مسابقه ی آهنگسازی فیلم "Honor of Brothers"

شروع موضوع توسط Farhood ‏21/3/16 در انجمن مسابقات سایت

تاپیک مسابقه ی آهنگسازی فیلم "Honor of Brothers" تالار مسابقات سایت در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,211 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    قبل از هر چیز، این ویدئو رو ببینید:

View: https://www.youtube.com/watch?v=f2pkHfibYIg

همونطور که دیدید، یک تریلر فیلم بود، بدون صدا، با تایم یک دقیقه و 19 ثانیه.

- دوستان علاقمند به شرکت در این مسابقه، باید برای این تریلر، موسیقی اورجینال کمپوز کنند، و تا اول ماه May، فیلمِ با موسیقیِ ساخته شده رو، به آدرسی که در این پست داده میشه، آپلود کنند.
    - برگزار کننده ی این مسابقه، کمپانی معروف Sonokinetic هست و طبق شرایطی که این کمپانی برای این مسابقه در نظر گرفته، حداقل یکی از محصولات لایبرری این کمپانی که در زیر معرفی شدند، باید در موسیقی Honor of Brothers استفاده بشه:

مسابقه ی آهنگسازی فیلم "Honor of Brothers"-Sonokinetic.png

- منهای اون حداقل 1 موردی که قراره از یکی از اون محصولات استفاده بشه، شما آزاد هستید از هر لایبرری دیگه ای استفاده کنید.
    - فایل آماده شده رو در فرمت MP4 یا MOV به آدرسی که بعد از عضویت و ساختن اکانت در این لینک به شما داده میشه، ارسال خواهید کرد:
    Users Area - Sonokinetic - Sample libraries and Virtual Instruments

- شرکت کنندگان، نیازی نیست که ساند افکت های تریلر رو هم روی فیلم اضافه کنند.

جوایز:

- نفر اول: سری کامل لایبرری های Sonokinetic تا 2016 (که شامل محصولات آتی طول سال هم خواهد بود) بعلاوه ی میدی کیبورد شاهکار KOMPLETE KONTROL SERIES S61 از Native Instruments

- نفر دوم: سری لایبرری های ارکسترال Sonokinetic بعلاوه ی میدی کیبورد KOMPLETE KONTROL SERIES S61

- دهم ماه May، برندگان اعلام خواهند شد.
    - از ویدئوهای Honor of Brothers موجود در یوتیوب یا Vimeo برای کاراستفاده نکنید. این کمپانی یک نسخه ی اورجینال با رزولوشن بالا در اختیار قرار داده که میتونید از لینک زیر دانلود کنید:

Sonokinetic+Composer+Competitions+2016+Cinematic+-Brothers+of+Honor-.mp4

برای کسب اطلاعات بیشتر، میتونید به سایت Sonokinetic مراجعه کنید.
    ----------------------------------------

دوستان، همونطور که میبینید، فرصت خوبیه که با استفاده از تعطیلات نوروز، بشینید پای این کار. گرچه با تمام کوتاه بودن این تریلر، این کار رو نمیشه کوچیک گرفت! تریلر یک فیلم، با تمام کوچیک بودنش، عصاره ای از بار داستانی کل فیلم رو با خودش حمل میکنه و کمپوزر تریلر باید بتونه از عهده ی انتقال اون بر بیاد.
    هر سوال و راهنمایی در این ارتباط اگر داشتید که احیاناً من بتونم کمک کنم، در خدمت دوستان هستم. اگر سوالی باشه، دوستان لطف کنند در ادامه ی همین تاپیک سوالشون رو مطرح کنند، نه در پیغام خصوصی.
    ببینم چیکار میکنید!

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
    • موافقم موافقم x 1
    • دوستانه دوستانه x 1
  2. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    با تشکر فراوان از جناب فرهود عزیز.
    به نظرم یک فرصت استثنائی هست برای محک زدن خودمون.
    البته به نظر شخصی خودم فکر میکنم اتفاقا ساختن یک موزیک برای یک تریلر با زمان کوتاه به مراتب مشکل تر باشه.علتش هم این هست که به نظرم باید تمام احساس رو جوری بیان کنی با موزیک که تمام صحنه های تریلر رو که خیلی کوتاه هم هست بتونه خوب برسونه مفهوم رو.
    به هرحال همین الان نشستم و شروع کردم ببینم چیکار میکنم.

سوال بعد اینکه:
    فرمودید ساند افکت ها رو نیازی نیست اضافه کنیم.اگه وقت شد و برای بیشتر شدن حس کار نیاز دیدیم مانعی برای استفاده هست یا نه؟

آخرین ویرایش: ‏21/3/16
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,255 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    جالبه هیچ کدوم از محصولات بالا رو تاحالا ندیدم ...... !

