مجموعه های آموزشی موسیقی (داریوش فرسایی) کسی داشته؟!

شروع موضوع توسط Music Stream ‏29/11/14 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک مجموعه های آموزشی موسیقی (داریوش فرسایی) کسی داشته؟! تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان میخواستم ببینم این مجموعه های آموزشی که شامل تنظیم و میکس و مستر هست و تالیف آقای داریوش فرسایی هست را تا حالا کسی داشته؟! به درد میخوره؟

مدیریت محترم که احتمالا به تاپیک ایراد میگیرن، چون خریدشون اینترنتی هست و قیمت بالایی را هم دارند (هرمجموعه 30 هزار تومن!!!) میخواستم بدونم به درد میخوره که بخرم؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. rezanoroozy

rezanoroozy عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    در تاپیک زیر قبلا در این مورد بحث شده بود
    کسی این کتابها را داره؟

بنده شخصا حدود 10 جلد از این کتاب ها رو تهیه کرده بودم که فقط کتاب آموزش پروتولز کمی رضایت مرا جلب نمود

آخرین ویرایش: ‏30/11/14
  3. mehdi-azt

mehdi-azt عضو سایت

شغل :
    music
    امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام دوست من
    این کتاب های نویسنده ای که اسم بردی به نظر بنده خیلی مزخرفه و بی محتواست
    یعنی مطالبی که در همه ی اون کتاب ها هست در سطح های خیلی بالانری توهمین سایت بچه ها رایگان در اختیارت گذاشتن
    بنده یکی از دوستام همشون رو برام خریده بود به عنوان هدیه به من داده که خیلی دارم حسرت پولی که داده رو میخورم!!!!!
    و یک پیشنهاد ویژه برات دارم
    شما میتونی پول فقط یک جلد از اون کتاب ها رو بدی همین اشتراک ویژه سایت رو بگیری که ویدئو های فوق العاده ای رو برای دانلود گذاشتن و خیلی واضح و شفاف توضیح میدن همشون رو دانلود کنی خیلی به نفعته
    این فقط یک تجربه شخصی بود حالا ببینم اساتید چی میگن
    موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
    • موافقم موافقم x 1
  4. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما دوست من.
    می شه گفت بنده از دوستان ایشون (جناب فرسایی) و فروشنده ی این کتاب ها هستم.
    کیفیت محتوای کتاب ها رو تضمین نمی کنم ولی با این حال از هیچی که خیلی بهترن.
    تقریبا هم اکثرشون رو دارم و از این مجموعه کتاب ها گر چه خیلی راضی نبودم ولی ناراضی هم نبودم.
    حق انتخاب با خود شماست.
    موفق باشید.

آخرین ویرایش: ‏30/11/14
    • موافقم موافقم x 1
  5. kianreza

kianreza عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    سلام خدمت دوستان.مبلغ زیادی رو بابت خرید سی دی های ایشون دادم که واقعا ناراضی ام.در سطح خیلی پایینی بود

• موافقم موافقم x 1
  6. Lonely

Lonely عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +53 / 0 / -0
    سلام
    من کتاب تنظیم موسیقی ایشونو گرفتم اصلا راضی نبودم
    واقعا محتواش خیلی ضیعف بود

• موافقم موافقم x 1
  7. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ایشون صرفا یک مترجم هستن و از موسیقی چیز زیادی نمیدونن .
    خرید این کتاب ها اشتباه هست .

