1. رد اعلامیه
 2. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
  رد اعلامیه
 3. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
  رد اعلامیه

محمد حسین توتونچیان به ارشاد شهرستان ها انگ دریافت رشوه زد

شروع موضوع توسط amireza22 ‏4/7/14 در انجمن اخبار موسیقی ایران

تاپیک محمد حسین توتونچیان به ارشاد شهرستان ها انگ دریافت رشوه زد تالار اخبار موسیقی ایران در persian-music.org.

 1. amireza22

  amireza22

  تاریخ عضویت:
  ‏4/7/14
  ارسال ها:
  1
  امتیازات:
  +0 / 0 / -0
  توهین محمد حسین توتونچیان مدیر شرکت ققنوس و سایت ایران کنسرت به ارشاد شهرستان ها


  محمد حسین توتونچیان به ارشاد شهرستان ها انگ دریافت رشوه زد-9034_634844335284395000_l.jpg

  محمد حسین توتونچیان :


  در شهرستان ها عموما اجازه ی اجرا نمی دهند و شرکت های برگزار کننده ی کنسرت را مجبور به عقد قرارداد با شرکت های آن شهر که عمدتا از اقوام رییس ارشاد همان شهر هستند، کرده و در قبال اجازه برقراری کنسرت در هر سانس مبلغ 2 الی 3 میلیون دریافت می کنند.  به گزارش خبرگزاری هنر «آرتنا»، محمد حسین توتونچیان مدیر عامل موسسه ققنوس در گفتگو با خبرنگار «آرتنا» در تشریح مراحل اخذ مجوز گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد تهران و مرکز، قوانینی را جهت تسهیل پروسه اخذ مجوز و آرامش خیال هنرمندان مدون کرده است که در پی آن وقتی هنرمندی برای آهنگ های خود یا یک گروه موسیقی برای گرفتن مجوز اشعارش یک بار اقدام می کند، بعد از طی شدن پروسه و مراحل اداری آن، یک شماره پرونده فعالیت و یک شماره ثبتی به او اهدا می شود که در همه مراحل اداری جاری و ساری است و دیگر نیاز نیست هنرمند برای اجرای کنسرت در شهر دیگری مجددا اقدام به اخذ مجوز کند.
  وی با تاکید بر یکسان بودن این مراحل برای همه ی هنرمندان موسیقی ادامه داد: روند تشکیل پرونده برای تمامی اشخاص حتی کسانی که حتی قبلا زیرزمینی بودند یکسان است و وزارت ارشاد کاری به اشخاص ندارد. درباره کسانی که گذشته ای نه چندان مطلوب داشته باشند، این مربوط به حراست می شود.
  مدیر عامل موسسه ققنوس با گلایه به اداره ارشاد شهرستان ها درباره دلایل برقرار نشدن کنسرت در برخی شهرها اظهار داشت: عموما شهرستان ها از این قانون پیروی نمی کنند. آنها بیان می کنند که ما کاری به قانون نداریم و باید از ابتدا اشعار را بررسی کنیم تا در انتها مجوز اجرای کنسرت در شهر صادر شود. در حالی که کسانی در تهران اشعار را بررسی می کنند، اشخاص کوچکی نیستند. بررسی اشعار توسط یک تیم حرفه ای صورت می پذیرد و آنان بزرگترین و معتبرترین اساتید و شعرای وقت هستند. این گلایه ای به دوستان ارشادی در شهرستان ها است که برخلاف قوانین وزارت ارشاد عمل می کنند.
  توتونچیان فعالیت فرهنگی را موجب رشد اقتصادی دانست و بیان کرد: مطلب مهمی که در اجرای کنسرت وجود دارد و به آن دقت نمی کنیم، جامعه ای است که با آن روبه روهستیم. ما فعالیت اقتصادی می کنیم و باید جامعه ای که در آن کنسرت می گذاریم را از لحاظ مالی، فرهنگی، شناخت مخاطبین و نیازهای شنیداری موسیقایی بشناسیم. همچنین نباید یادمان برود که به حساسیت های سیاسی و دینی آن هم توجه کنیم. بنیان کار ما فرهنگی است که می تواند موجب فعالیت اقتصادی نیز بشود.
  وی افزود: در بالای پروانه فعالیتی که یک هنرمند از وزارت ارشاد دریافت می کند جمله «جمهوری اسلامی ایران، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی» نگاشته شده است. این بدان معناست که هنرمند، مجاز به فعالیت در داخل خاک ایران و برگزاری کنسرت می باشد ولی گاهی شهرستان ها به این شکل عمل نمی کنند.
  مدیر سایت ایران کنسرت تصریح کرد: در شهرستان ها عموما اجازه ی اجرا نمی دهند و شرکت های برگزار کننده ی کنسرت را مجبور به عقد قرارداد با شرکت های آن شهر که عمدتا از اقوام رییس ارشاد همان شهر هستند، کرده و در قبال اجازه برقراری کنسرت در هر سانس مبلغ 2 الی 3 میلیون دریافت می کنند.
  وی از عملکرد برخی مسؤلین اظهار نارضایتی کرد و گفت: عموم مسؤلین از این قضیه اطلاع کامل دارند. من در دولت گذشته به شخص آقای شاه آبادی گزارش دادم که جواب او فقط سکوت بود.

