مراحل کامل ضبط

siamak-akhtari

عضو سایت
23/12/09
100
14
18
Hamedan
www.siamak-akhtari.com
از دوستان عزیز خواهشمندم در صورت امکان کلیه مراحل ضبط صدای یک ساز رو بصورت تکنوازی با فرض استفاده از یک میکروفن رو توضیح بدن. ( نرم افزار کیوبیس)

لطفا توضیح کاملی رو در مورد بازکردن شیار های صوتی مونو یا استریو و طرز استفاده از افکتها و میکس و... و در نهایت ذخیره کردن پروژه بفرمایید. ( در واقع تصور کنید که در استودیو هستید و قصد دارید یک تکنوازی رو از یک ساز ضبط کنید.)

با تشکر فراوان

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
پاسخ سئوال شما میتونه خیلی کلی باشه.
باید نوع ساز مشخص باشه. ما فرض رو بر گیتار و رکورد اون با یه میکروفون میذاریم.:
1- انتخاب میکروفون مناسب
2- جا گیری و میکروفون گذاری مناسب.
3- باز کردن یه ترک مونو
4- رکورد
5- استفاده از اکولایزر مناسب بعد از رکورد
6- استفاده از کامپرس مناسب و قرار دادن بعد از رکورد
7- استفاده از ریورب مناسب و قرار دادن اون در fx send

siamak-akhtari

عضو سایت
23/12/09
100
14
18
Hamedan
www.siamak-akhtari.com
برای قراردادن افکت به روش send باید fx رو مونو انتخاب کرد یا استریو چون با هردو هم میشه .
اما میخواستم بدونم وقتی ترک مونو برای رکورد ایجاد کردیم fx رو مونو یا استریو انتخاب کنیم؟

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
برای قراردادن افکت به روش send باید fx رو مونو انتخاب کرد یا استریو چون با هردو هم میشه .
اما میخواستم بدونم وقتی ترک مونو برای رکورد ایجاد کردیم fx رو مونو یا استریو انتخاب کنیم؟
من خودم مونو رو انتخاب میکنم.

آخرین ویرایش:
11/8/10
6
1
0
ایران
امید جان یه سوالی برام پیش اومد .اگر که قبل از رکورد یه کامپرسور نرم افزاری برای جلوگیری از دیستورت شدن صدا بگذاریم نیازی هست که دوباره از این پلاگین بعد رکورد باز استفاده کرد یا نه ؟؟ اگر که چه تنظیمی برای کامپرسور قبل از رکورد باید داد ؟؟
خیلی ممنونم که این قدر صمیمانه جوابگو هستید

ایمان احمدزاده

مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران
تیم مدیریت
مدیر ارشد
اگر که قبل از رکورد یه کامپرسور نرم افزاری برای جلوگیری از دیستورت شدن صدا بگذاریم نیازی هست که دوباره از این پلاگین بعد رکورد باز استفاده کرد یا نه ؟؟ اگر که چه تنظیمی برای کامپرسور قبل از رکورد باید داد ؟؟
اگه منظورتون قرار دادن کمپرسور تو ورودی هست باید عرض کنم که کمپرسور موقع ضبط معمولاً برای جلوگیری از دیستورت شدن و یک دست شدن خط صداست، کمپرس کردن موقع میکس به نوع موزیک و شرایط حاکم بر اون بستگی داره!!!
در نتیجه نباید به همون کمپرسور موقع ضبط اکتفا کرد!!!