هنرمند
عضو سایت
20/8/11
694
376
63
مشهد
درود

برعکس میکس من همیشه توی پلیرهای دیگه یک مقدار تریبل میشه با Eris E8
خب حرف بنده هم همینه

دوستمون گفتن یکم فرکانسای بالای مانیتور e8 ضعیف هست....خب این باعث میشه که شما فکر کنید فرکانسهای hi میکستون کمه و بوست میکنید و در نتیجه در پلیر های دیگه میکس رو با تیریبل زیاد میشنوید
در کل هر مانیتوری که توی یک محدوده فرکانسی که ضعف داشته باشه مارو به اشتباه میندازه و باعث میشه که دراکولایزر کردن همون محدوده ضعیف رو بوست یا تقویت کنیم و در اخر میریم توی سیستم ماشین برای تست میبینیم درست اکو نکردیم
اینکه میکس شما در پلییر های دیگه تیریبل تره نشون دهنده اینه که همون ضعف در فرکانس hi هستش

hamid_pe2

میکس و مسترینگ
تیم مدیریت
مدیر تالار
2/12/11
1,513
1,591
113
خرمشهر
خب حرف بنده هم همینه

دوستمون گفتن یکم فرکانسای بالای مانیتور e8 ضعیف هست....خب این باعث میشه که شما فکر کنید فرکانسهای hi میکستون کمه و بوست میکنید و در نتیجه در پلیر های دیگه میکس رو با تیریبل زیاد میشنوید
در کل هر مانیتوری که توی یک محدوده فرکانسی که ضعف داشته باشه مارو به اشتباه میندازه و باعث میشه که دراکولایزر کردن همون محدوده ضعیف رو بوست یا تقویت کنیم و در اخر میریم توی سیستم ماشین برای تست میبینیم درست اکو نکردیم
اینکه میکس شما در پلییر های دیگه تیریبل تره نشون دهنده اینه که همون ضعف در فرکانس hi هستش
البته خوب این مشکل هم خیلی حاد نیست بلاخره رفع میشه با یکم تجربه و عادت کردن به مانیتور ها

8/9/16
1
0
1
37
دوستان من یک مانیتور در جمهوری دیدم با برند akai rpm800 صاحب مغازه با جنلک 8 اینچ مقایسه می کرد نظر شما چیه

نظر تون درباه یاماها hs8 یا این آکایی کدام است؟
[doublepost=1473699407,1473699161][/doublepost]من میخام سبک پاپ کار کنم نمیدانم akai rpm 800را بگیرم یا یاماها hs8خواهش می کنم دوستان راهنمایی کنید
اتاق من هم 9 متر است

akhavan

کاربر با تجربه
9/9/12
1,684
2,736
113
40
Tehran
www.persian-music.org
دوستان من یک مانیتور در جمهوری دیدم با برند akai rpm800 صاحب مغازه با جنلک 8 اینچ مقایسه می کرد نظر شما چیه

[doublepost=1473699407,1473699161][/doublepost]من میخام سبک پاپ کار کنم نمیدانم akai rpm 800را بگیرم یا یاماها hs8خواهش می کنم دوستان راهنمایی کنید
اتاق من هم 9 متر است
حتما خودتون مونیتورها رو تست کنید

21/8/16
6
0
1
25
سلام من بين gelenct و Eveaudio گير كردم جفتش٧ اينچه فقط فرقشون تو صداي HI فركانسي ك تو Eveaudio واضح تره اگه كسي صداي اين اسپيكرارو شنيده لطفاً راهنمايي كنه ممنون

mili1

عضو سایت
20/9/11
178
33
28
شیرااا...ز
سلام خدمت اساتید
اتاق من 12 متر هست ایا مانیتور 8 اینچ برای اتاق 12 متری معقولانه هست ؟ با توجه به اینکه فرکانسهای پایین صدا برام مهمه.
[doublepost=1479304100,1479303563][/doublepost]من اتاقم اگوستیک خوبی نداره
از کسانی شنیدم که میگفتن میشه فقط نمیتونی زیاد صدا رو بلند کنی
ایا این حقیقت داره؟

