آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع مشاوره برای خرید اسپیکر مانیتور صدا 8 اینچ

musicprooo

عضو سایت
2/11/11
255
Iran
وست عزیز موزیک پرو، با توجه با عملکرد شما و نحوه پاسخ دهی تون، بهتر میبینم ادامه ندم این قضیه فرکانسی رو، چون تجربه نشون داده بهم به ارقام هیچ وقت اکتفا نکنم
دوست گرامی من خیلی خیلی عذر میخوام اگه ناراحتتون کردم من فقط و فقط خواستم نظر خودم رو عرض کنم اگه چیز خواصی در رفتار من متوجه شدین باز هم من عذر میخوام

ولی در خصوص ارقام من چند آزمایشی انجام دادم که نشون میده اونقدر ها هم بی مورد نیستن
من با کات کردن صدا های بالا تا 56 یک مانیتور صدا که پاسخ فرکانسیش از 56 شروع میشد فهمیدم که در انالیز هیچ صدایی دیگه پخش نمیشه و متوجه شدم که کاملا با رقم درج شده بر رویه مانیتور تطبیق داره(این یک دلیل)
و اینو هم بگم امکان نداره یک مانیتور صدا بیسش بیشتر از مثلا 56 باشه ولی بیاد رو تبلیغاتش بنویسه 56
یعنی امکان داره بنویسه 56 ولی بیسش از 56 کمتر باشه ولی امکان نداره بیشتر باشه خصوصا تو مانیتور های با پاسخ فرکانسی کم

20/5/14
47
32
درست هست، ولی تجربه خودم رو میگم، با آهنگ خودم، موقع تست، بین سه مانیتور msp5 و mr5 و Eris5 فرکانس های low تو eris بهتر پخش میشد. msp 5 مانیتور فوق العاده ای بود بیسش از بقیه کمتر بود ، اما بیسش نسبت به بقیه رو کاغذ بهتره !!! موفق باشید.
mr5 : 57Hz...20KHz
eris5 : 53Hz...22kHz
msp5 : 50Hz...40kHz

مانیتوری که 35 هرتزم پشتیبانی کنه ولی فیک باشه صداش یا کمپرس شده باشه و یا هر چیز دیگه ارزشش از یه مانیتور 60 هرتزی فلت و نتچرال کمتره ، این نظر من هست.

musicprooo

عضو سایت
2/11/11
255
Iran
درست هست، ولی تجربه خودم رو میگم، با آهنگ خودم، موقع تست، بین سه مانیتور msp5 و mr5 و Eris5 فرکانس های low تو eris بهتر پخش میشد. msp 5 مانیتور فوق العاده ای بود بیسش از بقیه کمتر بود ، اما بیسش نسبت به بقیه رو کاغذ بهتره !!! موفق باشید.
mr5 : 57Hz...20KHz
eris5 : 53Hz...22kHz
msp5 : 50Hz...40kHz

مانیتوری که 35 هرتزم پشتیبانی کنه ولی فیک باشه صداش یا کمپرس شده باشه و یا هر چیز دیگه ارزشش از یه مانیتور 60 هرتزی فلت و نتچرال کمتره ، این نظر من هست.
این روشی که شما برای تست انجام دادین مشخص نمیکنه که پاسخ فرکانسی کدوم مانیتور با کاغذش یکسانه (نه معلوم شد اریس صداش بیشتر از نوشته ی رویه کاغذشه نه معلوم شد یاماها ادعاش رویه کاغذ بیشتر از صداشه)

و همینطور با 3 4 هرتز اینور و اونور صدا آنچنان تغییر نمیکنه،اگه شما از بیس مانیتور هایتون ناراضی هستین باید یک مانیتوری بگیرین که حد اقل 10 هرتز پایین تر باشه تا تاثیرشو نشون بده

و اگه هم منظور شما در پست بالا این بوده که مانیتور ام اس پی بر رویه کاغذ ادعای زیادی کرده ، خب این حرف منو تایید میکنه

اگه یادتون باشه من گفتم که ممکنه شرکتی بیاد مانیتوری بسازه که بیسش واقعا تا 56 باشه ولی بنویسه مثلا 53 ولی امکان نداره بیسش واقعا 50 باشه ولی بیاد بنویسه 53

حرف شما کاملا درسته ولی بحث ما سر این نبود!