فرهود جان این پکیج هارو از کجا میشه تهیه کرد ؟ کرک شدن ؟

آخرین ویرایش: ‏21/3/16
  4. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,211 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    البته که میتونی خودت ساند افکت ها رو اضافه کنی، ولی در هر حال اونها خودشون اصل ساند افکت ها رو دارند و به همراه Track ساند افکت ها کار شما رو خواهند دید و خواهند شنید.

5. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,211 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    عجیبه ندیدی حمید! همشون لایبرری کانتکت هستند. این کمپانی در تولید لایبرری های ارکسترال و محلی (World) در حجم های کم، معروفه. در Torrent میتونی از محصولاتش گیر بیاری. من در سایتهای ایرانی فروش VST هم دیدم که دارند.
    اینها دموهایی از محصولات همین کمپانی Sonokinetic هستند:

View: https://www.youtube.com/watch?v=v7CIsjgEYnE

View: https://www.youtube.com/watch?v=5aBSR8-fhpI

View: https://www.youtube.com/watch?v=IxGxTrbs7RM

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    حمید جان موجود هست در گوگل سرچ کنید.البته tutti,minimal,vivace بهتر پیدا میشه تا لایبرری های دیگش.

7. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,211 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    این فایلهای تورنت برای دانلود تعدادی از لایبرری های Sonokinetic رو میتونید از ضمیمه دانلود کنید.

فایل های ضمیمه:

8. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    فقط یه سوالی مطرحه فرهودجان!محصولاتی که ماداریم همه کرک شده است.این که لایسنس وسریال نامبردرست نداریم مشکلی نیست؟چه جوری میشه ازشون پرسید وباهاشون چک کرد؟

9. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +892 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    من این پست رو نوشته بودم ولی یکی از دوستان پست رو delete کرده بود.

ویلیام , من تو این جور مسابقات قبلا شرکت کردم. معمولا ازت serial Number یا proof of purchase میخان . بیشتر وقتا بدون اینها نمیتونی اصلان register هم بکنی.

10. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,211 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    ویلیام جان به هیچ وجه مشکلی نیست و چنین شرایطی اعلام نشده (و نمیتونه بشه!). اگر غیر از این بود که من مسابقه رو اعلام نمیکیردم اینجا.

در ایران همه فکر میکنند که در کشورهایی که حقوق رایت برای نرم افزار حاکم هست، برای اشخاصی که از نرم افزارهای کرک شده استفاده میکنن، یک مامور مخفی سایه به سایه دنبالشونه! طبق قوانین این طرف، شما تا زمانی که از نرم افزار کرک شده (هر نرم افزاری که هست) استفاده ی بیزنسی نکنی، هیچ مرجع قانونی و قضایی نمیتونه شما رو به استفاده از اون متهم کنه. بالای 90 درصد دانشجوها در دانشگاههای این طرف، نرم افزارها رو با هم شر میکنند و یا کرک شده استفاده میکنند! بالای 60 درصد اعضای سایت Audioz مقیم ژاپن، کانادا، امریکا، انگلیس و سایر کشورهای اروپایی هستند که در همشون رایت محصولات دیجیتالی حاکم هست و در عین حال از نرم افزارهای کرک شده ی Audioz استفاده میکنند!

در این مسابقه هم شما قرار نیست که موسیقی خودت رو بفروشی. به احتمال یک در هزار هم چنین کاری اگه بخوان انجام بدن، قطعاً از قبل اعلام میکنند که ریجستری لایبرری خریداری شده رو ضمیمه ی فایل ویدئویی بکنید. این یک مسابقه است در جهت تبلیغات برگزار کننده (Sonokinetic)، نه عملیات ردیابی یوزرهای لایبرری کرک شده! برگزار کنندگان چنین مسابقاتی هرگز نمیان با مطرح کردن چنین موضوعی فضای منفی بر علیه خودشون ایجاد کنن!

