آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع مشاوره برای خرید اسپیکر مانیتور صدا 8 اینچ

27/8/09
89
AHVAZ
دوستان چرا انقد اختلاف قیمت هست بین پرسنوس و برندایی مثل مکی و یاماها
مثلا 8 اینج پرسنوس حدود 1800ومکی2700 این همه اختلاف دلیلش چیه؟؟؟؟؟

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,947
31
نیشابور
دوستان چرا انقد اختلاف قیمت هست بین پرسنوس و برندایی مثل مکی و یاماها
مثلا 8 اینج پرسنوس حدود 1800ومکی2700 این همه اختلاف دلیلش چیه؟؟؟؟؟
درود دوست عزیز ...
فکر میکنم دلیلش شاید به خاطر این باشه که پریسنوس تازه وارد بازار شده و هنوز خیلی معروف نشده . در جریان قیمت های جهانی این برندها نیستم !! البته شنیدم که پریسنوس ارزون تر از سایر برندهاست . اما این ارزونی به خاطر کیفیت کمتر نیست !! به خاطر گرفتن نبض بازار هستش ...
موفق باشید ...

Sent From My Galaxy Grand 2

ممنون!! نظزتون تو برند مکی چیه؟یا مدلی دیگه مورد نظرتون نیست؟
درود
دوست عزیز من دوتا پیشنهاد دارم برات
6R6 mackie
Yamaha msp5
فقط قبل از اینکه تصمیم بگیری سعی کن یک ساعت باهاشون کار کنی ، اون مکی بعید میدونم به این سادگی پیدا بشه ، ولی اگه طالب بودی بهت جایی معرفی میکنم که صداشو بشنوی

19/2/15
40
30
خراسان
درود
دوست عزیز من دوتا پیشنهاد دارم برات
6R6 mackie
Yamaha msp5
فقط قبل از اینکه تصمیم بگیری سعی کن یک ساعت باهاشون کار کنی ، اون مکی بعید میدونم به این سادگی پیدا بشه ، ولی اگه طالب بودی بهت جایی معرفی میکنم که صداشو بشنوی
ممنون از راهنماییت.اما خرید کردم .از مکی و K.R.K با اینکه طلبش بودم خوشم نیومد

15/1/13
13
37
tehran
سلام دوستان من یه مشکل تو انتخاب مانیتور بین hs80 وhs8 پیدا کردم و نمیدونم کدوم بهتر هستش تو سایتهای دیگه هرکدوم سلیقه ای یه چیزی نوشتن میخواستم بدونم کدوم پخش واقعی تری داره . من بوجه حدود ۲ میلیون دارم و سبک کاریم پاپ سنتی و کلاسیک هستش و اتاقم ۱۲ متری .

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,006
28
G Studio
سلام دوستان من یه مشکل تو انتخاب مانیتور بین hs80 وhs8 پیدا کردم و نمیدونم کدوم بهتر هستش تو سایتهای دیگه هرکدوم سلیقه ای یه چیزی نوشتن میخواستم بدونم کدوم پخش واقعی تری داره . من بوجه حدود ۲ میلیون دارم و سبک کاریم پاپ سنتی و کلاسیک هستش و اتاقم ۱۲ متری .

سلام.
توی سری Hs های یاماها که 50 و 80 بودن مدل های 8 و 5 و 7 که بهشون اضافه شدن در واقع باز طراحی این مانیتور ها هستند و یه سری مشکلات توی طراحیشون اگه بوده بازبینی و حل شده.

من پیشنهاد میکنم که Yamaha Hs7 رو خریداری کنید طبق چیزی که توی منابع مختلف دیدم پاسخ گویی فرکانسی این مدل نسبت به 8 اینچ فلت تر بوده همین طور برای اتاق شما و سبک موسیقی که دارید 7 اینچ کفایت میکنه.
مانیتور بسیار خوبیه و توی این رنج بهترین انتخاب رو کردید.