• موافقم موافقم x 1
  8. M@JiD

M@JiD عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    فكر نمكنم خود آقاي فرسايي از اساتيد موسيقي الكترونيك باشن ،به هر حال هركس ديگري هم چند سالي ترجمه برنامه هاي موزيك رو انجام ميداد به اين سطح(البته نازل)ميرسيد،

• موافقم موافقم x 1
  9. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    اگه وقت گرانبها و پولتون رو دوست داریدواصلا طزف خرید این کتاب ها نرید حتی یک عدد.تجربه ی بنده و دوستم از خرید 11 کتاب موسیقی از ایشون....با تمام اطمینان این حرف رو میزنم.خرید این کتاب ها یعنی هیچی بر معلوماتتون اضافه نمیکنه.بعد خرید و خوندنش حتما پشیمون یمشید.حالا چرا.چون ایشون اهنگساز یا خواننده یا نوازنده یا کلا در مورد موسیقی هیچی نمیدونند و صرفا فقط کمی زبان انگلیسی بلدند که به همین خاطر میشینند و بخش هلپ کتابهای موسیقی رو ترجمه میکنند البته اون هم دست و پا شکسته(اگه بخش هلپ نرم افزارها رو نگاه کنید و با ترجمه ی ایشون مقایسه کنید میبینید که بخش های زیادی از هلپ رو ترجمه نکردند و بقیه هم دست و پاشکسته و ناقص ترجمه شده).فقط همین.حتی ایشون اصلا حتی یکبار هم کلاس موسیقی نرفتند.حتی یکی از دوستان میگفت داریوش اصلا حتی تو خونش یه اسپیکر ارزون 500 تومنی هم نداره چه برسه به اسپیکرهای مانیتورینگ برای میکس و مسترینگ!با این تفاسیر شما حساب کن ایشون کلاس اموزش میکس و مسترینگ هم گذاشتند در حالیکه حتی یکبار هم در تمام عمرشون با اسپیکر بالاتر از 400 تومنی موسیقی گوش ندادند!!!!!!با تمام احترامی که به ایشون قاعلم ولی به عینه میبینم که به خاطر تقریبا نو پا بودن مبحث موسیقی الکتروینیک در ایران(دوروبر 15 سال یاکمتر)و به خاطر کمبود کتاب و منابع به درد بخور اموزشی در مبحث موسیقی الکترونیک جناب فرسایی فرصت رو مغتنم دیدن و به خاطر تب کار کردن موسیقی بین نوجوونا و جوونای مملکتمون توسط یک کامپیوتر در خونه و به صورت ازاد و شخصی ایشون پول خوبی به جیب میزنند.البته زحماتشون هم قدر میشناسیم ولی شخصا معتقدم این روش ایشون سو استفاده یی بیش نیست.
    پ.ن. کسی که در مورد تخصصی یا هنری مطلبی یا کتابی مینویسه اگه خودش داخل اون مطلب نباشه یا تخصصی در اون زمینه نداشته باشه نمیتونه مطلب یا کتاب به درد بخوری بنویسه.

آخرین ویرایش: ‏9/3/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 5
    • خنده دار خنده دار x 1
  10. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    این دو پاسخ هم کاملا درسته.

11. EHSANP800

EHSANP800 عضو سایت

امتیازات:
    +36 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    بنده هم تهیه کردم راضی نبودم نسبت ب قیمتش
    کیفیت محصول بسیار پایین بود
    گویا با میکروفون چت روم بحث میکس و مسترینگ رو اموزش میدادن و همون میکروفون رو جلو اسپیکر میکرولب 30 هزارتومنی میگرفتن و اموزش اکولایزرو کمپرس میدادن
    واقعا درد اور بود

12. ali32

ali32 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    روزی که یکی از اموزش های این اقا و دیدم احساس کردم خودم به خودم با خریدنش بی احترامی کردم البته من زمان خیلی قبل خریدم 2 3 سال پیش!!!

13. Pter

Pter عضو سایت

امتیازات:
    +136 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, studio_one
    بسیار ضعیف هم از لحاظ ترجمه هم محتوا ،مثل این میمونه که پولتون رو دور ریختید

14. omid ahmadi

omid ahmadi عضو سایت

شغل :
    music producer
    امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    در حد یادگیری اسمها خوبه اما واسه کار حرفه ای همین جا مطالب زیادی دستگیرتون میشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  15. mehdi-azt

mehdi-azt عضو سایت

شغل :
    music
    امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    این ضعف موسیقی مارو نشون میده که اساتید خوب موسیقی تا حالا اقدامی برای نشر کتاب یا تهیه آموزش خوبی اقدام نکردن
    هرچند رعایت نکردن کپی رایت و وقت گیر بودن تهیه آموزش هم از دلایل اصلی این کار است
    امیدوارم در آینده شاهد آموزش های اصولی از اساتید خوب کشورمون باشیم
    و بیشتر از این هم این بحث رو ادامه ندیم بهتره این بیچاره رو نابود کردیم!!!!!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  16. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    • خوشم اومد خوشم اومد x 4
  17. daryooshf

daryooshf عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏30/9/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏30/9/15 ---
    سلام
    دوست عزیز من داریوش فرسایی هستم همون که شما در موردش با اطمینان هجو نوشته اید. خواستم در پاسخ شما و سایر دوستانی که با شما هم عقیده هستند چند نکته را متذکر شوم :

اول اینکه زمانی که من اولین کتاب در زمینه ساخت موسیقی با کامپیوتر را در ایران منتشر نمودم که حدود هشت یا نه سال پیش بود و کتاب سونار 4 بود احتمالا شما و بیشتر دوستان در دبستان مشغول تحصیل بودید. و البته خوشبختانه امروز وارد عرصه موسیقی و موسیقی الکترونیک شده اید. زمانی که من آن کتاب را منتشر نمودم کمتر کسی در ایران از امکانات موجود در کامپیوتر و نرم افزارها برای ساخت موسیقی اطلاعاتی داشت . زمانی که من اولین کتاب در زمینه میکس و مستر آهنگ را منتشر نمودم بیشتر دوستانی که امروز در استودیوها مشغول کار میکس و مستر هستند اصلا نمی دانستند که میکس و مستر چیست و در این مرحله چه کارهایی انجام می شود. میکس و مستر آهنگ که شما امروزه بسادگی از ان حرف می زنید و با مهارت انجام می دهید در آن رمان موضوعی ناشناخته و مبهم و اسرار آمیز بود. پس حداقل بخاطر جرات و جسارت و پیشگامی مدیون من هستید.

دوم اینکه من هم مثل شما از زمانی که از مادر زاییده شدم تخصصی در زمینه موسیقی و موسیقی الکترونیک نداشتم. اما به مرور زمان همگام با ترجمه و نشر آثار جدید با این زمینه بیشتر آشنا شدم و مهارت و تخصص و تجربه بیشتری کسب کردم درست مثل شما یا هر فرد دیگری .
    سوم اینکه شما امکانات من را زیر سوال برده اید بله من با یه میکروفون معمولی با اسپیکرهای معمولی کار می کنم چون کار من خوانندگی یا آهنگسازی نیست کار من آموزش است و امکاناتی که دارم برای ارائه کارهای آموزشی است نه برای خوانندگی یا آهنگسازی . البته امکانات حرفه ای رکورد و میکس صدا ندارم و هر وقت لازم باشد این نوع کارها را انجام دهم از امکانات دوستان در استودیوهای موسیقی استفاده می کنم.

چهارم اینکه برخلاف اظهار نظر قاطعانه شما منابعی که برای آموزش انتخاب می کنم همیشه هلپ نرم افزارها نیست بلکه مجموعه متنوعی از منابع که در دسترس باشد را برای کار انتخاب می کنم. ضمن اینکه باید بدانید که کاملترین و غنی ترین منبع آموزشی برای هر نرم افزار یا سخت افزار همان هلپ و راهنمای تهیه شده برای آن است و اگر کسی بتواند این منبع را برگردان نماید کاملترین منبع را در اختیار دیگران قرار داده است.

پنجم اینکه من هم مثل شما و دیگران از ابتدا سواد موسیقی و مهارت موسیقی نداشته ام و با ترجمه یا تحقیق در هر زمینه این مهارتها را بدست آورده ام با این تفاوت که حاصل تحقیقات و مطالعات و تجربیات خودم را با بهایی مناسب در اختیار سایرین قرار داده ام تا همه بتوانند استفاده نمایند. شما که ادعا می کنید مجموعه های من گران هستند خودتان می دانید که برای یک آموزش میکس و مستر معادل همان مطالبی که من در مجموعه ها ارائه داده ام باید دهها برابر قیمت مجموعه ها هزینه نمایید.

ششم اینکه خود من هنگام تهیه یک مجموعه سعی می کنم از تمامی منابع در دسترس استفاده کنم. حتی اگر در یک فیلم یا یک متن فقط یک پاراگراف بدرد خور وجود داشته باشد از آن استفاده می کنم و از تهیه کننده آن همتشکر می کنم و برایش ارزش قایل می شوم که یه مطلب کوچک را به دیگران آموخته است. ولی شما دوست عزیز برای این همه مطالب و محتویی که طی سالها برای استفاده دیگران عرضه نموده ام کمترین ارزشی قایل نیستید.

هفتم اینکه برخلاف نظر و حکم قطعی شما در هجو من عده زیادی از دوستان و جوانان هستند که با همین مجموعه ها کار آموزش را شروع کرده اند و اکنون در زمینه کار خود به مهارت و تبحر بالایی دست یافته اند. در بیشتر استودیوهای موسیقی کتابهای من در کتابخانه و قفسه ها قرار دارد و افراد از آن استفاده می کنند.

هفتم اینکه من نه ادعای آهنگسازی و نه ادعای تنظیم کنندگی و نه ادعای خوانندگی دارم . من ادعای آموزش دهنده دارم و سالها است که عمر و وقت و انرژِی ام را در این زمینه گذاشته ام تا جوانان بتوانند ساده تر به منابع مورد نیازشان دسترسی داشته باشند. بدون شک اگر قصد کیسه دوختن و پول در آوردن داشتم راههای ساده تری داشتم . اگر در این سالها سیگار خرید و فروش می کردم وضع و حال مالی بهتری داشتم . اگر در این سالها آهنگ می خواندم معروفتر از امروز بودم ولی عشق و علاقه من این است که حوانها بتوانند رشد کنند که البته به این هدف هم رسیده ام .

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏30/9/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 6
    • آموزنده آموزنده x 1
  18. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    mehdi-azt
    سلام دوست من
    این کتاب های نویسنده ای که اسم بردی به نظر بنده خیلی بی محتواست
    یعنی مطالبی که در همه ی اون کتاب ها هست در سطح های خیلی بالانری توهمین سایت بچه ها رایگان در اختیارت گذاشتن
    بنده یکی از دوستام همشون رو برام خریده بود به عنوان هدیه به من داده که خیلی دارم حسرت پولی که داده رو میخورم!!!!!
    و یک پیشنهاد ویژه برات دارم
    شما میتونی پول فقط یک جلد از اون کتاب ها رو بدی همین اشتراک ویژه سایت رو بگیری که ویدئو های فوق العاده ای رو برای دانلود گذاشتن و خیلی واضح و شفاف توضیح میدن همشون رو دانلود کنی خیلی به نفعته

kianreza
    سلام خدمت دوستان.مبلغ زیادی رو بابت خرید سی دی های ایشون دادم که واقعا ناراضی ام.در سطح خیلی پایینی بود

lonely
    سلام
    من کتاب تنظیم موسیقی ایشونو گرفتم اصلا راضی نبودم
    واقعا محتواش خیلی ضیعف بود

nascent
    ایشون صرفا یک مترجم هستن و از موسیقی چیز زیادی نمیدونن .
    خرید این کتاب ها اشتباه هست .

m@jid
    فكر نمكنم خود آقاي فرسايي از اساتيد موسيقي الكترونيك باشن ،به هر حال هركس ديگري هم چند سالي ترجمه برنامه هاي موزيك رو انجام ميداد به اين سطح(البته نازل)ميرسيد،

EHSANP800
    بنده هم تهیه کردم راضی نبودم نسبت ب قیمتش
    کیفیت محصول بسیار پایین بود
    گویا با میکروفون چت روم بحث میکس و مسترینگ رو اموزش میدادن و همون میکروفون رو جلو اسپیکر میکرولب 30 هزارتومنی میگرفتن و اموزش اکولایزرو کمپرس میدادن
    واقعا درد اور بود

ali32
    روزی که یکی از اموزش های این اقا و دیدم احساس کردم خودم به خودم با خریدنش بی احترامی کردم البته من زمان خیلی قبل خریدم 2 3 سال پیش!!!

Pter
    بسیار ضعیف هم از لحاظ ترجمه هم محتوا ،مثل این میمونه که پولتون رو دور ریختید

omid ahmadi
    در حد یادگیری اسمها خوبه اما واسه کار حرفه ای همین جا مطالب زیادی دستگیرتون میشه

mo-hammad
    به این آدرس برید
    ................

ایشون طبق این سایت - کتابهایی در زمینه ی زبان و .... هم به چاپ رسوندن همینطور فتوشاپ - ویندوز - word -3max -سخت افزار !! الان دقیقا ایشون چیکارن ؟؟؟!!!

چنگی
    این کتابها به لعنت حق هم نمی ارزند.بنده همشون رو دیدم.آقای فرسایی یک شخص کاملا مبتدی در این زمینه هستند که صرفا این کتاب هارو با ترجمه چند تا Help از نرم افزار های مختلف نوشتن وهیچ مطلب تحلیلی وخوبی توش پیدا نمی کنید.نظر نوشته شده در لینک زیر که بنده درج کردم به طور کامل گویای ماجرا هست.مطالعه بفرمایید اگر تمایل داشتید.

abbasjan
    سلام. دوست عزیز من این کتابهارو به جز کتاب آموزش پروتولز دارم و چیز زیادی یاد نمیدن و فقط ترجمه help کتابهاست و آموزش حرفه ای نیست برای کسی که کلآ با اینها آشنایی نداره مفیده و اگر مقداری کار کردن با این نرم افزارهارو داری کتابها به دردتون نمیخوره.

H.Q.N
    دوستان وقت و هزینه تون رو صرف منابع ایرانی نکنید.
    بنده آقای فرسایی رو از نزدیک دیدم و باهاشون هم صحبت هایی راجع به کتاب هایی که به اصطلاح تالیف کردن داشتم.
    نمیخوام بگم بده اما اگه واقعا نیاز دارید کسی نوار ابزار یک برنامه رو بهتون یاد بده خیــــــلی خوبه!
    کتاب های Reason و آموزش ایزوتوپ رو دیدم. حتی فیلم هاشونم در منزل یکی از دوستان دیدم. به جرئت میگم چیزی یاد نمی گیرید.
    بعد از اینکه هزینه کردید متوجه میشید.

majdodin
    به راستی که اموزشی های ایشون هیچ کمکی در ضمینه موسیقی نکرده

جناب اخوان شما استفاده کردی و باهاشون رفیقی دلیلی نداره ذهن بچه ها رو منحرف کنی

کسی این کتابها را داره؟ | پرشین موزیک | مرجع تخصصی موسیقی ایران

آخرین ویرایش: ‏30/9/15
  19. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    @samandar
    دوستی عزیز کلی مطلب نوشتید و نظرات دوستان رو بیان فرمودید
    من قصد جانبداری ندارم. اما برخی موارد و مطالب هستش که اگر بیان نکنم حق رو به جا نیاوردم.
    1- اصولا بودن این کتابهای رو خیلی بهتر از نبودنش میدونم با همه ضعفهایی که ممکنه باشه
    2- تصور کنید همه دوستداران این رشته ممکنه دسترسی به نت و منابع رو نداشته باشند که بتونن فرضا از فرومها مطالب مورد نیازشون رو یاد بگیرند.
    3- همه علاقه مندان ممکنه زبان انگلیسیشون خوب نباشه که بتونن منابع انگلیسی و مطالعه کنند.
    4- در مورد اینکه اقای فرسایی اولین بار اقدام به این کار کردند خوب مسلما کار با ارزشی بوده. ( البته قبل از ایشون هم کتابی منتشر شده بود تحت عنوان درباره موسیقی الکترونیک نوشته : شهرام خوش صفت در سال 1379 ) بدون شک. با همه کم و کاستی هاش. اما خوب من نوعی هم وقتی کتابهای ایشون رو با کتاب ( تهیه موسیقی با نئوندو تالیف ارش میتویی ) مقایسه میکنم هم از نظر کیفیت چاپ و هم از نظر محتوا کتاب آقای میتویی مناسب تر و بهتر هستند که اون رو هم نمیشه تقصیرها رو متوجه اقای فرسایی دونست چون ناشر هم خیلی تاثیر گذاره در کیفیت کاغذ و چاپ ( در حال حاضر ناشیرین فقط به تیراژ فروش فکر میکنند نه کیفیت )
    5- این کتابها ممکنه برای من و یا شما مطلب تازه ایی نداشته باشه اما برای خیلی از دوستانی که بنا به هر دلیلی نمیتونن حضور اموزش ببینند مناسبه
    کما اینکه خودم هم 4 جلد از کتابهای ایشون رو از دوستی هدیه گرفتم و در کتابخونه استودیو دارم. و حتی برای برخی موارد جزیی در نرم افزار که سریعا احتیاج داشتم وقت پیدا کردن اون در نت رو نداشتم کار امد بوده.
    6- تصور من اینه که دسترسی به فوروم و فورمهایی امثال اینجا باعث شده برخی دوستان محتوای کتابها رو مبتدی بدونن. بله امکان داره. اما خوب همه روز اول حرفه ایی نبودند. من خودمم روزهای اولیه کارم خیلی از مسائل رو از فورومها داخلی و خارجی و همچنین همین فوروم درک و یاد گرفتم.

مورد آخر اینکه باید قبول کرد. ناشران در ایران خیلی رغبتی ندارند کتابهایی امثال این موارد رو با کیفیت چاپ متن و عکس خیلی خوب منتشر و ارائه کنند. بیشتر توجه خودشون رو متوجه رمانهای عاشقانه آبکی و داستانهای زرد کردند تا صرفا سود آور باشه براشون. و علاقه ایی به کتابهای تخصصی ندارند.
    و این هم باعث میشه مولفین و مترجمین دلسرد باشند.
    موسسه ایی بود که مدتی کتابهی خیلی خوبی منتشر کرد که اما متاسفانه گویا دیگه فعالیتی نمیکنه !
    پس انداختن همه تقصیرها بر گردن داریوش فرسایی یا امثال ایشون که از سالهای دور اقدام به ترجمه و تالیف کردند کار زیبایی نیست. بهترین راه اینه که قبل از خرید هر کتاب کمی سر فصلها و مطالب و کیفیت چاپ رو بررسی کنیم. ( خرید حضوری ) و اگه مناسب کارمون بود تهیه کنیم. اینجوری هر گز همچین بحثهایی پیش نمیاد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
    • موافقم موافقم x 1
  20. farshadalizade

farshadalizade عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درود

کتاب های و سی دی های داریوش فرسایی کیفیت اصن نداره !! صدا یه طرفه صدای آموزشم یه طرف انگار ترجمه کرده !! یجوریهاصن علمی نیست چارتا پلاگسن میچینه اونجا توضی میده بعد ده ساعت صدای عملکرد میاد
    اما کتاب های کیان بزرگمهری ارزش داره و کیفیت مناسب داره !! و در اصل اینکارس

آخرین ویرایش: ‏1/10/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. کتاب اموزش کیوبیس میکس و مستر داریوش فرسایی

,
  2. کیوبیس سی دی اموزش چجوریه

,
  3. دانلود كتاب هاي داريوش فرسايي براي اندرويد