مشاوره برای انتخاب بین دو میدی کنترلر

شروع موضوع توسط DanielORD ‏3/7/13 در انجمن Midi Controller ( میدی کنترلر )

تاپیک مشاوره برای انتخاب بین دو میدی کنترلر تالار Midi Controller ( میدی کنترلر ) در persian-music.org.

1. DanielORD

DanielORD عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    سلام، دوستان واقعا به کمکتون برای انتخاب بین این دو مدل نیاز دارم !

M-Audio KeyStudio 49 New یا ICON Neuron 5 G2
    مشکلم اینه که نمی دونم آیکون خوبه یا نه،ولی اگه کسی استفاده کرده لطفا نظرشو بگه
    m-audio که دیدم تو همین سایت از این مدلش تعریف شده بود ، منتها می خوام بدونم آیکون چطوره، چیزی در مورد میدی کنترلرش تو سایت ندیدم، ولی امکانات بیشتری از keystudio داشت !
    این آیکون : http://www.muzikalen.bg/uf/0313/Neuron5_black_Front.png
    اینم m-audio : http://img.dooyoo.co.uk/GB_EN/orig/0/7/7/3/5/773525.jpg

یه سوال دیگه! درسته که من میخوام با usb کانکت کنم،ولی keystudio پورت میدی نداره،ولی اون یکی داره،چه فرقی داره ؟! اگه یه زمانی بخوام با کارت صدا استفاده کنم فرق داره ؟!
    ممنون

2. dark_face2002

dark_face2002 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببین آیکون نسبت به M-audio برند خوبی نیست.اگه می تونی حتما M-audio بگیر.امکانات آیکون رو اگه بیخیال بشی و M-audio بگیری تا چند سال واست کار میکنه .

3. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    اگه از لحاظ کیفیت و برند خوب میخوای که خوب m audio انتخاب بهتریه ولی اگه از لحاظ امکانات میخوای neuron رو بگیر ولی اگه دومی رو انتخاب کردی فکر نکن که خوب نیست من باهاش کار نکردم ولی خیلی از دوستان کار کردن و راضین دیگه انتخاب با خودته ولی من باز m-audio رو پیشنهاد میدم
    سوال دومتم این که m audio پورت میدی داره و هر وقت لازم شد میتونی از پورت میدیش استفاده کنی حالا تو جعبش نمیدونم که سیمشم باشه یا نه ولی پورتش هست اگرم سیمش نبود میتونی یه سیم براش بخری اینم عکسش که مشخصه پورت میدیش
    http://maudio.be/images/keystudiop2.jpg

4. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    کار مسخره ایه مقایسه بین این دو ! شما باید ایکنو با M-Audio Oxygen 49 مقایسه می کردید نه کی استودیو 49 !

قطعاً ICON NEURON 5 G2 بهتره !

چون کلاویه های سنگین پیانویی داره ! 4 تا روتاری و 14 تا کلید قابل برنامه ریزی داره که 6 تاشون برای ترنسپوز هس ! صفحه نمایش LED داره که 3 سگمنت هستش ! پورت پدال Expression داره !

که هیچکدوم از اینا رو M-Audio KeyStudio 49 نداره ! نوع کلاویش به صد تا کی استودیو می ارزه !

پورت میدی هم تا زمانی که یو اس بی هست هیچوقت به دردتون نمی خوره ! بودنش بد نیست خیلی خیلی کم ممکنه به دردتون بخوره ! یه جورایی یه آپشن اضافس !

- - - - - - - - - -

اون عکسی که گذاشتید برای Key Studio 49i هست ! با KeyStudio 49 new فرق داره !

keyStudio 49 New پورت میدی نداره !!

مشاوره برای انتخاب بین دو میدی کنترلر-14424604.jpg

مشاوره برای انتخاب بین دو میدی کنترلر-KeyRig_49_Back-5b894c973d4527994dc49fc18c1188b0.jpg

5. sound.digital

sound.digital عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام به همه دوستان هر میدی یه مشتری خواستی داره من باشم M-Audio انتخاب میکنم شما هم گول قشنگی نخور مهم کیفیت کار و ماندگاری میدی اگه میخوای بهت میدی خوب معرفی کنم اگه قیمت زیاد واست مهم نیست:smile (61):

6. DanielORD

DanielORD عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    مرسی از همه

شما خودتون آیکونو استفاده کردین؟!از نظر کیفیت و ماندگاری خوبه ؟!
    چون همونطوری که بقیه دوستانم گفتن،منم راستش میگم m-audio خیلی شناخته شده تره و مسلما چیز بی کیفیت و بدی نمیزنه ، منتها اگه شما میگید برند خوبیه آیکون ، میگیرمش.چون من خودمم عاشق همین روتری ها و ایناشم!!!

7. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    آخ شرمنده من به new دقت نکردم
    بله دوستمون درست میگن این مدل پورت میدی نداره ولی همونجوری که گفتن زیاد نیاز به میدی نداری وقتی usb هستش که اگرم نیاز پیدا کنی فکر میکنم(دقیق نمیدونم) که تبدیلش به میدی باشه تو بازار
    بازم میگم هر دو خوب هستن ولی از نظر من m-audio بهتره چون برند شناخته شده تریه
    زیاد امکانات رو کیبورد واسه شما مهم نیست(البته مهم هست ولی خوب نه خیلی که بخواید زیاد به خاطر اونا کیفیت رو فدا کنی)
    ولی در کل هر دو خوبن

8. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    من از ICON استفاده نکردم دوست من !

اما این 2 تا نکته رو درنظر داشته باشید !

1. هر شرکتی جنس بد بزنه ، خواه یا نخواه ، ورشکست میشه ! تا ملت بفهمن جنسش خوب نیست دیگه هیچکی نمی خره ! پس هیچ شرکتی نمیاد خودشو ورشکست کنه !
    2. هیچ فروشنده ای هم معمولاً جنس بد نمیاره که رو دستش باد کنه !

اینم بگم ! درسته M-Audio خیلی برند خوشنام و خوبیه ! و همین مدل میدی کنترلرش فروش بالایی داشته مخصوصاً تو ایران ! اما این دلیل نمیشه بقیه برندها بد باشن ! این دلیل نمیشه برندی که تو ایران جا نیافتاده بد باشه ! مثل خیلی از برندهای دیگه !
    متأسفانه اکثر ماها از روی تعصب روی برند خاص خودمون نظر میدیم ! برای مثال کسی که طرفدار برند سامسونگه تو موبایل ها هرکاریش کنی بازم سامسونگ رو بهت پیشنهاد می کنه ، کسی هم که طرفدار سونیه فقط سونی پیشنهاد می کنه !!!

من از ICON استفاده نکردم ، از KeyStudio هم همینطور ! تعریف KeyStudio رو هم زیاد شنیدم ! و حتی خودمم قصد داشتم بخرمش (دلار بالا رفت نتونستم بخرم!)
    من از نظر امکانات عرض کردم این مدل خیلی سرتر از کی استودیو هستش ! شما حتماً بگردید کسی رو که با ICON کار کرده پیدا کنید و سؤالات خودتونو ازش بپرسید !

من میخوام طوری نباشه که پسفردا که KeyStudio خریدید یکی این برند رو استفاده کرده بگه فوق العادس و بعد حسرت بخورید که چرا اینو نخریدید ! نمیخوام هم وقتی Icon خریدید و بد درومد برعکسش بشه و لعنتشو به من بفرستید که گفتم بهتر از KeyStudio هستش !
    هیچوقت هم از فروشنده مشاوره نخواید !!! (این کار واقعاً اشتباهیه)

اگه به اف بی دسترسی دارید پی ام به من بدید تو یه گروه عضوتون کنم شاید اونجا کسی استفاده کرده باشه

9. tars

tars عضو سایت

شغل :
    موزیک
    امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    M-Audio KeyStudio 49 New یا ICON Neuron 5 G2
    *** دوست عزیز خیلی ممنون میشم اگه نتیجه انتخابت رو بگی ما هم بدونیم ***
    کلاویه های پیانویی icon منم تحریک کرد

10. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0

2 نفر که تجربه ی کار با ICON رو داشتن گفتن متأسفانه ICON با توجه به این امکاناتی که داره اصلاً کیفیت خوبی نداره !
    نظر من اینه که اگه بودجه ی ICON رو دارید بجای KeyStudio گزینه ی بهترش یعنی M-Audio Oxygen 49 بخرید (حداکثر 50 تومن گرونتره) ! امکاناتش خیلی شبیه ICON هستش (بیشتر از ICON ) ، اما کلاویه هاش سبُکه !

