مدارک موسیقی

شروع موضوع توسط persiana ‏27/11/09 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک مدارک موسیقی تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. persiana

persiana عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پرسش من اینجا خیلی نابجا شده اما هرچه گشتم جائی مناسب ندیدم! لطفا مدیران بعد از ایجاد یک بخش مناسب سوالات مترفقه هر کجا که صلاح می دونن این تایپیک رو انتقال بدند:smile (70):

میخوام در مورد مدارکی که در زمینه موسیقی (آهنگ سازی , صدا برداری , و احتمالا خانندگی) هر کجا غیر از محیط دانشگاه اگر داده میشه بیشتر بدونم. شرایط ,مدت زمان و اعتبارشون. و صد البته چون ایرانی هستم و زیر خط فقر هزینه هم در صورت امکان ذکر بشه.

تشکر بابت پاسخ و عذر خواهی بابت پرسش بیجا:smile (70):

2. ramin syateely

ramin syateely Banned

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    منظورتو واضحتر بیان کن چه مدارکی میخواهی منظورت مقاله بود؟

3. Mat

Mat عضو سایت

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    احتمالا منظورشون مدارك و دوره هايي كه در آموزشگاههاي آزاد ارائه ميشه هست.

4. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo

و اگر منظورشون اين باشه تنها راهشون واسه تهيه اين مدارك فقط آموزشگاه هاي آزاد هستن . همين . :smile (38):

5. mehra

mehra عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, sonar
    با سلام

اگر هدف ادامه تحصیل باشد، مدارک آموزشگاه های آزاد موسیقی ارزش خاصی ندارند. اگر هم هدف کار و فعالیت در زمینه موسیقی باشد، اصولا مدرک (از هر جا و با هر درجه از اعتبار) یک عامل کمکی و فرعی است. به نظر من برای موفقیت در موسیقی عواملی مثل مهارت، تجربه، درک و شناخت موسیقی، و ... بسیار بسیار مهم تر از داشتن "کاغذ" است.

اگر به هر دلیل واقعا به "کاغذ" نیاز دارید، مدرکی که در ایران بدردتان بخورد، فقط توسط هنرستان ها و دانشگاه ها ارائه می شود.

با احترام،
    mehra

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام اگه در زمينه صدا برداري ميخواين من جايي رو سراغ دارم كه مثلا بهترين در ايرانه البته ظبق تبليغات خودشون اما شهريه صدابرداري درجه يك اون كه نه ماه هم طول ميكشه 2 ميليون به بالاست.!!!

7. persiana

persiana عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تشکر از همه دوستان.
    راستش میخواستم هم خودم رو محک بزنم و هم بدونم مدارکی که آموزشگاه های آزاد میدند میتونه برای مجوز استدییو استفاده بشه یا خیر. تاحد زیادی پاسخم رو هم گرفتم. بازم ممنون میشم اگر بفرمائید مدرک مکتوبی هست (غیر دانشگاهی) که نوازنده معمولی رو از نوازنده و آهنگساز آموزش دیده سوا کنه و ارزش اون حد اقل در حد کشوری باشه؟ چیزی شبیه به ICDL یا رایانه کار تو رشته کامپیوتر..

استاد امید این مدرک صدابرداری که فرمودید اسم خاصی نداره ؟ منظورم اینه که یک درجه یا مدرک سراسری هست یا صرفا هر آموزشگاهی سلیقه ای عمل میکنه و مدرکی به اسم خودش میده؟ مدارک موسیقی چطور ؟ مسلا مدرکی که فلان آموزش گاه به هنرجوهائی که دوره آهنگسازی رو گذروندند میده عینا مثل آموزش گاه های دیگه هست یا ارزش و اعتبارشون صرفا در حد همون آموزشگاه خودشونه؟

و یک سوال دیگه از اساتید.. بار علمی این انجمن جالبه اما در مورد صدابرداری جز راهنمائی های جسته گریخته آقای امید چیز خاصی توش پیدا نمیشه.. کتابی cd چیزی هست که مقوله صدابرداری رو حرفه ای تر باز کنه و بیشتر از تکنیک ها بگه ؟

8. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    برای یک آهنگساز مدرک ، آثاری هست که ساخته و باعث تفاوتش با دیگران میشه
    صرفا داشتن یک مدرک کاغذی اعتباری برای آهنگساز نمی تونه باشه
    ( وقتی شخصی از شما بخواد براش آهنگ بسازید توقع داره که نمونه کار نشون بدید نه مدرک )