28/1/17
2
0
1
25
عرض سلام و خسته نباشید
ببخشید من قصد تهیه مانیتورینگ دارم
چون اولین بار هست که قصد خرید این قطعه رو دارم کمی حساسم رو این موضوع.
میخواستم ببینم از دوستان کسی هست که از مدل jbl lsr 308 یا 305 استفاده کرده باشه؟
اگه لطف کنید نظرتون رو در رابطه با این مانیتورینگ بیان کنید کمک بزرگی به بنده کردید

عرض سلام و خسته نباشید
ببخشید من قصد تهیه مانیتورینگ دارم
چون اولین بار هست که قصد خرید این قطعه رو دارم کمی حساسم رو این موضوع.
میخواستم ببینم از دوستان کسی هست که از مدل jbl lsr 308 یا 305 استفاده کرده باشه؟
اگه لطف کنید نظرتون رو در رابطه با این مانیتورینگ بیان کنید کمک بزرگی به بنده کردید
درود
من یوزر JBL 308 نیستم اما JBL LSR 4328 رو دارم. صدای 308 رو هم شنیدم و بسیار خوبه، خیلی خوب و فلت، 305 هم خیلی بیشتر از تصورم فلت بود، بعید میدونم از خریدش پشیمون بشید.

28/1/17
2
0
1
25
درود
من یوزر JBL 308 نیستم اما JBL LSR 4328 رو دارم. صدای 308 رو هم شنیدم و بسیار خوبه، خیلی خوب و فلت، 305 هم خیلی بیشتر از تصورم فلت بود، بعید میدونم از خریدش پشیمون بشید.
ممنونم از پاسختون بزرگوار
میشه بگید 308 در ناحیه بیس چطور عمل میکنه؟
برای سبک الکترونیک بیس کافی رو داره؟

ممنونم از پاسختون بزرگوار
میشه بگید 308 در ناحیه بیس چطور عمل میکنه؟
برای سبک الکترونیک بیس کافی رو داره؟
درود محدد، به نظر من بله، البته 305 هم بر خلاف تصور من بیس درستی داشت با توجه به اینکه توقعی از یک 5 اینچی نداشتم.

26/11/16
2
0
1
تبریز

اتاق من هم 9 متر است
اسپیکر مانیتورینگ آکایی بی نظیر و فوق العاده هستش.و به دلیل کمیاب و نایاب بودنش حکم طلا رو داره.البته برای زر شناس...
ِ
من مدت زیادیه ازش استفاده میکنم.کیفیت بی نظیر صداش تو تمامی فرکانسهای صوتی و دقت بی نظیرش قابل ستایش هستش.

.
تو ایران کمتر کسی از این برند برای مانیتورینگ استفاده میکنه ولی براتون بگم قدرت صدای اسپیکر یاماها شاید 1 چهارم آکایی باشه...علاوه بر دقت صدای زیاد حجم صدای دیوانه کنندع ای هم داره.و از آمپ های کلاس a و کلاس b همزمان بهره میگیره.

یعنی کلاسab هستش.هم صدای پر اتک و پر قدرتی داره و هم دقت صدای بالایی داره که هر دوتاش یه محشرن.

.
شک نکنین آکایی انتخاب بهتری هستش.

من قبل از خرید دو دل بودم چون برند زیاد آشنایی برای ایرانیان نیست ولی الان بعد یه مدت استفاده به شدت ازش راضیم...
[doublepost=1552237450][/doublepost]IMG_20190306_192700_677.jpg

musicprooo

عضو سایت
2/11/11
295
84
28
قزوین
سلام دوستان
من مانیتور صدایPresonus eris 8 رو جدیدا خریداری کردم بنظرم برای اتاقم زیادی بزرگه و صدا هوم میشه در تنظیماتشم هم وقتی صدارو تا 80 هرتز کات میکنم اونوقت بیسش خیلی ضعیف میشه که از اسپیکر 5 اینچی هم ضعیف تر بیس میده

حالا با کسی اشنا شدم برای معاوضه این مانیتور صدا با ADAM F7 بنظره شما تصمیم درستیه؟