برگزار کنندگان این مسابقه از قوانین رایت سایبری در کشورهای مختلف بخوبی آگاه هستند و با علم به اون این مسابقات رو برگزار میکنند. فقط ایران نیست، در خیلی از کشورها بخاطر عدم وجود قوانین رایت مورد بحث، براحتی استفاده ی بیزنسی هم میشه و اونها از این موضوع آگاه هستند. حتی در اروپا هم قوانین رایت دیجیتالی در همه ی کشورها وجود نداره! مثلاً در هلند قانون رایت دیجیتال وجود نداره! شاید بشه گفت بیش از 80 درصد موسیقی هایی که در شبکه های تلویزیونی هلند شنیده میشه، با نرم افزارهای کرک شده ساخته شدند! در ایتالیا و فرانسه با وجود قوانین رایت سایبری، ضمن اینکه همه از برنامه های کرک شده استفاده میکنن، کسی هم دنبال هیج مجرمی نیست! تازه در سایر کشورهای سخت گیر اروپایی هم قوانین به این شکل هست که اگر یوزر نرم افزار کرک شده، در حسابرسی سالیانه ورودی اعتبار مالی خارج از حساب محاسبه شده داشته باشه و نتونه توجیه کنه، اون موقع تازه اقدام به تحقیق، و اگر اثبات شد، اخذ جریمه میکنند. در واقع در اینجا هم جای استفاده وجود داره ولی اگر اغلب مردم نرم افزار رو خریداری میکنند، نه بخاطر ترس از جریمه و یا محاکمه، بلکه بخاطر اینه که با توجه به درآمد ها، بهای نرم افزارهای اورجینال قیمتی نداره و این "خریدن نرم افزار" بصورت یک فرهنگ جا افتاده.

دوست عزیز sam ca اگر ممکنه به یکی دو مورد از مسابقات مشابهی که گفتید شرکت کردید اشاره ی مستند بکنید که چه مسابقه ای، در چه تاریخی و از چه کشوری بوده و لینک سایت برگزار کننده (بعنوان ریفرنس) و موسیقی فیلم یا هر اثری که ارائه کردید رو اگر زحمتی نیست در سایت شر بکنید. به هر حال اعضای این فروم بدشون نمیاد اثر اورجینال ببینند و یا بشنوند. فقط لطف کنید توضیحات مربوطه رو فارسی تایپ کنید تا ما بیسوادها هم متوجه بشیم!

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  11. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    عذر میخوام اما بعید میدونم همچین چیزی وجود داشته باشه.مگه قراره جایزه برای سر کاربرانیی که از نسخه های کرک استفاده میکنند بزارند؟
    زمانی که یک شرکت معتبر مسابقه ی جهانی رو ترتیب میده و دست همه رو باز میزاره برای شرکت در اون مسابقه،مسلما با قوانین و محدودیت هایی که ممکنه برخی شرکت کنندگان داشته باشن از قبل آشنا هست.بنده هم طبق تحقیقات و مطالعاتی که کردم همچین چیزی وجود نداره،در حقیقت با عقل جور در نمیاد که برگزار کننده ی مسابقه،اون هم برای تبلیغ هرچه بیشتر جنس خودش،محدودیت قرار بده سر راه شرکت کنندگانش.

• موافقم موافقم x 1
  12. sam ca

امتیازات:
    +892 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    ویلیام و دانیل, پست های من اینجا دارن deleteمیشن. screenhot هارو میفرستم به آقای امید که رسیدگی بکنه اگه دوست داره. کپی این پست رو هم براتون message میکنم . موفق باشید :

به هر حال این, email که از Sonokinetic برام رسید اینجوری نوشته بود, که این مسابقه آهنگ سازی فقط برای کسانی است که یکی از instrument های orchestral رو خریده باشن. یعنی حتا اگه instrument های Sonokinetic که orchestral نیستن رو خریده باشی, باز نمیتونی شرکت کنی.

وقتی که music فیلم تموم شد, log in میکنید تو account که تو Sonokinetic باز کردید. اونجا لیست library هایی که خریداری شدن هست . اگه یکی از اونها جزو "orchestral library " هایی که اونا خاستن باشه, اون وقت ی password میدن یا لینک اپلود رو اکتیو میکنن. یک همچین چیزی....هر user هم فقط میتونه یک ویدئو اپلود بکنه.

به هر حال این جور کارها جالب هستن حتا اگه شرکت نکنی. بد میتونی کارت رو با اونی که برنده شده مقایسه بکنی. چیزی برای از دست دادن نیست.

آخرین ویرایش: ‏22/3/16
    • دوستانه دوستانه x 1
  13. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سالها پیش یکی از دوستان که از کاربران قدیمی اینجا هم بود تو همچین مسابقه ایی شرکت کرده بود
    و وقتی به مراحل پایانی مسابقه رسیده بود ازش سریال نرم افزارها رو خواسته بودند و چون همش کرک شده بود از مسابقه خارجش کردند.
    این مسابقه رو اطلاع ندارم همچین قانونی باشه یا خیر ؟
    اما قبلا که بوده

14. sam ca

امتیازات:
    +892 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    همیشه همینطور بوده. ولی این دفع بیشتر از بقیه سخت گیری کردن. معمولا تو مسابقهای قبلی اینطور بوده که فقط کافی بود که یکی از library های اون کمپانی رو خریده باشی, ولی اینجا میخوان که اون library حتمن orchestral هم باشه.

