مجموعه آموزش های صداسازی و سلفژ

شروع موضوع توسط Masoud-A ‏13/12/09 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک مجموعه آموزش های صداسازی و سلفژ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    با سلام
    دوستان عزیز طبق قولی که به بعضی دوستان دادم تصمیم دارم از امشب مجموعه آموزش های سلفژ و صداسازی رو براتون به صورت جلسه به جلسه بزارم...

البته نکته ی مهم اینه که مطالب آموزشی به هیچ عنوان (من در آوردی !!!) نیستن و حاصل 10 سال شاگردی بنده نزد اساتید مطرح و همینطور تجربه ی شخصیم هستن و البته مطالعه ی خیلی از کتب صداسازی.

دوستان عزیز لطفاً مطالب هر جلسه رو بدقت مطالعه کنید و به نکات گفته شده عمل کنید تا نتیجه رو ببینید !

یه خواهشی که دارم اینه که لطفاً در هر جلسه فقط پیرامون همون مبحث سوال و گفت و گو کنید - من تلاش میکنم تا به تمام موارد کاربردی این بحث اشاره کنم . پس لطفاً هر بحث رو سر جای خودش پیش بیارید.

همینطور خدمت برخی دوستان گلم عرض کنم که همه ی انسانها گاهی اشتباه میکنن و اگر بنده هم جایی رو توی این مطالب اشتباه کردم ، لطفاً محیط رو تشنجی نکنید و با هم فکری مشکل رو رفع میکنیم.

منتظر آموزش های صداسازی و سلفژ باشید !
    هر هفته ، یک جلسه...

با تشکر

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  2. alein

alein

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مسعود جان من بعضی وقت ها صدام تو قسمت های بالا البته در بازه ی وسعت صدای خودم میگیره
    چطور با این مساله باید برخورد کنم

مسعود جان میشه بگی 10 سال شاگرد کی بودی وخودت چندسال داری
    جسارت نباشه مخلصیم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/1/10
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Rasoul_khoshnevis

Rasoul_khoshnevis عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    آقا مسعود ما به اين اموزش ها احتياج داريم ميشه سريع تر بذاريد

4. poya131

poya131

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام ایا کتاب الکترونیک یا اموزش ویدویی که بشه دانلود کرد در مورد اموزش سلفژ در اینترنت هست؟

5. despera2

despera2 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه سوال داشتم لطفآ بگید چه جوری میشه گام صدارو بالا برد؟؟؟؟؟

6. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    سلام به همه ی دوستان گرامی !

اول باید از تمام عزیزان بابت تاخیری که در روند آموزش های سلفژ پیش اومد عذرخواهی کنم ، امیدوارم که بنده رو عفو کنید - چون متاسفانه چند وقتی بود درگیر کار بودم و نمی تونستم فعالیت مستمر داشته باشم و به همین دلیل مباحث رو متوقف کردم تا الان که باز فرصت ادامه ی آموزش ها رو پیدا کردم و به امید خدا از هفته ی آینده حتماً آموزش های سلفژ و صداسازی رو ادامه خواهم داد...البته اینبار محکمتر و مستمر تر از قبل !

خدمت کاربران محترمی که علاقه مند این مبحث هستند و تا بحال آموزش ها رو مطالعه نکردن باید عرض کنم تا الان سه جلسه از این آموزش رو پیش بردیم که لینک سه جلسه رو هم قرار میدم :

آموزش صداسازی و سلفز - جلسه اول

آموزش صدا سازی و سلفژ - جلسه دوم

آموزش صداسازی و سلفژ – جلسه سوم

ایشالا به زودی منتظر جلسات بعدی این آموزش ها باشید...

اما دیدم توی این تاپیک یکسری سوال مطرح شده که تا جایی که بتونم پاسخ میدم ؛

ببینید از این موارد زیاد پیش میاد که به جرات میشه گفت که تنها با تمرین حل میشه و راه حل خاصی جز تمرین براش نیست.
    اما اگه بخوایم کمی عمقی تر صحبت کنیم ، اگه شما توی بازه ی صدایی خودت ، یعنی در اوج صدای خودت دچار گرفتگی صدا می شی ، به نظر من بهتره که ناگهانی به اوج نری ، یعنی مرحله به مرحله صداتو بالا ببری - یعنی اول در صداهای زیر تمرین کنی و در زیرخوانی پخته بشه و یواش یواش بری به سمت تمرین روی صداهای بم که البته این راه حل رو از روی تجربه میگم و متاسفانه مطلب علمی خاصی رو در بارش مطالعه نکردم.
    میگم خدایی نکرده مشکل که نداری ؟ یعنی این حالت در اثر بیماری خاصی بهت دست نمیده ؟(امیدوارم که اینطور نباشه - به هرحال هفته ی آینده از یکی از اساتیدم این سوالو حتماً میپرسم)