در مورد مطالب هم چون مباحث صدابرداری گستردگی خیلی زیادی داره واقعا نمیشه یک نفر همه چیز رو توضیح بده مراجع زیادی هست در مورد بخش های مختلف
    این وظیفه ماست که در مورد موضوع خاصی که در ذهن داریم سوال بپرسیم و کم کم بتونیم اطلاعاتمون رو افزایش بدیم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. ramin syateely

ramin syateely Banned

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بایستی هدفتو معین کنی در چه زمینیی دوست داری فعالیت کنی

آهنگسازی یا صدابرداری؟
    اگه می خواهی مجوز از ارشاد بگیری با مدرک صدابردای نتیجه ی بهتری میگیری!!
    اگه هدفت اینه که مجوز از ارشاد بگیری بایدصبرعیوب داشته باشی :smile (4):

مثلا یه مشتری یاهمون خواننده میادمیگه می خواهم یه کاری رو برام ببندی نمیگه خوب باشه خداحافظ فردا میام کارو برام ردیف کنی! نه نه نه اول میگه تاحالا برای چند نفر کار بستی؟

نمونه کاری که برای فولانی انجام دادی خوب اینجا شما نمیاید که فایل mp3 پخش کنید باید مثلا فایلی رو که با FLساختید رو نشون میدید درظمن این کافی نیست معمولا روی پک CDخاننده نام آهنگ ساز وتنضیم کننده رو مینویسند! اون رو هم بایستی نشون بدید در استودیوهای داری مجوز برگه قرار داد بینه خاننده واستودیو نوشته میشه که یکی دست خانندست ویکی دست استودیو پس برگه قرار دادی که قبلا برای فلانی بسته شده رو هم به عنوان مدرک کاری باید نشون بدید ویه مدرک هم وجود داره اون هم اعتباره شماست

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏29/11/09
  10. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    light عزيز نكات خوبي رو ذكر كردن.
    اين آموزشگاه ميگه مدركش داراي گواهينامه بين المللي هستش.!!
    اما بعضي از دوستان كه اونجا رو كاملا ميشناختن به من گفتن خيلي بدرد بخور نيستش.
    من فكر كنم كار آموزي در يه استوديوي مجهز بيشتر به دردتون بخوره.
    كتابهاي انتشارات هنر صدا كه شامل 3 جلد اصول صدابرداري هستش كتابهاي خوبي هستن.

11. Mat

Mat عضو سایت

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    آقا اميد من خيلي دنبالش تو تهران گشتم البته نه براي صدابرداري بلكه براي تنظيم.هزينه شو هم مي گفتم كه مي دم ولي متاسفانه چيزي پيدا نكردم. شما جايي رو سراغ داري؟

12. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اموزشگاهها رو حايي ديدم كه گفته بودن تنظيم هم آموزش ميدن اما يادم نيست كجا ديده بودم.
    البته دوره ها شون خيلي تخصصي بود يعني براي كسي خوب بود كه تئوري موسيقي رو خوب بلد باشه.
    حتي يه آگهي هم ديدم كه بهروز صفاريان مدرسش بود.

13. persiana

persiana عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    استاد امید این انتشارات هنر صدا سایتی نمایندگی چیزی نداره ؟
    هرچی سرچیدم سایتی ندیدم اینجام یه شهرستان دورافتاده وسط کوه های آلپه! کتابفروشی های اینجا تئوری پورتراب رو بیارن میشن باکلاس :smile (37): اگر بشه از نماینده یا خود انتشارات پستی خرید کرد عالیه.

البته کتاب هیچ وقت نمیتونه مثل اساتیدی چون شما راهگشا باشه

14. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    اگه این پست من جنبه تبلیغاتی نداشته باشه باید بگم که این موئسسه اولین مرکز آموزش آکادمیک در ایران هست . سایت خود مرکز که مدتی هست غات زده نمیدونم چرا !! ولی اینجا رو ببینید :

http://tehran.iran-tejarat.com/Ads1517/102405.html

5 جلد علوم صدا برداری داره که جدا کتابهای خوبی هست + هنر میکس و یه 2 تای دیگه که یادم نیست دقیقا اسماشون رو . :smile (75):

