مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس

شروع موضوع توسط hamidreza hadi ‏26/4/11 در انجمن Acoustic ( اکوستیک )

1. hamidreza hadi

hamidreza hadi عضو سایت هنرمند

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +138 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام. من ده ها کلیپ دارم از آکوستیک کردن در خارج از کشور. تمامشون دقیقا یک روش رو انجام میدن برای آکوستیک کردن.
    1)اول یک فریم با چوب میسازدن:

مشاهده پیوست 3569
    2)بعد داخل چوبها را با یه موادی که من جایی خوندم نوشته بود فایبرگلاس(fiber glass) که شبیه پشم سنگ یا پشم شیشه هستش پر میکنن. که من هرجا دیدم به رنگ صورتی بوده این مواد و 1 مدلش به نام r19 هستش. اگه اساتید مطمئنن چیه لطف کنن بگن. نام ایرانی و لاتینشو بگید لطفا:
    مشاهده پیوست 3570

3)روی چوب و اون پنل ؛ یک پنل مثل mdf میزنند که باز من نمیدونم چیه فکر کنم بهش میگن drywall یا دیوار خشک البته فکر کنم به این اسم باشه.
    باز اگه اساتید مطمئنن چیه لطف کنن بگن. نام ایرانی و لاتینشو بگید لطفا
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-200702_DrywallTips_002_sz2.jpg
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-Drywall2hor.jpg
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-drywall fechamento de chapas  03.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-drywall_day2_4.JPG
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-drywall-intro.jpg
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-hanging-drywall-7.jpg
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-HOVER-302_sxs_drywall_lg.jpg
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-SHEETROCKLEANEDONWALL.JPG
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-toxic-chinese-drywall-1.jpg
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-usg-ultralight-drywall-sheetrock.jpg
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-DrywallTools&TechTT1.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-drywall_1_.jpg
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-Dsc01122_SM.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-Dsc01124_SM.jpg
    4)بعد روس اونو رنگ میزنند:
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-Dsc01332_SM.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-Dsc01343_SM.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-Dsc01342_SM.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-Dsc01331_SM.jpg
    5)بعد روی اون پنل های آکوستیک یا بیس ترپ ها رو میچسبونن.
    آکوستیک و بیس ترپ:
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-99-4-xl.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-98-3-xl.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-13.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-99-2-xl.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-17.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-4 1.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-9 2.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-11.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-9 3.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-9 1.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-98-2-xl.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-99-3-xl.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-12.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-14 1.jpg

اینم واسه زیر مانیتوراتون:
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-16.jpg

فقط چند تا سوال از اساتید:
    این پنل ها ی آکوستیک که اکساشو گذاشتم چه قیمتی هستند ؟ ترجیحا چند مدل(متوسط مرغوب عالی) همراه قیمت در ایران و سایز و عکس بذارید و در پیغام خصوصی اگه ممکنه بگید از کجا تهیه کنم تا مطمئن و قابل اعتماد باشه.
    2تا سوالم که به رنگ قرمز پرسیدم بالا میشه 3تا سوال. ممنون از همه.

مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-pencil.png

فایل های ضمیمه:

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. hamidreza hadi

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +138 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    عکس های شماره ی 1 و 2 باز نمیشن 2باره میذارم:1
    )اول یک فریم با چوب میسازدن:
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-bar_pre_drywall.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-interior_wall_framing.jpg
    2)بعد داخل چوبها را با یه موادی که من جایی خوندم نوشته بود فایبرگلاس(fiber glass) که شبیه پشم سنگ یا پشم شیشه هستش پر میکنن. که من هرجا دیدم به رنگ صورتی بوده این مواد و 1 مدلش به نام r19 هستش. اگه اساتید مطمئنن چیه لطف کنن بگن. نام ایرانی و لاتینشو بگید لطفا:
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-0000000487_Drywall_on_Arch_Started.JPG
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-Dsc00965_SM.jpg

