مشاوره برای تولید البومی مجوز دار

شروع موضوع توسط saeed-ghorbani ‏24/9/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک مشاوره برای تولید البومی مجوز دار تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. saeed-ghorbani

saeed-ghorbani عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    سلام دوستان کسی هست بهم چند تا تنظیم کننده خوب معرفی کنه برای ساخت آلبوم نیاز به تنظیم کننده حرفه ای دلسوز و کار بلد دارم
    اینم بگم اکثر ملودیها از خودمه و حد اقل به 3 یا 4 تنظیم کننده نیاز دارم که قابلیتهای خوبی از جمله آشنایی به تمام نرمافزارها و سخت افزارها ی مورد نیاز و همچنین حرفه ای بود ن در نواختن پیانو

ممنون میشم کسی بهم معرفی کنه
    اینم می دونم تنظیم کننده زیاده ولی اگه کسی باشه که هم از سازهای زنده و هم از نرم افزار استفاده کنه و خلاصه خیلی کار درست باشه ممنون میشم معرفی کنین تا استارت کار رو بزنیم

اینم بگم من نتونستم تالار مورد نظر مو پیدا کنم تا این مطلب رو پست کنم به همین دلیل بهتر از اینجا رو نتونستم انتخاب کنم

2. mohsen afrasiab

mohsen afrasiab عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    تبریک میگم انشالا موفق باشین .  کدوم استانین ؟ چقد میخواین هزینه کنین ؟ نمونه کار از صداتون دارین ؟

3. saeed-ghorbani

saeed-ghorbani عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من اردبیل هستم . هزینه های زیادی بهم گفتن
    یه کار اتود تو تالار پروژها دارم تو بخش خوانندگی زیاد جالب نیست فقط در حد اتود هست از اتود هم ضعیف
    من با خیلی ها صحبت کردم قیمتهای زیادی بهم دادن که واقعا نوسان قیمت در حد المپیک
    نمی دونم زاهنماییم کنین آیا واقعا نرخ همینایی هست که میگن مثلا 400 یا 500 یا 700 بعضثیا 1 تومن تو شهر خودمون تنظیم کننده خوب هم از نسل قدیم هم از نسل امروزی هست مثل تنظیم کننده آلبوم جمشید نجفی وخواننده ملوانان خلبانان و ودود موذن زاده خواننده آی ایرانیم و فریبرز خاتمی تنظیم کننده آهنگ افشین اسدی و دی جی حامد فرد حتی تو تبریز افشین اذری هم هست اما اینا زیاد به دردم نمی خورن

4. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    انتشار یک آلبوم مجاز توی ایران یه خورده که چه عرض کنم ؛ خیلی مشکله . من دو بار تمام مراحل رو طی کردم . اگه ابتدای کار با مشکل مواجه نشدید به قول معروف توی دقیقه 90 گیری به آلبومت میدن که ادامه کار اگه غیر ممکن نباشه ؛ ممکن شدنش هم خیلی سخته .

و دوم ؛ اگه یه تنظیم کننده خوب و دلسوز با این معیارهایی که شما عرض کردید میخواین ؛ هست ؛ منتهی فکر هزینه هم کردید ؟ برای کاری که شما میخوای انجام بدی تا حدودی باید زندگیتو بزاری براش !! در هر صورت عرض کردم که غیر ممکن نیست ولی ممکن شدنش هم به این آسونی ها نیست .

5. saeed-ghorbani

saeed-ghorbani عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام آقا نیما
    می دونم من مشکلم دردسرهای مجوز نیست
    فعلا واسه یکی از خواننده های خوب کشورمون داریم مجوز می گیریم و فعلا هم مشکلی پیش نیومده
    همونطور که گفتم دنباله چند نفر تنظیم کننده می گردم
    مشاوره موسیقی هم داریم
    مدیر تولید و اسپانسر هم هست
    اما هزینه ها نباید کمر شکن باشن
    در مورد آلبوم هم اطمینان کامل رو بهم دادن ودارم که جواب خواهد داد
    به قول شما من زندگیم رو روش گذاشتم فقط چند نفر تنظیم کننده ایده ال...