اما اینکه چند سالمه - من والله کوچیک شما 26 شهریور(17 سپتامبر) رفتم توی 21 سال،وکلاً سابقه ی فعالیت کلیم در زمینه ی موسیقی ده ساله که البته میدونم خیلی کمه و هنوز اول راهم و هنوزم دارم کلاس میرم و تا آخر عمرم هم ادامه میدم تا بیشتر یاد بگیرم.پیش خیلی از اساتید بودم اما چون چیزی بلد نیستم ترجیح میدم اسمی نبرم ، خب اینا کم کاری خودمه اما زمانی که به جایی که میخوام رسیدم ، حتماً نام میبرم...به هرحال این چیزا زیاد مهم نیست.

چشم حتماً تمام تلاشمو برای اینکار انجام میدم.

والله کتاب که من زیاد ندیدم و اگر باشه زبان اصلی هست - فیلم هم در یوتیوب دیدم که گاهی ویدئوهایی برای برخی تکنیک ها هست اما اینکه آموزش کامل و پیوسته ی آواز و سلفژ باشه رو جایی ندیدم.به هرحال بهترین گزینه خرید کتاب هست اما با این حال میگردم و اگر مورد به درد بخوری بود حتماً قرار میدم.

دوست گرامی بازه ی صوتی شما یک رنج مشخص و خدادادی داره اما همونطور که بارها عرض کردم میشه با تمرین های پیوسته در حد نیم پرده تا یک پرده و شایدم کمی بیشتر در خواندن صداهای زیر و بم بازه ی صوتیتون رشد کنه که البته احتیاج به تمرین های خاص داره که البته شما باید ابتدا اون بازه ی صدایی طبیعیتون رو پرورش بدین و پخته بشین و بعد به فکر رشد بازه ی صوتی باشید.
    یعنی ابتدا همین تمرین های ابتدایی و مرحله به مرحله رو انجام بدین و زمانی که صداتون پخته شد به فکر افزایش بازه ی صدایتون بیفتین.
    که البته اگر کمی صبر کنید و با آموزش ها پیش برید حتماً تمام این ها رو دقیقاً عرض خواهم کرد.پس لطفاً با آموزش ها جلو برید تا به نتیجه ی مطلوب برسید.

در پناه حق...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/9/10
  7. esmail_ava

esmail_ava

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام مسعود جان و همچنين عرض خسته نباشي به شما

مسعود جان من 28 سال سن دارم و عاشق آواز و همچنين استاد شجريان:smile (58):. من حدود يه سال هست كه الان تو شهرمون پيش يكي از مربيان كلاس مي رم. از اونجايي كه من تو جاهاي مختلف و همچنين از زبان خود استاد شنيدم كه سن شروع آواز از 15 سالگي هست مي خواستم بدونم كه اصلا اميدي براي پيشرفتم وجود داره يا اگر وجود نداره الكي تلاش نكنم و منصرف بشم. در ضمن بگم كه هم و سعت و حجم صدام بسيار بالاست و حتي خود مربي هم منو تشويق ميكنه به ادامه آواز. لطفا به من بگو كه چيكار كنم؟
    با تشكر

8. eramin

eramin عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    واقعا از این پیگیری خوبتون ممنونم
    ولی خواهشا تایم بین جلسه ها رو کمتر کنید آخه یه هفته خیلی زیاده...
    بازم ممنون از این تاپیک عالیتون....

9. michealwiper

michealwiper عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    soundforge, studio_one
    دوست عزیز ، سن 15 یا بیشتر کمتر نداریم که !

شما اگه همیشه در حال تمرین باشی و اگه صدایی داشته باشی که بشه روش خودت حساب کنی خب میتونی موفق بشی. اینکه گفتن از 15 سالگی ! بهتره چون بصورت صحیح از بچگی یاد میگیری ولی یک صدای خوب از زمانی برا ما پسرا شکوفا میشه که معمولن 20 یا بیشتر از 20 میشه
    چون تا اون موقع صداها همه خراب و درب و داغونن

بارگذاری...