مروری بر موسیقی راک

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
9/9/13
1,153
2,548
113
56
Germantown, Maryland, USA
پاسخ : مروری بر موسیقی راک

با سلام و اجازه از اساتید. نمیدونم میشه این رو اینجا ارسال کرد یا خیر.

مقاله بسیار خوبی‌ بود. فقط چند مورد رو نگارنده احتمالا فراموش کرده بودند به آنها اشاره کنند، و یا از نظر زمانی‌ فقط کافی‌ نداشته اند. گفتم این توضیحات شاید برای دوستان مورد استفاده قرار بگیره (امیدوارم).

اصطلاح Rock N` Roll یک مفهوم س*ک*س*ی نیست، بلکه برای آن بطور مصطلح استفاده میشه. این اصطلاح حتی قبل از ورود (چه میدونم) افرادی به یک میتینگ کاری هم استفاده میشه. ریشه این اصطلاح Rocking And Rolling از حرکت کشتی‌ها (کج شدنشان به سمت راست و چپ) بر روی دریا گرفته شده.

با وجودی که Alan Freed اولین کسی‌ بود که این اصطلاح را برای این سبک مورد استفاده قرار داد، ولی‌ حتی در Record‌ های سال‌های ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ این اصطلاح بر روی صفحه‌ها به چاپ میرسید. به نظر بسیاری از مورخین موسیقی‌، آهنگ That`s All Right از Arthur “Big Boy” Crudup که در سال ۱۹۴۶ منتشر شد، اولین آهنگ این سبک محسوب میشود که البته بخشی از Lyrics این آهنگ، ترجیع بند‌های سنتی‌ سبک Blues هستند که خیلی‌ از Blues کاران از آنها استفاده کرده اند. البته اولین کسی‌ که از آنها استفاده کرد، Blind Lemon Jefferson در سال ۱۹۲۶ بوده است. این آهنگ دوباره در سال ۱۹۴۹ و اینبار بنام That`s All Righ Mama توسط Arthur دوباره خوانی شد، که از مقبولیت بیشتری از نسخه اولیهٔ پیدا کرد.

نگارنده در رابطه با زیر سبک‌هایی‌ همچون Surf Rock, Insrumental Rock و از همه مهمتر زیر سبک تلفیقی و بسیار بسیار مهم Blues Rock نیز نامی‌ نبرده است.

منظور نگارنده در بخش Classic Rock هم درست بنظر نمیاد. اینکه این نوع آهنگ‌ها را میشود در سبک‌های دیگر، حالتی‌ دیگر داد اصولاً درست نیست. شما هر آهنگی را میتوانید به سبک دیگری تبدیل کنید. Classic Rock در واقع به آهنگ‌های زمان ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ گفته میشود که بیشتر بر روی سبک‌های Hard Rock و Blues Rock دهه هفتاد تمرکز می‌کند.

موارد بسیار بود. مثلاً در بخش‌های Punk Rock و Hard Rock. ولی‌ این موارد مهمتر بود.

با عرض شرمندگی و ارادت فراوان،

فرشاد.
 
  • تشکر
واکنش‌ها: Avril Lambert و yorgun
14/10/12
13
8
3
تهرون
خوب بود.
Seven Age of Rock BBC رو هم آدم ببینه این جور مقالات براش ملموس تر میشه و جذاب تر...