6. امير حسين حبيبي

امير حسين حبيبي عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام
    دوست عزيز بايد ديد تعريف شما از تنظيم كننده ايده آل چيه؟اگر منظور تنظيم كننده اسم و رسم داره كه معرف حضور همه هستند و قيمتهاشون هم گزاف, فكر كنم بتوني از توي همين سايت خودمون تنظيم كننده هاي ايده آل پيدا كني , نمونه كارهاي بچه ها رو گوش كن باهاشون صحبت كن نمونه كار خودتو هم براشون بفرست مطمئنم پيداشون ميكني
    راستي لزومي نداره تنظيم كننده حتما" نوازنده حرفه اي پيانو باشه چون اينطوري ممكنه يه تنظيم كننده حرفه اي پيدا كني ولي پيانيست نباشه براي اين مورد وقتي تنظيم كننده معلوم شد ميتوني قطعه پيانو مورد نظرتو بسپاري به يه نوازنده پيانو

7. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    شما فکر میکنید یک تنظیم کننده چقدر باید بگیره؟

8. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    شما این پیغام رو به من فرستادید
    گفتم جوابتون رو اینجا بدم تا بقیه دوستان هم بدونن
    میتونم بپرسم از نظر شما نرخ استاندارد چقدره؟
    یک تنظیم کننده ای که معروف هست دلیل بر این نمیشه که باید پول زیادی بگیره،مگر اینکه کارش خوب باشه
    تنظیم کننده ی خوب باید هم قیمت کارهاش بالا باشه،اگه غیر از این باشه باید گفت چرا
    هنری که یک تنظیم کننده ی خوب داره هر کسی نداره،دقیقاً همین مساله به قول شما باعث نوسان قیمت هست
    به هر باید یک فرقی بین کسی که زحمت میکشه و علم خوبی داره،با کسی که فقط با نصب کردن کیوبیس یا اف ال یا هر daw دیگه و با جمع کردن چندین ترابایت وی اس تی بدرد نخور اسمش رو گذاشته تنظیم کننده باشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. saeed-ghorbani

saeed-ghorbani عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:

دقیقا سوال من هم همین هست یک تنظیم کننده خوب باید چقدر پول بگیرد ؟
    به نظر من اگه یه کسی یه سازمانی یه ارگانی یه اداره ای یه مسئولی بود نرخهای مناسب رو به استدیو ها و شرکتهای تولید موسیقی می داد واقعا به نفع همه بود

10. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    همچین چیزی عملا امکان پذیر نیست. چون کاملا شخصی هستش. یکی دوست داره بنا به معروفیتش و نوع و تجربه و خوب یا بد بودن کارش پول بگیره.
    مثل قضیه قراردادهای بازیکنان فوتبال شده این بحث !

11. saeed-ghorbani

saeed-ghorbani عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درسته تنظیم کننده هایی که واسه خودشون کار میکنن آره ولی شرکتهای تولید کننده و استدیو های مجوز دار که نباید قیمتهای من در آوردی بگن فکر کنم شما هم موافق باشین.

12. saeed-ghorbani

saeed-ghorbani عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آره تنظیم کننده هایی که واسه خودشون خصوصی کار میکنن هیچ قانون خاصی رو ندارن و لی شرکتها و استدیوهای تولید موسیقی نباید قیمتهای من در آوردی بدن شما که موافقید؟

13. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تنظیم اصلاً چیزی نیست که بشه روش قیمت مشخصی گذاشت

14. saeed-ghorbani

saeed-ghorbani عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من که اینطوری نیست
    این اصلا درست نیست و کاملا دور از انصاف هست که این همه جوون با استعداد به خاطر نرخهای بالا و خود بزرگ بینی بعضی تنظیم کننده ها البته بعضیها استعدادشون نابود بشه چه بسیار کسانی که الان نیاز به همایت دارند و چه بسیار کسانی که به خاطر مایه دار بودن و به خاطر ارضا کردن و نشون دادن خودشون دارن می خونن و این تنظیم کننده هایی که میگن قیمت حد و حسابی ندارن و هر چی گفتن همون دارن واسه این افراد آهنگ تنظیم میکنن خودمون هم میدونیم اگه همی تنظیمها رو صدا ها و ملودیهای خواننده های خوب طراحی بشن موسیقیمون به حدی پیشرفت می کنه که از موزیک ترک و یونان که الان داریم ازشون تقلید می کنیم سر تر خئاهد شد چه بسا موسیقی اصیل ایرانی از همه موسیقیها سر تر است . و لی این آقایون نمی خوان قبول کنن که همه چیز پول نیست به خدا همه چیز پول نیست چهره های بزرگ چرا ماندگار شدن ؟ همه چیز پول نیست

15. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز خودتون رو جای تنظیم کننده هم بگذارید
    تنظیم کننده باید زندگیش رو بزاره ، سلامتیش رو بزاره و وقتش رو بزاره سر تنظیم کردن یک آهنگ که قراره خواننده نا آشنایی بخونه . زحمت این تنظیم کننده کم کم 4 برابر خواننده است و بر عکس اسمی که خواننده در میکنه 4 برابر بیشتر هست ( نظر شخصی ) .
    حالا بعضیها واقعا قیمت فضایی میدن اما دستمزد تنظیم کننده ها کمتر از کارشون نیست معمولا .