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت VIP

کیف پول:
    20تومان
    Ratings:
    +101 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    1- فوم تزریقی که بیرون دارند ولی فکر می کنم گرون در بیاد همون پشم شیشه یا ابر خوبه!
    2- اون ورق ها هم که میگن drywall در واقع "کناف" خودمونه kenauf که اصلش آلمانی بوده ولی حالا هر ننه مرده ای اجرا می کنه
    3- این قطعات لاستیکی رو من نمی دونم

4. hamidreza hadi

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +138 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    نمیدونم منظورتون از فوم تزریقی چیه! اما با توجه به اون کلمه ی تزریقی باید بگم این فوم ها ی صورتی رنگ به صورت رولی یا تختی هستند دقیقا مثل پشم شیشه! یعنی به صورت رول آماده هست که بازش میکنن و میچسبوننش به چوبها. فیلمهای زیادی دارم ازشون ایشالا سر فرصت آپلود میکنم و در تاپیکی جدا قرارشون میدم. به هر حال ممنون. در مورد کناف هم سرچ کردم شبیه همین drywall بودند. واقعا ممنون. ببینیم بقیه چی میگن.

5. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    این فوم ها پشم شیشه هستند. در اروپا چون خونه ها چوبی هستند اینها رو استفاده میکنند برای عایق کردن دیوارها تا گرما داخل بمونه. قیمت خیلی بالایی هم ندارند.

6. hamidreza hadi

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +138 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    ضمنا من میدونم این پنل های آکوستیک از 5 هزار تومان شروع می شه به بالا. اما میخواستم انواع مختلفشو همراه با عکس و قیمت بذارید. مثلا آکوستیک مدل .... قیمت ایران... عکس.... (میزان جذب(ضریب جذب) ....) ممنون از همه.
    راستی بابت غلطهای املاییم منو ببخشیدا که مثلا عکس رو نوشتم اکس!!!!!!! تند تند نوشتم...

7. hamidreza hadi

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +138 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    خوشبختانه تونستم ویدئویی از توضیحات در مورد اون موادی که شبیه پشم شیشه هست پیدا کنم. همونطور که گفتم فایبر گلس هست و کاغذ بیرونیش فکر کنم کرافت هستش. همچنین ویدئویی از توضیح در مورد چوب برای فریم بندی پیدا کردم. و یه دونه هم در مورد چسم برای چسبوندن چوب به زمین . از دوستانی که انگلیسیشون خوب هست خواهش میکنم این 3 ویدئو که حجم پایینی دارند و هر سه در یک فایل زیپ و حجم 6.24mb هست و در آپلودسنتر سایت آپلودش کردم دانلود کنند و کامل ترجمه کنند و قرار بدند ممنون. مثلا آقای لایت عزیز. این ویدئوها زمان کمی هم دارند و وقت گیر نیستن.
    لینک:
    hamidreza hadi دانلود ● مرجع تخصصی آهنگسازان و خوانندگان ایران

8. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

کیف پول:
    1تومان
    Ratings:
    +75 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوستان کلا در اروپا برای ساخت هر دیوار کاذب به جای اینکه ملات و سیمان و بنا بیارن میان اول یک فریم از چوب یا فلز سبک می سازند و دا خلشو پر از پشم سنگ (نه پشم شیشه) میکنن...هم دیوار سبک تر میشه هم سرعت ساختش خیلی بالاتر میده و هم عایق بسیار خوب ومطمئنی برای صدا و حرارت است...بعد از اینکه فریم رو از پشم سنگ پر کردند میان روی فریم رو با فیبر های تخته ای که معمولا روکش لمینت سفید (یا هر رنگ دیگه) با پیچ یا پرچ به فریم متصل میکنن و دیوار آمادست....این فیبر ها و پشم سنگ در ایران موجود است...فریم چوبی رو هم می تونین سفارش بدید... موفق باشید.

9. hamidreza hadi

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +138 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    بله منم گفتم:

2)بعد داخل چوبها را با یه موادی که من جایی خوندم نوشته بود فایبرگلاس(fiber glass) که شبیه پشم سنگ یا پشم شیشه هستش پر میکنن.