  اخذ وجه توسط انجمن های موسیقی شهرستان ها غیر قانونی است
  توتونچیان از دیگر رفتارهای غیرقانونی در شهرستان ها علاوه بر نگاه سلیقه ای آنها، اخذ وجه برشمرد و گفت: بحث بعدی اخذ وجه توسط انجمن های موسیقی شهرستان هاست که صددرصد غیر قانونی است. تنها یک مصوبه موجود است که انجمن های موسیقایی شهرستان ها برای ترویج موسیقی اصیل وفرهنگ ایرانی و کمک به گروه های موسیقی کوچک محلی می توانند از کنسرت های پردرآمد و پاپ ایجاد درآمد کنند و انجمن ها با استناد به این بند وجوهی را اخذ می کنند. این در حالی است که انجمن های موسیقایی کاملا مستقل هستند و فقط با وزارت ارشاد در تعامل می باشند که باعث نگاه سلیقه ای شهرستان ها به مجوزهای وزارت ارشاد شده است.
  وی ادامه داد: شهرداری ها عموما هیچ پولی دریافت نمی کنند اما در شهرهایی مثل شیراز 10 درصد از کل مبلغ فروش بلیط گرفته می شود و در جواب علت آن هم می گویند چون شما وارد شیراز شدید وهوای شیراز را استشمام کرده اید، باید 10درصد بپردازید. البته شهرداری های اصفهان و اراک هم مبالغی را اخذ می کنند.
  مدیر عامل موسسه ققنوس در خصوص دیگر پرداختی های کنسرت ها بیان داشت: در روزهای کنسرت در تهران روزی مبلغ 5/5 میلیون تومان بابت برقراری نظم وامنیت به فرماندهی یگانهای حفاظت فیزیکی نیروی انتظامی پرداخت می کنیم. در شهرستان ها هم همین مبلغ پرداخت می شود اما آن ها از قدرت کافی برای برقراری نظم برخوردار نیستند.
  وی در بحث پرداخت مالیات با تاکید بر ماده 132 بند ل: قانون مالیات های مستقیم توضیح داد: در صورتی که مقدار درآمد اعلامی ما به سازمان مالیات مورد تایید باشد و گزارشات مالی با درآمدهای مان یکسان بوده و صحت داشته باشد، ما می توانیم از این ماده استفاده کنیم و با استناد به همین بند و پروانه فعالیتی که داریم، مالیات نپردازیم. در غیر این صورت به جز پرداخت مالیات باید جریمه آن را نیز پرداخت کنیم.
  مدیر سایت ایران کنسرت گفت: برای مثال سالن نمایشگاه میلاد در روزهای تعطیل، برای یک روز مبلغ 52 میلیون تومان اجاره دریافت می کند؛ این در حالی است که اگر بعدا مبلغ آن را بپرسید جواب آن ها 22 میلیون است. آنها دو قرارداد با ما می بندند؛ یک قرارداد بابت خود سالن، قرارداد دیگر بابت نور، صدا، حراست، برق، تاسیسات، پارکینگ و.... این در حالی است که جداگانه هم پول هایی پرداخت می کنیم.
  توتونچیان در خاتمه اظهار کرد: سیاست دفتر موسیقی وزارت ارشاد، مجاز کردن و رفع ممنوعیت کاری افراد زیرزمینی است و در جمله پایانی باید بیان کنم که عیار و بها را مردم به هنر می دهند یا برایش ارزشی قائل نمی شوند.


  متن اصلی خبر
   
بارگذاری...