16. saeed-ghorbani

saeed-ghorbani عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه روی سخن من اینه که چرا نرخ مشخص ندارن و این نا انصافی که تنظیم کننده ها شرمنده عذر میخوام ببخشین دور از جون ولی باید گفت عین هیولا ی گشنه هرچقد که کرمشون هست قیمت رو می گن من در آوردی چه شرکتی چه شخصی و چرا معلومه به خاطر همون حرفایی که بالا گفتم من و امثاال من که ضررشو کشیدیم و دیگه حد اقلش من تا ته این ماجرا میرم تا واقعا قیمت دستم بیاد قیمت مندرآوردی نه اصل اصلش چه گرون باشه چه ارزون واقعا مشخصه همه برای پول کار می کنن پ شده از موسیقیهای ضعیف صداهای نا پخته کم تجربه و کم استعداد قبول کنیم عذاب آوره خیلی سخته خیلی خدایش راست میگم واسه موسیقی کمر شکن موسیقی ما قدمت هزار ساله داره میشکنه کمرش درسته همه قبول داریم تنظیم از تمام مراحل ساخت و تولید قطه موسیقی سختر هست اما عذر می خوام کوه که نمیکنن می تونه با یه برنامه ریزی کوچولو سلامتیش رو هم تضمین کنه موسیقیمون واقعا به خاطر هوسهای نا بجا و آهنگهای تکراری به باد فنا بره بهتره جلوشو بگیرن یا جیب پر بشه که هیچ وقت هم پر نمیشه ...

17. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    انتظار دارید جلوتون منو بزارن،مثلاً لیست بدن:
    آهنگ house هر دقیقه 100 هزار تومن
    آهنگ راک (به همراه گیتار الکتریک و امپ مارشال) دقیقه ای 135 هزار تومن
    و ...

آهنگ با آهنگ فرق میکنه،ساخت هر آهنگ روش خاص خودش رو داره
    اصلاً نمیشه روش قیمت ثابت گذاشت
    نمیدونم رو چه حسابی این چیزهارو گفتید
    به هر حال جای بحث نیست
    از پست آخرتون متوجه شدم جریان چیه

18. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    اینکه چرا قیمت ها اینقدر متفاوت هستند جوابش خیلی ساده اس : چون تنظیم ها کننده خیلی متفاوتند از جنبه های مختلف : سواد ، تجربه ، امکانات سخت افزاری ، امکانات نرم افزاری و ...

گذشته از همه مسائل ، اگر شما تنظیم کننده ای رو انتخاب کنید که به لحاظ مکانی با شما فاصله زیادی دارد احتمالا با مشکلاتی مواجه خواهید . به نظرم از کسانی که در همان شهر محل سکونت شما هستند استفاده کنید بهتر است .

19. saeed-ghorbani

saeed-ghorbani عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خب معلومه قیمتها متفاوت هست البته قیمتهای ساز طبیعی کلا به کنار وروی سخن من تنظیم هست نه چیز دیگر قیمت متفاوت باشد مشکلی نیست اینو هممون شاهدیم که اصلا اینی که می گین هم رعایت نمیشه قیمتها متفاوت باشه بهتره اما کو قیمت گذاری این منویی که گفتین رو باید یه سازمانی یه ارگانی یه شرکتی یه... به تنظیم کننده ها بدن بعد واسه ما هم مشخص خواهد شد البته باز هم طمعها خواهد بود ولی دیگه نمیشه مثل سابق نوسان در حد المپیک باشه

20. saeed-ghorbani

saeed-ghorbani عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خب معلومه قیمتها متفاوت هست البته قیمتهای ساز طبیعی کلا به کنار وروی سخن من تنظیم هست نه چیز دیگر قیمت متفاوت باشد مشکلی نیست اینو هممون شاهدیم که اصلا اینی که می گین هم رعایت نمیشه قیمتها متفاوت باشه بهتره اما کو قیمت گذاری این منویی که گفتین رو باید یه سازمانی یه ارگانی یه شرکتی یه... به تنظیم کننده ها بدن بعد واسه ما هم مشخص خواهد شد البته باز هم طمعها خواهد بود ولی دیگه نمیشه مثل سابق نوسان در حد المپیک باش

بارگذاری...