11. tars

tars عضو سایت

شغل :
    موزیک
    امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    بله ، خیلی ممنون از کمکتون
    KeyStation_61es یا Oxygen_49_New یا Axiom g2_49_New
    بترتیب 760 - 660 - 1.160 تومن
    دوستان اگه می خواستین تا یک میلیون هزینه کنین برای میدی کدوم رو انتخاب می کردین ؟
    Oxygen با امکانات خوبش کلاویه هاش سبک و زیاد جالب نیست
    و Axiom تفاوت قیمتش تقریبا 400هزار تومنه و میشه از این مبلغ جای دیگه مثلا تو مانیتور صدا بهره بیشتری برد.
    خیلی لطف میکنین اگه نظر و تجربه ای دارین در اختیار من و بقیه تازه کارها بزارین

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  12. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    شما دلیل خاصی برای اینکه کلاویش سبک نباشه دارید ؟

Axiom49 G2 و KeyStation 61ES هردو خیلی خوبن !
    اگه امکانات مهمه براتون نظر من Axiom 49 G2 هستش !
    چون هم افترتاچ داره ، هم پد درام ، هم کنترلر نرم افزار. که هیچکدوم رو KeyStation نداره !
    اگه کلاویه مهمه طبق تعاریف KeyStation 61ES کلاویه های خیلی خوبی داره ! تاچش خیلی عالی و خوبه و 5 اکتاو هم هست !

13. tars

tars عضو سایت

شغل :
    موزیک
    امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    من که گیتاریستم زیاد با ارگ و پیانو کار نکردم، تنظیم رو هم تازه دارم شروع می کنم
    اصلا نمیدونم که امکاناتش تا چه حد میتونه مهم باشه برام،
    البته میدونم که افتر تاچ خیلی خوبه، درام پد برام مهم نیست از کلاویه استفاده می کنم
    اما چون میخوام یکم هم پیانو کار کنم ( در حد آرپژ ) کلاویه برام خیلی مهمه،
    الان نمیدونم که
    این امکانات انقدر واجب هستن که از هزینه بقیه لوازم کم کنم و رو میدی بزارم؟

14. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    من حدود 2 ماهه m audio oxygen 61 گرفتم اتفاقا با اینکه کلاویه هاش سبکه ولی واقعا کیفیت خوبی داره و راضیم و اتفاقا بیشتر هم باهاش پیانو میزنم حس خوبی میده ...

ترانس پوز و پیتچ بندش هم خیلی باهاش کار میکنم ولی بقیه ی پارامتراش برای من فعلا بی استفادست ..

در کل میدی با کیفیت و خوب و به نظر من مقرون بصرفه است و از بین انتخابات شما دوستان عزیز همین رو پیشنهاد میدم

15. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اینی که میخوام کاملاً نظر شخصیم هست
    برای من فقط کلاویه مهم هست،هیچ چیز دیگه ی میدی کنترلر برای من مهم نیست
    چون در نهایت فقط با کلاویه ها کار میکنم
    شاید اون ناب ها و اسلایدر ها اول براتون جذابیت داشته ولی برای شخص من هیچوقت کاربردی نداشتند
    افتر تاچ هم تاحالا به کارم نیومده
    تصمیم با خودتون هست
    ولی پیشنهاد میکنم زیاد خودتون و درگیر این امکانات فرعی نکنید
    من 2 مدل Axiom و Keystation و دارم و واقعاً keystation و بیشتر دوست دارم

16. Reza Soleymani

Reza Soleymani عضو سایت

امتیازات:
    +563 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    من همین الان keystudio49 new دارم . راستش رو بخواهید من خودم آدمیم که خیلی استخاره می کنم( مشورت زیاد)
    بهترین چیزی که من می تونم بگم اینه:
    1- هدفتون چی باشه!! ( یعنی ببینید چه چیزی می خواهید میدی کنترولرتون براتون برآورده کنه ← با توجه به نیازتون انتخاب کنید
    2- بحث برند همیه مطرح بوده و دقیقا برند هم تعیین کننده و موثر در قیمت نهایی کالاست. بعنوان مثال بهرینگر با ویژگی های مشابه در برند M-audio دو قیمت متفاوت میده
    3- آیکون محصولی که قطعا فیدبک کولاک تری نسبت به m -auido نداشته کافیه تو نت سرچ کنید میزان فروش محصولات و و بازخورد خوبش بین استفاده کنندگان
    4- پولی که خرج می کنید از همه چی مهمتره. از نظر من 10 هزار تومن هم 10 هزار تومنه. پس حتما 3 مورد اول رو در نظر بگیرید برای خرید!

( ضمنا مقایسه ICON 5 G2 با M-audio key49 از همه لحاظ اشتباهه . از این بابت با اون دوستمون که اشاره کرد موافقم)

17. tars

tars عضو سایت

شغل :
    موزیک
    امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    بله ، خیلی خیلی ممنونم که وقتتون رو گذاشتین
    با احترام به نظر همه من KeyStation_61es رو انتخاب کردم،
    بازم تشکر از کمکتون

بارگذاری...