مرجع لغات( ضبط صدا و میکروفون ها )

شروع موضوع توسط shahab47 ‏16/7/10 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک مرجع لغات( ضبط صدا و میکروفون ها ) تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools, StudioOne
    سلام

من خیلی تو سایت میچرخم ولی بعضی از اصطلاحات رو متوجه نمیشم یا اینکه میفهمم ولی بعد یه مدت یادم میره اینارو :smile (53):

اینجا رو زدم واسه اینکه معنی بعضی حرفایی که میزنیم رو بنویسیم مثل لغت نامه و مسلما به کمک همه احتیاج دارم :smile (74): پست دومم من به روز می کنم فقط هر چی رو که نمیدونید بپرسید یا اینکه می دونید جواب بدید سعی میکنم توضیحات مختصر باشه که فقط آشنا بشن و توضیحات کامل رئو تو تاپیک های دیگه مطمئنا جستجو کنن هست

فعلا این جا اصطلاحات مربوط به ضبط و میکروفون ها رو میزارم ببینیم جواب میده !

ممنون یا علی

2. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools, StudioOne
    اصطلاحات میکروفون ها

1 فانتوم پاور phantom power

منبع تغیه میکروفونها یا یک استاندارد برای منابع تغذیه میکروفون های استاتیک حرفه ای

2 پاپ شيلد pop shild یا pop filter - پاپ فیلتر!
    مرجع لغات( ضبط صدا و میکروفون ها )-239480_100.jpg

تا جایی که من میدونم اصلاح کننده صدای خواننده است و جلوی میکروفون قرار میگیره و شدت تلفظ حرف هایی مثل پ رو کم میکنه

توسط jaber عزیز
    وسیله ای که جلوی میکرفون قرار میدن تا از ورود صداهای کوبنده در حین ظبط جلوگیری کنه و صدا رو در یه اندازه نگه میداره.

3 لرزه گير
    توسط Omid-Mohebbi عزیز
    نوع خازني میکروفون ها به دليل آنكه نسبت به وزش باد و هر ارتعاش مكانيكي حساسيت زيادي دارد بنابراين آنها را روي يك پايه الاستيك (لرزه گير) وصل مي كنند تا با دنياي خارج ارتباط نداشته باشد.

فایل های ضمیمه:

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏16/7/10
  3. محمد جابر خسروی

محمد جابر خسروی عضو سایت

امتیازات:
    +66 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    pop filter - پاپ فیلتر!
    وسیله ای که جلوی میکرفون قرار میدن تا از ورود صداهای کوبنده در حین ظبط جلوگیری کنه و صدا رو در یه اندازه نگه میداره.
    مرجع لغات( ضبط صدا و میکروفون ها )-pop-filter.jpg

فایل های ضمیمه:

بارگذاری...