19/2/15
40
30
خراسان
دوستان من خرید کردم و مانیتور Eris 8 رو انتخاب کردم .اما یه مانیتور دیگه بود که صداش رو شنیدم و 7 اینچ بود Event
ولی متاسفانه پولم به اون نرسید.خیلی حوب بود.کسی در موردش نظری داره؟
و اینکه مانیتور که خریذم روشن میکنم یه نویز خاصی مثله ویز ویز همش هست حتی اگه ولوم مانیتور رو کلا ببندم.مشکلی نداره؟

12/8/10
65
اهواز
داداش Event هم خیلی خوب بود .اگه پولم میرسید اصلا شک نمیکردم واسه خریدش
قیمتش هم خوبه به نظرم
حقیقتش من چیزی راجب اونت نشنیدم ولی همین اریس که گرفتین هم مارک معروف تری هستش هم جوابشو پس داده
توی کل دنیا ازش استقبال خوبی شده
اگه منم بودم 100 درصد اریس 8 رو انتخاب میکردم

19/2/15
40
30
خراسان
آره واقعا تو این رنج از همشون بهتره.یکم قسمت فرکانس های بالا زیاده که باید با تنظیماتش درست کنم که اونم یاد ندارم متاسفانه :wideyed-97:!!!
فهمیدم چرا بچه هامیگفتن KRK خوب نیست.با شنیدن کلی از مشکلام حل شد.
یاماها 7 رو نتونستم بشنوم اما 5رو شنیدم من که خوشم نیومد اصلا.
اما نمیدونم چی بود که Event کاملا به دلم نشست..فرکانس ها همه چی واضح بود حتی بیس صداشفاف بود
وقت هست شاید بعدا سراغش رفتم.
کسی اینجا میدونه چیزی در موردش ؟

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,947
31
نیشابور
دوستان من خرید کردم و مانیتور Eris 8 رو انتخاب کردم .اما یه مانیتور دیگه بود که صداش رو شنیدم و 7 اینچ بود Event
ولی متاسفانه پولم به اون نرسید.خیلی حوب بود.کسی در موردش نظری داره؟
و اینکه مانیتور که خریذم روشن میکنم یه نویز خاصی مثله ویز ویز همش هست حتی اگه ولوم مانیتور رو کلا ببندم.مشکلی نداره؟
درودی دوباره ...
مبارکت باشه ، امیدوارم بهترین استفاده ها رو ازش بکنی ...
در مورد نویزی که گفتی ، مسیر برق مانیتور ها و کامپیوترت ، به احتمال ۹۹٪ درصد یکی هستش !! یعنی از یک سه راه برای همش استفاده میکنی !! برق مانیتورها رو از یک پریز دیگه بگیر . احتمالا مشکلت حل میشه ...
موفق باشی ...

Sent From My Galaxy Grand 2

20/5/14
47
32
مبارک باشه، کابل رو از همون جا که گفتم گرفتی؟ کابل فوق العاده ای هست، مشکل اون صدا هم که نویز نیست رو من خیلی جاها حتی با مانیتورهای گرون قیمت دیدم، نویز جان هم حرفشون فکنم درست باشه احتمالا اینکارو کنی درست میشه و یا شاید هم برای یو اس بی کارت صدات باشه ! در مورد event هم مانیتورهای خوبی هستند، یه مدل 20/20 بود عالین اونام...

19/2/15
40
30
خراسان
درودی دوباره ...
مبارکت باشه ، امیدوارم بهترین استفاده ها رو ازش بکنی ...
در مورد نویزی که گفتی ، مسیر برق مانیتور ها و کامپیوترت ، به احتمال ۹۹٪ درصد یکی هستش !! یعنی از یک سه راه برای همش استفاده میکنی !! برق مانیتورها رو از یک پریز دیگه بگیر . احتمالا مشکلت حل میشه ...
موفق باشی ...

سلام.ممنون داداش<3 آره دقیقا درست گفتی .عوض میکنم ببینم چی میشه :D

19/2/15
40
30
خراسان
مبارک باشه، کابل رو از همون جا که گفتم گرفتی؟ کابل فوق العاده ای هست، مشکل اون صدا هم که نویز نیست رو من خیلی جاها حتی با مانیتورهای گرون قیمت دیدم، نویز جان هم حرفشون فکنم درست باشه احتمالا اینکارو کنی درست میشه و یا شاید هم برای یو اس بی کارت صدات باشه ! در مورد event هم مانیتورهای خوبی هستند، یه مدل 20/20 بود عالین اونام...
فدات بشم مرسی <3
راستش کابل هارو از اونجا نگرفتم اما همون قیمت افتاد واسم.فک کنم از یه مغازه به اسم پارسیان گرفتن واسم.
من واسه دوستم هم یه کارت صدا پریسنیوس و میکروفن شور و مانیور 4 اینچ ام-آدیو هم گرفتیم کلا راضیم

musicprooo

عضو سایت
2/11/11
255
Iran
فدات بشم مرسی <3
راستش کابل هارو از اونجا نگرفتم اما همون قیمت افتاد واسم.فک کنم از یه مغازه به اسم پارسیان گرفتن واسم.
من واسه دوستم هم یه کارت صدا پریسنیوس و میکروفن شور و مانیور 4 اینچ ام-آدیو هم گرفتیم کلا راضیم
مبارکتون باشه یاسین جان
در ضمن 100 تمن هزینه برای کابل زیاد ضروری نیست میتونستین با گرفتن چند متر کابل مرغوب مسی و چهار تا ورودی با هزینه 20 تمن کارت راه بیافته

در خصوص مانیتور مانیور 4 اینچ ام-آدیو البته نباید راضی باشین یعنی بهتره بگم پولتونو ریختین سطل آشغال :biggrin:! میشه بپرسم چند گرفتینش؟