فایل های ضمیمه:

• مسابقه ی آهنگسازی فیلم
      2016.png
      اندازه فایل:
      76.8 KB
      نمایش ها:
      6
    آخرین ویرایش: ‏22/3/16
  15. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    باید به پروموشن مسابقه رجوع کرد
    ممکنه این گروهی که برگزار کننده این مسابقه باشند این قانون رو نگذاشته باشند.

16. elyas ha

elyas ha عضو سایت

شغل :
    Kargare Vatan
    امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    فرهود عزیز منظور از ساند افکت های تریلر چیه؟
    و اینکه به قول دوستان احتمال داره اونایی که کرک استفاده میکنن رو قبول نکنه چون با اینکار انگار داره خودش تبلیغ به استفاده ار کرک میکنه و خودش سود خودشو داره ضایع میکنه. به خاطر این دلیل من این حدثو میزنم که چون گفته حداقل یکی از محصولات رو.
    یعنی با این مسابقه داره محصولات خودش رو میفروشه و میگه حداقل یکی بخر و شرکت کن اگه برنده شدی این جوایز برات هست.
    این خودش یه نوع بازاریابی هست.

17. elyas ha

elyas ha عضو سایت

شغل :
    Kargare Vatan
    امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    و بخاطر این مسئله . بحثه کرک بودن رو بیان نکرده. چون هیچوخ این حرفو ب زبون نمیاره عوام مردم فک کنن همه اونایی که شرکت میکنن اوجینال دارن. و اونجوری میخواد جلوه بده که محصولات من همشونو دارن اورجینال استفاده میکنن.
    من بازاریابی میخونم. این خودش یه نوع سیاسته. وگرنه خودش میدونه که درصدی هم از کرک ها استفاده میکنن.
    ولی نقطه ضعف خودشو ب روش نمیاره هیچوخ.

البته عرایض بنده فقط حدث بود.با توجه به درسی که خوندم.
    وگرنه امکان داره طبق گفته های فرهود عزیز اصلا مسئله کرک بودنو بذارن کنار.و ایراد نگیرن.

ولی خب ما اول اون نقطه منفیش رو که برای ما ایرانیا هست بیان کردیم.
    و یه سوال دیگه. اگه به فرضضضضض شرکت کردیم و برنده شدیم محصولاتو برامون میفرستن ایران؟

شرمنده طولانی شد . به قول دوست عزیزمون اصلا هیچ امتیازی نباشه.بهترین امتیازش محک زدن خودمونه که در اخر کار رو با بهترین کار مسابقه مقایسه کنیم و بینیم چقدر هستیم.این بهترین مزیتشه.و یه تشکر ویژه از فرهود عزیز بخاطر اطلاع دادن.
    چون من خودم واقعا خیلی شوق پیدا میکنم وقتی همچین مسابقه ها و رقابت هایی میشه.

18. sam ca

امتیازات:
    +892 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    الیاس, لیست کشورهایی رو که میتونن register بکنن (کلان برای website منظورم هست ) , میبینی که "Republic Islamic Of Iran " توی لیست هست . پس اگه برنده بشی مطمئن باش که میفرستن. شاید هم اصلان فرستادانی نیست, شاید ی لینک download بهت بدن .اگه تو KVR Audio یا NorthernSounds .com عضو بشی, اونا همیشه از این مسابقات خبر میدن . بزی مسابقات رو یک forum خاصی برگذار میکنه. اون جور مسابقات کسی licence چک نمیکنه, چون اگه بخان هم نمیتونن. ولی باقی مسابقات همشون چک میکنن. Omnisphere ی مسابقه داشت . اون هم همینطور...East West هم همینطور ....و بقیه همه مثل هم.

19. elyas ha

elyas ha عضو سایت

شغل :
    Kargare Vatan
    امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    ممنون.
    شاید وقتی بهترین کار انتخاب شد اونوقت ب صورت تلنفی یا بصورت ایمیلی یا هر جور دیگ ازش لایسنس بخوان.چک کنن پروژشو

دقیقا مثل ی مسابقه ی جدید ریمیکسی که تو ایران برگزار شد داوراش مهران عباسی و .. بودن که گفته بودن اخر کار پروژه رو میگیرن و نگا میکنن.
    البته من اطلاعی ندارما. ولی طبق تجربه گفتم اینو

20. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    به هرحال به نظرم اصلا جایزه مهم نیست و حتی اگه امکان شرکت در مسابقه فراهم نباشه حداقل خودمون رو محک میزنیم.خیلی هم خوبه:thumbsup:

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - مسابقه آهنگسازی فیلم
  1. Light
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    4,148
  2. Light
    پاسخ ها:
    4
    نمایش ها: