مرکز نت نویسی برای بیس در انواع ریتم

شروع موضوع توسط fr_keyboard ‏29/1/11 در انجمن Rhythm ( ریتم )

تاپیک مرکز نت نویسی برای بیس در انواع ریتم تالار Rhythm ( ریتم ) در persian-music.org.

1. fr_keyboard

fr_keyboard عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان هنرمند خودم سلام عرض شد
    خیلی خوبه که با تحلیل انواع ریتم نحوه ی قرار گیری <بیس> روی ضرب های اون ریتم را بررسی کنیم.
    خیلی بهتر میشه که اساتید نمونه کار های خود یا دیگران را در ضمن توضیح برای روشن تر شدن موضوع در پست های خود بگذارند.
    مطمئن هستم سطح علمی و تجربی همه با این کار بهبود پیدا میکنه!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Rasoul_khoshnevis

Rasoul_khoshnevis عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    دوست عزیز ، به نکته خوبی اشاره کردی ، نحوه قرار گرفتن بیس در روی ریتم بخشی مهم توی موزیک و خیلی مفصل و طولانی هستش .
    در موسیقی امروز یعنی موسیقی مدرن بعد از ورود وی اس تی ها و نرم افزار های شبیه سازی شده ساز ها و صدا ها و ریتم ها و ...... کمتر کسی دیگه سمت سوی استفاده از ساز در موسیقی میره ، البته به کاربردن ساز طبیعی در موسیقی برای اون دسته اشخاصی هست که امکانش رو دارن و یا براشون به صرفه است یا علاقه دارن که حتما از ساز طبیعی استفاده بشه . به هر حال از اصل مطلب فاصله نگیریم. قبلش اما بهتون پیشنهاد میکنم این تاپیک رو هم ببینید. اینـــــــجــــــــا.

-برای قرار دادن یه بیس مناسب در آهنگ اول از همه به ترتیب صدای و جنس خود بیس مهمه!! (وی اس تی ها مرغوب تو این زمینه زیاد هست) بعد از اون نوع چیدن یا همون سورس یا نت نویسی بیس و بعد از اون تنظیمش که به عهده خود آهنگساز هست.

- بعد از اون نوع سبک هم مهمه مثلا اگه شما سبک پاپ کار میکنید میشه از صدای بیس آکوستیک استفاده کنید و بعدش نوع چیدنش خیلی مهمه که حتی اگه نوع چیدنش مثل یه بیسیست کار کنید خیلی ها متوجه نشن که از وی اس تی استفاده کردی.

اگه شد ترتیبی بدن اساتید و دوستان که بشه همینجا در رابطه با نت نویسی بیس هم صحبت کنیم خیلی بهتره. من خودم سعی میکنم شخصا یه فایل پی دی اف همراه با تصاویر و توضیح ها نحوه نت نویسی بیس رو تا اونجایی که میدونم در اختیار شما دوستان بذارم البته با اجازه اساتید و دوستان . باتشکر .

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏29/1/11
  3. fr_keyboard

fr_keyboard عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بیس در واقع رابط و وصل کننده ی قسمت ریتم با خط ملودی است بیس معمولا با صدای بم خود فضای خالی میان ساز های کوبه ای و دیگر ساز ها که در آهنگ فرکانس مشخصی دارند را پر می کند و آهنگ را بسیار دلنشین تر و جذاب تر جلوه می دهد.پس برای انتخاب جنس صدای بیس باید به نکات زیر توجه کنیم:1- سبک آهنگ مانند ترنس و لایت و ...2- هماهنگی با جنس صدای ساز های کوبه ای به صورت مخلوط و مقطعی3- هماهنگی با ساز های بکار رفته و محدوده ی فرکانسی آنها برای زیبا جلوه دادن صدای بیس4- هدف آهنگ- صدای بیس چنان تاثیری دارد که می تواند حال و هوای یک آهنگ را از این رو به آن رو کنند پس انتخاب جنس صدا باید با مفهوم و هدف آهنگ هماهنگ باشد

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. FazelVoltage

FazelVoltage عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام و درود
    خسته نباشید دوستان بسیار خوشحال هستم که چنین مبحث مهمی را بیان کردین من خودم به شخصه بارها در موزیکهای امروزی دیده ام که بعضی از آهنگسازان عزیز ما به این نکه توجه زیادی نمیکنند و از یک ریتم بیس که برای کارهای قبلی یک خواننده استفاده کرده اند با کمی تغیرات زمانی در ساخت موزیک جدید استفاده میکنند و دقیقا همان بیس تکراری آهنگ ساخته شده قبلی را با کمی تغیر زمان در ریتم بیس در آهنگ دیگر هم مشاهده میشود!!!! دوستان توجه کنید زمانی کار متفاوت و زیبا میشه که برای هر موسیقی که ساخته میشود همه چیز را از صفر درست کنیم نه اینکه ارشیو کارهای تکراری رو برای کارهای دیگه هم استفاده کنیم و همیشه بهانه ما این باشه که زمان نداریم و .... مبحث بیس یک مبحث بزرگ و بیکران موسیقی امروز جهان در حقیقت بیس روح یک موسیقی که با سبک و ریتمینگ خودش آهنگ را به وزن سبکها در میاره تفاوت یک موزیک ترنس با مثلا موسیقی پاپ امروزی ما با یک تفاوت همین بیس نمایش داده میشه پس با دقت کار کنیم که زحمت بی برکت نباشه ، ممنون که به حرفام گوش دادین

بارگذاری...