موفق باشید

15/1/13
13
37
tehran
سپاسگذارم دوست عزیز . البته من تصمیم به ۸ اینچ گرفتم بیشتر به خاطر کمتر حس کردن مشکل ساب این سری. ولی بیشتر دوست دارم با آگاهی به تفاوت این دو دست به انتخاب بزنم. از طرفی اگه واقعا hs8 بهتر باشه باید آکش رو بگیرم چون کارکردش نیست ولی hs80 کار کردش رو میشه پیدا کرد. خوب چون حالا حالا ها میخوام ازش استفاده کنم تفاوت مالیش که حدود ۵۰۰ میشه واسم مهم هستش.

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,006
28
G Studio
سپاسگذارم دوست عزیز . البته من تصمیم به ۸ اینچ گرفتم بیشتر به خاطر کمتر حس کردن مشکل ساب این سری. ولی بیشتر دوست دارم با آگاهی به تفاوت این دو دست به انتخاب بزنم. از طرفی اگه واقعا hs8 بهتر باشه باید آکش رو بگیرم چون کارکردش نیست ولی hs80 کار کردش رو میشه پیدا کرد. خوب چون حالا حالا ها میخوام ازش استفاده کنم تفاوت مالیش که حدود ۵۰۰ میشه واسم مهم هستش.

توی سبک موسیقی که شما ذکر کردید رنج فرکانسی که ساب پخش کنه خیلی کم یا شاید وجود نداشته باشه و بدون ساب کار شما کامل انجام میشه.

سایز اتاق شما هم این قدر نیست که نیاز به مانیتور بزرگ تر باشه من با توجه به شرایطی که گفتید hs7 رو پیشنهاد کردم و هنوزم معتقدم برای شما انتخاب بهتری نسبت به Hs8 یا Hs80 هست.
اگر شده مدت بیشتری صبر کنید این کارو انجام بدید و آکبند تهیه کنید.

موفق باشید.

alame

هنرمند
8/6/09
128
کرج
سلام.
توی سری Hs های یاماها که 50 و 80 بودن مدل های 8 و 5 و 7 که بهشون اضافه شدن در واقع باز طراحی این مانیتور ها هستند و یه سری مشکلات توی طراحیشون اگه بوده بازبینی و حل شده.

من پیشنهاد میکنم که Yamaha Hs7 رو خریداری کنید طبق چیزی که توی منابع مختلف دیدم پاسخ گویی فرکانسی این مدل نسبت به 8 اینچ فلت تر بوده همین طور برای اتاق شما و سبک موسیقی که دارید 7 اینچ کفایت میکنه.
مانیتور بسیار خوبیه و توی این رنج بهترین انتخاب رو کردید.

موفق باشید
اگر بخواین بین msp5 و hs7 یه گزینه رو انتخاب کنید کودوم رو می پسندید؟

آخرین ویرایش:

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,006
28
G Studio
سبک خاصی نمی شه گفت گهگاهی ارکسترال گاهی پاپ گاهی الکترونیک و...
ابعاد:6 متری
نیمه آکوستیک

Msp5 توی فرکانس های Low به شدت کمبود داره و برعکس فرکانس های Mid رو مثل یک مانیتور کلاس A گرون قیمت نشون میده. اگر صرفا فقط موسیقی ارکسترال کار میکردید انتخاب خیلی خوبی بود اما چون گذری به پاپ و الکترونیک هم دارید خلا فرکانس های Low توی این مانیتور احساس میشه و روی کارتون تاثیر میزاره.

پیشنهاد من به شما همون Hs7 هست.

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
سلام دوستان
بنده به تا زگی hs80 تهیه کردم و هنوز به دستمم نرسیده
خواستم بدونم توی سبک ترنس یا الکترونیک که نیاز به فرکانسهای پایین رو داره به مشکل میخورم؟
چون سبک اصلی اکوستیک .پاپ و ارکسترال هستش ولی کار ترنس و هاوس و.... هم کار میکنم
باید مانیتور دیگه ای تهییه کنم؟
و سوال بعدی اینکه نسبت به اکوستیک کالیبریشن رو چطور باید تنظیم کرد...یعنی چه چیزی رو باید مد نظر داشت و سوییچهای کالیبره رو تنظیم کنم
ممنون

15/1/13
13
37
tehran
به نظر من . سری hs80 نگیر جاش hs 8 بهتر هستش .مشکل اکثر کاربرهای ایرانی این هستش که یه اسپیکر می خواهند برای همه کار.منم کلی تحقیق کردم یاماها برای ارکسترال عالی هستش و پاپ ولی برای ترنس و بقیه گزینه دیگری باید بگردید ولی ۸ اینچ یاماها برای جاهای خیلی بزرگ هستش منم تصمیم به سری ۷ گرفتم تا با فاصله ای که از دیوار قرار میگیره بتونم صدای خوبی بشنوم .تازه میتونی یه ساب هم تهیه کنی در کنارش برای بقیه سبک ها ولی باز هم بالا میفته و بجای اون یه دونه کلاس a میتونه بگیرید.

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,006
28
G Studio
سلام دوستان
بنده به تا زگی hs80 تهیه کردم و هنوز به دستمم نرسیده
خواستم بدونم توی سبک ترنس یا الکترونیک که نیاز به فرکانسهای پایین رو داره به مشکل میخورم؟
چون سبک اصلی اکوستیک .پاپ و ارکسترال هستش ولی کار ترنس و هاوس و.... هم کار میکنم
باید مانیتور دیگه ای تهییه کنم؟
و سوال بعدی اینکه نسبت به اکوستیک کالیبریشن رو چطور باید تنظیم کرد...یعنی چه چیزی رو باید مد نظر داشت و سوییچهای کالیبره رو تنظیم کنم
ممنون

درود بر شما.

مانیتور خوبی هست توی کلاس خودش اما خب یک مانیتور صدا ی کلاس A نیست و نباید انتظار بالایی ازش داشته باشید.

تجربه ی کار با این مانیتور رو توی طولانی مدت داشتم بیشترین ضعف این مانیتور توی رنج Low هست و کمبود هایی داره که بعضا شدید هم هستند اما کافیه گوشتون با این مانیتور کالیبره بشه و اونو بشناسید باهاش میتونید میکس های استانداردی توی هر سبک موسیقی حتی موسیقی الکترونیک داشته باشید.

Mid رنج خیلی خوبی داره و کاملا قابل اعتماد در مورد Hi هم کمی اغراق میکنه و بسته به آکوستیک محیط باید اونو کالیبره کنید.

گزینه های کلیبره کردن داره. یک موزیک به عنوان رفرنس انتخاب کنید و توی محیط پخش کنید بعد اقدام به کالیبره کردنه مانیتور هاتون بکنید تا جایی که به صدایی که میخواید برسید.

اگر تجربه ی اولتون از داستن مانیتور هست فعلا به فکر تعویض یا اضافه کردن نباشید و سعی کنید گوشتون رو پخته تر کنید و در آینده خرید یک مانیتور کلاس A رو توی برنامتون بزارید.

در کل خیلی حساس نشید آدم های زیادی با این مانیتور کار کردند و بهترین میکس ها رو انجام دادند.

موفق باشید

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
درود بر شما.

مانیتور خوبی هست توی کلاس خودش اما خب یک مانیتور صدا ی کلاس A نیست و نباید انتظار بالایی ازش داشته باشید.

تجربه ی کار با این مانیتور رو توی طولانی مدت داشتم بیشترین ضعف این مانیتور توی رنج Low هست و کمبود هایی داره که بعضا شدید هم هستند اما کافیه گوشتون با این مانیتور کالیبره بشه و اونو بشناسید باهاش میتونید میکس های استانداردی توی هر سبک موسیقی حتی موسیقی الکترونیک داشته باشید.

Mid رنج خیلی خوبی داره و کاملا قابل اعتماد در مورد Hi هم کمی اغراق میکنه و بسته به آکوستیک محیط باید اونو کالیبره کنید.

گزینه های کلیبره کردن داره. یک موزیک به عنوان رفرنس انتخاب کنید و توی محیط پخش کنید بعد اقدام به کالیبره کردنه مانیتور هاتون بکنید تا جایی که به صدایی که میخواید برسید.