Hossein Rezaei

تیم مدیریت
مدیر کل
8/3/10
386
621
93
دبی
سلام دوستان
من مانیتور صدایPresonus eris 8 رو جدیدا خریداری کردم بنظرم برای اتاقم زیادی بزرگه و صدا هوم میشه در تنظیماتشم هم وقتی صدارو تا 80 هرتز کات میکنم اونوقت بیسش خیلی ضعیف میشه که از اسپیکر 5 اینچی هم ضعیف تر بیس میده

حالا با کسی اشنا شدم برای معاوضه این مانیتور صدا با ADAM F7 بنظره شما تصمیم درستیه؟
درود
اگر ابعاد و چند تا عکس از اتاقتون می گذاشتید بهتر میشد راهنماییتون کرد.
خیلی وقت ها با جابه جایی مانیتور ها این مشکل هوم رو میشه تا حد زیادی کم کرد.

Hossein Rezaei

تیم مدیریت
مدیر کل
8/3/10
386
621
93
دبی
ارتفاع که 3.5 نیست ؟
درسته این ابعاد برای مانیتور 8 اینچ کوچیکه . جایی از اتاق هست که فرکانس های پایین رو بهتر بشنوی ؟ مانیتور ها رو روی چه سطحی گذاشتی ؟
توصیه می کنم به این مقاله هم نگاهی بندازی نحوه صحیح جایگذاری اسپیکر مانیتورها در استودیو

musicprooo

عضو سایت
2/11/11
295
84
28
قزوین
ارتفاع که 3.5 نیست ؟
درسته این ابعاد برای مانیتور 8 اینچ کوچیکه . جایی از اتاق هست که فرکانس های پایین رو بهتر بشنوی ؟ مانیتور ها رو روی چه سطحی گذاشتی ؟
توصیه می کنم به این مقاله هم نگاهی بندازی نحوه صحیح جایگذاری اسپیکر مانیتورها در استودیو
نه دیگه اونقدر اماتور نیستیم که
من اتفاقا خیلی رو طرز قرار دادن مانیتور ها وسواسم دقیقا تویتر ها هم سطح با گوش فاصله از دیوار پشت 60 سانت ( اتفاقا اون تاپیک که لینک کردین من5-6 سال پیش خوندمش تصاویرشم از سایت ایران صوت برداشته شده
اتاق 3.5 متر در 3.5 متر ارتفاع اتاق 3.8 متر هستش

Hossein Rezaei

تیم مدیریت
مدیر کل
8/3/10
386
621
93
دبی
من اتفاقا خیلی رو طرز قرار دادن مانیتور ها وسواسم دقیقا تویتر ها هم سطح با گوش فاصله از دیوار پشت 60 سانت ( اتفاقا اون تاپیک که لینک کردین من5-6 سال پیش خوندمش تصاویرشم از سایت ایران صوت برداشته شده
تو این فصا بهتره یکم تست کنی برای پیدا کردن بهترین مکان. پیشنهاد می کنم حداقل 1متر تا 1متر 20 سانت فاصله بدی مانتیور ها رو از دیوار . باید بتونی تو این فضا مشکل فرکانس های پایین رو به حداقل برسونی بعد به فکر تعویض مانیتور باشی چون مانیتور 7 اینچ اونقدرا وضعیت رو بهتر نمیکنه.

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,179
8,495
5,000
32
اهواز
www.unes.ir
تصاویر مربوط به هیچ سایت فارسی زبانی نیست
اون مقاله ترجمه ایی از این سایت زیر به همراه اطلاعات دیگه از خودم بوده که در سال 2015 نوشتم
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

بسیاری از سایت های فارسی زبان هم همین مقاله بنده رو کپی کردند و تاریخ هر کدوم رو هم چک کنید متوجه میشید که اولین بار در کدوم سایت فارسی زبان منتشر شده.
ما سایت های فارسی زبان رو کپی نمی کنیم، تمام مطالب نوشته شده در بخش مقالات یا کاملا اختصاصی هستند یا ترجمه از مقالات معتبر خارجی که لینک منابعشون هم مشخصه