15. persiana

persiana عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    جناب نیما شما خودتون کتابهارو مطالعه کردید ؟ راستش اصلا دوست ندارم پنج جلد مطلب فوق تخصصی بگیرم که بعد ده صفحه بیزارم کنه و بزارمش کنار و ده سال دیگه برم سراغش. دنبال چیزی میگردم که تا حد امکان تکنیک های صدابرداری رو به زبان همه کس فهم توضیح بده. البته می بخشید هی سوال پیچ میکنم. در ضمن این موسسه یه شماره تلفن فقط داشت تماس میگیرم. بازم تشکر.
    کسی از دوستان اون سه جلد هنر صدا رو خونده ؟ یا این پنج جلد پیشگامان هنر رو ؟ کسی ممکنه نظرش رو در موردش بگه یا به عبارتی کمی بازش کنه که تا چه حد به درد کسی که از صدابرداری چیزی نمیدونه میخوره!؟
    یه چیز رو فراموش کردم.. دوستان من دنبال مدرک نیستم که بهم بگه موسیقیدانم یا نه! صدابردار حرفه ایم یا نه ,یا باهاش مشتری جلب کنم! اصلا جز دو-سه تا از دوستان نزدیک کسی بهم سر نمیزنه بگه سازت به چند من که بخواد کار هم ضبط کنه! صرفا میخوام بدونم کجا ایستادم به عبارتی خودم رو با استاندارد ها مقایسه کنم و ببینم چیکارم و چقدر و چطور باید پیش برم. امیدوارم اینبار منظورم رو درست ادا باشم. بازم از همه دوستان و پاسخ ها ممنونم. خیلی خیلی خیلی زیاد.

16. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله من اين كتابها رو قبلا ها خوندم. و به نظرم خوب اومد . و به هنرجوهام هم توصيه شون ميكنم.البته ترجمه بودن ولي محتوي خوبي داشت.
    مثلا آشنايي با نوع ميكها و يا ميك گذاري.
    البته كتاب هنر ميكس و الان بهتون پيشنهاد نميكنم چون بسيار پيچيده است.
    البته اگه كتابهاي اوليه رو بخونيد خيلي مشكل نخواهد بود.
    ولي بيشتر مطالب اون در مورد ميكس موسيقي هاي زنده و قرار گيري سازها در ميكس هستش.

17. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    کتابای خیلی خوبی هستن، میشه گفت یکی از کاملترین منابع آموزشی محسوب میشه، کتابارو دونه دونه بگیر خیلی بهتره، چون هم رو هم که بخوای مطمئناً سردرگم میشی برای خوندنشون، ولی قدم به قدم جلو بری برات مفیدتره و مطالبو منظم و منسجم یاد میگیری. (ضمناً قیمت این کتابا هم نصبتاً با کتابای دیگه یه کم تفاوت داره، مثلاً آموزش نوئندو فکر کنم حدود 17،000 تومنه، که جدا جدا گرفتن کتابها هم به صرفه تره)
    کتاب هنر میکس این شرکت که ترجمه شده کتاب دیوید گیبسون هست خیلی مفیده، مبانی میکس رو بدون نیاز به تجهیزات پیچیده براتون توضیح میده، بهتره نسخه اصلی این کتاب رو هم داشته باشید (توی سایت دوستان گذاشتن برای دانلود) چون توی نسخه ترجمه شده عکس ها سیاه و سفید و نا مفهومه.

18. saeed

saeed عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 2 / -2
    نرم افزار:
    ableton, logic, reason
    درود بر شما هنرمندان و هنر دوستان گرامی و تبریک نوروز 1389

www.phseda.com آدرس جدید سایت موسسه پیشگامان هنر صدا می باشد.
    در مورد موسسه باید ذکر کنم این موسسه اولین آموزشگاه تدریس آکادمیک رشته صدابرداری می باشد که در ایران فعالیت خود را در بخش خصوصی آغاز کرد. به دلایل وجود مشکلات فراوان دارای ضعف های زیادی بود که قابل انکار نیست . با تدابیر اندیشیده شده از سوی هیات مدیره و رای زنی هایی که با مسئولان صدا و سیمای تهران انجام شد افتخار این رو داریم که در سال 1389 با مدیریت و برنامه های آموزشی جدید و استاندارد تر و همچنین تعرفه های مناسب در خدمت جامعه هنری کشور عزیزمان باشیم؛ که در آینده ای نزدیک در سایت موسسه اعلام خواهد شد .

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. مدرک صدابرداری

,
  2. مدرک آهنگسازی