محدوده صوتی خانم ها

شروع موضوع توسط saeed1364 ‏4/1/16 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک محدوده صوتی خانم ها تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. saeed1364

saeed1364 عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +88 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    سلام.سوالم اینکه خانم هاکه سوپرانو یا آلتو هستن استاد آقا اگه بخواد باهاشون آواز کار کنه تکلیف چیه؟مثلا چه کسی وچجوری با خانم حمیرا یا مهستی کار کردن؟ منظورم ازلحاظ تکرار اشعار به صورت آواز گونه هست خب استاد و شاگرد محدوده صوتی شون که یکی نیست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    سلام.

برای تدریس اصول سلفژ و .... برای خوانندگی نیازی نیست که حتما محدوده صدا ها یکی باشه همین که دروس به صورت کامل از طرف هنرجو درک بشه کافیه و عمل کردن به اون دروس وظیفه ی خود هنرجور هست.

قطعا یک معلم ریاضی تمام معادله های جهان رو برای هنرجو حل نمیکنه فقط اصول رو به اون یاد میده و شاگرد خودش کارش رو انجام میده.

در این رابطه هنرجوی موسیقی میتونه خط ملودی رو از نت های یک ساز مثل پیانو بشنوه و با یادگیریه سلفژ اونا رو بخونه پس در واقع صداها از ساز برای هنرجو خارج میشه و الزاما نباید خود استاد اونا رو کامل بخونه.

اما در مواقعی برای درک لحن و چگونگیه ادای کلمات مشکلی هست خیلی راحت همون ملودی رو استاد مرد میتونه توی همون گام در اکتاو پایین بخونه تا هنرجو بتونه بهتر درک کنه.

• مفید مفید x 3
    • موافقم موافقم x 1
  3. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    استاد آقا یک اکتاو پایین تر میخونه همین!وقتی خانم میخواد تکرار کنه اتوماتیک اکتاو بالاشو میخونه.یعنی همون ملودی روتو جای صداش میخونه حتی اگه مبتدی باشه نمی فهمه این اتفاق داره میفته.به صورت طبیعی میره اکتاو بالا.مگر در شرایط خاص یعنی وقتی آقا تنور باشه وخانم آلتو یا کنتر آلتو که یونیسون بشن یعنی بیان تو یک اکتاو

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • موافقم موافقم x 2
    • مفید مفید x 1
  4. saeed1364

saeed1364 عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +88 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    خانم حمیرا مهستی هایده و......اینها استاد آواز داشتن؟یا فقط ملودی رو درک میکردن و شروع به خوندن میکردن؟

5. si2music

si2music عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic, wavelab
    سلام دوست عزیز گرامی

بله تقریبا تمامی خواننده های قدیمی هم معلم اواز داشتن ...

مثلا اقای علی تجویدی معلم خانم ها حمیرا و هایده و دلکش بود و کار های اولشونم همین ایشون اهنگسازی کردن و تا جایی که من اطلاع دارم صدای حمیرا سوپرانو هستش صدای هاید کنتر هستش

البته من قبلا خیلی در گیر این موضوعات بودم
    و فک میکنم الان برعکس قدیم شده دیگه کمتر سراغ معلم اواز میرن و خودشون تمرین میکنن که این کار واقعا اشتباست ولی متاسفانه عادی شده

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...