البته هنوز در پشم سنگ بودنش شک دارم چون توی چند سایت خارجی که خوندم (سرچ google) نوشتند fiber glass یا هیچ اسمی نزدند.

بله منم این مطلبو توی یک سایت خارجی خوندم . در مورد drywall نوشته بود که دیگه از روش سنتی قدیم استفاده نمی شه که گچ کاری و ... و نوشته بود این دیوار ها که از گچ ساخته شدند!!!!! منظورش همون drywall بود و باعث سرعت در ساخت و ساز می شن و اون مشکلاتو ندارن و هر کس میتونه به تنهایی اونارو نصب کنه و نیازی به تخصص نداره. ضمن اینکه عایق صوتی حرارتیه. اینارو نوشته بود که من تعجب کردم که نوشته بود از گچ ساخته شدند. حتما اون نوع خاصیی بوده که از گچ ساخته شده چون توی عکساش سفت به نظر می رسید اما بیشتر جاهایی که من دیدم انعطاف پذیر بوده. چه برای خونه سازی چه ساخت استدیو توی خارج از کشور به این روش عمل میکنن. فیلم های زیادی هست که 1 مثال نقض هم نداره و همه از این قاعده پیروی میکنن. فقط تفاوت تینه که در خونه سازی دیگه پنل آکوستیک نمیزنند اما در ساخت استودیو برای آکوستیک کردن از پنل ها استفاده میشن.
    می شه بیشتر توضیح بدید؟ منظورتون از فیبر ؛ یونولیت که نیست؟؟؟؟؟؟ از کجا می شه تهیه کرد؟
    کسی ترجمه نکرد ویدئو های چند پست قبل رو؟؟؟؟

10. Mohsen Hemmati

Mohsen Hemmati عضو سایت

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +112 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ..
    تاپیک بسیار مفیدی رو ارائه دادین دوست من.
    این فیبر ها به احتمال زیاد همون فیبر های mdf هستن که در اندازه ها و رنگ های مختلف با روکشی از لمینت یا ملامین موجود هستند
    در ضخامت های 8 و 16 و 32 میلی متر .البته اگه اشتباه نکنم.

11. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

کیف پول:
    1تومان
    Ratings:
    +75 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    بله این فیبر ها ورق های نازکی مثل تخته سه لایی هستند که با mdf یا لمینت روکش شده اند قیمت هر تخته هم حدودا 10 الی 12 هزار تومان در میاد...

12. hamidreza hadi

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +138 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    خیلی مهم
    خوشبختانه تونستم توضیحاتی(به صورت ویدئو) از drywall (به قول شما فیبر یا کناف) پیدا کنم اما باز متاسفانه انگلیسی هست و نیاز به ترجمه داره. از دوستان مترجم خواهش میکنم که این ویدئو که حدود 1 دقیقه است رو دانلود(در آپلود سنتر سایت آپلود شده) و ترجمه کنند و قرار بدند. ممنونم. لینک:

What Is Drywall-hamidreza hadi دانلود ● مرجع تخصصی آهنگسازان و خوانندگان ایران

تمام این فایل های ویدئویی ( 4 تا ویدئو) با فرمت flv هستند و برای پخش نیاز به flvplayer داند. من نرم افزار flvplayer رو با حجم بسیار کم 2.80mb در آپلود سنتر سایت آپلود کردم. از لینک زیر میتونید به راحتی دانلود کنید:

FLVPlayerSetup دانلود ● مرجع تخصصی آهنگسازان و خوانندگان ایران

13. hamidreza hadi

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +138 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    خیلی دنبال جایی بودم که آکوستیک رو در انواع مختلف بفروشه تا بتونم اطلاعات بگیرم و توی این قسمت قرار بدم اما پیدا نمیکردم. آخر سر به پیشنهاد آقای محبی متوسل شدم به ایران آکوستیک. طی تماسی که با ایران آکوستیک داشتم یه سری اطلاعات یعنی قیمت ازشون گرفنم که براتون میذارم تا قیت دستتون بیاد.....
    ایشون به من گفتتند که آکوستیک پنل خارجی توی ایران پیدا نمیشه و ایران آکوستیک از روی مدل خارجیش کپی برداری کرده و الان داره کپی نمونه ی خارجی رو تولید میکنه و به فروش می رسونه.(که البته بعید می دونم خارجیش نباشه توی ایران و احساس مسکنم چون از محصولاتشون خریداری کنم گفتتند که خاریش نیست). به هر حال قیمت محصولات ساخت خودشون(ساخت ایران_ ایران آکوستیک) به قرار زیر بود:

1)پنل های آکوستیک خاکستری رنگ(اسفنجی مانند) به ضخامت 3سانتی متر ساده 1در2 متر 20هزار تومان
    1#)پنل های آکوستیک خاکستری رنگ(اسفنجی مانند) به ضخامت 3سانتی متر ساده 1در1 متر 10هزار تومان

مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-filter_foam_meracell.jpg

مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-_CMSAcousticSolutions-Acoustic-insulationPolyurethaneAcousticFoam.jpg

مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-foam_001.jpg

2)پنل های آکوستیک خاکستری رنگ(اسفنجی مانند) به ضخامت 3سانتی متر شونه تخم مرغی 1در2 متر 40هزار تومان
    2#)پنل های آکوستیک خاکستری رنگ(اسفنجی مانند) به ضخامت 3سانتی متر شونه تخم مرغی 1در1 متر 20هزار تومان
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-acoustic_foam200.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-speciality_foam_image.jpg
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-acoustic_foam.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-312Crk91NmL__SL240_.jpg

3)پنل های آکوستیک خاکستری رنگ(اسفنجی مانند) به ضخامت 3سانتی متر هرمی شکل(بهترین مدلشون بود) 1در2 متر 55هزار تومان
    3#)پنل های آکوستیک خاکستری رنگ(اسفنجی مانند) به ضخامت 3سانتی متر هرمی شکل(بهترین مدلشون بود) 1در1 متر 27هزار و 500 تومان

مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-afp75-1l__53639_thumb.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-11805021.jpg
    مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-140.jpg مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-acoustic-300x237.jpg
    ابعادی هم که میزددن همونطور که اشاره کردم 1در2 و 1در1 هستش. که قیمت 1در1 مثل ابعادش نصف 1در2 هستش.
    خیلی باهاش سحبت کردم هی سوال کردم. سعی کردم اطلاعات بگیرم. در مورد پشم سنگ سوال کردم(چون میدونستم پشم سنگ هم کار میکنند) ایشون گفتتند دیگه پشم سنگ کار نمیکنند و به جای پشم سنگ بهتره از پنل های آکوستیک اسفنجی ساده(که بالا گفتم) استفاده بشه نتیجه ی بهتری میده.(که باز فکر میکنم چون پشم سنگ ندارن اینو گفتند یا اگه راست گفتتند قیمتش خیلی بیشتر در میاد)
    ضمنا ایشون گفتند این پنل ها نیازی به زیر یازی ندارند (پشم سنگ و drywall و ... که البته این زیر سازی برای جلوگیری از بیرون رفتن صدا خیلی خوب بود؛ با زدن پنل آکوستیک به تنهایی اتاق آکوستیک می شه اما زیر سازی برای جلوگیری از بیرون رفتن صدا یا تو اودن صدا خوب بود چون صدا بیاد تو دردسر می شه و میکروفن ضبط میکنه صدارو)
    خلاصه من حساب کردم یه اتاق 3در3 یعنی 9 متری اگه بخوایم : سقف و 4تادیوارش رو با این پنل ها آکوستیک کنیم(در و پنجره رو نادیده بگیرید و به جاش دروار بذاریم) قیمتش به قرار زیر میشه(کل اتاق رو پنل بزنیم):
    پنل های آکوستیک خاکستری رنگ(اسفنجی مانند) به ضخامت 3سانتی متر ساده: 450هزار تومان
    پنل های آکوستیک خاکستری رنگ(اسفنجی مانند) به ضخامت 3سانتی متر شونه تخم مرغی: 900هزار تومان
    پنل های آکوستیک خاکستری رنگ(اسفنجی مانند) به ضخامت 3سانتی متر هرمی شکل(بهترین مدلشون بود) 1میلیون و237هزار و 500 تومان
    البته این قیمتها فقط قیمت خریدن پنل هاست. یعنی ابزار و .... دارید و خودتون می خواید بچسبونید. فقط قیمت پنل ها واسه یک اتاق 9 متری انقدر میشه. ضن اینکه بیخیال زیر سازی اگه بشید.
    البته به جز این مدل هایی که این شرکت میزنه مدل های دیگه ای هم وجود داره.
    مثل موازی: مراحل آکوستیک به روش خارجی ها همراه عکس-140f.jpg
    یا یه مدل پیچیده تر که خیلی نامنظم تره و طبیعتا آکوستیک پنل بهتریه(البته توی این عکس دوتارو با زاویه به هم چسبوندنا اینشکلی نیست):
    و اینم برای گوشه ی دیواراتون عالیه:

فقط اگه کسی جایی رو میشناسه که پنل های آکوستیک می فروشند(پنل های خارجی یا داخلی) لطف کنه آدرس یا شماره تلفنشو توی پیغام خصوصی برام بفرسته اطلاعات و قیمت بگیرم. ممنون.

فایل های ضمیمه:

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏9/5/11
  14. hamidreza hadi

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +138 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    ببخشید صحبت رو نوشتم سحبت!!!!!!:smile (66):
    منظورم زیر سازی بود!!!!!!!:smile (36):
    منظورم از اینم : یا تو اومدن صدا خوب بود چون .... بود!!!!!:smile (32)::smile (66):
    من درست نوشتما!!! شما غلط میخونید!!!!!:smile (78)::a

15. kern

kern

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اکساشو ؟؟؟!!!! یا عکس‌هاشو ؟!

16. آرارات

آرارات عضو سایت

کیف پول:
    140تومان
    Ratings:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست عزیز
    خوش اومدین به سایت.

لطفا سعی کنید کیفیت مطالب رو درک کنید تا کمیّت مطالب.
    هر دو کلمه منظور رو میرسونه.

موفق باشین.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  17. ezhdeha

ezhdeha عضو سایت

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان این پنل ها رو معمولا از چه جور مغازه ها یا فروشگاه ها میشه تهیه کرد ؟؟؟

18. ARMAN_M

ARMAN_M عضو سایت

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این پنل ها رو شرکت ایران آگوستیک و شرکت ادمان و دیگر شرکتها که اگه خواستی تو پیام خصوصب بهت میدم شمارشونو

19. ARMAN_M

ARMAN_M عضو سایت

کیف پول:
    0تومان
    Ratings:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:

نظرتون راجع به این روش ایزوله چی هست ؟

روی دیواری که از قبل بوده . 1پشم شیشه( 5 سانت با روکش آلومینیوم) میکشم
    2 10 سانت لایه هوا ___3 یک تخته نوپان
    4 ریل کشی رو نوپان.( برای پشم سنگ) و 5 اون رو پر از پشم سنگ 5 سانت دانسیته 80 میکنم
    6. 5سانت لایه هوا ___ و7 سپس تخته سه لایی بکار میبرم و جلوی اون میزارم ( البته این تخته ها رو توی کارگاه نجاری میدم مشبک بصورت منظم یا ناممنظم نجام بدن

در آخر کار آگوستیک رو انجام میدم . که یا فوم میزنم یا قالب پشم سنگ 3 سانت

خواستم نظر شما اساتید و دوستان رو بدونم. لطفا اگه اشکالی توی این طرح هست من رو راهنمایی بفرمایید
    با این طرح . من چند درصد ایزوله خواهم داشت ؟