اگر تجربه ی اولتون از داستن مانیتور هست فعلا به فکر تعویض یا اضافه کردن نباشید و سعی کنید گوشتون رو پخته تر کنید و در آینده خرید یک مانیتور کلاس A رو توی برنامتون بزارید.

در کل خیلی حساس نشید آدم های زیادی با این مانیتور کار کردند و بهترین میکس ها رو انجام دادند.

موفق باشید
ممنون رامتین جان
قبل از این مانیتور السیس داشتم و خیلی باهش کالیبره بود گوشام .
توی فکر خرید ادام بودم بودجم به 3 اینچش میرسید که صداشو گوش دادم توی فرکانسای پایین جوابگو نیست
و تصمیم به خرید 7 اینچ ادام رو دارم و تا قبل اون با hs عزیز کنار میایم
فکر میکنم توی میکس میدرنج مشکلی نداشته باشم باهشون
ولی برای کایبره شدن با فرکانسای پایین باید چندتا پرژه جمع کنم و توی پلیر های دیگه تست بشه تا بفهمم توی میکس چقدر باید مقدار دهی بشه

کالیبره رو هم روی همه حالت تست کردم ولی بهترینش همون فلت هست.
ممنون بابت پاسخ دوستان

12/8/10
65
اهواز
با عرض سلام و خسته نباشید.
سال نو رو پیشاپیش به همگی عزیزان تبریک میگم

یک سوال از اساتید محترم داشتم. میخواستم ببینم از نظر شما اسپیکر presonus Eris E8 در تاحیه mid چطور عمل میکنه؟
آخه تمام توضیحاتی که دوستان لطف کردند و گفتند در رابطه با low خوب و قوی و hi ضعیف و نامطلوبش بود

هدف بنده ازین سوال اینه که در میکس وکال هام چطور عمل میکنه.

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
من بین hs8 و e8 مونده بودم سر دوراهی
ببینین پریسینوس توی فرکانسهای پائین مشکلی نداره فقط میدرنج و فرکانسهای بالا رو یکم با تفکیک پائین پخش میکنه
از مقاییسه این دومانیتور فهمیدم که یاماها وضوح و تفکیک بالاتری داره اما تو فرکانس پائین ضعف داره
در عوض e8 فرکانس پائینش عالی بود ولی وضوحش به یاماها نمیرسید
شما باید کالیبره بشید با همون فرکانسی که مانیتور ضعف داره یعنی هی میکس کنید هی تست کنید تو پلیر های دیگه
تا بفهمید چه مقدار اکولایز توی مانیتور میتونه تویه پلیرهای دیگه درست باشه
مثلا e8 که میگید توی hi ضعیفه شما نباید توی میکس hi رو زیاد بکشید بالا و تقویت کنین
در کل باید مقدار استاندار باند رو با ازمون خطا به دست بیارین

hamid_pe2

میکس و مسترینگ
تیم مدیریت
مدیر تالار
2/12/11
1,511
خرمشهر
من بین hs8 و e8 مونده بودم سر دوراهی
ببینین پریسینوس توی فرکانسهای پائین مشکلی نداره فقط میدرنج و فرکانسهای بالا رو یکم با تفکیک پائین پخش میکنه
از مقاییسه این دومانیتور فهمیدم که یاماها وضوح و تفکیک بالاتری داره اما تو فرکانس پائین ضعف داره
در عوض e8 فرکانس پائینش عالی بود ولی وضوحش به یاماها نمیرسید
شما باید کالیبره بشید با همون فرکانسی که مانیتور ضعف داره یعنی هی میکس کنید هی تست کنید تو پلیر های دیگه
تا بفهمید چه مقدار اکولایز توی مانیتور میتونه تویه پلیرهای دیگه درست باشه
مثلا e8 که میگید توی hi ضعیفه شما نباید توی میکس hi رو زیاد بکشید بالا و تقویت کنین
در کل باید مقدار استاندار باند رو با ازمون خطا به دست بیارین
درود

برعکس میکس من همیشه توی پلیرهای دیگه یک مقدار تریبل میشه با Eris E8

صفحه ما در اینستاگرام

بالا