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,947
31
نیشابور
مبارکتون باشه یاسین جان
در ضمن 100 تمن هزینه برای کابل زیاد ضروری نیست میتونستین با گرفتن چند متر کابل مرغوب مسی و چهار تا ورودی با هزینه 20 تمن کارت راه بیافته

در خصوص مانیتور مانیور 4 اینچ ام-آدیو البته نباید راضی باشین یعنی بهتره بگم پولتونو ریختین سطل آشغال [emoji3]! میشه بپرسم چند گرفتینش؟
درود دوست عزیز ...
۱۰۰ ٪ با شما مخالفم !!! اتصالات در استودیو ،‌ به نظر من مهمترین قسمت کار هستش . درسته کابل مرغوب + سر فیش خوب پاسخگو هستش ،‌ اما من خودم تست کردم و واقعا کابلی که متری ۱۷۰ هزار تومن خریدم واقعا صدای بهتری داشت !! حالا بحث‌سر‌فیش‌ های با کیفیت مثل نوتریک ، به کنار ...
من کابل دیدم تا متری ۸۰۰ هزار تومن که اکثر سیم هاش‌طلا بود ( حتما میدونید که طلا بهترین رسانای صداست )
موفق باشید ...

19/2/15
40
30
خراسان
مبارکتون باشه یاسین جان

در خصوص مانیتور مانیور 4 اینچ ام-آدیو البته نباید راضی باشین یعنی بهتره بگم پولتونو ریختین سطل آشغال :biggrin:! میشه بپرسم چند گرفتینش؟
آره داداش من پیشنهاد ندادم.دوستم میخواست با یه مقدار پول همه وسیله هارو بخره.من شنیدم صداشو.بیشتر شبیه اسپیکر بود !!!
750 هم قیمتش بود.در مورد کابل ها هم باید بگم سر فیشها شد 100 کابل هم 25 ! به نظرم این متوسطه

آخرین ویرایش:

musicprooo

عضو سایت
2/11/11
255
Iran
درود دوست عزیز ...
۱۰۰ ٪ با شما مخالفم !!! اتصالات در استودیو ،‌ به نظر من مهمترین قسمت کار هستش . درسته کابل مرغوب + سر فیش خوب پاسخگو هستش ،‌ اما من خودم تست کردم و واقعا کابلی که متری ۱۷۰ هزار تومن خریدم واقعا صدای بهتری داشت !! حالا بحث‌سر‌فیش‌ های با کیفیت مثل نوتریک ، به کنار ...
من کابل دیدم تا متری ۸۰۰ هزار تومن که اکثر سیم هاش‌طلا بود ( حتما میدونید که طلا بهترین رسانای صداست )
موفق باشید ...

من 99 درصد با شما مخالفم!
تفاوت کابل های coaxial خوب در اینه که در متراژ های بالا هر چه بیشتر به کاهش نویز در مسیر کابل کمک کنه در مورد کابلهای گران قیمت هم فکر نمیکنم تویه مسیر 1.5 متری چقدر بتونه از نویز کم کنه تا ما کیفیت رو احساس کنیم

طلا و مس البته بهترین رسانای الکتریسیته هستن و مقاومت پایینی دارند و همین به کاهش نویز کمک میکنه اما همه این تاثیر ها در متراژ های بالا خودشون رو نشون میدن به نظر من از این کابلها بیشتر برای میکرفن ها استفاده کنید نتیجه میگیرید البته عاقلانه هست کسایی که استودیو با تجهیزات و مانیتورینگ حرفه ای دارن 200 تمن برای کابل هزینه ای نیست!

برای تست نویز کابل هم یه راه وجود داره ، یه سر کابل رو به مانیتور وصل کنید و سر دیگر رو از کارت صوتی خارج کنید هوا نگه دارید و ولوم مانیتور را تا اخر بلند کنید حالا اگه گوشتون رو نزیدیک مانیتور ببرید متوجه مقدار نویز خواهید شد

musicprooo

عضو سایت
2/11/11
255
Iran
آره داداش من پیشنهاد ندادم.دوستم میخواست با یه مقدار پول همه وسیله هارو بخره.من شنیدم صداشو.بیشتر شبیه اسپیکر بود !!!
750 هم قیمتش بود.در مورد کابل ها هم باید بگم سر فیشها شد 100 کابل هم 25 ! به نظرم این متوسطه
750 چه خبره؟ با این پول میشد یک جفت bx5 یا hs50 کارکرده تمیز گرفت

19/2/15
40
30
خراسان
750 چه خبره؟ با این پول میشد یک جفت bx5 یا hs50 کارکرده تمیز گرفت
والا من چی بگم به من بود اصلامیگفتم نخره!! اصلاتخفیف نداد اما فککنم دوتا کابل مونو ارزون داد گفتبعدا حساب کن !!!
به من بود میگفتم فقط کارت صدا و میکروفن بخره با 2200!!

بالا